Trees reflect in a lake in Scotland with a mountain in the background

KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA

Laiko slinkties fotografija: įkvėpkite kraštovaizdžiui gyvybės

Μύρισε άνοιξη. Ο ήλιος ανεβαίνει ψηλότερα στον ουρανό και οι κερασιές είναι ολάνθιστες. Ο καθημερινός περίπατος αυξάνεται σε διάρκεια, καθώς όλοι θέλουμε να απολαύσουμε περισσότερο τη φύση που ξαναγεννιέται. Καθώς η ευωδία της γύρης πλανάται στον αέρα και ήδη μαζεύετε τα χειμωνιάτικα μπουφάν, δεν έχετε αρχίσει να ανυπομονείτε για μια καλή ανοιξιάτικη γενική καθαριότητα;

Μια από τις πιο ευχάριστες ανοιξιάτικες συνήθειες είναι το απαραίτητο εκτενές καθάρισμα του σπιτιού ή των αγαπημένων σας αντικειμένων. Ωστόσο, είναι ένα αποτέλεσμα που μπορεί κανείς να απολαύσει μόνο μετά από σκληρή δουλειά. Όπως και το σπίτι σας, έτσι και η μηχανή και ο εξοπλισμός βίντεο που διαθέτετε μπορεί επίσης να χρειάζονται ένα καλό καθάρισμα. Και μην ξεχνάτε τον εκτυπωτή σας.

Είτε είστε ερασιτέχνης είτε λάτρης της φωτογραφίας και της κινηματογράφησης, ή επαγγελματίας φωτογράφος ή κινηματογραφιστής, ανεξάρτητα από το πόσο προσεκτικοί είστε, οι μικροοργανισμοί, η σκόνη, οι διάφοροι ρύποι και η φθορά είναι αναπόφευκτα και θα καταφέρουν να φτάσουν στον εξοπλισμό σας. Για να διατηρήσετε τις επιδόσεις του εξοπλισμού απεικόνισης σε κορυφαίο επίπεδο, θα θέλαμε να σας δώσουμε ορισμένες χρήσιμες συμβουλές για την απολύμανση και τον καθαρισμό του εξοπλισμού σας Canon.

1. Pradėkite nuo tinkamos įrangos

Snow blows through the air creating a mist, covering a mountain in front of a river.
Alexui mažas, lengvas ir galingas „Canon EOS RP“ idealiai tiko laiko slinkties kraštovaizdžiams atokiose vietose fotografuoti.

Laiko slinkties kraštovaizdžiams fotografuoti Alex naudoja trikojį, plataus kampo arba vidutinio diapazono artinantį objektyvą ir paprastai intervalų matuoklį intervalams tarp kadrų nustatyti. Tačiau nemažai „Canon“ fotoaparatų turi integruotą intervalų matuoklį ir laiko slinkties filmo režimą, pvz., „EOS 250D“, „EOS 90D“, „EOS M6 Mark II“, „EOS 6D Mark II“ ir „EOS RP“, ir jais visais galima sukurti 4K laiko slinkties filmą. Su „EOS RP“ galite fotografuoti vienos sekundės arba ilgesniais intervalais, kad sukurtumėte iki 3 600 kadrų galutinį 4K UHD arba „Full HD“ įrašą, ir viskas vyksta labai paprastai: tereikia nustatyti fotoaparatą, nuspręsti, kokio tarpo tarp kadrų norite ir kiek ilgai norite fotografuoti, o viskuo kitu pasirūpina fotoaparatas, viduje sujungdamas vaizdus į vaizdo seką.

„Naudodami „Canon EOS RP“ galite tiesiog nustatyti fotoaparatą ir leisti jam veikti pačiam, kol siužetas keičiasi priešais jus“, sakė Alex.

