NAMŲ PROJEKTAI

Portretų fotografijoms namuose įkvėpimo ieškokite kasdienybėje

Michaela Efford dalijasi svarbiausiais patarimais, kaip nufotografuoti įsimintinus portretus savo svetainėje.
Įsisegusi segtukus su drugeliais į plaukus moteris kitus segtukus su drugeliais sega prie virvelių, sukabintų ant sidabrinio strypo.

Profesionali portretų ir mados fotografė, kylantis „TikTok“ žvaigždė ir aktyvi „Instagram“ dalyvė Michaela Efford socialiniuose tinkluose susikūrė pasaulinį sekėjų tinklą. Tokios sėkmės ji iš dalies sulaukė dėl to, kad dalijasi mokomaisiais vaizdo įrašais, kuriuose pasakoja, kaip rasti kūrybinio įkvėpimo, ir teikia įvairiausius patarimus fotografams.

Kaip ir daugelis, karantino metu Michaela jautėsi gana suvaržyta ir labai norėjo rasti būdą savo kūrybiniams gebėjimams išreikšti. Darbo apribojimus ji pavertė privalumais – naudodama kasdienius daiktus ir rinkdamasi įvairias savo namų vietas ji sugebėjo sukurti kūrybiškas namų fotosesijas.

„Galvojau, kaip galėčiau sukurti svajingas nuotraukas namuose ir kaip galėčiau paeksperimentuoti su apšvietimu, – sako ji. – Įkvėpimo ieškojau „Pinterest“ – žiūrėdavau, kokius vaizdus norėčiau sukurti, ir mačiau, kaip kiti fotografai jiems pasirengė. Muzikiniai vaizdo įrašai – tai dar vienas puikus kūrybinių sumanymų šaltinis.“

Štai keli svarbiausi jos patarimai, kaip kūrybiškai fotografuoti portretus namuose.

1. Leiskite skleistis kūrybiškumui

Fotografuojant namuose dažnai sunkiausia rasti kūrybinių minčių. „Dažniausiai stengiuosi mintyse susidaryti vaizdą, kaip nuotrauka turėtų atrodyti, – sako Michaela. – Apgalvoju, kurios spalvos labiau tiks, kokias medžiagas naudoti ir ar dėti foną, ar ne. Man labai patinka naudoti neįprastas medžiagas, pavyzdžiui, stiklą ir alavo foliją.“

Michaela sako visada pradedanti fotografuoti jau turėdama sumanymą, bet nebūtinai visada jo laikosi. Ji ir kitiems pataria fotografuojant leisti sumanymui rutuliotis ir mąstyti nestandartiškai. „Net kai fotografuoju namuose neleidžiu sau apsiriboti vien keturiomis sienomis. Skirtingi namo kambariai gali lemti kitokį nuotraukų vaizdą ir įspūdį, todėl patarčiau nepasistoti vienoje vietoje.“

Jaunos besišypsančios moters portretas rausvame fone. Popieriniai drugeliai supa jos galvą ir puošia plaukus.

Verta eksperimentuoti. Šis portretas svajingas, ir šis įspūdis sukurtas fotografuojant, o ne jį redaguojant. Šis efektas sudarytas paprasčiausiai užtempus celofaninę plėvelę ant objektyvo. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark IV“ ir objektyvu „Canon EF 24-70 mm f/2.8L II USM“, nustatymai: 67 mm, 1/160 sek., f/3.5 ir ISO320.

Jaunos moters, stovinčios žaliame fone, portretas. Popieriniai drugeliai supa jos galvą ir puošia plaukus.

Čia Michaela panaudojo tą pačią sąranką, bet pakeitė vaizdo nuotaiką pakeitusi fono spalvą ir savo pozą. „Labai svarbu kūrybiškai redaguoti vaizdus, taip pat ir fotografuoti, – priduria ji. – Man patinka žaisti su juodai balto bendro kontrasto lygmenimis ir pabrėžti spalvą, kad vaizdai tikrai išsiskirtų.“ Nufotografuota aparatu „Canon EOS 5D Mark IV“ ir objektyvu „Canon EF 24˜-70mm f/2.8L II USM“, nustatymai: 67 mm, 1/160 sek., f/3.5 ir ISO320.

