SPAUSDINIMAS

Nuotraukų redagavimas spausdinimui

Nuoseklus vadovas, kaip pasiekti geriausių rezultatų spausdinant nuotraukas.
Viena ranka „Canon“ spausdintuvo popieriaus pakuotę laikanti moteris. Ant priešais esančio stalo ji apžiūri kelis nuotraukų spaudinius. Šalia – atvertas nešiojamasis kompiuteris. Fone šone matomas „Canon“ spausdintuvas.

Nuotraukų spaudiniai – puikios dovanos ir suvenyrai. Nuotraukas galite naudoti atvirukams, kalendoriams ir namų dekoracijoms kurti, rinkti iškarpų albumus ar savo daiktams suasmeninti, naudodami mėgstamiausių vaizdų lipdukus. Spaudiniai taip pat bus ilgaamžis kelionių, šeimos susibūrimų ar šeimos gyvenimo etapų prisiminimas.

Galite rinktis iš įvairių spausdinimo programėlių. Kalbant apie atvirukus ir kalendorius, „Canon Easy-PhotoPrint Editor“ suteikia galimybę redaguoti, apkarpyti, keisti foną, įterpti tekstą ar rėmelius ir naudoti daugelį kitų kūrybinių įrankių, pvz., šablonus, spaudus ir simbolius vaizdams patobulinti, o vėliau – juos išspausdinti. Programėlėje „Canon PRINT“ taip pat galima lengvai kurti įvairius spausdinimo projektus, atveriančius kūrybinių galimybių pasaulį.

Kūrybiškai pasidarbavę ir pridėję asmeninių detalių, norėsite, kad spaudinių kokybė būtų kuo geresnė, jie būtų kupini ryškių detalių, sodrių atspalvių ir tikroviškų spalvų. Sutelksime dėmesį į tai, kaip optimizuoti vaizdus naudojant „Canon“ „Digital Photo Professional“ (DPP) arba kitą jūsų pasirinktą redagavimo programinę įrangą, kad spausdinimo rezultatai būtų patys geriausi.

Ant stalo – atvertas nešiojamasis kompiuteris, kurio ekrane rodoma programinė įranga „Canon Easy-PhotoPrint“. Kairėje pusėje – „Canon“ popierius, o dešinėje – „Canon“ spausdintuvas.

Naudojantis „Canon Easy-PhotoPrint Editor“ galima nuotraukose paprastai įtraukti tekstą, pridėti rėmelius, raštus ir kitus kūrybinius akcentus, prieš jas spausdinant suderinamais PIXMA ir MAXIFY spausdintuvais. Jame yra net vieno paspaudimo „Auto Photo Fix“ (Automatinis nuotraukų taisymo) įrankis, skirtas optimizuoti nuotraukas spausdinimui.

Vyras laiko Venecijos didžiojo kanalo nuotrauką. Fone ant stalo – „Canon“ spausdintuvas.

Pasirinkite popieriaus tipą, kuris bus tinkamas jūsų šeimos išvykų į ypatingas vietas nuotraukos, ir įsitikinkite, kad sukursite brangius prisiminimus.

Spausdintuvo pasirinkimas

Kokį spausdintuvą turėtumėte naudoti? Jei norite įsigyti spausdintuvą, peržiūrėkite mūsų geriausių „Canon“ spausdintuvų fotografijoms spausdinti ir spausdintuvų visiems atvejams vadovus. Tarkime, kad naudojate gerą universalų rašalinį spausdintuvą.

Reikia nepamiršti, kad galite tikėtis tikroviškesnių spalvų, jei naudosite spausdintuvą, kuriame yra daugiau nei pagrindinės keturios rašalo spalvos. Pavyzdžiui, „Canon PIXMA TS8750“ serijoje naudojamos šešios atskiros kasetės, įskaitant penkis dažų pagrindu sukurtus spalvotus rašalus, kad nuotraukos būtų itin kokybiškos, patobulintos spalvų erdvės ir atspalvių diapazono. Visa tai vainikuoja „Canon PIXMA PRO-200“, kuriame naudojamos aštuonios atskiros dažų pagrindu sukurtos rašalo kasetės. Tai – profesionalios kokybės A3 ir didesnio formato spausdinimas už palyginti prieinamą kainą.

