KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

Kelionių iškarpų albumo kūrimas paprastai

Išsaugokite prisiminimus apie kelionę užfiksuodami juos kelionių dienoraštyje. Kūrybinga dienoraščių kūrėja Kia Marie Hunt aiškina, kaip ji įgyvendino iškarpų albumų kūrimo idėjas pasinaudodama „Canon Zoemini S2“ ir „Canon“ spausdintuvais.
Ant tamsaus medžio stalo padėtas atverstas kelionių dienoraštis, šalia – keletas išspausdintų nuotraukų, rašiklis, lipni dekoratyvinė „washi“ juostelė ir antspaudai. Puslapiuose pilna spalvingų užrašų, piešinių ir nuotraukų.

Atostogos ir atotrūkis nuo kasdienybės suteikia mums patirčių ir prisiminimų, kuriuos branginsime, kai peržvelgsime savo gyvenimą. Šie jausmai dažnai siejami su nuotraukomis: šeimos nuotraukomis, kuriose broliai ir seserys dalijasi ledais paplūdimyje, arba paauglių draugų grupės, besimėgaujančios pirmosiomis kelionėmis be tėvų, asmenukėmis. Kai autorė, iliustratorė ir dienoraščių kūrėja Kia Marie Hunt nuvyko su savo partneriu į Kosta Riką atšvęsti aštuntųjų metinių, ji buvo pasiryžusi pasirūpinti, kad jiems ši kelionė būtų įsimintina, ir nusprendė sukurti iškarpų albumą.

„Tai buvo tikras nuotykis, – sako ji. – Visi esame linkę manyti, kad viską aiškiai įsiminsime visam laikui, tačiau tiesa ta, kad daugybė smulkesnių detalių būtų praslydusios, jei nebūčiau jų įtraukusi į savo kelionių dienoraštį. Man taip malonu atsiversti tuos puslapius ir žinoti, kad geri laikai niekada nepasimirš.“

Kia kuria kelionių dienoraščius kiek tik save prisimena. Vaikų dienoraščių serijos „My Awesome Year“ kūrėja dalijasi dienoraščių kūrimo idėjomis ir patarimais su daugiau nei 130 000 sekėjų savo dviejose „Instagram“ paskyrose: @InspiringJournals ir @KiaCreates. Ji taip pat tiekia mėnesinius „pasidaryk pats“ rinkinius per savo ‚Journal Club“ ir turi „Etsy“ parduotuvę, kurioje parduoda kanceliarines prekes, lipdukus ir kitas „dienoraščių kūrimo gėrybes“. Štai jos išsamus vadovas, kaip paprastai sukurti kelionių iškarpų albumą.

Moteris ilgais juodais plaukais, dėvinti pastelinių spalvų dryžuotą megztinį, sėdi prie stalo ir renkasi nuotraukas kelionių dienoraščiui. Menišką dienoraštį supa nuotraukos, lipdukai, lipnios dekoratyvinės „washi“ juostelės, „Canon Zoemini S2“, „Canon SELPHY Square QX10“ su iš jo išlendančia nuotrauka ir kt.

„Man meniškų dienoraščių kūrimas yra būdas sujungti tradicinį dienoraštį, iškarpų albumą ir nuotraukų albumą viename, – sako Kia. – Meniškų dienoraščių kūrimą pradėjau ne tik kaip meninės saviraiškos priemonę, bet ir kaip būdą užrašyti ir užfiksuoti detales bei prisiminimus.“

1. Užfiksuokite įsimintinus momentus

Rankos klijuoja nuotraukas į atverstą kelionių dienoraštį, aplink kurį yra nuotraukų, juostelė ir tik trumpai naudojamų objektų.

Į „Canon Zoemini S2“ įdėkite iki 10 lipnių „Zink™“ fotopopieriaus lapų ir išspausdinkite, tada nuplėškite plėvelę ir įklijuokite patikusias nuotraukas tiesiai į kelionių dienoraštį. Jei pritrūksite popieriaus, patinkančias nuotraukas įrašykite „Micro SD“ kortelėje, kad galėtumėte išspausdinti vėliau.

Rankos laiko ir verčia kelionių dienoraščio puslapius su spalvingomis nuotraukomis ir prie puslapių priklijuotais įvairiais objektais.