Ji pataria ieškant nuotraukos koncepcijos sutelkti dėmesį į nuotaiką, kurią norima perteikti. „Pinterest“ praverčia ieškant alternatyvių stilių, be to, dažnai pasidarau nedidelę nuotaikų lentą, kad lengviau suprasčiau, kurias dekoracijas, medžiagas ir spalvas norėsiu naudoti, – sako ji. – Svarbu būti lanksčiam ir atviram alternatyvoms, ir per daug nesilaikyti šablonų.“

2. Ieškokite įkvėpimo kasdienybėje

Jaunos moters, sukančios plaukus ir tarsi iš kramtomosios gumos pučiančios burbulą, portretas.

„Norėjau parodyti, kad galite naudoti bet kokias dekoracijas ir jomis taip pakeisti vaizdą, kad jis atrodytų lyg visai kas kita, ˜– aiškina „TikTok“ žvaigždė Michaela Efford, kalbėdama apie šį autoportretą, kurį padarė karantino metu. – „Atrodo kaip rausva kramtomoji guma, bet iš tiesų tai pusiau išpūstas balionas.“ Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark III“ (dabar jį pakeitė „Canon EOS 5D Mark IV“) su objektyvu „Canon“ EF 24-70 mm f/2,8L II USM, nustatymai: 42 mm, 1/100 sek., f/2,8 ir ISO400. © Michaela Efford

Jaunos moters, laikančios kelias saulėgrąžas, portretas. Ji vilki ramunėmis išmargintą suknelę ir stovi mėlyname fone, kuriame matyti gėlėti debesys.

Šį portretą įkvėpė Michaelos ramunėmis marginta suknelė. „Nusipirkau tą suknelę, ir kilo mintis padaryti nuotrauką gėlių tema, – sako ji. – Padariau iš poliesterio debesų foną ir priklijavau prie kartono, tada papuošiau debesis ramunėlėmis.“ Nufotografuota aparatu „Canon EOS 5D Mark III“ ir objektyvu „Canon EF 24–70mm f/2.8L II USM“, nustatymai: 26 mm, 1/125 sek., f/3.2 ir ISO640. © Michaela Efford

Uždaryta namuose Michaela suprato, kad aplink esantys daiktai ir kambariai gali tapti darbo studija, jei į juos pažvelgiama kūrybiškai. Namuose turiu kelis labai gražius daiktus ir papuošimus, iki karantino nemaniau, kad tai kas nors ypatinga, – sako ji. – Kasdien matydama tiesiog nebepastebėdavau jų. O tūnodama namuose pažvelgiau į juos iš naujo ir ėmiau galvoti, kaip galėčiau kūrybiškai įtraukti juos į savo nuotraukas.“

3. Apšvietimas ir vieta

Jauna moteris žvelgia į kamerą, užsidėjusi akinius, kuriuose švyti žydri kontūrai, ir rausvą peruką, o tiesiai už jos – melsvos šviesos apskritimas.

„Kas gali būti geriau už geras dekoracijas, – sako Michaela. – Nusipirkau šiuos švytinčius akinius ir kai tik užsidėjau juos, pasijutau, kaip mokslinės fantastikos filmo personažas, tai ir padiktavo nuotraukos temą. Šios nuotraukos įspūdį sustiprina alavo folijos lakštas fone.“ Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark IV“ ir objektyvu „Canon EF 24–70 mm f/2.8L II USM“, nustatymai: 70 mm, 1/160 sek., f/3.5 ir ISO640. © Michaela Efford

Jauna moteris pakreipusi galvą į šoną ir parėmusi viena ranka, žvelgia priešais save į vandens stiklinę su dviem plaukiojančiomis auksinėmis žuvelėmis, kurios pridėtos skaitmeniškai.

