PIRKĖJO VADOVAS

Geriausi pradedančiųjų lygmens „Canon“ objektyvai laukinės gamtos fotografijai

Atraskite geriausius ir ekonomiškiausius objektyvus, skirtus puikiems laukinės gamtos vaizdams užfiksuoti, puikiai tinkančius „Canon EOS R“ sistemos fotoaparatams, įskaitant „EOS R7“ ir EOS R10“.
Iberijos lūšis ant didelės uolos žiūri tiesiai į kamerą.

Norint fotografuoti laukinius gyvūnus ir paukščius jų natūralioje gyvenamojoje aplinkoje, reikia suprasti gyvūnų elgesį, turėti išgyvenimo įgūdžių, kantrybės bei atkaklumo. Tačiau net pasirūpinus visu tuo, nepasieksite rezultatų be teleobjektyvo.

Gera žinia – Jums nereikia ištuštinti kišenių, perkant brangų, profesionalų objektyvą, kad galėtumėte pradėti fotografuoti laukinę gamtą. Galima rinktis iš daugybės lengvų, didelio našumo laukinei gamtai fotografuoti skirtų objektyvų, apimančių ir fiksuoto židinio nuotolio, ir kintamo židinio nuotolio objektyvus, tinkančius EOS R sistemos beveidrodiniams fotoaparatams, įskaitant „Canon EOS R7“ ir „EOS R10“.

Ant šakos, apsuptos aukštų žolių ir žalios augmenijos, stūksantis genys.

Kintamo židinio nuotolio objektyvai suteikia daugiau kadravimo parinkčių, leidžiančių pereiti nuo plačių kadrų, kuriuose fiksuojami gyvūnai natūralioje aplinkoje, iki griežtesnių portretų, išryškinančių konkrečias savybes. Nufotografuota su „Canon EOS R6“ ir objektyvu „Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“, nustatymai: 400 mm, 1/50 sek., f/8 ir ISO800.

Spalvingos papūgos su žaliomis plunksnomis ant galvos, mėlynais sparnais ir ryškiai oranžiniu kūnu nuotrauka stambiu planu.

Naudodami teleobjektyvus galite detaliai nufotografuoti gyvūnus, prie kurių negalite prisiartinti, nes jie pavojingi, arba tiesiog nenorite jiems sutrukdyti. Fotografuota su „Canon EOS R6“ ir objektyvu „Canon RF 600mm F11 IS STM“, nustatymai: 1/350 sek., f/11 ir ISO1600.

Ar man reikia teleobjektyvo laukinės gamtos fotografijai?

Ne visada. Kartais užtenka plačiakampio objektyvo (įprastai apibrėžiamo kaip turinčio 35 mm ar mažesnį židinio nuotolį), kad galėtumėte fotografuoti laukinius gyvūnus jų natūralioje gyvenamojoje aplinkoje, bet tuomet reikia prisiartinti. Norint išgauti kadrą užpildančias laukinės gamtos nuotraukas, dažniausiai reikia teleobjektyvo (85 mm arba didesnio židinio nuotolio) arba ypač artinančio teleobjektyvo (300 mm ir daugiau). Šie objektyvai suteikia mažesnį regos lauką – apimantį vos dalelę prieš Jus atsiveriančio vaizdo – todėl toli esantys gyvūnai ir paukščiai nuotraukoje atrodo didesni.

Ar laukinės gamtos fotografijai reikia naudoti priartinantį arba fiksuoto židinio nuotolio objektyvą?

Artinantys teleobjektyvai yra universalesni, nes galite pakeisti nuotraukos kadro nustatymą, nejudėdami iš savo pozicijos ir nenustodami fotografuoti, kad pakeistumėte objektyvą. Fiksuoto židinio nuotolio objektyvai pasižymi tik vienu židinio nuotoliu, tačiau dažniausiai yra lengvesni nei atitinkami priartinantys objektyvai. Jų židinio nuotoliai taip pat yra didesni, todėl galite lengviau fotografuoti laukinius gyvūnus, prie kurių negalite fiziškai prisiartinti ir kurių nepasiekia net Jūsų pritraukiantis objektyvas.

