Gyvūnija yra toks žanras, kaip niekas kitas – kiekviena akimirka yra galimybė atskleisti ką nors nepaprastą, tačiau jos tikrasis grožis slypi tame, kad kiekvienas gali išbandyti šį žanrą. Buvęs ugniagesys tapo aistringu fotografijos entuziastu. Peter Lau tai įrodė per vieną gyvūnijos fotografavimo sesiją su profesionaliu gamtos ir kraštovaizdžio fotografu Guy Edwardes Hawk Conservancy Trust, įsikūrusiame Hamšyre, Jungtinė Karalystė.
Gyvūnijos fotografija: profesionalai ir mėgėjai bando „Canon RF 200-800mm F6.3-9 IS USM“
Peter ir Guy buvo vieni pirmųjų, naudojusių „Canon RF 200-800mm F6.3-9 IS USM“ – lengvą superteleobjektyvą, kurio židinio nuotolis siekia iki 800 mm, puikiai tinkantį fotografuoti gyvūnus ir paukščius iš bet kurios padėties jų netrikdant. Šis objektyvas skirtas rimtiems mėgėjams: diafragmos diapazonas F/6.3–9, 5,5 padalos optinis vaizdo stabilizatorius ir itin greitas automatinis fokusavimas, užtikrinantis kiekvienos akimirkos aiškumą ir ryškumą. „RF 200-800mm F6.3-9 IS USM“ sukurtas taip, kad atlaikytų permainingus orus ir būtų atsparus dulkėms be drėgmei, kaip ir „Canon profesionalams skirti L serijos objektyvai. Jis taip pat turi baltą šviesą atspindinčią dangą, kuri užtikrina patikimas optines charakteristikas fotografuojant saulės šviesoje.
„Nuostabą kelia šio objektyvo diapazonas“, – sako Peter, kuris anksčiau fotografavo tolimus objektus naudodamas Canon RF 100-500mm F4.5-7.1L IS USM ir RF 800mm F11 IS STM. „200–800 mm diapazonas yra tiesiog neįtikėtinas, o galimybė naudoti tik vieną objektyvą objektui, kuris gali vieną akimirką gali būti vos už kelių pėdų, o kitą už 40 m, suteikia man daug daugiau lankstumo poreikis nuolat keisti du objektyvus. „RF 200-800mm F6.3-9 IS USM“ siūlo išskirtinius rezultatus, išskirtines galimybes ir teikia tikrą ekonominę naudą.“
Peter Lau
„Svoris ar jo nebuvimas buvo pradinė staigmena pradėjus naudoti RF 200-800mm F6.3-9 IS USM, – priduria Guy. „Jis palyginti kompaktiškas ir itin lengvas tokiam židinio nuotoliui. Tai, kad diafragmą galima priverti iki f/9, yra gana geras kompromisas atsižvelgiant į kokias nuotraukas galite užfiksuoti ir į įrangos svorį, kurį sutaupote.“
Guy „RF 200-800mm F6.3-9 IS USM“ uždėjo ant Canon EOS R5, o Peter ant EOS R7. Čia Guy ir Peter dalijasi savo patirtimi, kaip įamžinti laukinės gamtos stebuklus, ir nors jie naudojo „RF 200-800mm F6.3-9 IS USM“ plėšriesiems paukščiams fotografuoti, pamokos, kuriomis jie dalijasi, gali būti taikomi ir kitiems gyvūnams.
Guy Edwardes
1. Fotografuokite gyvūnų akių lygyje
Guy mėgsta fotografuoti gyvūnus jų akių lygyje. „Jei objektas yra ant žolės, smėlio ar vandens, aš gulsiu ant žemės arba fotografuoju žemiausiu įmanomu kampu“, – aiškino jis. „Pirmame plane gausite gražią difuziją, o fonas bus daug greičiau sufokusuotas. Net nedidelis 15–30 cm koregavimas gali labai pakeisti nuotraukos išvaizdą. Be to, fotografuojant plėšriuosius paukščius, galima paslėpti virveles [pritvirtintas prie paukščio kojų].“
Atsigulti ant žemės, net su Guy pagalba, Peter buvo tiesiog neįmanoma. Laimei, duetas rado sprendimą – buvo pasitelktas Canon EOS R7 kintamo kampo jutiklinis ekranas. „Laikant fotoaparatą neįgaliojo vežimėlio šone ir naudodamas ekraną Peter galėjo fotografuoti iš labai žemai“, – pasakojo Guy. „Jis buvo maždaug 30 cm nuo žemės, ir tai visiškai pakeitė jo nuotraukų išvaizdą.“
Peter, kuris jau keletą metų buvo aistringas mėgėjas, sako, kad tai nėra kažkas, ką jis paprastai darytų. „Tai nuostabu, nes tai man suteikė daug daugiau lankstumo“, – sakė jis.