Popieriaus pasirinkimas

Kad ir kokį spausdintuvą naudotumėte, pasirinkite tinkamą popieriaus tipą, kuris tinka vaizdo pobūdžiui ir pageidaujamo spaudinio tipui. Blizgus fotopopierius, kaip antai „Canon“ „GP-501 Glossy Photo Paper“, gali palaikyti didesnį atspalvių diapazoną nei matinis popierius, todėl jis yra puikus pasirinkimas ryškioms, fotolaboratorijos lygio kokybės spalvotoms nuotraukoms. Matinis popierius, kaip antai „Canon“ „MP-101 Matte Photo Paper“ puikiai tinka niūriems, mažo kontrasto vaizdams – ypač nespalvotiems. „Rag“ pagrindu pagamintos drobės ir meninis popierius yra įvairių tekstūrų ir apdailos, todėl gali būti puiki įsimintina dovana ar išskirtinė dekoracija.

Svarbiausia, kad skirtingoms laikmenoms būdingos įvairios rašalo sugerties ir atspindėjimo savybės, todėl spausdinant labai svarbu naudoti tinkamus parametrus. Be to, siekdami geriausių rezultatų, atsižvelkite į numatytąją paskirtį ir tinkinkite vaizdą laikmenai, ant kurios spausdinate.

Naudotojas viena ranka laiko nuotraukos spaudinį šalia nešiojamojo kompiuterio, kuriame matyti to paties įvykio nuotraukos. Ant stalo kiekvienoje nešiojamojo kompiuterio pusėje yra daugiau nuotraukų spaudinių.

Paprastai naujausi nešiojamieji kompiuteriai perteikia pernelyg šaltas (pernelyg mėlynas), o jų kontrasto santykis yra vienas su milijonu – tūkstančius kartų didesnis nei nuotraukos spaudinys. Tam, kad spaudinys labiau atitiktų tai, ką matote ekrane, sumažinkite ekrano ryškumą ir sukalibruokite spalvas. Pirmiausia pakoreguokite ekrane rodomą baltą spalvą, kad ji atitiktų naudojamo popieriaus baltą spalvą.

Spalvų valdymas

Prieš pradedant redaguoti nuotraukas, patartina sukalibruoti monitorių, jei įmanoma. Tai padarius spaudiniai labiau atitiks tai, ką matote ekrane, todėl nereikės gaišti laiko klystant ir bandant iš naujo. Veiksmingiausias būdas tai padaryti – naudoti kalibravimo rinkinį. Jei tai – per didelė investicija nuotraukas spausdinant tik retkarčiais, pateikiame kelis greitus nustatymus, kuriuos galite išbandyti.

Pirmiausia, labai dažnai spaudiniai atrodo per tamsūs, nes monitorius šešėliuose atskleidžia daugiau detalių nei galima išspausdinti. Visi šiuolaikiniai ekranai palaiko daug didesnį ryškumo diapazoną nei spaudiniai. Paprastai kontrasto santykis yra bent 1 000:1, o dažnai net didesnis. Palyginus, geriausias blizgus fotopopierius gali išgauti 200:1 kontrasto santykį tarp tamsiausios juodos ir ryškiausios baltos spalvos, o matinis popierius – tik 100:1. Norėdami kuo tiksliau matyti tai, ką išspausdinsite, ekrane, tiesiog sumažinkite monitoriaus ryškumą.

Antra, šiuolaikiniai LCD ekranai paprastai būna pernelyg mėlyni, ypač jei jie nauji (spalvos dažnai tampa šiltesnės – geltonesnės – jį naudojant ilgiau). Norėdami tai pataisyti „Windows“, eikite į „Settings“ (Nustatymai) > „Display“ (Ekranas) > „Calibrate display color“ (Kalibruoti ekrano spalvą). „Mac“ sistemoje eikite į „Help“ (Žinynas) meniu ir suraskite „Display Calibrator Assistant“ (Ekrano kalibravimo asistentas). Paprastai numatytoji „baltojo taško“ (spalvos temperatūra) nuostata yra D65 arba 6 500K – pabandykite ją pakeisti į D50 arba 5 000K. Paprasčiau tariant, nustatykite „baltąjį tašką“ taip, kad ekrane matoma balta spalva atitiktų baltą spalvą ant spausdinimo popieriaus esant toms apšvietimo sąlygoms, kuriomis jį apžiūrėsite. Pasirūpinkite, kad ekrano ryškumas jūsų neklaidintų.

