bike rides through desert

Veiksmo fotografavimo sukant fotoaparatą patarimai

Kartais objektas veiksmo fotografijose gali atrodyti sustingęs, jam gali trūkti to momento dramos ir greičio. Vienas paprastas metodas jauduliui sugrąžinti yra fotoaparato sukimas. Gera žinia – fotografavimas sukant fotoaparatą galite pagerinti jūsų nuotraukas, darytas bet kuriuo fotoaparatu.

Žiūrėkite, kaip Adam Pretty fiksuoja veikslą ant slidinėjimo šlaitų:

Kai fotografuojama sukant fotoaparatą, naudojamas ilgesnis išlaikymas, suderintas su sukamuoju fotoaparato mostu tuo pačiu greičiu, kuriuo juda objektas. Sėkmingas kadras, nufotografuotas sukant fotoaparatą – kai objektas matomas ryškiai, o fonas yra sulietas.

1. Nustatykite fotoaparato režimo ratuką ties išlaikymo pirmumo režimu (Tv). Taip galėsite kontroliuoti išlaikymą.

2. Pasirinkite ilgą išlaikymą – pradėkite nuo 1/60 s. Tuomet eksperimentuokite: išmėginkite 1/30 s ar ilgesnį išlaikymą, jei norite daugiau suliejimo, 1/125 s arba trumpesnį. Tai gali priklausyti ir nuo objekto: lenktyniniam automobiliui greičiausiai reikės trumpesnio išlaikymo, nei dviratininkui

3. Nustatykite nepertraukiamo fotografavimo režimą. Ne tik turėsite geresnę galimybę užfiksuoti svarbų momentą – taip maksimaliai sumažinsite fotoaparato drebėjimą dėl užrakto mygtuko paspaudimo.

4. Sekite savo objektą – bet darykite tai ne tik tada, kai realiai fotografuojate. Sklandžiu judesiu sekite jį prieš fotografavimą, fotografuodami ir po to

5. Jūsų fotoaparatas ir jūs patys turite būti kuo stabilesni – taip maksimaliai sumažinamas vertikalus ir kreipiamasis judėjimas. Tai gali būti gerokai lengviau padaryti naudojant vaizdo ieškiklį (jei jūsų fotoaparate toks yra), nei LCD ekraną

6. Pagalvokite apie kompoziciją, nepasirinkite tiesiog palikti objektą kadro centre. Kai sekate objektą, fotografuodami išlaikykite jį toje pačioje vaizdo ieškiklio / ekrano vietoje.

7. Jūsų fonas turėtų būti sulietas, kad atskiros jo dalelės būtų mažiau svarbios jūsų nuotraukoje. Bet bendros spalvos sudarys svarbią jūsų nuotraukos dalį, nes jos įrėmins jūsų objektą.

8. Dar pailginkite išlaikymą, jei fotografuojate naktį – tuomet sulietos fono šviesos gali pridėti tikro dramatiškumo jūsų vaizdams. Žiūrėkite, kaip Adam Pretty naudoja ilgesnį išlaikymą, kad fonas susilietų:

9. Fotografuoti sukant fotoaparatą reikia įprasti, todėl nesijaudinkite, jei pirmieji jūsų vaizdai nebus labai geri. Mokykitės fotografuodami daug nuotraukų ir išsiaiškindami, kodėl vienos gaunasi geriau, nei kitos. Ar tai netinkamas išlaikymas, ar, pvz., objektas yra sulietas vertikaliai. Tuomet pritaikykite tai, ką išmokote, kitam nuotraukų rinkiniui