Dienoraščio puslapius gali puošti ne tik žodžiai, nuotraukos ir piešiniai, bet ir tokie daiktai kaip bilietai, meniu ar skrajutės. „Parduotuvėse prašau vizitinių kortelių, turizmo informacijos biure vartau lankstinukus, traukinių stotyje prašau žemėlapių, – aiškina Kia. – Viskas, kas yra gražios popieriaus tekstūros, smagaus ir įdomaus dizaino ar kaip nors primena tą vietą, gali atsidurti jūsų dienoraštyje, jei to norite.“

Iškarpų albumus galima kurti būnant kelionėje arba vėliau: renkatės jūs. „Kelionių dienoraščio kūrimas keliaujant reiškia, kad galite užfiksuoti akimirką, o kelionių dienoraščio kūrimas grįžus namo reiškia, kad galite iš naujo išgyventi kelionę, – sako Kia. – Laimima pasirinkus bet kurį būdą.“ Bet kuriuo atveju, reikia laikytis tikslo. „Užsirašinėjau, ką Kosta Rikoje darėme kiekvieną dieną, ir kas vakarą skyriau apie 20 minučių dienoraščiui: įklijuodavau visus surinktus daiktus, taip pat pridėdavau nuotraukų, užrašų ir piešinių“,– prisimena ji.

„Dažnai nutinka, kad patys spontaniškiausi dalykai įvyksta keliaujant – ar tai būtų netikėtas įvykių posūkis, akivaizdi nelaimė, kuri tampa laimingu atsitiktinumu, nuostabaus vaizdo atradimas ar naujo patiekalo paragavimas. Tad man patinka, kad galiu nufotografuoti „Canon Zoemini S2“ ir iškart išspausdinti. Kadangi vaizdai spausdinami tiesiai ant lipdukų popieriaus, galiu iškart juos įtraukti į dienoraštį, kuriame ši akimirka išliks amžinai.“ Kaip Kia tai atlieka praktiškai, žiūrėkite šiame „TikTok“ vaizdo įraše.

2. Per daug negalvokite dėl asmenukių

„Canon Zoemini S2“ guli ant atlaso puslapio, šalia – užrašų knygelė ir kelionių nuotraukos

„Canon Zoemini S2“ priekyje esantis veidrodėlis ir žiedinis apšvietimas puikiai užfiksuos nuoširdžias atostogų asmenukes. Galite nustatyti iki trijų sekundžių uždelsimą naudodami laikmatį, įdiegtą programėlėje „Canon Mini Print“, kad jūs ir jūsų draugai turėtumėte laiko papulti į kadrą.

„Dienos, kai tekdavo atsitiktinio asmens jus nufotografuoti seniai praeityje. Dėl „Canon Zoemini S2“ įmontuoto veidrodinio objektyvo, matau savo ir savo grupės atspindį, o orientyrai vaizdo ieškiklyje nurodo, kas fotografuojama, o kas ne, tad galiu įsitikinti, kas mes visi papulsime į nuotrauką.“

Jei keliaujate vienas, išmanųjį telefoną galite naudoti kaip nuotolinį užraktą pasitelkdami programėlę „Canon Mini Print“, kad asmenukę galėtumėte užfiksuoti kvapą gniaužiančiame fone. Kalbėdama apie asmenukes, Kia pataria būti natūraliais. „Kartais nuotraukos, kurias manote esant „keisčiausiomis“ arba „blogiausiomis“ iš tiesų yra geriausios. Peržiūrėti dienoraštį arba albumą su asmenukėmis, kurios padarytos pozuojant, nėra taip smagu, kaip peržiūrint nuoširdžias asmenukes, kuriose užfiksuota, kaip jautėtės toje vietoje arba tą akimirką.“

3. Vaizdų tinkinimas

Rankos baksnoja išmaniojo telefono ekraną, kuriame rodoma nuotrauka su pridedamais grafiniais elementais. Telefonas guli ant atversto kelionių dienoraščio, šalia – „Canon Zoemini S2“.

Suteikite nuotraukoms asmeniškumo arba pridėkite laiko žymas ir informaciją apie vietą naudodami rėmelius, lipdukus, figūras ir išdėstymo variantus programėlėje „Canon Mini Print“.

Programėlė „Canon Mini Print“ idealiai tinka nuotraukoms įdomiai pritaikyti. Galite išbandyti rėmelį, uždėti filtrą arba pridėti savo piešinių ar užrašų. Galite netgi surinkti mėgstamiausius kadrus į koliažą, naudodami programėlės koliažo įrankį, arba panaudokite rikiavimo funkciją, kad sukurtumėte išskirtinį lipnų plakatą iš keturių ar devynių mažesnių kadrų.

„Jei negaliu nuspręsti, kurias nuotraukas spausdinti, darau kelių nuotraukų koIiažą ir pasitelkdama funkcijas pridedu smagaus spalvoto teksto, tai ypač naudinga, kai prieš spausdinant reikia įtraukti vietovės pavadinimą,“ – sako Kia.

4. Išspausdinkite nuotraukas – kur bebūtumėte

Ant tamsaus medinio paviršiaus padėtas baltas „Canon SELPHY Square QX10“, jį supa išspausdintos nuotraukos baltais krašteliais, „SELPHY Square“ spausdintuvo popieriaus pakuotė ir atverstas kelionių dienoraštis.

