KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

Dėmesingas įsisąmoninimas rašant dienoraštį

Autorė ir iliustratorė Kia Marie Hunt pasakoja, kaip kuriant dienoraštį galima išreikšti savo kūrybiškumą ir sustiprinti psichikos sveikatą.
Skrebinimo albume, kurio puslapiai užpildyti nuotraukomis ir lipdukais, rašantis žmogus.

Leisdami savo mintims laisvai lietis dienoraščio lapuose galite pasisemti įkvėpimo ir išlaisvinti kūrybiškumą, be to, tai yra puikus būdas apgalvoti savo jausmus. Skirdami vos 20 minučių per dieną dienoraščiui galite sustiprinti savo gerą savijautą, ypač, kai žinote, kad jis skirtas tik jūsų akims. Ir žinote, kas išties nuostabu? Tai gali daryti visi. Nėra jokių taisyklių – tik priešais jus esantis popierius, kuriame galite perteikti viską, ką tą dieną jaučiate: žodžiais, piešiniais, koliažu ar savo pačių spausdintomis nuotraukomis.

Autorė, iliustratorė ir dienoraščio rašytoja Kia Marie Hunt yra vaikų veiklos dienoraščių „My Awesome Year“ serijos kūrėja. Ji taip pat turi savo „Etsy“ kanceliarinių reikmenų parduotuvę ir gamina mėnesinius dienoraščių rinkinius savo augančiai „Journal Club“ bendruomenei.

Kiai dienoraščiai visada buvo būdas kūrybiškumui išlaisvinti. „Sakydavau, kad pirmą kartą pabandžiau kurti meninį dienoraštį, kad užsirašyčiau atsiminimus iš metus trukusių kelionių po Urugvajų ir Braziliją“, sakė ji. „Bet neseniai atradau daugybę rankų darbo dienoraščių iš savo vaikystės. Pasirodo, aš visada mėgau meniškus dienoraščius – tiesiog turėjau rasti būdą prie jų sugrįžti.“

Kios teigimu, dienoraščių rašymas taip pat yra geras būdas pažinti save. Jos paskyra @kia.creates turi 15,7 tūkst. „Instagram“ sekėjų ir ji turi „Instagram“ puslapį @inspiringjournals. „Tai ne tik puiki iškrova. Kaip grynos išraiškos – be lūkesčių ar apribojimų – vieta, dienoraštis išties išlaisvina. „Kiekvieną kartą kurdamas sužinai apie save šiek tiek daugiau“, sakė ji.

1. Atraskite savo dienoraščio stilių

Atverstą dienoraštį, kuriame daugybė spalvingų paveikslėlių ir lipdukų, priešais sausakimšą knygų lentyną laikantis asmuo.

„Dienoraščių kūrimas reiškia akimirkos pagavimą ir jos išsaugojimą ateičiai, kad galėtum vėl prisiminti“, sakė Kia, „bet jis reiškia ir mėgavimąsi dabartimi“.

Rožinės ir baltos spalvos kompiuterio klaviatūra rašanti moteris.

„Dienoraščio kūrimas – tarsi piršto atspaudas, visi tai daro savaip ir nėra teisingo būdo tai daryti“, sakė Kia. „Man dienoraštis prasideda nuo puslapio užpildymo spalvomis – paprastai su tema susijusiomis dekoracijomis. Skiriu daug laiko nuotraukoms spausdinti, lipdukams atrinkti ir „washi“ (lipni dekoratyvinė juostelė) pasirinkti“, aiškino ji.

Ir nesvarbu, ar jūsų stilius yra minimalistinis ir ryškus, ar mėgstate visas vaivorykštės spalvas, leiskite atsiskleisti jūsų asmenybei – ir ji kaskart atvertus dienoraštį gali pasireikšti kitaip.

„Baigdama įrašą, užpildau erdvę keverzonėmis ir prilipdau dar daugiau lipdukų“, pridūrė Kia. „Aš išties nesiliauju, kol puslapyje yra tuščios vietos, nes man taip patinka. Man daugiau yra daugiau – bet žinau, kad tai tikrai ne kiekvieno skoniui!“

2. Pasirinkite temą

Iš viršaus nufotografuotas vaizdas, kuriame matyti moters sutvarkytas stalas su „washi“ juostelės ritiniais šaliai atversto dienoraščio.
Asmuo plėšia lipduką, kad įklijuotų jį žurnale.

