A baby sits upright, playing with coloured beads on an abacus.

KŪDIKIŲ FOTOGRAFIJA

12 kūdikių fotografavimo patarimų, kuriais galite pasinaudoti jau šiandien

Fotografuoti kūdikius – malonumas daugumai mylinčių tėvų, šeimos narių ir draugų, kurie juo nekantraus pasidžiaugti, vos tik susipažins su nauju pasaulį išvydusiu žmogučiu. Ir juos lengva suprasti – kūdikiai yra neįtikėtinai mieli, o jiems augant atsiskleidžia vis daugiau ir daugiau mažos asmenybės bruožų. Ir nesvarbu, ar kūdikis juokiasi, smalsauja, yra mąslus ar judrus, fotografijos – tai vienas iš geriausių būdų sekti ir išsaugoti šiuos unikalius ir greitus pokyčius.

Greitai padaryti kadrą gali bet kas, tačiau toliau aprašyti metodai padės jums sukurti išties nuostabias, tokias brangias akimirkas įamžinančias nuotraukas, kad jomis galėtumėte pasidalinti su šeima ir artimaisiais – ir toli, ir arti.

1. Pasirinkite tinkamiausią laiką

Neskaitant naujagimių, kūdikiai gyvena pagal tam tikrus įpročius. Beveik kiekvienas kūdikis bus įpratęs tam tikru dienos metu daryti tam tikrus dalykus. Jūs žinote, kada jūsų kūdikis yra geriausiai nusiteikęs, tad planuokite fotografuoti būtent tuo metu. Pavyzdžiui, galbūt jūsų kūdikis yra ramiausias ką tik pavalgęs. Ar ką tik pabudęs po popiečio miego.

2. Fotografuokite akių lygyje

Klasikinėse naujagimių nuotraukose paprastai būna stambiu planu nufotografuotos mažytės jų pėdutės ir rankos arba kūdikis miegantis ant mamos ar tėčio peties. Jau vaikštančių ir vyresnių vaikų nuotraukose paprastai fiksuojamas judėjimas – jose vaikai žaidžia ar atskleidžiamas kitos jų gyvenimo akimirkos, sukuriant nesenstančius jų atsiminimus. Auksinė tokių kadrų taisyklė – fotografuoti akių lygyje, kad visada išliktų intymumo pojūtis.

Visada pravartu norimus kadrus suplanuoti iš anksto. Niekada negali žinoti, kiek ilgai truks gera kūdikio nuotaika, tad būkite pasiruošę, jei trūksta laiko, praleisti mažiau svarbius kadrus.

3. Prieš fotografuodami nustatykite fotoaparatą

Fotografuojant kūdikius laikas yra labai svarbus. Ramesnę akimirką galbūt pavyks rasti 10 minučių fotografavimui. Būkite pasirūpinę, kad įranga būtų paruošta, kad kai ateis tinkama akimirka, turėtumėte kuo daugiau laiko su laimingu kūdikiu. Žinoma, apšvietimas kinta ir kūdikiai juda, todėl neišvengiamai nustatymus teks pakoreguoti. Bet jei iš anksto pasiruošite pagrindinius dalykus – objektyvą, išlaikymo režimą, baltos spalvos balansą ir kitus pagrindinius parametrus – turėsite daugiau laiko fotografuoti.

4. Dirbkite su natūralia šviesa

Geriausiai kūdikių nuotraukoms tinka graži ir jauki natūrali šviesa. Paprasčiausia būtų panaudoti reflektorių ir atspindėti dalį pro langą krintančios šviesos. Ir nebūtina naudoti profesionalių fotografų reflektorių, užtenka baltos drobės ar didelio balto popieriaus ar kartono lapo. Padėkite vaiką šalia lango ir nurodykite draugui ar šeimos nariui pakreipti reflektorių taip, kad šviesa nuo lango sumažintų šešėlius toje kūdikio veido pusėje, kuri yra nusukta nuo lango.

