KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

Spausdinkite ir kurkite gražius ir išskirtinius sveikimo atvirukus atlikdami tik šešis paprastus veiksmus

Jei turite popieriaus, spausdintuvą ir mėgstate kurti, išbandykite atvirukų kūrimo rankdarbius namuose su šeima ir draugais.
Rankų darbo atvirukų rinkinys ant stalo šalia „Canon“ spausdintuvo.

Rankų darbo atvirukai yra ne tik apgalvota dovana, bet ir puikus būdas įgyti rankdarbių įgūdžių. Šeimos nario jubiliejus, draugų vestuvės, naujas kūdikis ar išleistuvės – gyvenime yra daugybė progų, kurias reikia pažymėti atviruku, tapsiančiu puikia dovana su asmeniniu akcentu. Neprivalote būti visavertis menininkas, kad galėtumėte kurti gražius atvirukus – tiesiog imkitės to ir išlaisvinkite savo vaizduotę.

Prieš 13 metų atvykusi į Didžiąją Britaniją iš Pakistano Tania Ahmed ėmėsi rankdarbių, kurie jai padėjo įsikurti. „Pakistane negali taip lengvai rasti priemonių rankdarbiams iš popieriaus, kaip Didžiojoje Britanijoje,“ – sako ji. „Todėl siuvinėjimas, juvelyrinių dirbinių kūrimas, karoliukų vėrimas ir siuvimas buvo mano kūrybinė išraiška. Kai persikėliau į Didžiąją Britaniją, susipažinau su „Youtube“ ir taip atradau kūrybinį atvirukų ir popieriaus dirbinių pasaulį. Man buvo labai smalsu, netoliese atradau parduotuvę, o taip pat pirkau priemones internetu. Tai man taip pat padėjo įsikurti šioje šalyje.“

Čia Tania, rankdarbių meistrė ir kūrybinio verslo savininkė, kuri specializuojasi rankų darbo atvirukų gamyboje ir veda internetines paskaitas apie rankdarbius iš įvairių medžiagų, dalijasi geriausiais patarimais ir paaiškina, kaip gaminti atvirukus naudojant „Canon PIXMA TS7450“ serijos spausdintuvą.

1. Pasiruoškite reikmenis

Prieš imdamiesi naujojo hobio, įsitikinkite, kad turite visą reikalingą įrangą atvirukams kurti. Štai ko jums prireiks:


Pasirenkami priedai:
 • Lipdukai ir papuošimai
 • Iškilūs apvalūs lipdukai
 • Rankdarbių peilis

2. Pasirinkite norimą dizainą

Moteris peržiūri spausdinamus atvirukų šablonus per savo išmanųjį telefoną.

„Canon“ nemokama paslauga „Creative Park“ suteiks jums įkvėpimo ir šimtus įvairių šablonų, kuriuos galėsite išbandyti. Nuo gimtadienio sveikinimų ir pakvietimų iki padėkos ir kalėdinių atvirukų – rasite įvairių variantų kiekvienai proga.

Moteris naudojanti savo išmanųjį telefoną atvirukui atsispausdinti per „Canon PIXMA“ spausdintuvą.

Pasak Tanios, „Canon PIXMA TS7450“ serijos spausdintuvą galima lengvai ir greitai nustatyti. „Paruošiau jį darbui per 15–20 minučių. Buvau nustebusi, kaip sklandžiai ir greitai savo telefoną prijungiau prie spausdintuvo.“

Pasiruoškite priemones ir pasirinkite dizainą. „Canon“ nemokamoje „Creative Park“ programėlėje yra daugybė šablonų, kuriuos galite atsisiųsti ir atspausdinti. Galite rinktis iš įvairovės atvirukų, tarp kurių yra ir mažų, ir iššokančių, o taip pat įvairioms progoms pritaikytų vokų. Ruošdamiesi šventiniam sezonui atsispausdinkite savo pačių sukurtus kalėdinius atvirukus arba sukurkite iššokantį atviruką su besmegeniu arba Kalėdų senelio rogėmis.

