CANON EOS R5

Galingas profesionalus našumas

EOS R5 geba fotografuoti 45 megapikselių vaizdus iki 20 kadrų per sekundę sparta, kiekvieną jų sekdamas ir fokusuodamas automatiškai. Toks specialaus integruoto procesoriaus DIGIC X užtikrinamas našumas suteikia galimybę fotografuoti iki šiol neįmanomais laikytus vaizdus.
Kalnų dviratininkas saulės atokaitoje atlieka triuką ore. Nuotrauka yra nufotografuota iš apačios ir įrėminta kalvos šlaite augančių aguonų ir žolės

Martin Bissig, nufilmavęs greitai judančius kalnų dviratininkus ir riedlentininkus, buvo vienas iš pirmųjų profesionalų, išbandęs „Canon EOS R5“ filmavimo galimybes. Nufilmuota naudojantis „Canon EOS R5“ su „Canon RF“ 15-35mm F2.8L IS USM objektyvu, nustatymai - 15mm, 1/800 s, f/9 ir ISO250. © Martin Bissig

Dar neregėtas greitis

Su EOS R5 galite fotografuoti tokias greitai pralekiančias akimirkas, kurių nebuvo įmanoma užfiksuoti seniau, ir įamžinti jas visiškoje tyloje ir su visišku AE ir AF sekimu 45 megapikselių viso kadro nuotraukose įspūdinga 201 kadrų per sekundę sparta.

Nesvarbu, ar fotografuojate sportą, kuriate reportažus, fotografuojate laukinę gamtą ar portretus, EOS R5 suteikia daugiau galimybių įamžinti tobulas gyvenimo akimirkas. O kai reikia naudoti mechaninį užraktą, nepertraukiamas fotografavimas vyksta stulbinama 12 k./s sparta1 – tai didžiausias klasėje beveidrodinių fotoaparatų našumas.

EOS R5

© Robert Marc Lehmann

© Martin Bissig / „Canon“ ambasadorius

© Ulla Lohmann / „Canon“ ambasadorius

© Martin Bissig / Canon Ambassador

Moderniausias elektroninis vaizdo ieškiklis

EOS R5 turi tokį pažangų elektroninį vaizdo ieškiklį, kad atrodo, jog niekas neskiria jūsų ir fotografuojamo objekto. 5,76 milijono taškų skyra, 100 procentų aprėptis ir 120 k./s atnaujinimo sparta leis jums visiškai pasinerti į siužetą ir tiksliai matyti, kaip atrodys nufotografuoti vaizdai.

EVF papildo 3,15 colio, 2,1 milijono taškų pakreipiamas jutiklinis ekranas, kurį galima nulenkti nuo fotoaparato korpuso ir pasukti visais 270˚, kad būtų patogu fotografuoti iš sudėtingiausių kampų. Be to, ekraną galima pasukti ir laikyti užlenktą prie fotoaparato korpuso, kad jis būtų papildomai apsaugotas.

EOS R5 gale esantis jutiklis automatiškai perjungia EVF arba ekraną, kai fotoaparatas pakeliamas prie akies, ir jį galima skirtingai sukonfigūruoti pagal tai, ar ekranas yra atlenktas, ar ne.

Be to, EOS R5 galima užprogramuoti, kad LCD foninis apšvietimas būtų išjungtas, todėl galima išjungti LCD ekraną ir naudoti EVF, vaizdus peržiūrint didesniame LCD ekrane. Toks naudojimas pažįstamas visiems DSLR naudotojams.

Vaizdo procesorius „DIGIC X“

Fenomenali EOS R5 nepertraukiamo fotografavimo sparta, išskirtinė vaizdo kokybė ir kategorijoje geriausias automatinis fokusavimas – visa tai valdo procesorius DIGIC X, kuris taip pat teikia galią kitoms fotoaparato funkcijoms ir užtikrina greitą ir jautrų valdymą.

Du kortelių lizdai su „CFexpress“

Fotoaparatas EOS R5 turi du atminties kortelių lizdus: vieną universalioms suderinamoms SD kortelėms (palaikomos ir didelės spartos UHS II tipo SD laikmenos) ir antrą ypač sparčioms „CFexpress“ kortelėms, kurios užtikrina būtiną spartą ilgoms 20 k./s serijoms su iki 180 RAW failų ir tam tikriems EOS R5 aukštesnės skyros vaizdo formatams.


„CFexpress“V90 UHS-II SD
Maksimali duomenų perdavimo sparta1,97 GB/s321 MB/s


Įvairiai pritaikyti galima ne tik fotoaparatą, bet ir kortelių naudojimo būdą. Galima nustatyti fotoaparatą ir nuostatas įrašyti į vieną iš jo kortelių. Tokiu būdu galite pasidalyti nustatymais su draugu arba, jei turite du fotoaparatus, nukopijuoti juos į abu įrenginius. Ši funkcija naudinga ir siunčiant fotoaparatą techninei priežiūrai – kai gausite jį atgal, galėsite vėl sukelti visus nustatymus.