Kanadinė berniklė, plaukiojanti ramiame vandenyje.

Novatoriškai EOS R sistemai tinka inovatyvaus, lengvo dizaino objektyvai – pvz., „Canon RF 800mm F11 IS STM“, kuris sveria 1 260 g, o įtrauktas siekia vos 281,8 mm, tad bus nesunku nešiotis jį su savimi. Nufotografuota su „Canon EOS RP“ ir objektyvu „Canon RF 800mm F11 IS STM“, nustatymai: 1/500 sek., f/11 ir ISO 1250. © Ben Hall

Rankos, laikančios fotoaparatą „Canon EOS R7“ su prijungtu kintamo židinio nuotolio objektyvu.

Kintamo židinio nuotolio objektyvas suteikia jums lankstumo pakeisti kadro kompoziciją, kad užfiksuotumėte sceną, kai tiesiog nėra laiko keisti objektyvų.

Kurie židinio nuotoliai geriausiai tinka laukiniams gyvūnams ir paukščiams?

Įprastai paukščiai yra mažesni ir prie jų sunkiau prisiartinti nei prie kitų laukinių gyvūnų, todėl norint juos fotografuoti, dažniausiai prireikia didesnio židinio nuotolio. Nors fotografuodami didelį žinduolį 300 arba 400 mm objektyvu galite išgauti kadrą užpildančias nuotraukas, kai kurių paukščių fotografijai reikia 500, 600 ar net 800 mm objektyvo.

Tačiau Jums gali padėti fotoaparato jutiklis. APS-C beveidrodiniuose fotoaparatuose, tokiuose kaip „EOS R7“ ir „EOS R10“, esantys jutikliai yra mažesni nei viso kadro jutikliai, esantys kituose EOS R sistemos asortimento fotoaparatuose, pvz., „EOS R6“. Taigi iš tikrųjų jie apkarpo objektyvo vaizdą, todėl objektas užpildo didesnę jūsų kadro dalį. Šis 1,6 karto padidinamas apkarpymo koeficientas padidina objektyvo pasiekiamumą, todėl, pavyzdžiui, naudojant „RF 50mm F1.8 STM“ objektyvą su APS-C fotoaparatu, matymo laukas yra toks pat, kaip ir naudojant 80 mm objektyvą su viso kadro fotoaparatu, o naudojant standartinį 100 mm objektyvą gaunamas toks pat matymo laukas kaip ir viso kadro fotoaparato 160 mm objektyvu. Tą pačią naudą gausite naudodami EF objektyvą su „EOS R7“ arba „EOS R10“ naudodami bet kurį iš „EF-EOS R“ tvirtinimo adapterių.

Žmogus fotografuoja stambiu planu naudodamas fotoaparatą „Canon EOS R10“ ir objektyvą „RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“.

Fotoaparato „Canon EOS R10“ automatinis fokusavimas ir toliau veikia beveik tamsoje iki -4 EV 1 ekspozicijos vertės. Naudojant „EOS R7“, ši vertė dar mažesnė: -5 EV 1 .

Kaip objektyvo ir fotoaparato technologijos gali padėti padaryti geresnes laukinės gamtos nuotraukas?

Objektyvus su didesniu židinio nuotoliu gali būti sunkiau stabiliai laikyti, bet integruotas optinis vaizdo stabilizatorius (IS) gali padėti ištaisyti suliejimą, kilusį dėl fotoaparato judėjimo. Fotoaparatų „EOS R7“ ir „Canon EOS R6“ korpuse taip pat įdiegta vaizdo stabilizavimo funkcija, kuri gali užtikrinti iki 7 padalų vaizdo stabilizavimą, kai naudojama su suderinamu objektyvu.