Galiausiai patikrinkite spalvų parametrus. DPP eikite į „Tools“ (Įrankiai) > „Preferences“ (Nuostatos) ir spustelėkite „Color Management“ (Spalvų valdymas). Nesukite galvos dėl pirmojo pasirinkimo „Work color space“ (Darbinė spalvų erdvė) – profesionalūs fotografai kartais fotografuoja „Adobe RGB“ – platesnėje spalvų erdvėje. Jei jūsų kadrai yra „sRGB“, tuomet nėra prasmės nieko keisti. Iškylančiajame lange „Printing profile“ pasirinkite spausdintuvą, kurį naudosite. DPP taiko spalvų valdymą naudojant ICC profilius juos palaikantiems spausdintuvams – juose pateikiama išsami informacija apie tikslias įrenginių spalvų galimybes ir užtikrinamos tikslesnės spalvos.

Be to, jei pageidaujate „Rendering intent“ (Atvaizdavimo paskirties), pasirinkite „Relative Colorimetric“ (Santykinis kolorimetrinis). Jei vaizde yra spalvų, kurios nepatenka į spausdintuvo gamą ar spalvų diapazoną, pasirinkus šį nustatymą jos bus konvertuotos į artimiausias spausdinamas spalvas. Likusi vaizdo dalis liks nepakitusi. Pasirinkus „Perceptual“ (Suvokiamasis), visos spalvos vaizde bus pakoreguotos taip, kad išliktų susijusios. Dažnai pastebėsite, kad spalvotų vaizdų spalvos suvienodinamos, jie atrodo blankūs. Pasirinkus „Relative Colometric“ (Santykinis kolorimetrinis), spalvos paprastai pakinta mažiau.

„Canon“ DPP programinės įrangos momentinė ekrano kopija, kurioje matoma, kaip tobulinamas apsikabinusios jaunavedžių poros vaizdo šviesis.

„Canon“ „Digital Photo Professional“ (DPP) programinė įranga suteikia daugiau galimybių nei išmaniojo telefono programėlės, todėl galite, pavyzdžiui, tikslingai koreguoti konkrečias spalvas, kiekvienam spalvų diapazonui naudodami atspalvio, sočio ir šviesio slankiklius.

Redagavimo pagrindai

Jei galite tvarkyti RAW failą, kuriame yra visi jutikliu užfiksuoti spalvų ir atspalvių duomenys, turėsite daugiau redagavimo laisvės. Tačiau, jei nefotografavote RAW, vis tiek galite naudotis DPP, kad patobulintumėte vaizdą spausdinimui (nors kai kurie įrankiai ir parinktys nebus prieinami). Jei tvarkote TIFF arba JPEG, geriausia dirbti su vaizdo kopija, kad išsaugotumėte originalą.

Naudojant RAW failus, gera pradžia – ištaisyti bet kokias optines aberacijas naudojant DPP „Digital Lens Optimizer“ (Skaitmeninis objektyvo optimizatorius) (jei naudojate palaikantį fotoaparatą su palaikančiu objektyvu) arba įrankius objektyvo koregavimo skydelyje, kuris gali ištaisyti trūkumus, pvz., kraštuose esančius šešėlius ir objektyvo iškraipymus. JPEG failuose bus įvairių objektyvo korekcijų, pritaikytų fotoaparate.

DPP 4.17 yra „Neural Network Image Processing“ (reikalinga prenumerata) funkcija, kurioje naudojamas mašininio mokymosi DI, skirtas išmaniai išanalizuoti įvairias kiekvieno vaizdo sritis ir taikyti rinktinius patobulinimus, pagrįstus vaizdo turiniu. Jis gali patobulinti sritis, kuriose gausu detalių, pritaikyti didesnio našumo iškraipymų mažinimą ten, kur detalių mažiau, ir ištaisyti dėl objektyvo trūkumų atsiradusius iškraipymus. Jei nuotraukas spausdinate dažnai arba norite spausdinti svarbių, kartą gyvenime vykstančių progų, pvz., vestuvių, nuotraukas, verta apsvarstyti prenumeratą.

„Canon“ DPP programinės įrangos momentinė ekrano kopija, kurioje matoma besiruošiančios nuotakos nuotrauka. Nepakankamai eksponuojamos sritys paryškintos mėlynai, o pernelyg eksponuojamos – raudonai.

DPP yra labai naudingas paryškinimo ir šešėlių perspėjimo ekranas, kuris gali įspėti jus apie sritis, kurios gali būti apribotos (atspalvių detalių praradimas). Raudona perdanga rodo paryškintas sritis, kurias galima spausdinti kaip blankias baltas, o mėlyna – šešėlines sritis, kurias išspausdinus detalės gali būti neįžiūrimos. Šis ekranas gali padėti tinkamai sureguliuoti ryškumą ir atspalvius.