Yra daugybė skirtingų būdų dienoraščiui kurti – galima rašytis svajones ir sapnus, kasdien parašyti po vieną eilutę, rašyti neišsiųstus laiškus – ir galite eksperimentuoti jį kurdami arba turėti kiekvienam iš šių būdų skirtingas knygutes.

„Yra labai daug dienoraščių rašymo bendruomenių“, sakė Kia. „Punktais rašomi dienoraščiai gali būti gana tvarkingi ir minimalistiniai, jie skirti jūsų dienoms, savaitėms ar mėnesiams suplanuoti, juose atsispindi įpročiai ir tikslai. „Šlamšto“ dienoraščiai – tai beveik skrebinimo albumai, kuriuose klijuojama viskas ir iš visur: lankstinukai, bilietai, karpiniai, virvelės, popierius, medžiagos – ką tik galite sugalvoti!“

Kasdienės padėkos žurnalas gali būti puikus būdas norint daugiau pozityvumo savo gyvenime. „Tai būdas rašytis didelius ir mažus dalykus, už kuriuos esate dėkingi“, sakė Kia. „Atrodo paprasta, bet perėjimas prie tokios mąstysenos gali išties pakeisti jūsų gyvenimą.

„Norint rasti mėgstamiausią dienoraščio tipą, geriausia yra eksperimentuoti“, pridūrė ji. „Išbandykite įvairiausius dalykus ir neribokite savęs – niekas neturi tilpti į kažkokius vienus dienoraščio „rėmus“. Įvairovė yra smagu.“

3. Kūrybiškai išnaudokite spausdinimą

Saulėgrąžų raštų suknelę vilkinti moteris laiko nuotrauką iš savo PIXMA spausdintuvo.

„Man patinka aukšta kokybė, kurią galiu pasiekti su „Canon PIXMA TS5350“ serijos spausdintuvu. Jaučiu tam tikrą pasitenkinimą spausdindama, kurdama ir naudodama savo lipdukų dizainą savo dienoraščiuose“, sakė Kia.

Asmuo laiko „Canon Zoemini“, kol iš jo spausdinamos nuotraukos.

Su „Canon Zoemini“ išspausdintos 2x3 col. nuotraukos puikiai tinka įklijuoti į dienoraštį, be to, jos spausdinamos ant popieriaus lipnia nugarėle, todėl joms net nereikia klijų.

Dienoraščių kūrėjai ir panašūs rankdarbių mėgėjai naudojasi savo namų spausdintuvais ir kurdami neribotą kiekį naujų ir vaizdingų medžiagų savo dienoraščiams, kaip antai Kia su savo „Canon PIXMA TS5350“ serijos spausdintuvu.

„Kartais sukuriu skaitmeninį dizainą su „Adobe® Illustrator®“* ir belaidžiu būdu jį persiunčiu tiesiai į spausdintuvą. O kartais nupiešiu kažką ranka ir prieš koreguodama nuskaitau savo piešinius su PIXMA. Labai gera matyti, kaip idėja virsta spausdintu lipdukų lapu.

„Visada mėgau pildyti savo dienoraščių lapus nuotraukomis“, sakė ji. „Pradėjau nuo nuotraukų iš kelionių ir išvykų, kai rašiau dienoraštį apie savo kelionių atsiminimus, bet vėliau pradėjau spausdinti vis daugiau ir fotografuoti įvairiausias akimirkas – pvz., pasivaikščiojimo metu pastebėtas gėles arba tai, kaip tam tikrą vakarą atrodė saulė pro mano studijos langą.“

Kia naudoja kišeninio dydžio „Bluetooth“ ryšiu veikiantį spausdintuvą „Canon Zoemini“, kad tiesiogiai prisijungusi per savo išmanųjį telefoną galėtų akimirksniu išspausdinti 2x3 col. lipnias nuotraukas ir priklijuoti jas ant popieriaus.

„Tai, kad galiu nufotografuoti telefonu, pridėti filtrą su programėle „Canon Mini Print“, greitai nusiųsti nuotrauką tiesiai į „Canon Zoemini“ ir išspausdinti ją ant lipdukų popieriaus, yra tiesiog nuostabu. Viskas procesas yra tarsi sustyguotas – galiu įamžinti akimirką ir beveik akimirksniu ją perkelti į savo dienoraštį.“

Programėlėje „Canon Mini Print“ galima pasirinkti daug pritaikomų lipdukų, rėmelių ir teksto šriftų, kad galėtumėte įvairiais jų deriniais papuošti savo nuotraukas prieš jas išspausdindami.

4. Sukurkite kažką unikaliai savito

Į užpildytą dienoraščio puslapį rašalinį spaudą spaudžiantis asmuo.
Atverstą savo dienoraštį fotoaparatu „Canon PowerShot G7 X Mark III“ fotografuojanti moteris.

„Naudoju savo „Canon PowerShot G7 X Mark III“, kad nufotografuočiau mažas dienoraščio kūrimo proceso atkarpas ir kad padaryčiau jau užbaigtų puslapių nuotraukas“, sakė Kia. „Galiu prisijungti prie telefono belaidžiu ryšiu ir lengvai perkelti visas nuotraukas ir vaizdo įrašus. Tada pakoreguoju juos telefone ir galiu tą pačią dieną pasidalyti savo dienoraščio turiniu su savo bendruomene.“

Galite naudoti programėlę „Canon Mini Print“ (ji suderinama su „Canon Zoemini“ ir „Canon Zoemini S“) ir atskleisti savo asmenybę ir nuotaiką rėmeliais, filtrais, užrašais ir kt. Bet tai nėra tik lipdukai ir nuotraukos – Kia kuria savo dienoraštį naudodama įvairiausius dalykus.

„Mėgstu sukurti tam tikrą tekstūrą pridėdama spausdintų medžiagų, pvz., sulenktų puslapių ar vokų. Smagu puslapyje turėti interaktyvių elementų“, sakė ji. „Turiu vieną „šlamšto“ dienoraštį, kurį naudoju tik spalį ir kuris skirtas išskirtinai kiekvienais metais mano rengiamam Helovino dienoraščio iššūkiui. Jis yra itin turtingos tekstūros, jo virvele surišti puslapiai sudraskyti, su arbatos dėmėmis, pilni nėrinių, vaškinių spaudų ir gąsdinančių spaudinių!“

Yra begalė būdų nevaržomai kurti. Kios puslapiuose matyti, kaip jos nuotraukos, unikalūs lipdukai ir graži rašysena suteikia jos dienoraščiui asmeniškumo.

„Kai papuošiu puslapį, imu rašiklį ir pradedu rašyti. Paprastai per daug apie tai negalvoju. Rašau laisvai ir užpildau erdvę tiesiog į galvą atėjusiais žodžiais. Negalvokite per daug ir nesijaudinkite, jei pribraukysite ar paliksite rašybos klaidų – tai nesvarbu.“

„Man išties svarbu tai, kad galiu pasidalyti savo kūrybos procesu ir užbaigtais dienoraščio puslapiais su dienoraščių kūrimo bendruomene socialiniuose tinkluose, nes juose aš užmezgu ryšius su kitais dienoraščius kurti mėgstančiais žmonėmis“, sakė Kia.

Kuriant dienoraštį nuostabu yra tai, kad visas procesas priklauso tik nuo jūsų. Stebuklo pradžiai jums tereikia paprastos užrašinės.

Autorė: Lorna Dockerill

*„Adobe“ ir „Illustrator“ yra registruotieji arba neregistruotieji „Adobe“ prekių ženklai Jungtinėse Amerikos Valstijose ir (arba) kitose šalyse.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

 • KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Projekto dokumentavimas

  Su „Canon Zoemini 2“ ir 100 lapų fotopopieriaus dokumentuokite 100 asmeninio projekto dienų.

 • KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Patys pasigaminkite raminamųjų žaislų

  Su popieriniais rankų darbo raminamaisiais žaislais smagu žaisti, jie suteikia ramybės.

 • KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Geriausi „Canon“ nešiojamieji spausdintuvai

  Susipažinkite su „Canon“ kompaktiškų spausdintuvų asortimentu ir sužinokite, kuris spausdintuvas tinka jums.

 • KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Tarsi profesionalo kurtas kelionių dienoraštis

  Paverskite „Canon Zoemini S2“ užfiksuotas atostogų akimirkas individualiu menišku dienoraščiu.