Alex savo „Canon EOS RP“ naudoja su objektyvu „Canon RF 24-105mm F4L IS USM“. „Šis objektyvas tinka laiko slinkties fotografijai, nes turi išties naudingą židinio nuotolį. Daug savo laiko slinkties kraštovaizdžių fotografuoju su 24 mm diapazonu, bet šiuo objektyvu galiu išbandyti ir toliau esančius vaizdus“, teigė jis. Neskaitant naujos kartos RF objektyvų, „Canon EOS RP“ tinka ir „Canon“ EF bei EF-S serijos objektyvai, naudojami su EF-EOS R tvirtinimo adapteriu.

2. Nustatykite fotoaparatą

Objektyvo „Canon RF 24-105mm F4L IS USM“ 5 padalų vaizdo stabilizavimo technologija praverčia, kai fotografuojama laikant fotoaparatą rankose, bet laiko slinkties nuotraukoms Alex rekomenduoja naudoti trikojį. „Jeigu jūsų objektyvas turi vaizdo stabilizatoriaus jungiklį, nepamirškite IS išjungti, nes naudojant trikojį dėl jo gali atsirasti derivacijų“, teigė jis. Pasirinkus laiko slinkties filmo režimą fotoaparate „Canon EOS RP“, objektyvo IS bus išjungtas.

Aiškumui ir nuoseklumui padidinti Alex rekomenduoja užrakinti nustatymus. „Niekada nepamirštu perjungti rankinio fokusavimo. Jei siužetas pasikeičia ar pasikeičia šviesos lygis, arba kad ir nežymiai pasislenka fokusavimas, gali kilti problemų, todėl viską – ir fotoaparatą, ir nustatymus – užrakinkite ir fokusuokite rankomis“. Tiesiog perstumkite objektyvo AF/MF jungiklį į MF.

3. Tapkite ekspozicijos žinovais

Kraštovaizdžiai priklauso nuo natūralaus apšvietimo, kuris gali pasikeisti per kelias sekundes, todėl laiko slinkties fotografijoje ekspozicija yra labai svarbi. Jei nefotografuoja tiesiogiai į saulę, Alex saulėtekius ir saulėlydžius fotografuoja pirmenybės diafragmai režimu, o tai reiškia, kad fotoaparatas automatiškai parenka išlaikymą pagal apšvietimą. Jo teigimu, „ekspozicijos pokyčiai tarp kadrų yra labai maži, todėl yra mažiau mirgėjimo, nei būtų galima tikėtis“. Tačiau, jei norite įamžinti natūraliai kintančią ekspoziciją, Alex siūlo perjungti rankinį režimą. „Išties tai yra lengviausias būdas laiko slinkčiai fotografuoti, nes galite tiesiog nustatyti ir viską pamiršti“.

Fotoaparato „Canon EOS RP“ laiko slinkties filmo režimu galima pabandyti bandomąją kadrą ekspozicijos nustatymams įvertinti ir tik tada paspausti filmavimo mygtuką laiko slinkties fiksavimo sekai pradėti.

4. Pasirinkite siužetui tinkamą trukmę

Spręsdami dėl intervalų tarp kadrų, pagalvokite apie tai, kaip greitai keisis siužetas. Tekantis vanduo, į krantą besiritančios bangos ir judantis eismas vyksta gana greitai, todėl reikės trumpesnių intervalų, kad judesiai neatrodytų kapoti ir staigūs. Vėjuotą dieną greitai judantiems debesims turėtų tikti 1–4 sekundžių intervalas.

Siekdamas sukurti keturių–šešių sekundžių trukmės filmuką, Alex stengiasi nufilmuoti maždaug 10–12 sekundžių įrašą – „negali žinoti, kada tiksliai įvyks įdomiausia dalis“, aiškino jis. Jei ryšitės kurti laiko slinkties įrašą rankomis, naudodami programinę įrangą, taip pat galėsite vaizdą pagreitinti, o „turint dvigubai daugiau kadrų galima padvigubinti greitį, jei pastebima, kad laiko slinkties vaizdas keičiasi per lėtai“. Dauguma Alexo sekų turi nuo maždaug 300 kadrų, iš kurių jis gauna 12 sekundžių įrašą, leidžiamą 25 kadrų per sekundę (k./s) greičiu.