2. Pakeiskite perspektyvą, kad rastumėte geresnį foną
„Net jei turite išties puikų objektą, pvz., pelėdą, kartais to nepakanka. Jums reikia galvoti apie foną“, – sako Guy, paaiškindamas, kad net nedidelis padėties pakeitimas gali labai pakeisti aplinką. RF 200-800mm F6.3-9 IS USM suteikiamas 800 mm židinio nuotolis suteikia labai siaurą regos lauką, todėl reikia tik šiek tiek pakeisti kūno padėtį, kad fonas visiškai pasikeistų.“
Peter buvo maloniai nustebintas, kad nedidelis jo neįgaliojo vežimėlio padėties pasikeitimas leido jam žymiai pagerinti savo kadrų kompoziciją. „Maniau, kad teks daug judėti, bet to neprireikė“, – sako jis. „Visų pirma, fotografavo su netvarkingu fonu, su styrančiomis šakelėmis, bet vos padėtį pakeitus per kelis colius ,vaizdas visiškai pasikeitė.“
3. Naudokite plačiausias galimas ribas
Guy laukinės gamtos fotografijai dažnai naudoja Canon RF 600mm F4L IS USM objektyvą su Canon EXTENDER RF 1,4x, bet jį sužavėjo objektyvo RF 200-800mm F6,3-9 IS USM 800 mm židinio nuotolio suteikiamos galimybės. „Kalbant apie sekimą, „RF 200-800mm F6.3-9 IS USM“ puikiai sekė net ir prietemoje“, – sakė jis. „Bet puikus dalykas fotografuojant tokiu atstumu yra greitesnis automatinis fokusavimas. Įsivaizduokite, kaip fotografuoti į jus skrendantį paukštį naudojant 800 mm objektyvą. Objektas bus labai toli, o automatinis fokusavimas turės tik šiek tiek judėti, kad jį sektų. Kad į kadrą pagauti tokio pat dydžio paukštį naudojant 300 mm židinio nuotolio objektyvą, jis turės būti daug arčiau jūsų. Tai reiškia, kad objektyvo elementai turi judėti toliau ir greičiau, kad išlaikyti paukštį fokuse. Iš esmės kuo ilgesnis židinio nuotolis, tuo lengviau sutelkti dėmesį į darbą ir tuo jis efektyvesnis.“
„RF 200-800mm F6.3-9 IS USM“ 800 mm židinio nuotolis taip pat turėjo papildomos naudos Peter. „Didžiausias nusivylimas, kurį patiriu, yra tai, kad negaliu priartėti prie objektų“, – pasakojo jis. „Jei esu ant pėsčiųjų tako ar kelio, fiziškai esu apribotas šios erdvės. Jei nuvažiuoju nuo kelio, yra tikimybė, kad galiu iškristi iš vežimėlio, todėl šis židinio diapazonas yra neįtikėtinas. Galiu priartėti arčiau, nei kada nors anksčiau.“
Itin naudinga objektyvą „RF 200-800mm F6.3-9 IS USM“ naudoti su APS-C fotoaparatu, pvz., EOS R7, nes mažesnis jutiklis veiksmingai apkarpo vaizdą, todėl objektyvo artinimas padidėja. 800 mm objektyvo diapazono gale APS-C jutiklis suteikia tokį patį regos lauką, kaip ir fotografuojant su 1280 mm teleobjektyvu naudojant viso kadro fotoaparatą.
