Profesionali portretų ir mados fotografė, kylantis „TikTok“ žvaigždė ir aktyvi „Instagram“ dalyvė Michaela Efford socialiniuose tinkluose susikūrė pasaulinį sekėjų tinklą. Tokios sėkmės ji iš dalies sulaukė dėl to, kad dalijasi mokomaisiais vaizdo įrašais, kuriuose pasakoja, kaip rasti kūrybinio įkvėpimo, ir teikia įvairiausius patarimus fotografams.
Kaip ir daugelis, karantino metu Michaela jautėsi gana suvaržyta ir labai norėjo rasti būdą savo kūrybiniams gebėjimams išreikšti. Darbo apribojimus ji pavertė privalumais – naudodama kasdienius daiktus ir rinkdamasi įvairias savo namų vietas ji sugebėjo sukurti kūrybiškas namų fotosesijas.
„Galvojau, kaip galėčiau sukurti svajingas nuotraukas namuose ir kaip galėčiau paeksperimentuoti su apšvietimu, – sako ji. – Įkvėpimo ieškojau „Pinterest“ – žiūrėdavau, kokius vaizdus norėčiau sukurti, ir mačiau, kaip kiti fotografai jiems pasirengė. Muzikiniai vaizdo įrašai – tai dar vienas puikus kūrybinių sumanymų šaltinis.“
Štai keli svarbiausi jos patarimai, kaip kūrybiškai fotografuoti portretus namuose.
Portretų fotografijoms namuose įkvėpimo ieškokite kasdienybėje
1. Leiskite skleistis kūrybiškumui
Fotografuojant namuose dažnai sunkiausia rasti kūrybinių minčių. „Dažniausiai stengiuosi mintyse susidaryti vaizdą, kaip nuotrauka turėtų atrodyti, – sako Michaela. – Apgalvoju, kurios spalvos labiau tiks, kokias medžiagas naudoti ir ar dėti foną, ar ne. Man labai patinka naudoti neįprastas medžiagas, pavyzdžiui, stiklą ir alavo foliją.“
Michaela sako visada pradedanti fotografuoti jau turėdama sumanymą, bet nebūtinai visada jo laikosi. Ji ir kitiems pataria fotografuojant leisti sumanymui rutuliotis ir mąstyti nestandartiškai. „Net kai fotografuoju namuose neleidžiu sau apsiriboti vien keturiomis sienomis. Skirtingi namo kambariai gali lemti kitokį nuotraukų vaizdą ir įspūdį, todėl patarčiau nepasistoti vienoje vietoje.“
Ji pataria ieškant nuotraukos koncepcijos sutelkti dėmesį į nuotaiką, kurią norima perteikti. „Pinterest“ praverčia ieškant alternatyvių stilių, be to, dažnai pasidarau nedidelę nuotaikų lentą, kad lengviau suprasčiau, kurias dekoracijas, medžiagas ir spalvas norėsiu naudoti, – sako ji. – Svarbu būti lanksčiam ir atviram alternatyvoms, ir per daug nesilaikyti šablonų.“
2. Ieškokite įkvėpimo kasdienybėje
Uždaryta namuose Michaela suprato, kad aplink esantys daiktai ir kambariai gali tapti darbo studija, jei į juos pažvelgiama kūrybiškai. Namuose turiu kelis labai gražius daiktus ir papuošimus, iki karantino nemaniau, kad tai kas nors ypatinga, – sako ji. – Kasdien matydama tiesiog nebepastebėdavau jų. O tūnodama namuose pažvelgiau į juos iš naujo ir ėmiau galvoti, kaip galėčiau kūrybiškai įtraukti juos į savo nuotraukas.“
3. Apšvietimas ir vieta
Michaela tvirtai tiki, kad gera fotografija prasideda nuo kokybiško apšvietimo. „Namuose dažniausiai fotografuoju svetainėje arba miegamajame, nes juose geriausias apšvietimas iš ryto, bet kitu dienos metu tam labiau tinka kiti kambariai“, – pasakoja ji. Jei fotografuojate namuose, pažvelkite į šiuos patarimus, kaip įsirengti namų studiją.