Suliejimas ne visuomet yra blogai, kaip teigia laukinių gyvūnų fotografas Benas Hallas savo vaizdo įraše „Getting creative with abstract wildlife photography“ (žemiau)2.

O galingas fokusavimo variklis padės neatsilikti nuo greitų gyvūnų, o kuo tyliau jis veiks, tuo mažesnė tikimybė, kad išbaidysite savo subjektą. EOS R sistemos fotoaparatų RF laikiklis užtikrina itin greitą ryšį tarp fotoaparato ir objektyvo, kad būtų itin greitas ir patikimas fokusavimo greitis. „Canon EOS R7“, „EOS R 10“ ir „EOS R6“ taip pat maksimaliai išnaudoja objektyvui būdingą automatinio fokusavimo greitį, juose visuose naudojamas procesorius, kuris, pasitelkdamas giliojo mokymosi dirbtinį intelektą, stulbinančiai greitai ir efektyviai atpažįsta ir seka gyvūnus bei paukščius. Siekiant užtikrinti, kad fotografuojant veiksmo kupiną laukinę gamtą, būtų pasiektas geras rezultatas, geriausia fotografuoti vaizdų seriją, o „EOS R7“ ir „EOS R10“ užtikrina didžiulį, iki 30 kadrų per sekundę siekiantį pavaros greitį, ir, atitinkamai, 23 kadrų per sekundę greitį3, jei naudojamas ir AF sekimas.

Didesnė maksimali diafragma (mažesnis f skaičius) reiškia, kad objektyvas į fotoaparatą įleidžia daugiau šviesos, o tai padeda fotografuojant greitus gyvūnus, esant silpnam apšvietimui. Viso kadro veidrodiniai fotoaparatai, tokie kaip „EOS R6“, šiuo atveju veikia ypač gerai.

Galiausiai, turėtumėte atsižvelgti į savo objektyvo dydį ir svorį, nes labiau tikėtina, kad su savimi turėsite kompaktišką, lengvą objektyvą. Pavyzdžiui, 300 g sveriantis, bet galingas efektyvus 28,8–240 mm priartinimo diapazonas „RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“, leidžia maksimaliai išnaudoti visas laukinės gamtos fotografavimo galimybes.

A male photographer in a green waterproof jacket crouches down to look through the viewfinder of a camera paired with a long lens with a camouflage cover.

Kurie „Canon“ objektyvai geriausiai tinka laukinės gamtos fotografijai?

Toliau pateikiami lengvai naudojami fiksuoto židinio nuotolio ir pritraukiantys objektyvai, padedantys išgauti aukštos kokybės laukinių gyvūnų bei paukščių nuotraukas.

Geriausias RF kompaktiškas objektyvas laukinės gamtos fotografijai pradedantiesiems: „Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“

Fotoaparato „Canon EOS R7“ su prijungtu objektyvu „RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“ kadras, padarytas lauke, ant didelės uolos.

„Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“ „efektyvus“ priartinimo diapazonas – 28,8–240 mm, leidžia priartinti, kad pamatytumėte didesnį vaizdą – idealiai tinka laukinei gamtai su nuostabiais kraštovaizdžiais fiksuoti – arba priartinti, kad užfiksuotumėte detales.

„Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“ yra vienas pirmųjų objektyvų, sukurtų specialiai APS-C formato EOS R sistemos fotoaparatams, pavyzdžiui, „EOS R7“ ir „EOS R10“. Jame yra galingas 8,33 karto priartinimo diapazonas, apimantis nuo plataus žiūrėjimo kampo iki teleobjektyvų pasiekiamumo. Tai gali suteikti jums aiškų pranašumą, jei fotografuojate dulkėtoje aplinkoje arba reikia greitai reaguoti į įvairias laukinės gamtos fotografavimo galimybes, kai keisdami objektyvus galite nepastebėti kadro.

