CANON EOS R5

Keičiame filmavimą iš pagrindų. Vėl.

„Canon“ didžiuojasi, kad su EOS 5D serijos DSLR ir „Cinema EOS“ įrenginiais ir objektyvais ji prisidėjo prie naujų filmavimo metodų. EOS R5 ir EOS R5 C tęsia šią tradiciją – jų pažangusis vaizdo įrašymo efektyvumas lemia naujas galimybes, kurių hibridiniai fotografai ir operatoriai gali tikėtis iš mažo fotoaparato.

Keičiame filmavimą iš pagrindų. Vėl.

8K RAW jau čia

EOS R5 gali įrašyti 8K DCI RAW vaizdo įrašą į fotoaparate esančią „CFexpress“ kortelę, išnaudodamas visą viso kadro jutiklio plotį, kad būtų gautas išties kinematografinis vaizdas. Taip pat galima naudoti fokusavimo sekimą , kad įrašai atrodytų taip puikiai, tarsi būtų filmuoti turint Holivudo biudžetą.

Neskaitant tikroviškos vaizdo kokybės, 8K skyra suteikia galimybę vaizdo redaktoriams apkirpti įrašą ir vis tiek gauti galutinį 4K rezultatą.

Su EOS R5 8K skyra galima filmuoti įvairiai:
• 12 bitų RAW,
• 10 bitų ProRes RAW su „Atomos Ninja V+“
• 10 bitų 4:2:2 MP4/H.265
• 8 bitų 4:2:0 MP4/H.265,

Galima rinktis DCI arba UHD vaizdo santykį, „ALL-I“ arba IPB glaudinimo metodus, taip pat „Canon Log“, „Canon Log 3“ arba HDR PQ parinktis. Norimą pojūtį ir išvaizdą padės pasiekti ir 23.98p, 24p, 25p arba 29,97p kadrų dažnis. Naudojant IPB glaudinimą, 8K galima įrašyti netgi į didelės spartos SD (v90) korteles.

8K RAW suteikia aukščiausią vaido kokybę ir lankstumą: galite filmuoti keturis kartus už 4K didesne skyra ir po filmavimo keisti parametrus, pvz., baltos spalvos balansą, su „Canon“ programine įranga „Cinema RAW Development“ arba su mėgstamiausia savo netiesinio redagavimo programa*. 8K RAW galima naudoti standartiniu ir suglaudintu režimu mažiems vaizdo įrašų failams, kuri vis tiek turi RAW lankstumą.

Be to, iš 8K įrašo galima išgauti atskiras 35 megapikselio JPEG formato nuotraukas (arba HEIF failus, jei vaizdo įrašas sukurtas su HDR PQ) – tai idealus sprendimas, kai tam pačiam renginiui reikia paruošti vaizdo įrašą ir nuotraukas.

*Suderinamumas ir galimybės priklauso nuo programinės įrangos gamintojo

Ivan D'Antonio filming on a mountain with a Canon EOS R5 camera on a tripod.

Dar neregėtas 4K našumas iki 120 k./s

Be pažangiųjų 8K galimybių, EOS R5 suteikia galimybę filmų kūrėjams filmuoti 4K DCI (viso kadro) ir 4K UHD įrašus iki 120p (119,88 k./s) kadrų dažniu 4:2:2/10 bitų kokybe, kad stulbinamos skyros įrašuose būtų galima perteikti tobulai sklandų sulėtintą vaizdą. Filmuojant iki 59,94 k./s kadrų dažniu galima pasirinkti naudoti visą fotoaparato jutiklio plotį arba 1,6 k. apkirpimą, kuris prilygsta „Super 35mm“ dydžiui.

Tiems, kam būtina aukščiausia 4K kokybė, EOS R5 fotoaparato 4K HQ režimas suteikia galimybę atkurti įspūdingas detales iki 30p kadrų dažniu, vykdant perteklinę 8K įrašo diskretizaciją. Norint tuo patikėti, būtina pamatyti rezultatus savo akimis.

Nesuskaitoma gausybė skyros variantų, kadrų dažnių ir kt., kuriuos galite rinktis su EOS R5, pasiekiami per pertvarkytą filmavimo režimo meniu, kuriame lengvai rasite ieškomą nustatymų derinį.

Nesuskaitoma gausybė skyros variantų, kadrų dažnių ir kt., kuriuos galite rinktis su EOS R5, pasiekiami per pertvarkytą filmavimo režimo meniu, kuriame lengvai rasite ieškomą nustatymų derinį.

„Dual Pixel CMOS AF II“

Atnaujinta mūsų sistema „Dual Pixel CMOS AF II“ užtikrina sklandų, tikslų nepertraukiamą fokusavimą visais filmavimo režimais ir turi veido bei akių atpažinimo funkciją, todėl idealiai tinka dokumentikai ir „persekiojimo“ stiliaus įrašams. Sistema taip pat geba atpažinti kates, šunis ir paukščius ir gali sekti juos kadre. Lengvai sukursite ir „pritraukiamojo“ stiliaus vaizdo perėjimą, kai ryškumas pereina iš vienos vietos į kitą, kartu patraukdamas ir žiūrovų dėmesį – tiesiog bakstelėkite fotoaparato jutiklinį ekraną ir EOS R5 sklandžiai iš naujo sufokusuos jūsų nurodytu greičiu.

Kai fokusuojama rankiniu būdu, EOS R5 siūlo kelis pagalbinius įrankius, kad galėtumėte svarbiausias dalis sufokusuoti tobulai tiksliai. Fokusavimo pikas paryškina sufokusuotų objektų kraštus jūsų pasirinkta spalva, o „Dual Pixel“ fokusavimo vadovas grafiškai parodo, ar objektas yra sufokusuotas per toli, ar per arti, ir nusidažo žaliai, kai sufokusuojama teisingai.

© Robert Marc Lehmann

Vaizdo stabilizavimas

Ta pati pažangaus vaizdo stabilizavimo sistema, kuri saugo nuotraukas nuo fotoaparato drebėjimo poveikio, veikia ir kai EOS R5 filmuoja, panaikindama netyčinio fotoaparato judėjimo įtaką. Kartu veikiant elektroninei filmo skaitmeninio vaizdo stabilizavimo sistemai*, kuri užtikrina papildomą našumo lygį, gaunami puikūs rezultatai ir įrašas, kuris atrodo tarsi filmuotas su kardanine pakaba ar kita profesionalų įranga.

* Filmo skaitmeninis IS neveikia filmuojant 8K RAW

8K laiko slinkties įrašai

Kaip 8K skyra atskleidžia įmantriausias detales ir aiškumą, taip laiko slinkties fotografijose galima atskleisti visiškai kitoje laiko skalėje vykstančių judesių detales. Sujunkite šiuos du elementus ir turėsite įspūdingą reginį – malonumą akims.

Su EOS R5 kaip niekad lengvai galėsite sukurti aukštos skyros laiko slinkties įrašus, kuriuos galima filmuoti 4K skyra įrašant fotoaparate. Galite nurodyti laiką tarp kiekvieno kadro ir nustatyti, ar ekspozicija turi būti užfiksuota sekos pradžioje, ar iš naujo išmatuojama su kiekvienu kadru.

Intuityvus naudojimas, kad galėtumėte jaustis arčiau objekto

Su EOS R5 galima naudoti išorinius įrašymo įrenginius, dėl jo švarios HDMI išvesties filmuojant 4K/60p. Tiesą sakant, filmuotą medžiagą galima vienu metu įrašyti ir į fotoaparatą, ir į išorinį įrenginį, kad sukurtumėte atsarginę kopiją ir galėtumėte būti ramūs. Naudojant fotoaparatą su išoriniu įrašymo įrenginiu „Atomos Ninja V+“, dabar galima įrašinėti 10 bitų ProRes RAW formatu filmuojant 8k 30p arba 12 bitų 5K 60p ProRes RAW formatu su 1,6 apkirpimo koeficientu. Naudojant fotoaparatą su „Atomos Ninja V“ arba „Atomos Shogun 7“ įrašymo įrenginiu, 5K 30p ProRes RAW galima įrašinėti išoriniu būdu, naudojant 1,6 apkirpimo koeficientą.

EOS R5 dabar palaiko „Cinema EOS“ keičiamo mastelio objektyvus su servo varikliais. Keiskite mastelį vienu fotoaparato mygtuko paspaudimu – tai puiki ypatybė dokumentikos arba gamtos istorijos projektams, kai negalite akies atitraukti nuo objekto.