„Ši nuotrauka padaryta mano sode, fone panaudota paklodė šviesai išskirstyti, – sako Michaela. – Kaip pagrindinę dekoraciją panaudojau stiklinę vandens. Iš pradžių dariau nuotraukas taip, kad mano veidas būtų iškreiptas, bet galiausiai tiesiog skaitmeniškai pridėjau stiklinėje žuvelių atvaizdus, nes jaučiau, kad nuotraukai trūksta kūrybiško akcento.“ Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark III“ ir objektyvu „Canon EF 24–70mm f/2.8L II USM“, nustatymai: 33 mm, 1/1000 sek., f/3.2 ir ISO100. © Michaela Efford

Michaela tvirtai tiki, kad gera fotografija prasideda nuo kokybiško apšvietimo. „Namuose dažniausiai fotografuoju svetainėje arba miegamajame, nes juose geriausias apšvietimas iš ryto, bet kitu dienos metu tam labiau tinka kiti kambariai“, – pasakoja ji. Jei fotografuojate namuose, pažvelkite į šiuos patarimus, kaip įsirengti namų studiją.

Darydama autoportretus ir vaizdo įrašus, kuriuos skelbia tinkle „TikTok“, Michaela dažniausiai renkasi nuotraukas iki pečių. „Sudėtinga sugalvoti, kaip pozuoti visu kūnu, kai kadre tiek daug galūnių, be to, manau, kad daryti iš arti kadrai labiau įtraukia žiūrovą, – priduria ji. –

Kai darau autoportretus, naudoju nuotolinį valdiklį arba fotoaparato laikmatį. Daugelis naujausių „Canon“ fotoaparatų turi pakreipiamus ekranus, jie labai praverčia norint įtraukti save į kadrą. Jei fotografuoju ką nors kitą, vis tiek dažnai pradedu nuo autoportretų, nes noriu rasti geriausią apšvietimą ir suprasti, ar dekoracijos ir fonai gerai dera, tik tada pradedu fotografuoti.“

4. Pasirinkite tinkamą rinkinį

Ant stalo sudėti „Canon EOS 5D Mark IV“, trikojis ir įvairūs kanceliariniai daiktai.

Savo nuotraukoms Michaela naudoja įvairiausius įrankius, technikas ir įrangą. „Žinutes galima stipriai perteikti vaizdais, todėl niekada nebijokite išsakyti nuotraukomis, ką galvojate“, – sako ji.

Moteris balta suknele su popieriniais drugeliais plaukuose ir ant lūpų.

Galutiniam vaizdui sukurti Michaela taip pat panaudojo dekoracijas bei paprastus namų ūkio daiktus, pavyzdžiui maistinę plėvelę. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark IV“ ir objektyvu „Canon EF 24-70 mm f/2.8L II USM“, nustatymai: 67 mm, 1/160 sek., f/3.5 ir ISO320.

Michaela fotografuoja su „Canon EOS 5D Mark IV“ – nuo tada, kai pradėjo dirbti fotografe, ji tiesiog pamilo „EOS 5D“ serijos fotoaparatus. „Tačiau dabar mane labai vilioja beveidrodinis „Canon EOS R6. Mačiau, kad fotografai naudoja jį Madų savaitėje. Jis labai kompaktiškas ir lengvas, bet mačiau, kokie įspūdingi nuotraukų ir vaizdo įrašų rezultatai.“

Ir nereikia spaustis, kad įpirktumei brangų viso kadro fotoaparatą – įspūdingų rezultatų galima pasiekti ir be jo. Ir keičiamų objektyvų „Canon EOS M50 Mark II“, ir kompaktinis „Canon PowerShot G7 X Mark III“ puikiai tinka nuotraukoms ir 4K UHD vaizdo įrašams daryti.