Norėdami išbandyti savo kūrybinius gebėjimus, galite pabandyti suderinti kelis dizainus ir sukurti visiškai originalų atviruką, arba panaudoti dizainą iš „Creative Park“ programėlės popieriaus rankdarbių skyriaus. Tania pasirinko pastarąjį vienam iš savo kūrinių. „Pasirinkau šabloną, kuris buvo skirtas gėlių vainikui, tačiau aš nusprendžiau panaudoti jį atvirukui,“ – paaiškina ji. „Atsispausdinau šabloną „Canon PIXMA TS7450“ serijos spausdintuvu, iškirpau gėles ir panaudojau visus kitus reikiamus komponentus.“

„Mąstykite plačiau ir pagalvokite, kokius įvairius daiktus galėtumėte panaudoti kurdami atviruką,“ – pataria ji. „Naudokitės svetaine kaip įkvėpimo šaltiniu, o vėliau keiskite dizainą kaip panorėję.“

3. Pasirinkite geriausią popierių

Spausdintuvas atspausdina lapą su „Creative Park“ šablonais, padėtais ant stalo šalia „Canon“ spausdinimo popieriaus.

Svarbu pasirinkti tvirtą popierių, kuris nepraras formos, jei, sekdami Tanios pavyzdžiu, nutarsite atviruką papuošti trimatėmis dekoracijomis.

Atvirukams gaminti tobulai tinka naudoti stiprų ir tvirtą popierių su matine apdaila, atskleidžiančia įspūdingas spalvas ir išryškinančia vaizdus.

Tania naudojo „Canon“ dvipusį matinį popierių, kuris jau pateikiamas su centrine lenkimo linija ir voku pagrindiniam atvirukui ir matinį fotopopierių dekoracijoms. Popierių buvo lengva išpjauti ir Tania galėjo suteikti atvirukams papildomo gilumo. „Prieš klijuodama gėles, užraičiau jų žiedlapius,“ – paaiškina ji. „Popierius buvo pakankamai tvirtas, kad jie nesusispaustų siunčiant.“

4. Atspausdinkite atviruko elementus

Moteris šypsosi ir žirklėmis kerpa gėlių formeles.

Norint sukurti originalius atvirukus, galima pasitelkti mišrius atvirukų kūrimo metodus. „Yra daugybė puikių hibridinių atvirukų kūrėjų,“ sako Tania.

Moters rankos žirklėmis kerpa rožines popierines gėles.

Išmokę atvirukų kūrimo pagrindų, išlaisvinkite savo kūrybinį išradingumą ir papuoškite atvirukus asmeniškais akcentais. Rankdarbiai ir kūryba taip pat gali praversti lavinant dėmesingą įsisąmoninimą.

Dabar, kai turite popierių, metas pradėti spausdinti. Naudodamiesi informacija „Creative Park“ svetainėje arba „Creative Park“ programėlėje, prijunkite savo „Canon“ spausdintuvą Tania pasinaudojo patogiu naudoti „Canon“ PIXMA TS7450 serijos spausdintuvo bevieliu ryšiu, kuris suteikia galimybę spausdinti tiesiai iš jūsų kompiuterio arba išmaniojo telefono.

Tada atspausdinkite iš šimtų variantų pasirinktus šablonus. Nesugalvojate progos? „Creative Park“ rasite daugybę idėjų atvirukams be progos, kurie tobulai tiks, jei tiesiog norite parodyti kažkam, kad jie jums rūpi.

5. Pritaikykite pagal save

Moteris atsargiai laiko popierinę gėlę prie stalo, nukloto spalvingais rankų darbo atvirukais, rankdarbių įrankiais ir spausdintuvu.

Vienas geriausių dalykų gaminant rankų darbo atvirukus yra tas, kad galite patys sukurti jų turinį, o jei esate dar nepatyręs popierinių rankdarbių kūrėjas, tai puikus ir paprastas būdas pradėti.

Moteris puošia rankų darbo atviruke pavaizduoto vežimėlio ratus sidabriniais karoliukais.