Įgūdžiams tobulėjant Alex pataria eksperimentuoti su apyaušryje vykstančiomis permainomis, o tada – su žvaigždėtu dangumi. „Norėdami užfiksuoti naktinio dangaus laiko slinktį ir pamatyti aplink Šiaurinę žvaigždę besisukančias žvaigždes, fotografuokite 40 sekundžių intervalais su 30 sekundžių išlaikymu“, sakė jis. „Reikės kur kas daugiau laiko, nei fotografuojant debesis“.

Žinoma, fotografuojant visą naktį būtina pagalvoti apie akumuliatoriaus veikimo laiką. „Pastebėjau, kad „Canon“ akumuliatoriai yra labai patikimi, net kai yra šalta“, sakė Alex, bet nepamirškite, kad šaltomis sąlygomis akumuliatoriaus pajėgumas sumažėja. Ilgam ar visą naktį trunkančiam fotografavimui su „Canon EOS RP“ gali reikėti prijungti fotoaparatą prie maitinimo šaltinio naudojant papildomus priedus, pvz., kintamosios srovės adapterį AC-E6N, nuolatinės srovės jungtį DR-E18 ar kintamosios srovės adapterių rinkinį ACK-E18.

5. Sukurkite prikaustančią kompoziciją

Taken on a craggy outcrop, the misty valley can be seen below

Fotografuodamas kraštovaizdį, Alex renkasi vaizdus su ryškiais grafiniais elementais pirmame plane, pvz., su akmenimis, medžiais ar vandens šaltiniu, bet laiko slinkties įrašams reikalingas šiek tiek kitoks požiūris. „Laiko slinkties įrašui svarbiausia kuo paprastesnis kadras, kad jame atsiskleistų jo savybės. Kurdamas nuotraukas labai tiksliai siekiu numatytos kompozicijos, o laiko slinkties įrašuose komponuoju plačiau, nes negali nuspėti, kas nutiks – jei noriu, vėliau apkerpu įrašą kompiuteryje. Objektyvas „Canon RF 24-105mm F4L IS USM“ tinka idealiai: galiu fotografuoti plačiai, bet jei reikia mažesnio kadro, pvz., mėnuliui ar saulei leidžiantis už horizonto, jis irgi tinka.

Tad kitą kartą, kai leisitės į gamtą, ieškokite galimybių įkvėpti kraštovaizdžiui gyvybės – laiko slinkčiai sukurti reikia ne daug daugiau laiko, nei užtrunkama pastatyti trikojį paprastai kraštovaizdžio nuotraukai, o su laiko slinkties filmavimo režimą turinčiu fotoaparatu, pvz., „Canon EOS RP“, tai padaryti labai lengva.



Autorė: Natalie Denton

Susiję straipsniai
A female photographer stands on rocks in shallow water photographing a lake surrounded by mountains

KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA

Objektyvų kraštovaizdžiui fotografuoti iššūkis

Profesionalė Verity Milligan dalijasi savo patirtimi fotografuojant kūrybiškus kraštovaizdžius dviem lengvais objektyvais.

Filmmaker Matthew Vandeputte uses his camera from an elevated position among city buildings. © Pete Jobson

LAIKO SLINKTIES FOTOGRAFIJA

Kaip užfiksuoti vaizdą laiko slinkties vaizdo įraše

Paprastas būdas, kaip filmuoti laiko slinkties, hiperslinkties ir sulėtinto vaizdo įrašus.

Create light trails

KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA

Sukurti šviesų pėdsakus

Kaip pasinaudoti ilgu išlaikymu šviesų pėdsakams sukurti – „Canon“ raudonosios linijos iššūkio nugalėtojo patarimai.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus