KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

Su „Creative Park“ patys pasigaminkite raminamųjų žaislų

Su raminamaisiais žaislais smagu žaisti ir dar smagiau juos gaminti, bet, kaip sužinojome šioje pamokoje su popierinių rankdarbių eksperte Paula Milner ir jos sūnumi Fredžiu, jie taip pat suteikia ramybės.
Pakuotė „Canon Matte“ fotopopieriaus, nufotografuota iš viršaus, aplink daug spalvotų popierinių raminamųjų žaislų.

Paula Milner yra rankdarbių entuziastė ir audinių dizainerė iš Jungtinės Karalystės. Instagrame ji pasivadinusi „The Crafty Lass“ ir šioje platformoje su daugiau nei 6 000 sekėjų dalijasi rankdarbių idėjomis bei savo kasdienybės akimirkomis. Paulos vyriausias sūnus Fredis turi autizmo spektro sutrikimų ir laukia ADHD diagnozės, o tai reiškia, kad jam reikia papildomos pagalbos. Apie tai Paula atvirai ir nuoširdžiai dalijasi savo socialiniuose tinkluose.

Rakdarbiai visada buvo svarbi Fredžio vaikystės dalis ir nors jam gali būti sunku ilgiau susikoncentruoti, Paula randa būdų išlaikyti jo dėmesį. „Fredžiui labai įdomu, ką daro jo mama ir tėtis“, – sako Paula. „Jo tėtis yra inžinierius ir labai domisi skaičiais, todėl Fredžiui taip pat įdomūs skaičiavimo žaislai ir žaidimai. Jei jis pamato mane neriant ar siuvant, jis taip pat nori to išmokti. Jis jau moka įsiūti sagą ir yra pats pasisiuvęs antklodę iš skiaučių. Jį labai domina viskas, kas duoda greitų rezultatų.“

Paula neseniai atrado „Canon“ „Creative Park“ programą, kurioje yra daugybė lengvai pagaminamų popierinių projektų, padedančių jai išlaikyti Fredžio susidomėjimą. Popieriniai rankų darbo sukučiai yra puiki alternatyva plastikiniams, o jų konstravimo procesas ir žaidimas su jais Fredį labai ramina. Raminamieji žaislai nėra skirti tik vaikams. Suaugusiems, kurie nerimauja ar yra susijaudinę, bet koks rankdarbis taip pat padeda susikaupti.

Čia yra viskas, ko jums reikia norint pasigaminti raminamųjų žaislų, o taip pat ir šiek tiek idėjų iš Fredžio ir Paulos.

„Creative Park“ šablonai, pasirodantys iš juodo „Canon“ spausdintuvo, padėto ant medinės lentynos.

Galite spausdinti šablonus tiesiai iš „Creative Park“ programos arba atsisiųsti PDF failus iš „Creative Park“ tinklalapio.

Besišypsanti moteris ir mažas berniukas sėdi prie stalo ir žaidžia su popieriniais raminamaisiais žaislais.

Mažos rankytės bus užimtos popieriniais raminamaisiais žaislais, kuriuos paprasta pasidaryti ir su kuriais smagu žaisti.

1. „Creative Park“ išsirinkite šablonus

Moteris sėdi prie nešiojamojo kompiuterio, rodančio „Canon Creative Park“ svetainę. Šalia jos ant stalo stovi pakuotė „Canon“ spausdinimo popieriaus, popierinis žaislinis vėjo malūnas ir indeliai su rašikliais ir žirklėmis.

Nustebsite sužinoję, kiek daug šablonų laukia jūsų „Creative Park“ tinklalapyje. Žaislai su besisukančiomis detalėmis yra puiki pradžia, bet taip pat galite pradėti ir nuo dinozaurų modelių ar kasos aparato su veikiančiomis dalimis. Yra daugybė variantų.

Su „Creative Park“ paprasta pasigaminti rankdarbių tiesiog sugalvojus. Galite rinktis iš tūkstančių popierinių rankdarbių: nuo Fredžio mėgstamiausių raminamųjų žaislų iki sudėtingesnių edukacinių priemonių, pvz., kelių dimensijų abėcėlės dėžės.