EOS R5 suprojektuotas taip, kad filmuodami jį valdytumėte instinktyviai ir natūraliai ir visą dėmesį galėtumėte skirti objektui ir kūrybinei savo vizijai. Pakreipiamą ekraną galima nuo fotoaparato nusukti, jis pasukamas 270˚ spinduliu, todėl patogu fotografuoti iš bet kokių rakursų. Per didelę ekspoziciją parodo dryžuoti žymekliai, įspėjantys, kai tam tikros sritys yra per šviesios.

Fotografavimo laikas

EOS R5 išsiskiria pirmaujančiu tarp šios klasės įrenginių automatiniu fokusavimu, didele skiriamąja geba ir dideliu kadrų dažniu įrašomais vaizdo įrašais naudojant maksimalaus pločio viso kadro dydžio jutiklį su dideliu kadrų dažniu. Dėl šio ypatybių derinio prietaisas neišvengiamai įšyla, o tai riboja galimą įrašymo trukmę. Naudojant V1.60 ir naujesnę programinę aparatinę įrangą, funkcija „Automatinio išjungimo temperatūra“ su įjungta parinktimi [High] (aukšta) užtikrina ilgesnį įrašymo laiką, tačiau naudojant šį nustatymą fotoaparato išorė labai įkais.
Vidutinės fotografavimo trukmės su galimomis pasirinkti skiriamosiomis gebomis ir kadrų dažniu 23°C / 73°F temperatūros aplinkoje, pradedant nuo šalto įrenginio, yra išvardintos toliau.

8K 30P
- Visas jutiklio plotis RAW išoriniame įrašymo įrenginyje: neribotas
Automatinio išjungimo temperatūra – standartinė
- Visas jutiklio plotis: 20 min.
- Visas jutiklio plotis RAW: 20 min.
Automatinio išjungimo temperatūra – aukšta
- Visas jutiklio plotis: 45 min. *2
- Visas jutiklio plotis RAW: 45 min. *2

4K 120P
- Visas jutiklio plotis: 15 min. *1

4K 60P
Automatinio išjungimo temperatūra – standartinė
- Visas jutiklio plotis: 35 min. *2
- APS-C apkarpymas (5,1 K dažniu): 25 min.
Automatinio išjungimo temperatūra – aukšta
- Visas jutiklio plotis: 60 min. ar ilgiau *2
- APS-C apkarpymas (5,1 K dažniu): 50 min. *2

4K 30P
- Visas jutiklio plotis: dėl šilumos neribojamas *2
- Visas jutiklio plotis, aukštos kokybės vaizdas (8,2 K dažniu): 30 min.
- APS-C apkarpymas (5,1 K dažniu): dėl šilumos neribojamas *2

*1 Filmuojant su dideliu kadrų dažniu įrašymas sustabdomas po 7 min. 30 sek. Rodo laiką, kai įrašymą galima iškart tęsti.
*2 Įrašymas yra ribojamas iki 29 min. 59 sek. Rodo laiką, kai įrašymą galima iškart tęsti.

Įspėjimai
* Ankščiau pateikti skaičiai pagrįsti „Canon“ testavimo sąlygomis, kai naudojamos „CFexpress“ kortelės ir SD atminties kortelės, atitinkančios „Canon“ testavimo standartus.
* Kai aplinkos temperatūra aukštesnė nei +23 °C / 73 °F, galimas įrašymo laikas bus trumpesnis.
* Naudojant vaizdo ieškiklį (EVF), maksimalus galimas įrašymo laikas bus trumpesnis nei naudojant fotoaparato ekraną.
* Palyginus su maitinimo elemento naudojimu, maksimalus galimas įrašymo laikas bus trumpesnis, kai fotoaparatas maitinamas per USB.
* Atsižvelgiant į filmo įrašymo kokybę ir naudojamos atminties kortelės talpą, kortelė gali užsipildyti anksčiau nei praeis galimas nepertraukiamo įrašymo laikas.
* Naudojant funkciją [Auto pwr off temp.] (automatinė išjungimo temperatūra) su parinktimi [High] (aukšta) ir įrašant filmus, kortelė gali labai įkaisti. Būkite atsargūs išimdami atminties kortelę.


Jei fotoaparatas pasiekia temperatūros ribą, rekomenduojama jį kuriam laikui išjungti, kad šiluma išsisklaidytų.
Vidutinės laukimo trukmės 23 °C / 73 °F aplinkoje yra išvardintos žemiau, bet joms gali turėti įtakos tokie įvairūs veiksniai kaip aplinkos temperatūra, nuolatinis fotoaparato naudojimas ir pasirinkta fotografavimo skiriamoji geba. Laikas, iki kol bus galima tęsti įrašymą, skiriasi priklausomai nuo aplinkos temperatūros.

8K 30P
Maždaug 10 min. pertraukos išsisklaidyti šilumai leidžia įrašyti filmą 3 min.
Maždaug 20 min. pertraukos išsisklaidyti šilumai leidžia įrašyti filmą 8 min.

4K 60P
Maždaug 10 min. pertraukos išsisklaidyti šilumai leidžia įrašyti filmą 10 min.

Vaizdų kūrėjams, kurių prioritetas yra filmavimas, sukūrėme EOS R5 C. Tokios pačios kompaktiškos formos, kaip EOS R5, fotoaparate EOS R5 C pridėta dar daugiau kodekų ir pailgintas filmavimo laikas, kai dirbama su 8K formato vaizdo įrašais. Naudodamiesi mūsų palyginimo vadovu sužinokite, kuris fotoaparatas jums labiausiai tinka.

Integruotas vaizdo stabilizatorius

Taip

Ne (tik elektroninis)

Momentinis vaizdo įrašymas fotoaparatui veikiant nuotraukų režimu

Taip

Ne

Daugiafunkcė priedų jungtis

Ne

Taip

Suderinamumas su „Speedlite“

Suderinamas su visomis „Speedlite“ blykstėmis

Tam tikri apribojimai taikomi 580EX/600EX/EL-1 serijos „Speedlite“ blykstėms, daugiau informacijos žr. techninius duomenis

Trumpų filmų įrašymo trukmės ribojimas

29 m 59 sek.

Neribota

Aušinimo sistema

Pasyvioji

Veikia per ventiliatorių

Srautinis transliavimas iš fotoaparato (per UVC / RTP)

Ne

Taip

Anamorfinis įrašymas

Ne

Taip

Kodekai

12 bitų CRM Raw („Normal“ / „Lite“)

10 bitų MP4 HEVC / 8 bitų MP4 H.264

10 bitų „ProRes RAW“ 8K 30P į išorinį įrašymo įrenginį „Atomos Ninja V+“

12 bitų CRM Raw (HQ/ST/LT)

10 bitų XF-AVC / 10 bitų MP4 HEVC / 8 bitų MP4 H.264

10 bitų „ProRes RAW“ 8K 30P į išorinį įrašymo įrenginį „Atomos Ninja V+“

Svoris ir dydis

650 g

138,5 x 97,5 x 88,5 mm

680 g

141,5 x 97,5 x 111mm

Susiję straipsniai

 • STRAIPSNIS

  Pirmieji „Canon EOS R5“ kadrai: užfiksuota kiekviena detalė

  Ulla Lohmann ir Robert Marc Lehmann pasakoja apie tai, kaip „Canon EOS R5“ 45MP jutiklis ir akių sekimo AF padėjo jiems užfiksuoti nėįtikėtinus gamtos vaizdus.

 • Kalnų dviratininkas saulės atokaitoje atlieka triuką ore. Nuotrauka yra nufotografuota iš apačios ir įrėminta kalvos šlaite augančių aguonų ir žolės

  STRAIPSNIS

  „Canon EOS R5“: filmavimas 8K ir per didelis imčių ėmimas su 4K

  Pirmojo filmavimo su „Canon EOS R5“ metu Martin Bissig ir Ivan D’Antonio išbandė šio fotoaparato 8K gebėjimus sumažinti filmavimo laiką ir praplėsti kūrybingumo ribas.

 • STRAIPSNIS

  „Canon EOS R5“: 10 dėmesio vertų funkcijų

  Susipažinkite su funkcijomis, dėl kurių „EOS R5“ išties yra išskirtinis, įskaitant jo galimybę kurti 45 MP nuotraukas iki 20 k./s sparta ir 8 K RAW vaizdo įrašus.

 • Vyras šalia savęs laiko „Canon EOS R6“ fotoaparatą.

  STRAIPSNIS

  „Canon“ „EOS R5“ ar „EOS R6“ – kuris tinkamiausias jums?

  „Canon“ pristato ne vieną, bet du visiškai naujus viso kadro beveidrodinius fotoaparatus. Kuris iš jų tinkamiausias jums? Palyginsime „EOS R5“ ir „EOS R6“.