Canon lens selector compatibility hero

Objektyvų suderinamumas

„Canon“ mėgėjiškiems fotoaparatams su keičiamais objektyvais siūlomi trijų tipų – EF, EF-S ir EF-M – objektyvai. Renkantis objektyvą svarbu įsitikinti, kad jis tinka jūsų fotoaparatui.

Ar suderinamas?

Lengviausias būdas rasti savo fotoaparatui tinkamą objektyvą – pažvelgti į rodiklius, kurie fotoaparato priekyje ant objektyvo apsodo.

Canon 5DS compatibility

Tiesiog nuimkite objektyvą paspausdami objektyvo atleidimo mygtuką ir pasukdami objektyvą prieš laikrodžio rodyklę.

Jei ant fotoaparato objektyvo apsodo yra raudonas žiedas – jūsų fotoaparatui tiks EF objektyvai.

Jei matote raudoną žiedą ir baltą kvadratą – jam tiks ir EF-S objektyvai.

Canon 80D compatibility

Jei matote baltą žiedą, jam tiks tik EF-M objektyvai.

Canon M3 compatibility

Kuo pasižymi visi siūlomi objektyvo tipai?

EF

1987 m. buvo pristatyta originali EOS fotoaparato sistema. Jos pagrindu tapo EF objektyvo apsodas, kuris pirmą kartą visiškai elektroniniu būdu sujungė objektyvą su fotoaparato korpusu. Išskyrus fizinę šių dviejų komponentų jungtį, visos jungtys yra elektroninės, todėl užtikrinamas itin tikslus duomenų perdavimas realiu laiku. „Canon“ pirmoji sukūrė variklį, kuriuo valdomas fokusavimas kiekvieno objektyvo viduje, nenaudojant fotoaparato viduje esančio variklio. Ir nors fokusavimo sistemos, vaizdo stabilizavimo technologijos, specialūs objektyvų elementai ir apsauga nuo aplinkos sąlygų buvo tobulinami toliau, originali EF apsodo konstrukcija iki šiol liko nepakitusi. Visi EF objektyvai yra suderinami su visais bet kada pagamintais EOS fotoaparatais, įskaitant ir naujosios EOS M serijos fotoaparatus, jei jie naudojami su EF pritaikymo EOS M adapteriu.

EF 24-70 lens compatibility

EF-S objektyvai

EF-S objektyvai yra specialiai sukurti EOS DSLR modeliams su mažesniu jutikliu – objektyvai tapo lengvesni, universalesni ir ypač patogūs nešioti. EF-S asortimentui „Canon“ inžinieriai pasinaudojo APS-C jutiklio dydžiu ir sukūrė ne tik lengvesnius ir mažesnius, bet ir didesnį plataus kampo pasirinkimą suteikiančius objektyvus. Fotoaparatus su EF-S apsodu turintys fotografai gali rinktis visus lengvus objektyvus nuo 16 mm iki 400 mm (35 mm atitikmuo).

EF-S 18-135 lens compatibility

EF-M

2012 m. EF-M apsodo objektyvai buvo pristatyti su originalia fotoaparatų EOS M serija. Dar mažesni, palyginti su EF ir EF-S serija, objektyvai buvo sukurti išskirtinai EOS M fotoaparatams. Nuo ypač plataus kampo iki teleobjektyvo ir makrofotografijos – visi šie objektyvai yra itin patogūs nešiotis, todėl puikiai tinka tiems, kas ieško meninės fotografijos galimybių kasdienėje aplinkoje.

EF-M 15-45 lens compatibility
Canon browse by lens type

Naršykite pagal objektyvo tipą

PAIEŠKA