Apkirpkite ir patobulinkite kompoziciją

Tuomet apgalvokite vaizdo kompoziciją. Jei planuojate spausdinti taikydami vaizdo proporcijas, kurios skiriasi nuo originalaus vaizdo, kaip antai kvadratinis 1x1 portretas arba platus 16x9 kraštovaizdis, tada (vaizdą) apkirpkite, kad kadravimas būtų toks, kokio norite, ir kad nebūtų iškirptos svarbios vaizdo detalės. Taip pat galite apkirpti norėdami išgauti kūrybišką efektą – pašalinti nepageidaujamas ar dėmesį blaškančias kadro sritis arba sutelkti dėmesį į konkrečią detalę. Norėdami, kad vaizdas taptų įdomesnis arba išlyginti pakreiptą horizontą, vaizdą galite pasukti.

Kompozicijos principai, pvz., trečdalių taisyklė, gali padėti sukurti veiksmingą kadravimą, kad nukreiptumėte žiūrovo akis. Fotografuojant portretą, papildomo poveikio gali suteikti apkirpimas stambiu planu, tačiau paprastai geriausia vengti objekto padėties kadro centre – asimetriškos kompozicijos atrodo dinamiškesnės.

Stenkitės neapkarpyti labai mažos vaizdo srities, kurioje gali būti nepakankamai detalių, kad spaudinys būtų tinkamas. Dėl to „Canon“ įdiegė „ Neural Network Upscaling“ įrankį (reikalinga prenumerata) 1, kuris gali padvigubinti vaizdo skiriamąją gebą išgaudamas daug tikroviškesnius nuotraukų rezultatus nei įprasta vaizdo didinimo funkcija. Šis „Canon“ giliojo mokymosi vaizdo apdorojimo technologija paremtas įrankis gali būti idealus, jei nuotrauka buvo smarkiai apkarpyta arba jei nuotraukoje tiesiog nėra pakankamai pikselių spausdinti dideliu formatu.

Užuot iškirpus dėmesį blaškantį detalių kupiną foną, kodėl gi nepabandžius jo sulieti? Šiuo metu galite taikyti daugiau kūrybiškų redagavimų, galbūt koreguoti spalvų atspalvius naudodami DPP baltos spalvos balanso reguliavimo funkciją, retušuoti dėmeles ar nepageidaujamas detales arba naudoti filtrus ir „Picture Styles“ (Nuotraukų stiliai), kad galėtumėte greitai ir lengvai stilizuoti. Pavyzdžiui, galite padaryti taip, kad vaizdas atrodytų lyg nufotografuotas senu vienkartinio naudojimo fotoaparatu, arba suteikti jam vintažinį sepijos efektą ar daug kitų efektų.

„Canon“ DPP programinės įrangos momentinė ekrano kopija, kurioje rodoma histograma ir kitos parinktys įrankių skydelyje „Gamma Adjustment“ (Gamos koregavimas).

Jei vaizdas atrodo pernelyg tamsus arba pernelyg išblukęs, DPP gamos reguliavimo įrankių skydelyje pabandykite spustelėti virš histogramos esantį „Auto“ mygtuką (A), kad greitai pataisytumėte. Įsitikinkite, kad histograma tęsiasi iki galo iš kairės į dešinę ir palaipsniui išnyksta kiekvienoje pusėje. Jei ji staiga baigiasi bet kurioje pusėje (kaip šiame pavyzdyje), vilkite po ja esančius žymeklius (B) į vidų, kol jie tiesiog taps diagramos kraštu. Taip tamsiausi šešėliai tampa vientisi juodi, o skaisčiausiose vietose paryškinama visiškai balta. Šis viso tamsos–šviesos diapazono vaizdas spaudinyje atrodys sodresnis ir intensyvesnis, ypač ant blizgaus fotopopieriaus.

„Canon“ DPP programinės įrangos momentinė ekrano kopija, kurioje išplėstiniame įrankių skydelyje matomi valdikliai, įskaitant kontrastą, spalvų sotį ir ryškumą.