Guy priduria, kad dar vienas puiki objektyvo savybė yra jo mastelio keitimo diapazonas. „Jei bandysite rasti paukštį danguje, kai esate nustatę 800 mm židinio nuotolį, jums bus sunku tiksliai sekti objektą“, – aiškino jis. „Pirmiausia pasirinkite 300 mm arba 400 mm židinio nuotolį, kad galėtumėte rasti objektą, tada keiskite mastelį pasirinkdami 800 mm židinio nuotolį ir objektas užpildytų kadrą.“
4. Fotografuokite laikydami rankose, kad neprarastumėte lankstumo
Greitai judančioms būtybėms fotografuoti Guy rekomenduoja palikti trikojį namuose. „Kai fotografuojate laikydami rankose, užtikrinamas lankstumas, jei reikia greitai judėti arba pereiti į kitą vietą“, – aiškino jis. „Vienintelė problema yra ta, kad jei fotografuojate su sunkiu teleobjektyvu, tokio svorio labai ilgai išlaikyti rankose negalite.“
Peter paprastai kaip stabilizatorių renkasi monopodą, kuris taip pat padeda jam išlaikyti įrangos svorį, bet Guy parodė jam naują techniką. „Jei suglaudus alkūnes atremiu į pilvą, tai suteikia man daug daugiau lankstumo stebint judantį objektą. O su monopodu mane riboja monopodo aukštis“, – sako jis. „RF 200-800mm F6.3-9 IS USM yra toks lengvas, galiu jį naudoti viena ranka, o su kai kuriais objektyvais gali jaustis kaip sunkiosios atletikos treniruotėje.
„Dizainas taip pat gerai apgalvotas“, – priduria jis. „Beveik viską galiu pasiekti pirštu ir nykščiu, o superteleobjektyvo atveju – gražus ir kompaktiškas.“
5. Sužinokite, kaip užšaldyti greitą judėjimą
Fotografuojant laukinę gamtą, Guy rekomenduoja naudoti trumpą išlaikymą. „Fotografuokite 1/2500 sek. ar naudodami trumpesnį išlaikymą, net jei tai paukštis ant laktos“, – sakė jis. „Jei jis staiga pakiltų, tu būsi tam pasiruošęs.“
Trumpas išlaikymas sustabdo ne tik gyvūno judesius, bet Peter paaiškino, kad tai padeda jam kompensuoti nestabilumą. „Turiu problemų su stabilumu“, – aiškina jis. „Nuo krūtinės žemyn negaliu kontroliuoti savo kūno, todėl fotoaparatas labai dreba. Sumažinus išlaikymą kompensuojamas paukščio ir mano judėjimas. Optinis vaizdo stabilizatorius objektyve RF 200-800mm F6.3-9 IS USM yra tiesiog fenomenalus; tai kardinaliai viską keičia tokiems, kaip aš – žmonėms, turintiems neįgalumą.“
Kad užtikrinti trumpą išlaikymą, Guy naudoja ISO 6400, tai itin padeda miškingose vietose, kur yra mažai šviesos. „Manau, kad žmonės per daug nerimauja dėl aukštų ISO ir iškraipymų“, – sako jis. „Geriau, kad vaizdas būtų ryškus ir aiškus, o tai gali šiek tiek sukelti iškraipymų, su kuriais galiu susidoroti vėliau naudodamas programinę įrangą. Tai daug geriau nei praleisti kadrą.“ Be to, aukštos ISO charakteristikos ir iškraipymų mažinimo technologijos šiuolaikiniuose fotoaparatuose reiškia, kad galite gauti švaresnius vaizdus naudodami didesnį ISO, nei tikėjotės.
Nesvarbu, ar fotografuojate paukščius, ar gyvūnus, naudodami Guy metodus ar Peter patarimus ir „Canon“ objektyvą, pvz., RF 200-800mm F6.3-9 IS USM, su universaliu pritaikomu mastelio keitimu ir įspūdingomis galimybėmis, tai bus dar vienas žingsnis, padėsiantis užfiksuoti nepaprastą laukinio gamtos pasaulio grožį. „Tiesiog bandykite", – sako Peter. „Tai gali daryti visi. Išeik į lauką ir pamatyk, ką gali padaryti.“
Autorė: Natalie Denton
Susiję gaminiai
-
EOS R7
Pažinkite laukinę gamtą naudodami fotoaparatą, po kurio ateičiai skirtu APS-C korpusu slypi įspūdingas greitis ir vaizdo kokybė. -
RF 200-800mm F6.3-9 IS USM
Galingas ypač artinantis teleobjektyvas su 200–800 mm židinio nuotoliu puikiai tinka sporto, laukinės gamtos ir veiksmo fotografijai. -
RF 600mm F11 IS STM
Taisykles laužantis ypač artinantis teleobjektyvas – jis kompaktiškas, lengvas, idealiai tinka laukiniams gyvūnams fiksuoti, kelionėse po safarį ar iš toli fotografuoti mėgstantiems fotografams.