Jei užfiksuotais vaizdais Kia išties didžiuojasi, spausdintuvu „Canon SELPHY Square QX10“ juos išspausdina būdama kelionėje arba grįžusi namo, kad galėtų greitai sukurti didesnius vaizdus, kuriuos nori išryškinti.

Neseniai nusifotografavusi moteris stovi šalia spausdintuvo „Canon PIXMA“, padėto ant stalelio, ir išima ką tik išspausdintą nuotrauką.

Jei norite laisvai eksperimentuoti su skirtingų dydžių popieriumi ar redagavimo programine įranga, pvz., „Canon“ teikiama „Digital Photo Professional“ (DPP), tiesiog pasirinkite patinkančias fotoaparatu užfiksuotas kelionių nuotraukas ir pasinaudokite spausdintuvu, pvz., „Canon PIXMA TS5350a“ serijos.

Naudodami „Canon Zoemini S2“ galite spausdinti būdami kelyje ir iškart įtraukti vaizdus į dienoraštį, tačiau taip pat yra keletas galimybių, kaip atsispausdinti atostogų prisiminimus keliaujant arba grįžus namo.

Jei norite įtraukti vaizdų, kuriais pasidalino su jumis keliaujantys draugai, arba kadrų, kurie laikomi jūsų telefone, galite prijungti išmanųjį telefoną prie kišeninio spausdintuvo „Canon Zoemini‘ ir išspausdinti nešvarumams, plyšimams ir vandeniui atsparias 50 x 76 mm dydžio nuotraukas kad ir kur būtumėte. Be to, „Canon Zoemini“ suderinamas su programėle „Canon Mini Print“, tad galite įtraukti filtrų, rėmelių ar piešinių.

Spausdintuvu „Canon SELPHY Square QX10“ išspausdinamos didesnės 68 mm x 68 mm formato sodrių ryškių spalvų nuotraukos ant lipnaus popieriaus su paraštėmis, skirtomis antraštėms. „Dėl didesnio vaizdo dydžio padaromas stipresnis vizualinis įspūdis, tad „SELPHY Square QX10“ naudoju, kai reikia, kaip aš vadinu, „esminių vaizdų, – aiškina Kia. – Tai pagrindiniai dienoraščio puslapio akcentai, aplink kuriuos įklijuoju mažesnių nuotraukų, išspausdintų „Canon Zoemini S2“.

„Jei man taip patinka nuotrauka, kad norisi žiūrėti į ją visą laiką, ne tik atsivertus dienoraštį, spausdintuvu „Canon PIXMA TS5351“ (dabar jį pakeitė „Canon PIXMA TS5350a“ serijos spausdintuvas) išspausdinu 10 x 15 cm dydžio nuotrauką fotopopieriuje ir įdedu į rėmelį, kad galėčiau eksponuoti namuose arba padovanoti kartu su manimi į kelionę vykusiam asmeniui“, – priduria ji.

5. Pasirinkite iškarpų albumą

Atverstas kelionių dienoraštis ties galiniais puslapiais. Kairėje pusėje – atostogų nuotrauka su ryškiais piešiniais ir suplėšytais popieriais lapeliais aplink ją, o dešinėje – priklijuotas vokas, iš kurio ranka ištraukiama nuotrauka.

Skirti laiko dienoraščiui – tai skirti laiko sau. Tai laikas, kai apmąstote savo patirtis ir sąmoningai renkatės, ką įtrauksite į savo puslapius. Nors kuriate dienoraštį apie praeitį ir išsaugojate prisiminimus ateičiai, taip pat praleidžiate laiką dabarties akimirkoje, sutelkdami dėmesį į kūrybos procesą, o tai gali būti labai terapiška. Toks dienoraščio kūrimas naudingas ir geros savijautos požiūriu, nes suteikia galimybę eksperimentuoti su savo kūrybine puse.

„Dienoraščio kūrimas yra išties išlaisvinanti priemonė: ji neturi jokių taisyklių ir gali būti tokia, kokios jums reikia, – pabrėžia Kia. – Dienoraščiu gali tapti bet kokia knyga. Kietas viršelis, minkštas viršelis, tušti ar suliniuoti lapai – viskas priklauso tik nuo jūsų asmeninių pageidavimų. Anksčiau eksperimentavau su įvairiausių tipų dienoraščiais, netgi gaminau savo arba panaudodavau senas knygas ir paversdavau jas dienoraščiais darydama koliažus ant puslapių.“

Kia rekomenduoja naudoti dienoraštį, kuris būtų pakankamai tvirtas, kad apsaugotų lapus, ir pakankamai mažas, kad tilptų į krepšį. Ji taip pat mieliau renkasi dienoraštį su kišenėle nugarinėje dalyje, kad galėtų saugiai laikyti surinktus daiktus: jei kišenėlės neturite, galite ją pasidaryti priklijuodami voką prie dienoraščio puslapio. „Kelionių dienoraščio rinkinyje visada turiu sąvaržėlių, kurios praverčia nuotraukoms pritvirtinti prie puslapių, kuriuose norite jas įtraukti,“ – priduria ji.