Išplėstiniame DPP įrankių skydelyje yra valdikliai, kuriais reguliuojami atspalviai, spalva ir ryškumas. DPP negalima maskuoti sričių ir paryškinti konkrečių vietų, kaip kai kuriose redagavimo programose, pvz., „Adobe Photoshop“,2 tačiau naudojant DPP „Unsharp Mask“ (Kontūrų ryškinimo) parinktį (galima naudoti RAW failams), išlaikant mažą smulkumo nustatymą ir padidinus slenkstį, bus apribotas paryškinimo efektas iki skirtingų kraštų ir išvengta šiurkštumo, kai kalbama apie odos tekstūrą ir kitas pakankamai neįžiūrimas vaizdo sritis.

Sureguliuokite atspalvius ir dinaminį diapazoną

Jei vaizdas tamsus arba jei kontrastas yra mažas, galite naudoti DPP „Auto Lighting Optimizer“ (Automatinio apšvietimo optimizatorius), kad automatiškai pataisytumėte ryškumą ir kontrastą. Jei norite labiau valdyti parametrus, atidarykite DPP „Gamma Adjustments“ (Gamos koregavimo) įrankio skydelį. Čia – kaip ir jūsų fotoaparate – DPP rodo histogramą – grafinę vaizdo atspalvių – nuo tamsiausių iki šviesiausių – išraišką. Jei kreivė bet kurioje pusėje staigiai užsibaigia, vaizdas yra apribotas, o ryškiausiose srityse ir tamsiausiuose šešėliuose prarastos atspalvių detalės.

Sutvarkykite tai spustelėję „Auto“ (virš histogramos), kad automatiškai sureguliuotumėte „baltąjį tašką“, „juodąjį tašką“ ir vidurinį tašką ir kad iš naujo nustatytumėte „Auto Lighting Optimizer“ (Automatinio apšvietimo optimizatorių) bei kontrastą. Tuomet galite rankiniu būdu keisti ryškumą, baltos spalvos balansą ir kitus parametrus.

Daugelis žmonių mėgsta padidinti sodrumą ir kontrastą, kad nuotraukos būtų įtaigesnės – šiuo tikslu išbandykite išplėstinį DPP įrankių skydelį. Bendrą ekspoziciją taip pat galite pakeisti skaisčio derinimo slankikliu. Kartais puiki mintis – pašviesinti visą vaizdą, jei spausdinate ant matinio popieriaus – jis atrodys ne toks baltas. Vis dėlto nepersistenkite – sustokite, kai baltos sritys atrodys labiau baltos nei pilkos. Jei vaizdas ima atrodyti nenatūralus, slankikliais sumažinkite šešėlio ir paryškinimo koregavimą.

Prireikus galite naudoti DPP „Partial Adjustment“ (Dalinio reguliavimo) įrankio skydelį, kad tiksliai sureguliuotumėte konkrečių vaizdo sričių ryškumą, kontrastą, atspalvius ir sotį.

„Canon“ DPP programinės įrangos momentinė ekrano kopija, kurioje matoma paupio prieblandoje detalė. DPP detalių lange matomas akivaizdus debesų vaizdo iškraipymas.

Fotografuojant prietemoje gali būti iškraipomas vaizdas, ypač šešėliuotose srityse. Pernelyg paryškinus vaizdą, jis gali būti dar labiau iškraipytas, kaip stambiu planu rodoma DPP dešiniajame skydelyje esančiame detalių lange.

„Canon“ DPP programinės įrangos momentinė ekrano kopija, kurioje matyti ta pati paupio prieblandoje nuotrauka, kurios vaizdo iškraipymas labai sumažintas.

DPP apima labai veiksmingus iškraipymų mažinimo įrankius, kurie gali būti skirti tiek skaisčio (fotografinis grūdėtumas), tiek ir spalvio (spalvų taškavimas) iškraipymams. Palyginkite stambiu planu pateiktą detalę su originalu.

Prieš spausdindami, paryškinkite

Paryškinimą visuomet palikite pabaigai. Geriausių rezultatų pasieksite, jei vaizdas bus kuo švaresnis, todėl pirmiausia pašalinkite bet kokį vaizdo iškraipymą (ir pakartotinai neatidarykite ir neišsaugokite JPEG failų – kaskart suprastės vaizdo kokybė). Norėdami paryškinti ar sumažinti iškraipymą, peržiūrėkite vaizdą padidinę 100 %, kad galėtumėte aiškiai matyti efektus.