5. Pasiruoškite savo objektyvus

Naudojami objektyvai priklausys nuo norimų nuotraukų tipo. Bendro pobūdžio nuotraukoms pabandykite fiksuoto židinio nuotolio objektyvą Canon EF 50mm f/1.8 STM, kuris puikiai veikia prastai apšviestoje aplinkoje, pvz., miegamajame, arba portretinį objektyvą, pvz., Canon EF 85mm f/1.8 USM, kuris greitai automatiškai sufokusuoja ir gali praversti fotografuojant judesį, pvz., ropojimą ar valgymą.

Jei norėtumėte iš arti nufotografuoti smulkučius kūdikio bruožus – rankutes, kojų pirštukus ir blakstienas – tada puikiai tiks makroobjektyvas, pvz., Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM DSLR fotoaparatams arba Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM beveidrodiniams fotoaparatams.

Apskritai tamsioje aplinkoje puikiai tinka fiksuoto židinio nuotolio objektyvai, pvz., 50 ar 85 mm, nes praleidžia daug šviesos. Tačiau tais atvejais, kai kūdikis yra aktyvus, galbūt geriau būtų naudoti artinantį objektyvą. Artinančiu objektyvu, pvz., Canon EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM, galite išlaikyti judantį kūdikį kadre ir turėsite daugiau galimybių greitai padaryti kadrą.

6. Ša! Fotografuokite tyliai

Susiję straipsniai
11 tips for family photography

ŠEIMOS FOTOGRAFIJOS

11 patarimų šeimos fotografijoms

Atraskite patarimų ir gudrybių, kaip gauti puikias šeimos nuotraukas, su „Canon“ ambasadore Helen Bartlett.

Portrait lenses tips tricks

PORTRETŲ FOTOGRAFIJA

Tobulas objektyvas portretams

Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis objektyvą portretų fotografijai.

Print your family's life story

KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

Išspausdinkite savo šeimos gyvenimo istoriją

Išspausdinkite brangius savo šeimos momentus ir kurkite su jais rankdarbius.

Vaikai greitai išsiblaško ir net išsigąsta, išgirdę garsius pypsėjimus ir užrakto garsus. Todėl pravers tylus arba tyliojo fotografavimo režimas. Jei turite Canon EOS M50, galite pasirinkti tylųjį režimą iš scenos režimų. Jei turite fotoaparatą Canon PowerShot, užraktas jau ir taip yra tylesnis už daugumos kitų fotoaparatų modelių. Dar vienas variantas – užmaskuoti užrakto triukšmą raminančia ar žaisminga muzika, atsižvelgiant į norimą nuotaiką.

7. Fotografuokite užrakto pirmenybės režimu

Tv (užrakto pirmenybės) režimu galite nustatyti norimą išlaikymą, o fotoaparatas atitinkamai apskaičiuos tinkamiausią diafragmą. Šiuo režimu galite greitai ir kūrybiškai veikti nesirūpindami, kad fotografuojant teks dažnai koreguoti parametrus. Pavyzdžiui, išlaikymas turi būti pakankamai trumpas, kad judesys nebūtų sulietas, todėl fotografuojant judrų kūdikį pravartu pradėti nuo 1/250 sekundės. Pradėkite nuo tiek ir pakoreguokite atsižvelgdami į kūdikio aktyvumą.

Paprastai norima, kad būtų sufokusuotas visas kūdikio veidas, tad svarbu patikrinti, ar lauko gylis nėra per mažas. Palikę automatinį ISO gausite pageidaujamus išlaikymo ir diafragmos parametrus, bet atkreipkite dėmesį, kad kuo žemesnis ISO, tuo aukštesnė bus vaizdo kokybė.

8. Naudokite nepertraukiamo fotografavimo režimą

Daugumai kitų fotografijų tipų greičiausiai fotografuojate po vieną kadrą. Bet fotografuodami kūdikio portretą turėtumėte perjungti nepertraukiamo fotografavimo režimą. Nepertraukiamas fotografavimas (taip pat vadinamas serijos režimu) yra ypač naudingas, jei kūdikis juda! Jis padės susekti visus staigius kūdikio judesius ir turėsite didžiausią galimybę pagauti tobulą akimirką, nes kūdikis tikriausiai nesiruošia jums ilgai pozuoti.