„Creative Park“ paslauga atskleidė Taniai naują atvirukų gamybos aspektą. „Tai nuostabu, nes neturiu daug patirties kuriant rankdarbius su skaitmeniniais šablonais. Paprastai kuriu atvirukus nuo nulio, kuomet reikia daug antspauduoti ir spalvinti paveikslėlyje naudojant pieštukus ir markerius. Tai paskatino mane mąstyti plačiau. Yra tiek daug galimybių, o instrukcijas galima tiesiog atsisiųsti ir atsispausdinti.“

Pasiruošę spaudinius ir kruopščiai iškirpę kiekvieną detalę, skirtą priklijuoti prie sukurto atviruko, imkitės klijavimo ir improvizavimo. Nuo blizgučių ir folijos iki spalvoto kartono ir lipdukų – yra daugybė būdų ir medžiagų, kurios padės rankomis sukurti ne tik spalvingą, bet išties dėmesį patraukiantį atviruką.

„Gėlių viduriukui papildomai naudojau lipdukus ir metalinį aukso spalvos kartoną,“ pasakoja Tania. „Tada juos suklijavau ir pagražinau perlų papuošimais.“

Tania sako, kad suteikti papildomo gilumo atvirukui yra paprasta, kai žinai kaip tai padaryti. „Jei norite, kad plokščias atvirukas atrodytų labiau trimatis, ir jame yra lengvai iškerpamas centrinis elementas, galite atspausdinti tą patį atviruko šabloną du kartus,“ – paaiškina ji. „Tada galite naudoti atviruko pagrindą tokį, koks jis yra, o centrinę dalį sukarpyti ir padengti iškiliais apvaliais lipdukais, kad suteiktumėte gilumo ir įdomumo.“

6. Surenkite užsiėmimą grupėje

Užbaigtas trimatis atvirukas su gėle ant stalo šalia dviejų dėžių „Canon“ spausdinimo popieriaus. Fone matoma rankdarbiais užsiėmusi moteris.

Tanios šeimoje visi yra kūrybingi, o rankdarbiai yra natūrali jos dalis. „Būdama mergaitė dėvėjau sukneles, kurias siuvo ir pardavinėjo mano mama, be to, mane supo tikrai kūrybingi žmonės. Mano tėvas yra talentingas dailidė, jis gamino lėlių namelius, knygų lentynas ir baldus. Šeimoje taip pat yra menininkų, tad maniau, kad visi užsiima kūrybine veikla,“ – ji pasakoja.

Kadangi viskas, ko reikia – tai spausdintuvas, popierius, klijai ir žirklės, atvirukų kūrimas yra puikus būdas praleisti laiką kartu su draugais ir šeima, užsiimant kūrybine veikla.

Galite surengti kalėdinių atvirukų kūrimo vakarą su šventiniais užkandžiais ir gėrimais arba pasikviesti drauges ir kartu kurti atvirukus kūdikio sutiktuvių vakarėliui.

Jei trūksta įkvėpimo, Tania siūlo panaršyti „Pinterest“, kuriame rasite idėjų ir spalvų derinių atvirukams. „Taip pat galite peržiūrėti paprastus vaizdo klipus apie spalvų teoriją,“ – siūlo ji.

Taip pat nepamirškite peržiūrėti grotažymės #MadeWithPIXMA turinio, kuriame rasite daugiau įkvepiančių idėjų ir galėsite pasidalinti savo kūriniais.

Autorė: Lorna Dockerill

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

 • SPAUSDINIMAS IR RANKDARBIAI

  Kalėdinio atviruko spausdinimas

  Sukurkite savo šventinės fotosesijos stilių ir išspausdinkite išskirtinius kalėdinius atvirukus.

 • SPAUSDINIMAS IR RANKDARBIAI

  Geriausi patarimai, kaip kurti apgalvotas popierines dovanas

  Sužinokite, kaip galite sukurti prasmingas dovanas naudodami „Canon Creative Park“ ir spausdintuvą PIXMA.

 • KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Rankų darbo stalo dekoracijos iš popieriaus

  Su „Creative Park“ sukurkite gražių stalo dekoracijų visoms progoms.

 • KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Spausdinimo idėjos ruošiantis Helovinui

  Sezoninės idėjos, kaip pasigaminti smagių ir baisių dekoracijų, kostiumų, skanėstų ir kt.