Dėl 1,6 karto apkarpymo koeficiento šiuose fotoaparatuose objektyvas turi tokį efektyvų priartinimo diapazoną, kokį turi 28,8–240 mm objektyvas viso kadro fotoaparate, tačiau yra palyginti kompaktiškas ir lengvas, sveriantis tik 300 g.

Geriausias RF priartinantis objektyvas laukinės gamtos fotografijai pradedantiesiems: „Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“

Elnias su išsikišusiais rangais stovi miško proskynoje veidu į fotoaparatą.

Padvigubinus židinio nuotolį – pavyzdžiui, nuo 200 mm iki 400 mm – gyvūnai ir paukščiai atrodo dukart didesni nuotraukoje, tad didžiausia jūsų subjekto dalis tampa fokusavimo tašku. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“, nustatymai: 400 mm, 1/40 sek., f/8 ir ISO800. © Ben Hall

Elnias su mažomis ausimis įrėmintas paparčių žaliame miške.

Siauras teleobjektyvų vaizdo kampas leidžia lengviau parinkti puikų švelnų foną, kuriame galite įrėminti gyvūną. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“, nustatymai: 373mm, 1/50 sek., f/8 ir ISO1250. © Ben Hall

EOS R sistemos fotoaparatams skirti „Canon RF“ objektyvai pasižymi įvairiomis dizaino inovacijoms ir „Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“ – ne išimtis. Jis yra lengvesnis nei „Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM“, bet pasižymi didesne aprėptimi, kurią galima dar padidinti naudojant RF ilgintuvus. Jo pranašumas yra 5,5 padalų vaizdo stabilizatorius, skirtas ryškesniems kadrams užfiksuoti laikant fotoaparatą rankose, kuris padidėja iki 6 padalų naudojant IBIS turinčius fotoaparatus, tokius kaip „EOS R6“ „EOS R7“. Jame taip pat naudojama itin greita, tačiau praktiškai tyli „Nano USM“ automatinio fokusavimo technologija, kuri neišgąsdins objektų, prie kurių bandote priartėti. Šis objektyvas turi padidintą efektyvų priartinimo diapazoną – 160–640 mm, kai naudojamas su „EOS R7“ ir „EOS R10“.

Geriausi pradinio lygio RF superteleobjektyvai laukinės gamtos fotografijai: „Canon RF 800mm F11 IS STM“ ir „Canon RF 600mm F11 IS STM“

Kiškis lauke, fonas išlietas, o saulė apšviečia gyslas vienoje ausyje.

Toli siekiantis teleobjektyvas, kaip RF 800mm F11 IS STM, leidžia fotografuoti greitus gyvūnus, jų neišgąsdinant. Nufotografuota su „Canon EOS RP“ ir objektyvu „Canon RF 800mm F11 IS STM“, nustatymai: 1/100 sek., f/11 ir ISO 500. © Ben Hall

Būdraujantis lemūras ant uolos, už jo stūkso uola su keliomis angomis.

Teleobjektyvus su mažesne maksimalia diafragma, pvz., f/5,6 ir f/11, lengviau nešiotis ir juos galima įsigyti už prieinamesnę kainą nei teleobjektyvus su didele maksimalia diafragma (su mažesniais f skaičiais). Fotografuota su „Canon EOS R6“ ir objektyvu „Canon RF 600mm F11 IS STM“, nustatymai: 1/1400 sek., f/11 ir ISO1600.

„RF 800mm F11 IS STM“ suteikia kadrą užpildančias laukinės gamtos nuotraukas, neatsižvelgiant į tai, ar fotografuojate didelius gyvūnus, ar paukščius savo sode. Su objektyvu naudodami „Canon Extender RF 1.4x“ arba „Canon Extender RF 2x“, galite pasiekti dar daugiau; su antruoju – net 1 600 mm. EOS R sistemos fotoaparatai gali automatiškai sufokusuoti net su šiuo įspūdingu židinio nuotoliu. Prijunkite objektyvą prie „Canon EOS R7“ arba „EOS R10“ ir apkarpymo koeficientas suteiks galingą 1280 mm efektyvų židinio nuotolį, nesumažinant diafragmos, kuri sumažėtų, jei būtų naudojami 1,4 arba 2 kartų ilgintuvai.

Nors „RF 800mm F11 IS STM“ pasižymi tokia didele aprėptimi, jis yra stebėtinai kompaktiškas ir lengvas bei turi 4 padalų optinį vaizdo stabilizatorių, užtikrinantį ryškesnes nuotraukas bei vaizdo įrašus, fotografuojant ar filmuojant nuo rankos.

„Canon RF 800mm F11 IS STM“ ypač tinka paukščių fotografijai, o „RF 600mm F11 IS STM“ yra bendresnės paskirties ypač artinantis teleobjektyvas, tinkamas ir paukščiams, ir gyvūnams. Jo funkcijų rinkinys panašus į „RF 800mm“, įskaitant f/11 bementę diafragmą, suteikiančią dailų fono suliejimą, o STM variklis užtikrina beveik negirdimą automatinį fokusavimą. Šį objektyvą galima naudoti su „Canon Extender RF 1.4x“ (suteikiamas 840 mm židinio nuotolis) ir „Canon Extender RF 2x“ (1 200 mm židinio nuotolis). „EOS R7“ ir „EOS R10“ efektyvusis židinio nuotolis yra 960 mm be ilgintuvo. Objektyvas taip pat sutraukiamas iki 20 cm ilgio, todėl tai yra universalus ypač artinantis teleobjektyvas, kurį galite pasiimti bet kur.

Geriausias EF objektyvas laukinės gamtos fotografijai pradedantiesiems: „Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM“

Antis, nufotografuota vandens lygyje, vandens lašeliai laša nuo jos snapo.

Universalus „Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM“ objektyvas suderinamas tiek su viso kadro, tiek su APS-C EOS DLSR fotoaparatais, taip pat gali būti naudojamas su EOS R sistema ir EOS M serijos fotoaparatais naudojant adapterius. Nufotografuota su „Canon EOS 850D“ ir objektyvu „Canon EF 70-300mm IS f/4-5.6 IS II USM“, esant 267 mm (35 mm atitinkantis židinio nuotolis yra 427 mm), nustatymai: 1/320 sek., f/5.6 ir ISO640. © Ben Hall

Šis priartinantis objektyvas pasižymi net 70–300 mm židinio nuotoliu. Tai yra klasikinis laukinės gamtos objektyvas pradedantiesiems, suteikiantis lanksčias kadro nustatymo parinktis didesniems gyvūnams. Norėdami būti dar arčiau, prijunkite „Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM“ prie „Canon EOS R10“ arba „EOS R7“ naudodami „Canon“ apsodo adapterį „EF-EOS R“ ir gausite efektyvų 112-480 mm priartinimo diapazoną.

Šis objektyvas, sveriantis vos 710 g ir sutraukiamas iki 14,55 cm, yra patogus kelionėms, o jo 4 padalų vaizdo stabilizatorius padeda sumažinti kameros judėjimo sukeliamą suliejimą ir užtikrina ryškesnes nuotraukas.

Geriausias EF-S objektyvas laukinės gamtos fotografijai pradedantiesiems: „Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM“

Dvi gulbės plaukioja ant ramaus vandens.

Universalus „EF-S 55-250mm f/4–5.6 IS STM“ objektyvas yra lengvas ir kompaktiškas, o tai reiškia, kad galite priartėti prie toli esančių gyvūnų ir fotografuoti sklandžiai ir tyliai, netrikdydami objekto. Nufotografuota su „Canon EOS 850D“ ir objektyvu „Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM“, nustatymai: 200 mm (35 mm atitinkantis židinio nuotolis: 320 mm), 1/4000 sek, f/5.6 ir ISO 800. © Ben Hall

Jei ieškote artinančio teleobjektyvo, papildančio 18–55 mm rinkinio objektyvą, tai yra puikus pasirinkimas. „EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM“, skirtas EOS DSLR su APS-C jutikliais, pvz., „Canon EOS 90D“ ir „EOS 850D“, užtikrina vaizdą su regos lauku, atitinkančiu viso kadro fotoaparato 88–400 mm objektyvo regos lauką. Tai yra mažas, lengvas ir patogiai nešiojamas objektyvas, kurį galima pasiimti į zoologijos sodą, rezervatą ar tolesnę kelionę į gamtą.