9. Eksperimentuokite su fokusavimo taškais

Paprastai portretuose fokusuojama į objekto akis. Tačiau galima sukurti įspūdingus kūdikių portretus kartkartėm šią taisyklę sulaužant.

Kūdikiai yra tokie maži, kad kitos jų kūno dalys, pavyzdžiui, rankutės ar pėdutės, gali būti labai įdomus objektas. Jei fotoaparatas turi jutiklinį ekraną, paprasta paliesti tą ekrano dalį, kurioje matote rankų ar kojų pirštus, ir jas sufokusuoti. Naudojant didesnę diafragmą viskas aplink bus sulieta, o vieta, kurią norite pabrėžti, – ryškiai sufokusuota.

10. Atmuškite blykstės šviesą

Situacijose, kuriose norite šviesą kontroliuoti blykstėmis, svarbu nenukreipti blykstės į kūdikio akis, nes jos šviesa gali būti labai skausminga ir dideliems, ir mažiems. Geriau naudokite išorinę blykstę ir atmuškite jos šviesą nuo lubų ar priešingos sienos. Canon Speedlite 470EX-AI* turi motorizuotą šviesos atšokimą ir pasukamą galvą, kuri automatiškai randa tinkamą kampą gražiam apšvietimui, todėl su ja tai padaryti bus lengva. Ne tik rezultatai atrodys gražiau, bet ir pati motorizuota galva gali sudominti kūdikį ir patraukti jo dėmesį.

11. Naudokite trikojį

Kūdikiai dažnai daro staigius judesius, tad trikojis gali neatrodyti idealus pasirinkimas. Vis dėlto, su juo jūsų rankos liks laisvos pozuoti ar patraukti kūdikio dėmesį ir išgauti norimas išraiškas.

Naudodami trikojį nuotraukose galite atsidurti ir jūs ir sukurti nesenstančius, klasikinius kadrus, kuriuose, pavyzdžiui, jūsų rankos gaubia kūdikio rankeles ar pėdutes. Nustatę fotoaparatą ant trikojo, perjunkite laikmatį. Dažnai galima rinktis 2 arba 10 sekundžių trukmę. Pasirinkite 10 sekundžių. Padarykite bandomąjį kadrą patys arba paprašykite partnerio ar draugo, kad pastovėtų ten, kur ketinate stovėti jūs, kad tinkamai sufokusuotumėte ir nustatytumėte ekspoziciją. Kai būsite patenkinti, paspauskite užrakto mygtuką ir tinkamai įsitaisykite!

12. Naudokite programėles

Yra daugybė naudingų programėlių, su kuriomis fotografavimas, mokymasis ir dalijimasis vyksta lengviau ir smagiau.

Jei turite fotoaparatą su „Wi-Fi“ ryšiu, galite naudoti nemokamą programėlę Canon Camera Connect ir nuotoliniu būdu valdyti savo fotoaparatą per „Android“ arba „iOS“ įrenginį, kad fotoaparatas nedrebėtų. Sumontavę fotoaparatą ant trikojo, galite tiesiogiai bendrauti su kūdikiu, stebėti fotoaparato „Live View“ vaizdą telefone ir paleisti užraktą, kai bus tinkamiausia akimirka. Taip pat naudodami programėlę galite importuoti nuotraukas tiesiai į telefoną ir lengvai jomis pasidalyti.

Programėlėje Canon Photo Companion rasite jums asmeniškai pagal jūsų fotoaparato modelį pritaikytų patarimų ir pratimų. Kai būsite paraginti, pasirinkite savo EOS fotoaparatą, ir savo rankose turėsite daugybę vaizdo vadovų, įkvepiančių straipsnių ir patarimų įvairiausiomis temomis, pvz., kaip fotografuoti vaikus, kad galėtumėte nuolat tobulinti savo fotografijas ir mokytis kurdami.

Autorius Jeff Meyer

*Pastaba: visiškai automatinę blykstę „Bounce“ galima naudoti tik su EOS fotoaparatais, kurie išleisti nuo 2014 m. antros pusės, išskyrus EOS 1300D, EOS 2000D, EOS 4000D, EOS M10, EOS M3, EOS M5, EOS M6, EOS M100.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus