KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

Mano pirmieji metukai spausdintose fotografijose: švęskite svarbias savo kūdikio gyvenimo akimirkas naudodami „Canon SELPHY CP1500“

Pirmieji metukai būna tik kartą, o fotografijų albumai išlieka visą gyvenimą. Portretų fotografė Jemella Ukaegbu dalijasi geriausiais patarimais, kaip užfiksuoti ir išsaugoti šį ypatingą laikotarpį.
Žmogus klijuoja atspausdintas fotografijas iškarpų albume, o šalia „Canon SELPHY CP1500“ guli kiti spaudiniai.

Pirmieji visų ypatingų santykių metai yra kupini nepamirštamų akimirkų, tokių kaip pirmoji jūsų kūdikio šypsena ar pirmasis pasivaikščiojimas su naujuoju šuniuku. Net jaudulys einant į pirmąjį pasimatymą su žmogumi, su kuriuo galbūt praleisite visą likusį savo gyvenimą. Tokius įvykius tikrai verta prisiminti ir švęsti.

Portretų fotografė Jemella Ukaegbu, žinoma kaip Mellz, moka tobulai užfiksuoti akimirką. Užsiimdama savo profesine veikla ji fotografuoja klientų vestuves, krikštynas ir gimtadienio vakarėlius bei porų ir naujagimių portretus. Ji pamėgo fotografiją vaikystėje, vartydama fotografijų albumus ir šūsnis tėvų užfiksuotų fotografijų. Tai padėjo jai suprasti, koks buvo gyvenimas prieš jos pirmuosius prisiminimus.

„Man patinka fotografijų albumai, nes jie padeda papasakoti istoriją ir žodžiais, ir be jų, o verčiant puslapius kiekvienas pasineria į ją vis giliau“, – dalijasi Mellz. Peržiūrėjusi savo dukters pirmųjų metukų fotografijas Mellz suprato, kad norėtų turėti šiuos prisiminimus ne tik skaitmenine forma, tad sukūrė fotografijų albumą naudodama „Canon SELPHY CP1500“. Čia ji dalijasi savo patarimais, kaip galite padaryti tą patį.

Darbo pradžia: atrankos procesas

Vaikas su mama varto fotografijų albumą.

Fotografijų atranka albumui yra labai smagus procesas, į kurį galima lengvai įtraukti vaikus. Naudojantis programėle „Canon SELPHY Photo Layout“ šį procesą galima supaprastinti, nes ji suteikia galimybę spausdinti mėgstamiausias fotografijas tiesiai iš išmaniojo telefono.

Žmogus savo išmaniajame telefone naudojasi programėle „Canon SELPHY Photo Layout“ ir kuria koliažą iš keturių fotografijų.

Programėlėje „Canon SELPHY Photo Layout“ integruoti šablonai, kuriuos naudojant viename spaudinyje galima išdėstyti kelias nuotraukas ir daugiau jų sutalpinti į šeimos albumą.

Mažai tikėtina, kad peržiūrėsite kiekvieną skaitmeninę fotografiją, kurią užfiksavote pirmaisiais kūdikio metais. Bandant užfiksuoti kiekvieną brangią akimirką jūsų telefono ir fotoaparato atminties kortelėse esantys skaitmeniniai albumai neišvengiamai prisipildys tūkstančiais nuotraukų. Tačiau spausdintų fotografijų ar iškarpų albumas yra kitoks. Atrinkus geriausius kadrus iš tūkstančių ir juos atspausdinus, labiau tikėtina, kad mintimis dažniau sugrįšite į šias akimirkas. O atrankos procesas taip pat gali būti malonus.

„Man patinka tvarkyti nuotraukas skyriais, – sako Mellz. – Paprasčiau dėlioti pagal mėnesius, o ne etapus, nes išmaniuosiuose telefonuose ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose po galerijas galima naršyti pagal mėnesius ir lengviau atsirinkti nuotraukas.“ Geriausia pradėti nuo kelių fotografijų, kurios geriausiai apibendrina kiekvieną mėnesį.

Jei jums atsirinkti per sudėtinga, naudodami programėlę „SELPHY Photo Layout“ galite viename spaudinyje išdėstyti iki aštuonių fotografijų, todėl net jei turite tik 50 popieriaus lapų, galite atspausdinti daugiau nei 50 fotografijų. Be to, savo maketuose galite įrašyti tekstą, pridėti lipdukų ir rėmelių, kurie suteiks fotografijoms daugiau gyvybės. Sukūrę savo mėgstamiausių fotografijų aplanką galėsite prijungti spausdintuvą.

SELPHY CP1500 nustatymas

Rankos, dedančios kasetę į „Canon SELPHY CP1500“.

„Canon SELPHY CP1500“ turi standartinio popieriaus kasetę (PCP-CP400) atvirukams spausdinti. Papildomai galima įsigyti PCC-CP400 popieriaus kasetę kredito kortelės dydžio ir kvadrato formos spaudiniams bei lipdukams ir mažiems lipdukams.

Canon SELPHY CP1500“ nustatyti paprasta. Pirmiausia į išmanųjį telefoną atsisiųskite programėlę „SELPHY Photo Layout“. Įdiegę programėle nuskaitykite spausdintuvo QR kodą. Taip telefonas bus belaidžiu ryšiu susietas su spausdintuvu ir jums liks atlikti tik dar vieną darbą – įdėti popieriaus ir rašalo.

SELPHY CP1500 pritaikytas įvairių tipų popieriui – nuo atviruko dydžio popieriaus (RP-108 ir KP-36IP) iki mažų lipdukų (KC-18IL), o tarp jų yra kredito kortelių dydžio (KC-36IP ir KC-18IF) ir kvadrato formos (KC-18IS) popierius. Kiekvienoje popieriaus pakuotėje yra rašalo kasetė su tiksliu reikiamo rašalo kiekiu.

Įdėję popieriaus ir rašalo, galite pasirinkti nuotrauką iš savo išmaniojo telefono per programėlę „SELPHY Photo Layout“. Jei pageidaujate spausdinti per kompiuterį arba „Canon“ fotoaparatus1, tai galite padaryti sujungdami įrenginius per „Wi-Fi“ arba naudodami USB-C laidą. Be to, spausdintuve yra integruotas skaitytuvas, kuris palaiko SD, SDHC ir SDXC korteles.

Nustačius spausdintuvą, atspausdinti fotografiją užtrunka tik 41 sekundę. O mažas ir lengvas SELPHY CP1500 spausdina aukštos kokybės, fotolaboratorijai prilygstančius spaudinius patogiai įsitaisius namuose.

„Naudojant SELPHY CP1500 fotografijų spausdinimas sukelia dar daugiau jaudulio. Jis pakankamai kompaktiškas, tad jį galima pasistatyti savo virtuvėje, o matant jį norisi spausdinti daugiau. Labai paprasta prisijungti prie jo telefonu ir viską valdyti per programėlę“, – sako Mellz.

Fotografijų išdėstymas

Rankose laikoma fotografija atspausdinta „Canon SELPHY CP1500“ spausdintuvu, kuris stovi ant stalo, apsuptas kitų spaudinių.

Visada geriausia sudėlioti fotografijas, kol rasite patinkantį jų išdėstymą, prieš jas priklijuojant. Jei atspausdinate daugiau fotografijų, nei reikia, įrėminkite jas ir nusiųskite šeimos nariams arba, jei spausdinate ant lipdukų popieriaus, nulupkite nugarėlę ir priklijuokite ant bet kokio plokščio paviršiaus savo namuose.

Žmogus klijuoja atspausdintą mamos su kūdikiu fotografiją iškarpų albume.

Spausdindami ant lipdukų popieriaus galite klijuoti fotografijas į albumą ar iškarpų albumą nenaudodami papildomų klijų ar lipniosios juostelės. Lengviau nebūna.

„Patarčiau kiekvienam, kuriančiam savo vaiko pirmųjų metukų fotografijų albumą, tai daryti chronologine tvarka. Taip kuriu visus savo fotografijų albumus, nes noriu iš naujo viską patirti tikrąją įvykių tvarka“, – sako Mellz.

Albumo pradžioje Mellz naudojo nėštumo fotografijas ir pridėjo echoskopijos fotografijų, atliktų prieš gimstant dukrai, kad išsamiai perteiktų savo patirtį. Jei vadovausitės jos patarimais atspausdinti visą kelionę, geriausia visų pirma atspausdinti fotografijas ir išdėstyti jas chronologine tvarka prieš įklijuojant į albumą.

Sudėliokite įvairiais būdais ir kūrybiškai išnaudokite visą popieriaus tipų asortimentą, kiekviename puslapyje pritaikydami naują išdėstymą. Jei norite panaudoti ir dokumentus, pvz., vaiko gimimo liudijimą arba gimimo proga gautus atvirukus, tiesiog nufotografuokite ir atspausdinkite juos spausdintuvu „Canon SELPHY CP1500“, kad prisimintumėte kiekvieną akimirką ir paįvairintumėte savo fotografijų albumą.

Planavimas į ateitį: kitų metų albumas

Žmogus žirklėmis karpo atspausdintas fotografijas, ruošdamasis klijuoti jas iškarpų albume.

Sudėlioję kelias fotografijas ant vieno lipdukų popieriaus lapo, galite jį sukarpyti ir gauti kelis mažesnius lipdukus. Pagyvinkite savo albumus naudodami skirtingų dydžių popierių.

Žmogus padeda savo vaikui klijuoti fotografijas iškarpų albume vesdamas vaiko rankutes.

Labai smagu vartyti fotografijų albumus su šeima, bet dar smagiau yra patiems kurti fotografijų albumą. Ir nesijaudinkite dėl negrabių pirštų – „Canon SELPHY CP1500“ spaudiniai yra padengti specialia plėvele, todėl juos galima išsaugoti iki 100 metų 2 .

Sukūrę pirmąjį fotografijų albumą, kitą albumą tikriausiai norėsite kurti kitaip. Skirkite daugiau laiko fiksuodami akimirkas, kurios pateks į fotografijų albumą – panaudokite atitinkamas dekoracijas, pvz., gimtadienio tortus ar balionus, pažymėdami specialias progas, arba skirkite daugiau laiko apšvietimui ir kompozicijai apgalvoti fotografuodami pirmąją dieną mokykloje arba šeimos portretus. Vienas iš Mellz fotografijos patarimų – prisiminti, kad „fotografija yra tik piešimas šviesa, todėl stenkitės įamžinti svarbias akimirkas geriausiu dienos metu arba gerai apšviestoje aplinkoje“.

Užfiksavę fotografijas neapsiribokite jų spausdinimu tik fotografijų albumui. Fotografijas galima iškirpti ir įklijuoti į iškarpų albumus, sukuriant menišką prisiminimų knygelę. Galite sukurti asmeninį atviruko dydžio spaudinį ir praskaidrinti artimojo dieną. Kredito kortelės dydžio spaudinį, kuriame užfiksuotas itin laimingos akimirkos prisiminimas, galite laikyti savo rankinėje. Spaudiniais ant lipdukų popieriaus galite papuošti kanceliarinius reikmenis, miegamojo baldus ar virtuvės prietaisus.

Yra daugybė būdų papuošti savo gyvenimą spausdintomis fotografijomis, o naudojant „Canon SELPHY CP1500“ paprasta spausdinti kiekvieną dieną.

Autorius: Matthew Bowen

 1. Su „PictBridge“ suderinami fotoaparatai.
 2. Kai laikomos albume. Atliekant paspartintą testavimą, darant prielaidą, kad temperatūra – 23 °C/73,4 °F, drėgmė – 50 %.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

 • SPAUSDINIMAS

  Geriausi „Canon“ spausdintuvai nuotraukoms

  Nesvarbu, ar norite nuotraukas dėti į rėmelį, iškarpų albumą ar naudoti kaip lipduką, raskite savo kūrybiniams poreikiams tinkamiausią spausdintuvą.

 • PAGRINDAI

  Fotografavimas spausdinimui

  Septyni pagrindiniai patarimai, kaip įamžinti prisiminimus, kad būtų galima juos išsaugoti išspausdinus.

 • KŪDIKIŲ FOTOGRAFIJA

  Kūdikių fotografijos patarimai

  Paverskite kūdikių fotografiją smagia veikla ir gaukite puikių rezultatų.

 • KOMPLEKTAS

  Tikro fotoaparato privalumai

  Sužinokite, kaip „Canon EOS R100“ gali padėti išsaugoti brangius prisiminimus.