Pravartu šiek tiek paryškinti visas nuotraukas, nes išspausdinus vaizdai natūraliai šiek tiek sušvelninami. Tačiau tai priklauso nuo popieriaus tipo – kuo daugiau sugerta ir išsklaidyta rašalo, tuo didesnis švelninimo efektas. Tai reiškia, kad spausdinant ant drobės reikia paryškinti labiau nei spausdinant ant pusiau blizgaus ar žvilgaus popieriaus. Spausdinant ant blizgaus fotopopieriaus paryškinti reikia dar mažiau.

DPP ryškumo įrankis pagerins kontrastą ties vaizdo kraštais, kad vaizdas atrodytų ryškiau, tačiau tikslesnį valdymą išgausite naudodami „Unsharp Mask“ (Kontūrų ryškinimas) – čia yra atskiri stiprumo, tikslumo ir slenksčio valdikliai. Skirtingai nei DPP programinės įrangos atitikmenyje, pvz., „Photoshop“, DPP „Unsharp Mask“ (Kontūrų ryškinimo) įrankis prieinamas tik RAW failams.

Kad ir kuriuos įrankius naudojate, ryškumą taikykite pasirinktinai – stenkitės neaštrinti ten, kur norite švelnių perėjimų, glotnių odos atspalvių ar neryškaus fono. Paryškinus vienodą spalvą, gali atsirasti negražus vaizdo iškraipymas. DPP 4.17 naudojamas „Neural Network Image Processing“ įrankis, todėl siekiant geriausio efekto galima automatiškai paryškinti smulkias detales ir tekstūrą. Palyginti nedaug detalių turinčiose vaizdo srityse bus išlaikytas tolygus perėjimas ir nebus iškraipymo.

Parametrai geriausiam spausdinimo rezultatui išgauti

Pasiruošę spausdinti? Užuot tiesiog pasirinkę „Print“ (Spausdinti), eikite į „File“ (Failas) > „Print with detailed setting“ (Spausdinti su išsamiomis nuostatomis). Palikite DPP numatytąją spaudiniams skirtą 350 tašk./colyje skiriamąją gebą. Siekdami geriausių rezultatų, „Print Quality“ (Spausdinimo kokybė) visada nustatykite kaip „High“ (Aukšta). Naudojant teisingus „Preference“ (Nuostatos) parametrus (kaip nurodyta pirmiau), bus pasirūpinta spalvų deriniais. Tačiau išskleidžiamajame meniu „Paper Type“ (Popieriaus tipas) svarbu pasirinkti popierių, kurį naudosite – parinkus netinkamus parametrus visas jūsų triūsas gali būti veltui.

Vadovaukitės šiuo vadovu, kad kaskart išnaudotumėte visas nuotraukų spausdinimo galimybes ir paruoštumėte spaudinius, kuriuos norėsis rodyti ar bendrinti. Peržiūrėkite geriausius profesionalų patarimus, kaip demonstruoti šeimos nuotraukas.


Autorius: Alex Summersby

  1. „Neuronal Network Upscaling“ įrankis yra tik „Windows“. Reikia užsiprenumeruoti (galima vieno mėnesio nemokama bandomoji versija). Užsiprenumeravus „Neural Network Processing“ įrankį, „Neural Network Upscaling“ įrankio papildomai prenumeruoti nereikia.
  2. „Adobe“ ir „Photoshop“ yra registruotieji arba neregistruotieji „Adobe“ prekių ženklai Jungtinėse Amerikos Valstijose ir (arba) kitose šalyse.

Susiję produktai

Susiję straipsniai

  • PAGRINDAI

    Fotografavimas spausdinimui

    Septyni pagrindiniai patarimai, kaip įamžinti prisiminimus, kad būtų galima juos išsaugoti išspausdinus.

  • REDAGAVIMO PAGRINDAI

    Kaip redaguoti ypatingas nuotraukas

    Pasinaudokite šiais paprastais nuotraukų redagavimo patarimais ir patobulinkite savo ypatingų progų nuotraukas.

  • VESTUVIŲ FOTOGRAFIJA

    Susikurkite savo vestuvių albumą

    Vestuvių albumo kūrimas gali tapti labai praturtinančia patirtimi. Perskaitykite mūsų ekspertų patarimus ir sužinokite, kaip tai padaryti.

  • NUOTRAUKŲ REDAGAVIMAS IR APDOROJIMAS KOMPIUTERYJE

    RAW vaizdų redagavimas su DPP

    Sužinokite, kaip redaguoti, tobulinti ir grąžinti RAW nuotraukas su „Canon“ DPP programine įranga.