STRAIPSNIS

„Canon EOS-1D X Mark III“: išlaikykite ryškumą. Išlaikykite fokusavimą.

Canon EOS-1D X Mark III
© Ben Thouard

Nesvarbu, ar fotografuojate su įspūdinguoju „Canon EOS-1D X Mark III“ optiniu vaizdo ieškikliu, ar naudodami platų 3,1 col. jutiklinį ekraną, tikrai pastebėsite naujoviškos AF sistemos greitį, tikslumą ir preciziškumą. Giliojo mokymosi algoritmai užprogramuoti atpažinti skirtingas sporto šakas, o veidų ir akių aptikimo funkcija sujungta su pažangiais sekimo pajėgumais, kad sportininkai būtų sekami net tada, kai jie yra su akiniais ar šalmais.

Ir nesvarbu, kaip greitai vyksta veiksmas, „Canon EOS-1D X Mark III“ juda greičiau, pritaiko fokusavimą ir užtikrina jį tada, kai jo reikia.

Specialus vaizdo jutiklis ir procesorius fokusavimui

Kaip 1987 m. pristatėme „EOS 650“, mes iš esmės pakeitėme SLR rinką su linijinio tipo CMOS automatinio fokusavimo jutikliais. Jie yra tokie galingi, kad iki šiol yra naudojami šių dienų DSLR įrenginiuose, bet „Canon EOS-1D X Mark III“ žengia dar vieną žingsnį į naujas technologijas.

Canon EOS-1D X Mark III

Komponuodami, fokusuodami ir fotografuodami per „Canon EOS-1D X Mark III“ optinį vaizdo ieškiklį patirsite AF dizaino proveržį. Specialus CMOS vaizdo jutiklis naudojamas išskirtinai automatiniam fokusavimui, didesniam tikslumui ir preciziškumui, taip pat su juo vaizdo ieškiklyje galima pasirinkti daugiau fokusavimo taškų. AF apdorojimu rūpinasi specialus procesorius DIGIC 8, kurio vienintelis darbas – prižiūrėti AF, kai naudojamas optinis vaizdo ieškiklis.

„Canon EOS-1D X Mark III“ turi 191 AF tašką, iš kurių 155 yra kryžminio tipo, todėl užtikrina didesnį jautrumą, kuris tobulai tinka kritiniam sufokusavimui į greitai judančius sportininkus ir gyvūnus, kai apšvietimas tampa silpnas. Šiuos AF taškus galima panaudoti itin selektyviam fokusavimui mažose grupėse ir zonose, kurias galima judinti kadre, arba tiesiog fotoaparatu pasirenkant geriausius taškus, kurie bus naudojami automatiškai.

Canon EOS-1D X Mark III

Fotoaparato nepertraukiamo fokusavimo sistemos veikimą galima pakoreguoti pagal fotografuojamo veiksmo tipą. Tiesiog pasirinkite iš keturių atvejų nuostatų arba naudokite naują automatinio atvejo nuostatą, pagal kurią bus pasirinktas tinkamiausias veikimas atitinkamai užduočiai.

Veidrodžių sistema

Siekiant, kad „Canon EOS-1D X Mark III“ tiksliai sufokusuotų nepertraukiamai fotografuojant dideliu greičiu, teko visiškai perkonstruoti atspindžio veidrodžių sistemą. Labai svarbu, kad fotoaparato veidrodžiai kuo skubiau grįžtų į ramybės padėtį tarp kiekvieno kadro ir kad nebūtų „veidrodžių atšokimo“, jei jie toliau turi nukreipti tiesioginę šviesą į AF jutiklį. Būtent tai vyksta „Canon EOS-1D X Mark III“ viduje iki 16 kartų kiekvieną sekundę – stulbinamas mūsų mechanikos inžinierių pasiekimas.

Dvigubų pikselių CMOS AF

Kai „Canon EOS-1D X Mark III“ naudojamas kaip beveidrodinis fotoaparatas režimu „Live View“, automatinį fokusavimą atlieka mūsų pripažinta „Dual Pixel CMOS AF“ sistema. Ji paverčia praktiškai kiekvieną fotoaparato jutiklio pikselį vaizdo atkūrimo pikseliu ir fazės aptikimo pikseliu.

„Dual Pixel CMOS AF“ gali greitai veikti fotografuojant, sekant judančius objektus kadre ir sklandžiau veikia filmuojant, kad būtų galima profesionaliai pritraukti ir sufokusuoti bei pereiti nuo vieno objekto prie kito.

„Canon EOS-1D X Mark III“ įdiegta „Dual Pixel CMOS AF“ technologija mato visus fokusuoti gebančius pikselius per visą kadro aukštį ir per 90 procentų jo pločio. Našumas padidintas tiek, kad įmanoma fotografuoti 20 k./s sparta ir greitai, tiksliai, nepertraukiamai fokusuoti. Tas pats giliojo mokymosi technologijos AF algoritmas, kuris veikia naudojant fotoaparatą vaizdo ieškiklio režimu, naudojamas ir su „Dual Pixel CMOS AF“, tad galite būti ramūs, jos sekamas objektas, gyvūnas ar asmuo išliks tobulai ryškūs.

Canon EOS-1D X Mark III

< Atgal į „Canon EOS-1D X Mark III“ apžvalgą

Susiję straipsniai