„Fredžio susidomėjimo objektai kinta gana dažnai“, – sako Paula. „Vieną minutę jis gali būti susidomėjęs skaičiais, o kitą – ryškiomis spalvomis, todėl „Creative Park“ asortimentas tikrai praverčia ieškant, kas jam būtų įdomu.“

„Creative Park“ paprasta ieškoti šablonų. Naudokitės išskleidžiamuoju meniu darbalaukio svetainėje arba pagrindiniame programos puslapyje pasirinkite skirtuką „Kategorijos“. Taip pat galite naudotis paieškos funkcija. Jei naudojate „Creative Park“ pirmą kartą, geriausia pradėti nuo paprastų dalykų. Raminamieji žaislai, tokie kaip šie su besisukančiomis detalėmis, yra idealus pasirinkimas pradedantiesiems ar vaikams (suaugusiems prižiūrint). Jei naudojatės darbalaukio versija, juos galite rasti paieškos lauke įrašę „Origami besisukančios detalės“ arba nuėję į „Popieriniai rankdarbiai“ > „Edukaciniai“ > „Žaidimai“.

2. Atspausdinkite ant „Canon“ matinio fotopopieriaus

Rankos laiko pluoštą spalvotų „Creative Park“ šablonų, atspausdintų ant „Canon Matte“ fotopopieriaus.

„Canon Matte“ fotopopierius yra geriausias pasirinkimas rankdarbiams. Akį rėžiančios spalvos garantuotos, o 170 gsm popierius (gsm – storio matmuo, matuojamas gramais kvadratiniam metrui) yra pakankamai tvirtas kurti žaislus ir žaidimus, su kuriais galėtumėte žaisti ilgai.

„Canon“ matinis fotopopierius yra puikus pasirinkimas rankdarbiams. Jis yra šiek tiek storesnis nei įprastas A4 popierius ir užtikrina ryškias spalvas, o tai garantuoja puikią jūsų kūrinių išvaizdą. Laikydamiesi nurodymų įdėkite popierių į savo PIXMA spausdintuvą ir atspausdinkite pasirinktus šablonus tiesiai iš „Creative Park“ programos arba atsisiųskite PDF šablonus iš „Creative Park“ svetainės, jei norite atspausdinti iš savo kompiuterio ar įrenginio.

„Fredis dievina naujas idėjas, jis turi būti stimuliuojamas, todėl nuostabu, kad gali išsirinkti ir atsispausdinti darbelių beveik akimirksniu“, – sako Paula. Išsirinkę šabloną ir įdėję popierių po kelių minučių jau užsiimsite rankdarbiais.

3. Iškirpkite ir pagaminkite

Mažas berniukas sėdi prie stalo ir atsargiai karpo spalvotas figūras iš „Creative Park“ šablono.

Kirpimo linijos „Creative Park“ šablonuose turėtų būti suprantamos mažiems vaikams, tačiau suaugusiųjų priežiūra rekomenduojama visada.

Besišypsantis mažas berniukas sėdi prie stalo ir žaidžia su popieriniais raminamaisiais žaislais.

Fredžiui žaisti dar smagiau, nes jis galėjo pats išsikirpti ir pasidaryti savo sukutį.

Atspausdinus šablonus, juos reikia iškirpti. Paprasčiausiai sekite šablono kraštais ir stebėkite žirklių piktogramas, nurodančias, kur reikia papildomai įkirpti. Raminamiesiems žaislams pagaminti reikalingi vos keli įkirpimai, dėl to vaikams pakankamai paprasta juos pasidaryti (tačiau dėl saugumo palikti be priežiūros negalima).

Sukučiai gali būti suasmeninti juos nudažant, nuspalvinant ar papuošiant, pvz., blizgučiais ar lipdukais (atminkite, kad panaudoję dažus ar blizgučius nebegalėsite savo rankdarbių perdirbti). „Aš tik neseniai atradau „Creative Park“, – sako Paula – bet manau, kad tai yra nuostabi programa tėvams, kuriems reikia užimti savo vaikus per atostogas arba pagyvinti namų darbų užduotis.

Atradau ir daugybę dalykų, naudingų ir suaugusiems, ieškantiems tvarių būdų papuošti vakarėlius ir renginius.“ Svetainėje taip pat yra daug spausdinamų namų puošybos elementų.

4. Tinka ir suaugusiems

Rankos klijuoja iš popieriaus iškirptas detales. Ant stalo taip pat guli spausdinimo popierius ir instrukcijos, kaip pagaminti popierinį žaislą.

Kai kurie „Creative Park“ šablonai yra sudėtingesni ir labiau tinkami vyresniems vaikams arba suaugusiems. Jei ieškote būdų pralinksminti savo draugus, kodėl nepabandžius surengti popierinių rankdarbių vakarėlio? Šabloną galite parsisiųsti neribotą skaičių kartų, taigi pakvieskite tiek žmonių, kiek norite!

Spalvoti popieriniai žaislai stovi ant „Canon“ PIXMA spausdintuvo, šalia stovi indeliai su rašikliais ir žirklėmis.