Alternatyvūs objektyvai laukinei gamtai

Nors laukinės gamtos fotografijai dažniausiai naudojami teleobjektyvai, yra daugybė kitų, kuriuos kūrybingai naudojant, galima fotografuoti gyvūnus ir paukščius.

Makroobjektyvai, tokie kaip „Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM“ ir „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“ puikiai tinka vabzdžiams ir kitiems mažiems gyvūnams fotografuoti. Nors „Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“ nėra tam skirtas makroobjektyvas, jis turi įspūdingą beveik pusės dydžio padidinimo funkciją. EF ir EF-S objektyvai yra visiškai suderinami su „EOS R7“ ir „EOS R10“, naudojant „Canon“ apsodo adapterį „EF-EOS R“. Taip pat galite naudoti EF-S objektyvus naudodami adapterį viso kadro „EOS R“ sistemos fotoaparatuose, pvz., „EOS RP“ ir „EOS R6“, jei norite naudoti 1,6 karto apkarpymo režimą.

Plačiakampiai objektyvai, pvz.: „Canon RF 14-35mm F4L IS USM“ ir itin plačiakampis „Canon RF 16mm F2.8 STM“ taip pat tinka fotografuojant didesnę gyvūno gyvenamosios aplinkos dalį, pulką paukščių arba net filmuojant vaizdo tinklaraštį, pačiam esant kadre ir kalbant apie už nugaros esančią laukinę gamtą.

Autoriai: Marcus Hawkins ir Matthew Richards

1Fotografuojant su f/1.2 objektyvu, centriniu AF tašku, vieno kadro AF, 23 °C/73 °F temperatūroje, ISO100. Išskyrus RF objektyvus su „Defocus Smoothing“ danga

2Vaizdo įrašas prieinamas tik anglų kalba.

3Nepertraukiamo fotografavimo greitis gali skirtis priklausomai nuo įvairių sąlygų, daugiau informacijos rasite specifikacijose.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

 • Laukinė gamta prasto apšvietimo sąlygomis

  LAUKINĖS GAMTOS FOTOGRAFIJA

  Laukinė gamta prasto apšvietimo sąlygomis

  Atidenkite širmą nuo slapto gyvūnų gyvenimo pasinaudodami šiais geriausiais naktinės fotografijos patarimais.

 • Raudona voverė žiūri tiesiai į kamerą, bėgdama per išdžiūvusių lapų ir nukritusių žiedlapių patalą.

  LAUKINĖS GAMTOS FOTOGRAFIJA

  Laukinės gamtos fotografijos patarimai

  Patarimai ir metodai, padėsiantys padaryti aukštesnio lygio laukinės gamtos fotografijas, kuo geriau panaudojant savo „Canon“ fotoaparatą ir objektyvus.

 • Jaunas pelėsakalis tupi ant medinio stulpo ir išlenkęs sparnus nuožmiai klykia.

  LAUKINĖS GAMTOS FOTOGRAFIJA

  Patarimai fotografuojant laukinę gamtą

  Profesionali fotografė Dani Connor dalijasi geriausiais patarimais, kaip sėkmingai dirbti savo srityje su jaunu laukinės gamtos fotografu.

 • Rudas šokliavoris iš arti.

  MAKROFOTOGRAFIJA

  Atraskite vabzdžių pasaulį

  Atskleiskite slaptą šių mažų padarėlių gyvenimą, pasinaudodami Pierre’o Anqueto patarimais.