Darydama autoportretus ir vaizdo įrašus, kuriuos skelbia tinkle „TikTok“, Michaela dažniausiai renkasi nuotraukas iki pečių. „Sudėtinga sugalvoti, kaip pozuoti visu kūnu, kai kadre tiek daug galūnių, be to, manau, kad daryti iš arti kadrai labiau įtraukia žiūrovą, – priduria ji. –
Kai darau autoportretus, naudoju nuotolinį valdiklį arba fotoaparato laikmatį. Daugelis naujausių „Canon“ fotoaparatų turi pakreipiamus ekranus, jie labai praverčia norint įtraukti save į kadrą. Jei fotografuoju ką nors kitą, vis tiek dažnai pradedu nuo autoportretų, nes noriu rasti geriausią apšvietimą ir suprasti, ar dekoracijos ir fonai gerai dera, tik tada pradedu fotografuoti.“
4. Pasirinkite tinkamą rinkinį
Michaela fotografuoja su „Canon EOS 5D Mark IV“ – nuo tada, kai pradėjo dirbti fotografe, ji tiesiog pamilo „EOS 5D“ serijos fotoaparatus. „Tačiau dabar mane labai vilioja beveidrodinis „Canon EOS R6. Mačiau, kad fotografai naudoja jį Madų savaitėje. Jis labai kompaktiškas ir lengvas, bet mačiau, kokie įspūdingi nuotraukų ir vaizdo įrašų rezultatai.“
Ir nereikia spaustis, kad įpirktumei brangų viso kadro fotoaparatą – įspūdingų rezultatų galima pasiekti ir be jo. Ir keičiamų objektyvų „Canon EOS M50 Mark II“, ir kompaktinis „Canon PowerShot G7 X Mark III“ puikiai tinka nuotraukoms ir 4K UHD vaizdo įrašams daryti.
„Man nėra geresnių už „Canon“ fotoaparatus, nes man labai patinka, kaip jie perteikia spalvą, – toliau pasakoja Michaela. – Prieš pirkdama ištyrinėjau šį klausimą ir tai tikrai pasitvirtino dirbant. Kai reikia objektyvų portretams, dažniausia naudoju „Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM“ ir „EF 35mm f/1.4L II USM“. Natūrali perspektyva tikrai tinka mano fotografijų stiliui, o plati diafragma leidžia puikiai valdyti lauko gylį.“
Michaela trokšta išbandyti „Canon RF 35mm F1.8 IS Macro STM“ objektyvą. Kaip ir „Canon EOS RP“ bei „EOS R6“ fotoaparatų, jo korpusas patogus ir kompaktiškas, bet vaizdo kokybė ir visapusis veikimas neprilygstami, be to, jis turi papildomą optinio vaizdo stabilizavimo ir universalią 0,5x makroobjektyvo funkciją nuotraukoms iš ypač arti.
5. Bendradarbiavimas ir dalijimasis
Jei fotografuojate draugo portretus, Michaela pataria tinkamai paaiškinti jam, kaip jis turėtų pozuoti. „Man geriau sekasi parodyti gestais nei žodžiais, todėl parodau pozas, užuot aiškinusi, – sako ji. – Taip natūraliau, ir lengviau susikalbėti. Be to, labai svarbu, kad žmogus jaustųsi kuo laisviau ir patogiau.
Kai filmuoju vaizdo įrašą „TikTok“ tinklui, visada stengiuosi nufilmuoti ir tai, kas vyksta užkulisiuose, bei įterpiu vėliau montuodama. Tai sukelia daug didesnį žmonių susidomėjimą, dažnai jie lieka sužavėti pamatę, kaip tas kadras parengtas.“
Eksperimentuodami su portretinėmis nuotraukomis atrasite savo stilių. „Pasitikėkite savimi ir nebijokite išreikšti savęs, – sako Michaela. – Ieškokite įkvėpimo kitų fotografų darbuose, bet susikūrę savo stilių, ištikimai laikykitės jo ir puoselėkite unikalumą.“
Autorius: Matthew Richards
Susiję produktai
-
RF 35mm F1.4L VCM
Profesionalų lygio lengvas, tačiau plataus kampo hibridinis objektyvas kūrybiškoms nuotraukoms ir vaizdo įrašams kurti. -
EOS R6
Nesvarbu ką fotografuojate ir kaip – su EOS R6 patirsite tokias kūrybines galimybes, kurios anksčiau atrodė neįmanomos. -
PowerShot G7 X Mark III
Ryšį su tinklu palaikantis fotoaparatas, kuriuo galėsite kurti jūsų sekėjams patiksiančius vaizdo įrašus ir nuotraukas. -
RF 35mm F1.8 MACRO IS STM
Greitai veikiančios diafragmos 35mm f/1.8 MACRO makroobjektyvas yra skirtas plataus kampo perspektyvai, fokusavimui iš arti ir hibridiniam IS. -
EF 24-70mm f/2.8L II USM
Profesionalus kasdienis L serijos artinantis objektyvas, išgaunantis aukštą vaizdo kokybę su nuolatine f/2.8 diafragma. -
EF 35mm f/1.4L II USM
Profesionalų kategorijos plačiakampis objektyvas su natūralia perspektyva, f/1.4 diafragma ir fotografavimo prietemoje galimybe.