CANON EOS R5

Vaizdo kokybė

EOS R5 užtikrina lūkesčius pranokstančią vaizdo kokybę. 45 megapikselių vaizdo jutiklis, veikiantis kartu su vaizdo procesoriumi DIGIC X ir parodantis, ką gali išties pažangių technologijų EOS-R sistema.

45 megapikselių skyra ir procesorius DIGIC X

EOS R5 pagrindą sudaro 45 megapikselių viso kadro CMOS jutiklis, kuris užtikrina dar neregėto lygio vaizdo kokybę. Detalumas ir aiškumas yra tiesiog pribloškiantys, taip pat ir spalvų atkūrimas, atspalvių perėjimai bei dinaminis diapazonas. Jutiklis veikia maksimaliu ISO 51 200 jautrumu, tad įspūdinga EOS R5 fotoaparato vaizdo kokybe galima naudotis net ir prietemoje.

Specialiai sukurtas vaizdo procesorius DIGIC X ima duomenis iš fotoaparato jutiklio ir kuria išskirtinės kokybės vaizdo failus. Skaitmeninis triukšmas yra minimalus – ne tik esant aukštoms ISO vertėms, bet ir bet kokiu jautrumu. Dėl patobulintos „Auto Lighting Optimizer“ (ALO) ir „Highlight Tone Priority+“ technologijos dabar galima visiškai naujai koreguoti aiškumą ir pasiekti papildomą dinaminį diapazoną, todėl vaizdai yra dar ryškesni.

© Ulla Lohmann / Canon Ambassador

A paraglider with a yellow canopy high above the lush German Alps

© Ulla Lohmann / Canon Ambassador

© Robert Marc Lehmann

RF stovas

EOS R5 fotoaparatui panaudojamos visos EOS R sistemai sukurtos technologinės naujovės. Jos apima ir RF objektyvo apsodą, su jo 54 mm skersmeniu ir 20 mm jungės atstumu, dėl kurio tapo įmanomi seniau neįmanomais laikyti optinių konstrukcijų sprendimai.

Be to, RF apsodas dešimteriopai greičiau už EF objektyvo apsodą perduoda duomenis tarp objektyvo ir fotoaparato korpuso. Tai suteikia galimybę greičiau automatiškai fokusuoti, naudoti naują pažangaus vaizdo stabilizavimo sistemą ir naujo lygio vaizdo apdorojimą fotoaparate, taikant tokias technologijas, kaip mūsų „Digital Lens Optimizer“, kuri padidina vaizdo kokybę ir suteikia galimybę objektyvui veikti optimaliai gerai.

Didelės raiškos vaizdai iki 400MP

Naudojant programinės aparatinės įrangos versiją 1.81 galima fotoaparate sukurti didelės raiškos vaizdus iki neįtikėtinos 400MP raiškos. Dėl naujosios funkcijos „IBIS High Resolution“ ant trikojo pritvirtintas EOS R5 gali užfiksuoti devynis vaizdus iš eilės, kiekviename vaizde šiek tiek perkeliant jutiklį, naudojant integruotą vaizdo stabilizatoriaus mechanizmą ir suliejant vaizdus fotoaparate. Tai suteikia fotoaparatui galimybę imituoti dar smulkesnius pikselius ir gauti didesnės raiškos vaizdą, prilygstantį maždaug 400MP.

IBIS high resolution
„IBIS High Resolution“ įjungta

„IBIS High Resolution“ įjungta

„IBIS High Resolution“ išjungta

„IBIS High Resolution“ išjungta

8 žingsnių vaizdo stabilizatorius1

EOS R5 – tai pirmasis EOS fotoaparatas, kuris turi korpuse integruotą vaizdo stabilizatorių, užtikrinantį 5 ašių apsaugą nuo judėjimo fotoaparatui drebant, kai fotografuojama IS neturinčiais objektyvais. Tačiau kai prie EOS R5 pritvirtinamas suderinamas IS turintis RF objektyvas, šios dvi stabilizavimo sistemos veikia kartu ir sukuria pažangią vaizdo stabilizavimo sistemą, kuri užtikrina neįtikėtiną 8 padalų stabilizavimą.

To pakanka, kad būtų galima nesibaiminant išsiliejimo fotografuoti laikant fotoaparatą rankose ir naudojant labai ilgą išlaikymą. Įsivaizduokite, kad galite sąmoningai naudoti ilgą išlaikymą ir rankose laikydami fotoaparatą fotografuoti krentantį krioklio vandenį – tai tik vienas iš būdų, kaip EOS R5 suteikia daugiau galimybių kūrybai.

Be vaizdo stabilizavimo

© Ulla Lohmann / „Canon“ ambasadorius

8 žingsnių vaizdo stabilizatorius

© Ulla Lohmann / „Canon“ ambasadorius

Filmo skaitmeninis IS

Elektroninis 5 ašių integruotas vaizdo stabilizatorius veikia ir filmuojant*. Jis veikia kartu su fotoaparate integruota vaizdo stabilizatoriaus sistema bei su objektyvo IS, todėl užtikrinamas labai aukšto lygio vaizdo stabilizavimas. Laikant fotoaparatą rankose filmuoti įrašai yra sklandūs ir atrodo profesionaliai, todėl puikiai tinka dokumentinių filmų ir meninių filmavimo projektų kūrimui.

* Filmo skaitmeninis IS neveikia filmuojant 8K RAW

Vaizdo formatas HEIF

Neskaitant JPEG ir CR3 RAW failų, EOS R5 gali įrašyti ir HEIF (angl. „High Efficiency Image Format“) failus. Šis naujos kartos vaizdo failų formatas pasižymi aukštesne vaizdo kokybe, nei JPEG failai, bet yra maždaug tokio paties dydžio. Šiuo formatu galima išgauti didesnį 10 bitų spalvų dinaminį diapazoną ir kurti HDR PQ vaizdus.

Be to, HEIF failus galima apdoroti fotoaparate ir sukurti JPEG failus, kurių dinaminis diapazonas yra platesnis už standartinių JPEGS failų.

Susiję straipsniai

 • STRAIPSNIS

  Pirmieji „Canon EOS R5“ kadrai: užfiksuota kiekviena detalė

  Ulla Lohmann ir Robert Marc Lehmann pasakoja apie tai, kaip „Canon EOS R5“ 45MP jutiklis ir akių sekimo AF padėjo jiems užfiksuoti nėįtikėtinus gamtos vaizdus.

 • STRAIPSNIS

  „Canon EOS R5“: filmavimas 8K ir per didelis imčių ėmimas su 4K

  Pirmojo filmavimo su „Canon EOS R5“ metu Martin Bissig ir Ivan D’Antonio išbandė šio fotoaparato 8K gebėjimus sumažinti filmavimo laiką ir praplėsti kūrybingumo ribas.

 • STRAIPSNIS

  „Canon EOS R5“: 10 dėmesio vertų funkcijų

  Susipažinkite su funkcijomis, dėl kurių „EOS R5“ išties yra išskirtinis, įskaitant jo galimybę kurti 45 MP nuotraukas iki 20 k./s sparta ir 8 K RAW vaizdo įrašus.

 • STRAIPSNIS

  „Canon“ „EOS R5“ ar „EOS R6“ – kuris tinkamiausias jums?

  „Canon“ pristato ne vieną, bet du visiškai naujus viso kadro beveidrodinius fotoaparatus. Kuris iš jų tinkamiausias jums? Palyginsime „EOS R5“ ir „EOS R6“.

  1. 8 padalos pagal CIPA standartą su „RF 24-105mm F4 L IS USM“, kurio židinio nuotolis yra 105 mm.