„Man nėra geresnių už „Canon“ fotoaparatus, nes man labai patinka, kaip jie perteikia spalvą, – toliau pasakoja Michaela. – Prieš pirkdama ištyrinėjau šį klausimą ir tai tikrai pasitvirtino dirbant. Kai reikia objektyvų portretams, dažniausia naudoju „Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM“ ir „EF 35mm f/1.4L II USM“. Natūrali perspektyva tikrai tinka mano fotografijų stiliui, o plati diafragma leidžia puikiai valdyti lauko gylį.“

Michaela trokšta išbandyti „Canon RF 35mm F1.8 IS Macro STM“ objektyvą. Kaip ir „Canon EOS RP“ bei „EOS R6“ fotoaparatų, jo korpusas patogus ir kompaktiškas, bet vaizdo kokybė ir visapusis veikimas neprilygstami, be to, jis turi papildomą optinio vaizdo stabilizavimo ir universalią 0,5x makroobjektyvo funkciją nuotraukoms iš ypač arti.

5. Bendradarbiavimas ir dalijimasis

Moteris ryškiais mėlynais akių šešėliais ir brangakmenių ašaromis panirusi į vaiskų vandenį. Matyti tik jos galva ir rankos.

Nuotrauka iš vieno iš Michaelos klientų fotosesijų. „Įpylėme į vandenį mėlynų dažų, kad jis būtų ypač vaiskus, – sako ji. – Spalva gali būti esminė sudedamoji dalis. Verčiau pagalvokite, kaip dera spalvos, nebūtina ieškoti įspūdingų dekoracijų.“ Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark IV“ ir objektyvu „Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM“, nustatymai: 63 mm, 1/125 sek., f/3.2 ir ISO320. © Michaela Efford

Rausvame pūkuotame fone stovi jauna blondinė, vilkinti prigludusia alyvine palaidine, pridėjusi prie ausies telefoną ji apsimeta esantis šokiruota.

„Norėjome labai mergaitiško dešimtojo dešimtmečio pop stiliaus“, – paaiškina Michaela apie šią akį patraukiančią fotografiją, kurią ji padarė mados fotosesijos metu 2021 m. gegužės mėn. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark IV“ ir objektyvu „Canon EF 24-70 mm f/2.8L II USM“, nustatymai: 61 mm, 1/160 sek., f/8 ir ISO125. © Michaela Efford

Jei fotografuojate draugo portretus, Michaela pataria tinkamai paaiškinti jam, kaip jis turėtų pozuoti. „Man geriau sekasi parodyti gestais nei žodžiais, todėl parodau pozas, užuot aiškinusi, – sako ji. – Taip natūraliau, ir lengviau susikalbėti. Be to, labai svarbu, kad žmogus jaustųsi kuo laisviau ir patogiau.

Kai filmuoju vaizdo įrašą „TikTok“ tinklui, visada stengiuosi nufilmuoti ir tai, kas vyksta užkulisiuose, bei įterpiu vėliau montuodama. Tai sukelia daug didesnį žmonių susidomėjimą, dažnai jie lieka sužavėti pamatę, kaip tas kadras parengtas.“

Eksperimentuodami su portretinėmis nuotraukomis atrasite savo stilių. „Pasitikėkite savimi ir nebijokite išreikšti savęs, – sako Michaela. – Ieškokite įkvėpimo kitų fotografų darbuose, bet susikūrę savo stilių, ištikimai laikykitės jo ir puoselėkite unikalumą.“


Autorius: Matthew Richards

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

  • PORTRETŲ FOTOGRAFIJA

    Geriausia pradedantiesiems skirta įranga portretams

    Fotoaparatai ir objektyvai visų tipų portretų fotografijai.

  • PORTRETŲ FOTOGRAFIJA

    Patobulinkite asmenukę

    „TikTok“ naudotoja Nina Collins aiškina, kaip namuose užfiksuoti kūrybiškus autoportretus.

  • NAMŲ PROJEKTAI

    Įsirenkite studiją namuose

    Sužinokite, kaip kūrybiškai panaudoti blykstę ir nebrangiai kurti stulbinamus portretus.

  • PORTRETŲ FOTOGRAFIJA

    Fotografuokite abstrakčius portretus

    Eksperimentuokite su keliomis ekspozicijomis, šviesos tapyba, šešėlių žaismu ir dar daugiau.