APS-C ir viso kadro formatų skirtumai
Kartais sakoma, kad viso kadro fotoaparatai yra labiau „profesionalūs“ už APS-C fotoaparatus ir, žinoma, jie paprastai yra didesni, todėl labiau tinkami naudoti su dideliais teleobjektyvais. Tačiau dėl didesnės aprėpties, kuri pasiekiama naudojant APS-C fotoaparatą, tokio didelio teleobjektyvo gali išvis nereikėti. APS-C formatas gali išlikti geriausiu pasirinkimu kelionių fotografams, taip pat sporto ir laukinių gyvūnų fotografams, kuriems reikia galingo teleobjektyvo suteikiamų galimybių bei judėjimo laisvės.
Laukinių gyvūnų fotografė Dani Connor, baigusi pirmą kartą fotografuoti fotoaparatu „Canon EOS R7“, pakomentavo taip: „Jis suteikė man galimybę priartėti prie objekto nenaudojant didelio ir sunkaus objektyvo. Tai puikus fotoaparatas, jei esate paukščių fotografas, nes paukščiai, paprastai, yra maži ir būna toli“.
Viso kadro fotoaparatai gali būti tinkami fotografuoti ypač plačius kraštovaizdžius, tačiau, priešingai, dėl viso kadro jutiklio mažesnio lauko gylio, fotografuojant kraštovaizdį, ryškumą visame plote gali pavykti lengviau pasiekti naudojant APS-C fotoaparatą. Be to, nors viso kadro fotoaparatai paprastai sukuria mažesnį lauko gylį ir todėl galima išryškinti fotografuojamą portreto objektą maloniai suliejus foną, svarbiais tampa ir kiti veiksniai, pvz., diafragma: APS-C fotoaparatai EOS R10, EOS R7, EOS R50 ir EOS R100 puikiai tiks fotografuojant portretą prijungus, pvz., kompaktišką objektyvą „Canon RF 50mm F1.8 STM“, turintį idealų 80 mm efektyvų židinio nuotolį ir greitą f/1.8 diafragmą.