Kiekviename sukučių puslapyje yra daugybė šablonų, taigi turite daugybę žaidimo variantų.

Rankdarbiai Fredį labai ramina ir jam patinka pasigaminti dalykus savo rankomis. Neseniai mes siūlėme jam raminamuosius žaislus, bet dabar jis pats aktyviai ieško jų visada, kai jaučia poreikį nurimti“, – sako Paula.

Konstravimas iš popieriaus gali būti labai raminanti individuali veikla, tačiau tai taip pat puikus būdas vaikams leisti laiką su draugais. Šablonus parsisiųsti galite neribotą kiekį kartų, taigi visi galite konstruoti tą patį dalyką. Kai žaislai pagaminti, paskatinkite vaikus sugalvoti žaidimų kartu, pvz., pademonstruoti lėlių teatrą tėvams.

Rankdarbių vakarėliai nėra skirti tik vaikams – kažką pagaminti savo rankomis taip pat džiugina ir suaugusius. „Creative Park“ architektūros skiltyje yra nuostabių projektų, reikalaujančių daug daugiau laiko ir kantrybės, pvz., Ispanijos „Sagrada Familia“ bažnyčia ar „Angkor Wat“ šventyklų kompleksas Kambodžoje.

„Užsiimdami rankdarbiais vaikai dažnai įsijaučia, jiems patinka būti netvarkingiems“, – sako Paula. „Suaugusieji, priešingai, turi išankstinį nusistatymą, kaip kažkas turi atrodyti. „Creative Park“ rankdarbiai puikiai tinka abiem grupėm – ir norint suasmeninti savo kūrinius, ir tiesiog norint kurti pagal šabloną. Jei suklysite, galėsite atsispausdinti ir pradėti iš naujo.“

5. Išrūšiuokite ir pradėkite naują rankdarbį

Rankos laiko pilką rūšiavimo dėžę, pripildytą kartono bei popieriaus gabalų ir išmestų popierinių rankdarbių.

Kai nebežaisite su savo sukučiais, galėsite juos išmesti kartu su likusiu popieriumi ir kartonu. Taip pat nepamirškite pasidomėti tuščių „Canon“ rašalo kasečių rūšiavimo galimybėmis.

„Canon“ matinį fotopopierių galima perdirbti kartu su įprastu popieriumi / kortelėmis (visada patikrinkite vietines perdirbimo rekomendacijas). Puošiant savo kūrinius ar naudojant klijus, jų perdirbti gali nepavykti, tačiau visada įmanoma rasti tvaresnių pasirinkimų, pvz., biologiškai skaidžių klijų.

„Fredis gali būti gana grubus“, – sako Paula. „Jis gana lengvai gali sulaužyti plastikinius žaislus, o tai nemalonu, nes jie kainuoja. Turint nemokamų „Creative Park“ šablonų mums nereikia jaudintis, kad jis juos sugadins, ypač kai žinome, kad popierius yra perdirbamas.“

Jei ką tik atradote „Creative Park“, pradėkite nuo mažų darbų ir eikite prie didesnių ir sudėtingesnių projektų, rūšiuodami senus kūrinius ir taip atlaisvindami vietos naujiems.

Autorius: Matthew Bowen

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

 • Plokščias iš viršaus nufotografuoto medinio stalo su spalvingu popieriniu vėjo malūnėliu ir karšto oro balionu bei „Canon“ fotopopieriaus pakuote vaizdas.

  KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Lai šviečia spalvos

  Suteikite savo namams spalvų panaudodami šiuos gražius vaivorykštės spalvų rankdarbius.

 • Vaikas sėdi ant besišypsančios moters kelių ir spalvina spaudinius iš spausdintuvo „Canon PIXMA“. Fone matosi rankos, laikančios išmanųjį telefoną.

  SPAUSDINIMO PATARIMAI

  Spausdinimo patarimai grįžtant į mokyklą

  Raskite kūrybiškų būdų, kaip pasiruošti mokslo metams su „Canon“ spausdintuvu.

 • Black Canon PIXMA printer with a colouring printout and print paper on a desk.

  KŪRYBIŠKAS DĖMESINGUMAS

  Kaip atsikratyti įtampos prie darbo stalo?

  Štai keli paprasti būdai, kaip lengviau susidoroti su kasdiene įtampa.

 • Ant stalo guli įvairūs dinozaurų šablonai, atspausdinti naudojant „Canon Creative Park“; matoma ranka, tiesianti juos paimti.

  KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Sukurkite dekorą dinozaurų tematika su „Creative Park“

  Nebrangiai papuoškite vaiko miegamąjį priešistoriniais popieriniais dirbiniais.