6. Išlaisvinkite savo vaizduotę

Ranka klijuoja apskritus išspausdintus lipdukus ant dienoraščio puslapio. Šalia dienoraščio yra „Canon Zoemini S2“, spausdinantis lapą su dar dviem apskritais lipdukais su ryškiai raudona gėle.

Kia patinka naudoti „Canon“ iškirptų apskritų lipdukų pakuotes, kai nori įtraukti į dienoraščio lapus detalių iš aplankytos vietos. „Kosta Rikoje fotografavau įdomias gėles bei laukinę gamtą ir išspausdinau jas kaip apskritus lipdukus, kuriais apklijuodavau savo dienoraščio puslapius, taip suteikdama jiems spalvingumo ir neužimdama tiek vietos, kiek reikia dar vienai nuotraukai: tai tinka puslapiams, kuriuose norisi daug rašyti.“

Dvi rankos laiko atverstus kelionių dienoraščio puslapius ir matyti antspaudų, nuotraukų, užrašų ir piešinių; daug žalių ir mėlynų atspalvių.

Kia siūlo smagią idėją, kaip pasirinkti nuotraukas kelionių dienoraščio puslapiui, jei esate išvykę su kitais žmonėmis: surengti nuotraukų konkursą. „Pateikite užduotį, pvz., nufotografuoti kažką konkretaus arba tiesiog „užfiksuoti dienos įspūdžius“, ir tuomet pasidalykite nuotraukomis vieni su kitais, – ji paaiškina. – Kiekvienas asmuo pasirenka labiausiai patikusią nuotrauką iš kito asmens darytų nuotraukų, o jūs išspausdinate konkursą laimėjusias nuotraukas, kad įtrauktumėte į savo dienoraštį.“

„Pradėkite nuo vaizdų ir tik trumpai naudojamų daiktų išdėliojimo puslapiuose, pasinaudodami užrašais įrašykite norimą tekstą o tada spalvomis užpildykite likusias laisvas vietas,“ – aiškina Kia.

Galite naudoti „Canon“ iškirptų apskritų lipdukų popierių, kad lengviau orientuotumėtės puslapiuose, pavyzdžiui, sukurti sunumeruotus lipdukus kiekvienai kelionės dienai, vietovių pavadinimus arba skyrių antraštes.

Jei pritrūkote idėjų arba jūsų netraukia kasdienis kelionės fiksavimas, teminiai puslapiai gali tapti įkvėpimo šaltiniu. „Galite kurti dienoraštį pagal spalvas, kiekvieną puslapį skirdami nuotraukoms, surinktiems dalykams arba lipdukams iš kelionės, kad atitiktų tam tikrą spalvą, – siūlo Kia. – O kodėl nepadarius puslapio apie maistą ir gėrimus, puslapio apie smagias akimirkas ir puslapio apie išbandytas veiklas?

Yra tiek daug galimybių, o kelionių dienoraščių kūrimas yra labai asmeniškas – galite sukurti jį tokį, kokį pageidaujate.“Autorė: Rachel Segal Hamilton

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

 • get-inspired-show-your-style-fashion

  KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Vaizdžiai perteikite savo atostogų stilių

  Supaprastinkite lagaminų susidėjimą ir palaikykite tvarką su „Canon Zoemini 2“.

 • Geriausi festivalių palydovai

  KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Geriausi festivalių palydovai

  Išsaugokite prisiminimus būdami kelyje pasinaudodami kišeninio dydžio „Canon Zoemini“ modeliais.

 • KŪRYBIŠKAS SPAUSDINIMAS

  Sukurkite savo pasakojimų knygą

  Naudodami „Canon SELPHY CP1500“ leiskite savo vaizduotei išsiskleisti rankų darbo pasakojimų knygoje.

 • Moteris kerpa „Creative Park“ šablonus sėdėdama prie medinio stalo, ant kurio padėtas „Canon PIXMA“ spausdintuvas ir įvairios rankdarbiams skirtos medžiagos.

  SPAUSDINIMAS

  Geriausi spausdintuvai rankdarbiams

  Nuo šeimos projektų iki profesionaliai apipavidalintų spaudinių – „Canon“ turi jums tobulai tinkantį spausdintuvą.