„Canon“ objektyvų suderinamumo lentelė
„Canon“ mėgėjiškiems fotoaparatams su keičiamais objektyvais siūlomi penkių tipų – RF, RF-S, EF, EF-S ir EF-M – objektyvai. Renkantis objektyvą svarbu įsitikinti, kad jis tinka jūsų fotoaparatui.
Lengviausias būdas rasti savo fotoaparatui tinkamą objektyvą – pažvelgti į objektyvų apsodų rodyklę, esančią EOS fotoaparato priekyje. Tiesiog nuimkite objektyvą paspausdami objektyvo atleidimo mygtuką ir pasukdami objektyvą prieš laikrodžio rodyklę. „Canon“ fotoaparatai turi keturis apsodų tipus.
„Canon“ mėgėjiškiems fotoaparatams su keičiamais objektyvais siūlomi penkių tipų – RF, RF-S, EF, EF-S ir EF-M – objektyvai. Renkantis objektyvą svarbu įsitikinti, kad jis tinka jūsų fotoaparatui.
„Canon“ objektyvų adapteriai užtikrina visišką suderinamumą su „Canon“ EF, EF-S, TS-E ir MP-E objektyvais, suteikdami „Canon EOS R“ sistemos ir EOS M serijos fotoaparatų savininkams visapusę integraciją su esamais objektyvais.*
Susipažinkite su plačiu EOS DSLR ir beveidrodiniams fotoaparatams skirtų „Canon“ keičiamų objektyvų asortimentu.
Dėl išskirtinės optinės technologijos ir konstrukcijos RF objektyvai, sukurti R sistemos fotoaparatams, yra labai kokybiški, greiti ir našūs. Unikali EOS R sistemos 12 kontaktų jungtis iš esmės pagerina ryšį tarp fotoaparato objektyvo ir korpuso, todėl jis greitesnis nei buvo įmanoma anksčiau. RF objektyvo apsodas yra 54 mm pločio, o atstumas nuo apsodo iki jutiklio – mažas. Todėl objektyvai gali būti arčiau jutiklio ir galima kurti greitesnius, šviesesnius, aukštesnės kokybės neprilygstamai efektyvius optinius elementus. RF objektyvai turi patobulintas filmavimo funkcijas ir tokias malonias smulkmenas kaip valdymo žiedas bei mažesnis dydis.
1987 m. buvo pristatyta originali EOS fotoaparato sistema. Jos pagrindu tapo „Canon EF“ objektyvo apsodas, kuris pirmą kartą visiškai elektroniniu būdu sujungė objektyvą su fotoaparato korpusu. Išskyrus fizinę šių dviejų komponentų jungtį, visos jungtys yra elektroninės, todėl užtikrinamas itin tikslus duomenų perdavimas realiu laiku. „Canon“ pirmoji sukūrė variklį, kuriuo valdomas fokusavimas kiekvieno objektyvo viduje, nenaudojant fotoaparato viduje esančio variklio. Ir nors fokusavimo sistemos, vaizdo stabilizavimo technologijos, specialūs objektyvų elementai ir apsauga nuo aplinkos sąlygų buvo tobulinami toliau, originali EF apsodo konstrukcija iki šiol liko nepakitusi. TS-E ir MP-E specializuoti objektyvai turi EF apsodą. Visi EF apsodo objektyvai suderinami su kiekvienu kada nors pagamintu EOS fotoaparatu, įskaitant naująją EOS R sistemą ir EOS M seriją, naudojant kartu su atitinkamu objektyvo adapteriu.
EF-S objektyvai yra specialiai sukurti EOS DSLR modeliams su mažesniu jutikliu – objektyvai tapo lengvesni, universalesni ir ypač patogūs nešioti. EF-S asortimentui „Canon“ inžinieriai pasinaudojo APS-C jutiklio dydžiu ir sukūrė ne tik lengvesnius ir mažesnius, bet ir didesnį plataus kampo pasirinkimą suteikiančius objektyvus. Lengvi EF-S objektyvai galimi įvairių židinio nuotolių – nuo 10 iki 250 mm (nuo 16 iki 400 mm, jei atsižvelgiama į 1,6 apkirpimo koeficientą).
2012 m. EF-M apsodo objektyvai buvo pristatyti su originalia fotoaparatų EOS M serija. Dar mažesni, palyginti su EF ir EF-S serija, objektyvai buvo sukurti išskirtinai EOS M serijos fotoaparatams. Nuo ypač plataus kampo iki teleobjektyvo ir makrofotografijos – visi šie objektyvai yra itin patogūs nešiotis, todėl puikiai tinka tiems, kas ieško meninės fotografijos galimybių kasdienėje aplinkoje. Kompaktiniai EF–M objektyvai galimi židinio nuotolių nuo 11 iki 200 mm (nuo 17,6 iki 320 mm, jei atsižvelgiama į 1,6 apkirpimo koeficientą).