„Canon EOS R5“ vaizdas iš naudotojo dešinės. Dviejų kortelių lizdai yra po dangteliu šone.

„Canon EOS R5“ taip pat turi du lizdus kortelėms – vieną, skirtą greitajai „CFexpress“ kortelei, ir vieną universalų, skirtą SD kortelei.

Didesnės talpos baterija

EOS R5 energiją gauna iš pažangios LP-E6NH baterijos, kurios talpa yra 20 procentų didesnė, nei senesnės LP-E6N baterijos, todėl vienu įkrovimu, griežtai laikydamiesi bandymų sąlygų, galite nufotografuoti 490 kadrų* – ir kur kas daugiau realiomis fotografavimo sąlygomis.

Baterijas LP-E6NH galima įkrauti su pridedamu įkrovikliu arba fotoaparate per USB C 3.1 lizdą, naudojant 5 V/ 1,5 A energijos tiekimo pajėgumą. Taip pat galima įsigyti BG-R10 baterijų bloką, kuriame vienu metu telpa dvi baterijos, todėl galima fotografuoti ilgiau.

EOS R5 tinka ir senesnės LP-E6 ir LP-E6N baterijos, bet didžiausia fotografavimo sparta ir įkrovimas fotoaparate negalimi naudojant LP-E6.

* Pagal CIPA standartus 23 ˚C temperatūroje, naudojant LCD energijos taupymo režimu

Profesionalų lygio konstrukcijos kokybė

EOS R5 korpusas yra iš magnio lydinio, kuris yra skirtas atlaikyti profesionalaus naudojimo iššūkius. Apsauginiai sandarikliai saugo nuo dulkių ir drėgmės, kad galėtumėte ramiai fotografuoti bet kokiu oru.

EOS R5

Susiję straipsniai

 • STRAIPSNIS

  Pirmieji „Canon EOS R5“ kadrai: užfiksuota kiekviena detalė

  Ulla Lohmann ir Robert Marc Lehmann pasakoja apie tai, kaip „Canon EOS R5“ 45MP jutiklis ir akių sekimo AF padėjo jiems užfiksuoti nėįtikėtinus gamtos vaizdus.

 • STRAIPSNIS

  „Canon EOS R5“: filmavimas 8K ir per didelis imčių ėmimas su 4K

  Pirmojo filmavimo su „Canon EOS R5“ metu Martin Bissig ir Ivan D’Antonio išbandė šio fotoaparato 8K gebėjimus sumažinti filmavimo laiką ir praplėsti kūrybingumo ribas.

 • STRAIPSNIS

  „Canon EOS R5“: 10 dėmesio vertų funkcijų

  Susipažinkite su funkcijomis, dėl kurių „EOS R5“ išties yra išskirtinis, įskaitant jo galimybę kurti 45 MP nuotraukas iki 20 k./s sparta ir 8 K RAW vaizdo įrašus.

 • STRAIPSNIS

  „Canon“ „EOS R5“ ar „EOS R6“ – kuris tinkamiausias jums?

  „Canon“ pristato ne vieną, bet du visiškai naujus viso kadro beveidrodinius fotoaparatus. Kuris iš jų tinkamiausias jums? Palyginsime „EOS R5“ ir „EOS R6“.

  1. Elektroninis užraktas iki maždaug 20 k./s su AF/AE sekimu: taikoma tam tikriems RF/EF objektyvams, kai diafragma visiškai atidaryta. Suderinamų objektyvų sąrašą žr. oficialioje „Canon“ svetainėje. Fotografavimo serijomis sparta priklauso už išlaikymo, diafragmos nustatymo, diafragmos būsenos fotografuojant nepertraukiamai, objekto sąlygų, šviesumo (ypač, jei silpna šviesa) ir objektyvo tipo. Mechaninis užraktas iki maždaug 12 k./s su AF/AE sekimu: naudojant RF objektyvus ir tam tikrus EF objektyvus. Suderinamų objektyvų sąrašą žr. oficialioje „Canon“ svetainėje. Fotografavimo serijomis sparta kinta iki trijų skirtingų etapų, kurie priklauso nuo baterijos tipo, likusios baterijos įkrovos, baterijų skaičiaus, naudojamo objektyvo, temperatūros, integruoto „Wi-Fi“ ryšio nustatymo (įjungtas ar išjungtas), taip pat nuo to, ar naudojamas baterijų blokas, WFT blokas, NS jungtis arba USB maitinimo adapteris. Neskaitant pirmiau minėtų veiksnių, maksimali fotografavimo serijomis sparta gali sumažėti dėl išlaikymo, diafragmos, naudojamos blykstės, mirgėjimo mažinimo proceso, objekto sąlygų, šviesumo (ypač tamsioje vietoje).