KELIONIŲ FOTOGRAFIJA

Geriausi „Canon“ įrangos rinkiniai kelionių fotografijai

Pasiruoškite nuotykiui: fotografijos įranga pradedantiesiems, kūrėjams ir entuziastams.
Žmogus paplūdimyje fotografuoja „Canon“ fotoaparatu ir objektyvu saulei leidžiantis.

Jau praėjo tie laikai, kai norint užsiimti kelionių fotografija pakakdavo įsigyti „muilinę“ ir užfiksuoti kelis neryškius paplūdimio vaizdus, kurie nuguldavo į šeimos albumą.

Išsiplėtojus socialinių tinklų platformoms, kuriose galima dalytis nuotraukomis ir vaizdo įrašais, ir populiarėjant profesionalioms internetinėms fotografijų knygoms, priimtini tapo tik nepriekaištingos kokybės vaizdai. Turite išmanųjį telefoną? Puiku! Vis dėlto, jei norite kurti įspūdingas nuotraukas ir spaudinius, jums prireiks fotoaparato – pageidautina, tokio, kuris gerai fotografuotų ištisus metus, nepriklausomai nuo aplinkos sąlygų, ir kuris būtų toks mažas, kad tilptų į rankinį bagažą. Panašiai galima pasakyti ir apie objektyvus. Jie turi būti universalūs, kad spėtų paskui nuotykių ieškotojus ir kad dėl to nenukentėtų vaizdo kokybė.

Renkantis fotoaparatą, reikia atsižvelgti į daugybę aspektų, tačiau neišsigąskite – mes sukūrėme vadovą, kuris padės išsirinkti geriausią kelionių fotografijai skirtą įrangą. Kad ir kas būtumėte – nekantraujantis pradėti naujokas, patyręs kelionių tinklaraštininkas, trokštantis nustebinti stebėtojus, ar populiarėjantis kūrėjas, norintis kilstelėti turinį ir įrangą į kitą lygį, – galite neabejoti – suteiksime jums priemones, kurios padės pasiekti tikslą.

Geriausi kelioniniai fotoaparatai neprofesionaliems fotografams ir šeimos atostogoms – „Canon Zoemini S2“ ir „Canon PowerShot ZOOM“

„Canon Zoemini S2“ padėtas ant sulankstytų džinsų, o aplinkui pridėliota daugybė mažų atspausdintų nuotraukų.

Fotoaparatas „Canon Zoemini S2“ lengvai telpa jūsų kišenėje, tačiau jame rasite viską, ko reikia, kad keliaudami padarytumėte nuostabių nuotraukų ir asmenukių su šeima.

Kaime atostogaujanti šeima rodo į viršų. Vyras fotografuoja fotoaparatu „Canon PowerShot ZOOM“.

„Canon PowerShot ZOOM“, kurio mažyčiame korpuse telpa monokuliaras ir fotoaparatas, turi nuostabų 800 mm kintamo židinio nuotolio objektyvą ir intuityvų mygtukų išdėstymą, todėl galėsite fiksuoti veiksmą net ir iš toli.

Šeimos atostogos yra kur kas daugiau nei atotrūkis nuo kasdienės rutinos. Tai neįkainojamas laikas, praleistas su artimiausiais žmonėmis, kai užgimsta vieni brangiausių mūsų prisiminimų.

8 MP jutikliu galintis pasigirti „Canon Zoemini S2“ yra nuostabus atostogų palydovas, atgaivinantis brangias akimirkas, kad vėliau galėtumėte jas išgyventi iš naujo. „Canon Zoemini S2“ – tai be galo patogus fotoaparatas ir spausdintuvas šaunioms asmenukėms. Jame integruotas veidrodėlis ir žiedinė lempa padės pasirinkti geriausią rakursą ir ekspoziciją. Galėsite atspausdinti nuotrauką greičiau nei per minutę arba įrašyti nuotraukas „Micro SD“ kortelėje, kad atspausdintumėte jas vėliau.

Be to, susieję „Canon Zoemini S2“ su programėle „Canon Mini Print“, galėsite peržiūrėti kompoziciją tiesiogiai, pakoreguoti nuotraukas prieš jas spausdindami ir netgi spausdinti tiesiai iš išmaniojo telefono.

Su „PowerShot ZOOM“ atsidursite dar arčiau veiksmo, todėl per kitas jūsų atostogas jis bus puikus kompanionas safaryje. Kišeninis monokuliarinis fotoaparatas, galintis pasigirti didžiausiu 800 mm židinio nuotoliu, yra puiki priemonė, kai reikia šiek tiek didesnio priartinimo. Dėl tokių ypatybių kaip 12 MP jutiklis ir 4 ašių vaizdo stabilizavimas, šis kompaktiškas stipruolis yra puikus pasirinkimas visose kelionėse, taip pat stebint paukščius, sportuojant ir tiesiog smagiai leidžiant laiką su šeima.

„Canon EOS R10“ – geriausias kelioninis fotoaparatas pradedantiesiems fotografams ir turinio kūrėjams

Rankomis laikomas fotoaparatas „Canon EOS R10“, kurio ekrane matyti fontanas ir žaluma.

„Canon EOS R10“ sveria vos 429 g, tačiau prie jo tvirtinamas 130 g sveriantis objektyvas „Canon RF-S 18-45mm f4.5-6.3 IS STM“ yra toks pats mažytis, nors ir pasižymi universaliu artinimo diapazonu bei vaizdo stabilizavimu. Suderinę šiuos du įrenginius, tiek pradedantieji, tiek patyrę fotografai gaus galingą, tačiau kartu lengvą derinį.

„Canon EOS R10“ yra idealus pasirinkimas tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems kelionių fotografams. „Canon“ EOS R sistemos fotoaparatų liniją papildęs „EOS R10“ yra nebrangus fotoaparatas, prie kurio galima tvirtinti profesionalios klasės RF objektyvus, todėl pradedantieji fotografai galės rinktis iš daugybės sparčiai fokusuojančių objektyvų ir turės daug erdvės tobulėti. Įspūdingomis techninėmis specifikacijomis pasižymintis fotoaparatas taip pat tinka entuziastams ir pripažintiems turinio kūrėjams, kuriems reikia funkcijų, padėsiančių kilstelėti turinį į naujas aukštumas.

Dėl 24,2 MP APS-C jutiklio, „EOS R10“ nuotraukos yra nepaprastai aiškios, o nepriekaištingos kokybės 4K vaizdo įrašai tiks profesionaliai atrodantiems vaizdo tinklaraščiams ir pasakojimams. Tuo tarpu pažangi automatinio fokusavimo sistema, galinti sekti akis, veidus, gyvūnus ir transporto priemones, pasirūpins, kad užfiksuotumėte ryškų turinį net ir esant prastam apšvietimui.

Be kitų pranašumų, „EOS R10“ turi pakreipiamą jutiklinį ekraną puikioms kompozicijoms bet kokiu kampu ir integruotą blykstę fotografavimui naktį arba tiems atvejams, kai trūksta šviesos. Fotoaparatas sveria vos 429 g, todėl nešiotis jį po didelius miestus ar stačius kalnus nebus sunku.

„Canon EOS RP“ – geriausias viso kadro fotoaparatas kelionių fotografijos entuziastams

Naro kostiumu vilkintis vyras sėdi uolėtame paplūdimyje ant kelių pasidėjęs banglentę.

Kompaktiškos konstrukcijos „Canon EOS RP“ su viso kadro jutikliu ir tylaus fotografavimo galimybėmis intuityviai renkasi fotografai, norintys išbandyti EOS R sistemos fotoaparatus. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“; nustatymai: 1/3200 sek., f/1,8 ir ISO100. © Jitka Smelhausova

Nemažai atspaudų pasuose turintiems fotografams, siekiantiems kilstelėti turinį į dar didesnes aukštumas, toks viso kadro fotoaparatas kaip „Canon EOS RP“ išties gali padėti dirbti kūrybiškiau.

Dideli viso kadro fotoaparatų jutikliai yra jautresni šviesai nei mažesni. Tai reiškia, kad šiais fotoaparatais galima užfiksuoti didesnio dinaminio diapazono vaizdus (labai patogu fotografuojant šiltesnio klimato kraštuose) ir gauti mažiau triukšmo pasirinkus didesnį ISO nustatymą. Taip pat galite papildomai valdyti lauko gylį, kai norite sureguliuoti suliejimą ir „bokeh“ efektą fotografuodami vietos kultūrą atskleidžiančius gatvės portretus ir žėrinčias naktinio miesto horizonto šviesas.

Dėl 4K vaizdo įrašymo, galimybės naudotis profesionaliais „Canon“ RF objektyvais ir išmanaus automatinio fokusavimo, kokio galite tikėtis iš EOS R sistemos fotoaparato, „EOS RP“ puikiai tinka kūrėjams, norintiems kurti profesionalaus lygio turinį. Be to, jis sveria tik 485 g ir yra atsparus tiek vandeniui, tiek dulkėms, todėl tai idealus pasirinkimas nuotykių ieškotojams.

„Canon PowerShot G7 X Mark III“ – geriausias kompaktinis fotoaparatas vaizdo ir interneto tinklaraščių apie keliones kūrėjams

Žmogus sėdi priešais nedidelį laužą akmenuotame paplūdimyje. Ant priešais esančios olos stovi mikrofonas ir prie trikojo stovo pritvirtintas fotoaparatas „Canon PowerShot G7 X Mark III“.

Naudodamiesi nepaprastai patogiu „Canon PowerShot G7 X Mark III“, galite užsiimti įvairiausia veikla – nuo vaizdo tinklaraščių kūrimo iki portretinės ir laukinės gamtos fotografijos, nes jis pasižymi plačiu židinio nuotolio diapazonu, prilygstančiu 24–100 mm objektyvo diapazonui, kai šis būna pritvirtintas prie viso kadro fotoaparato.

Moteris stovi gatvėje ir šypsosi į fotoaparato objektyvą, iškėlusi „Canon PowerShot G7 X Mark III“ su pritvirtintu mikrofonu ir trikojo stovo rankenėle.

Trikojai stovai yra nepaprastai naudingi priedai keliaujant, nes suteikia stabilumo tiek filmuojant, tiek fotografuojant. „Canon Tripod Grip HG-100TBR“ yra lengvas ir kompaktiškas trikojis stovas, kuris lengvai telpa į kuprinę ir gali būti naudojamas kaip lazdelė filmuojant vaizdo tinklaraštį.

Užvaldžius norui keliauti, prieš išvykstant dažniausiai lieka laiko tik pagriebti krepšį. „PowerShot G7 X Mark III“ yra idealus kelionių partneris, kai svarbiausia vieta krepšyje.

Pusiausvyra tarp veikimo ir profilio pasižymintis „PowerShot G7 X Mark III“ 11 cm pločio ir vos 300 g svorio korpuse slepia 1,0 tipo vaizdo jutiklį, kuriuo galima užfiksuoti įspūdingas 20,1 MP nuotraukas ir 4K vaizdo įrašus, todėl pritrūkę vietos kuprinėje, galite jį įsimesti tiesiog į kišenę. Be to, fotografavimas perjungiamas į filmavimą ir atvirkščiai vos vienu judesiu.

Fotoaparatas su 180° kampu pakreipiamu ekranu ir tiesioginio transliavimo galimybėmis sukurtas atsižvelgiant į tinklaraščių kūrimą fotoaparatu. Jo šviesi f/1.8 didžiausia diafragma, veido sekimo AF ir plačiakampis kintamo židinio nuotolio objektyvas pasirūpins, kad jūs ir aplinka visuomet būtumėte ne per šviesūs, sufokusuoti ir patektumėte į kadrą.

Tačiau „PowerShot G7 X Mark III“ skirtas ne vien vaizdo tinklaraščių kūrėjams. Dėl prieinamos kainos ir daugybės funkcijų, šis fotoaparatas yra vienas labiausiai kelionėms tinkančių fotoaparatų, kuriuos renkasi pradedantieji fotografai.

Ruošiatės nuotykiui? Būtinai atsisiųskite programėlę „Canon Camera Connect“, kad galėtumėte prijungti savo fotoaparatą prie išmaniojo telefono ir iškart bendrinti kelionių vaizdus socialinės žiniasklaidos kanaluose. Programėlėje taip pat galite valdyti fotoaparatą nuotoliniu būdu, kad išvengtumėte sujudintų kadrų ir gautumėte stabilų vaizdą.

„Canon RF 15-30mm F4.5.-6.3 IS STM“ – geriausias plačiakampis kintamo židinio nuotolio objektyvas kelionių fotografijai

Debesys atsispindi ramaus ežero, kurį supa kalnai, paviršiuje.

„Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“ yra itin platus kampo kintamo židinio nuotolio objektyvas, sukurtas patenkinti net reikliausių kelionių fotografų poreikius. Šis objektyvas su 5 padalų optiniu vaizdo stabilizatoriumi, šviesia f/4.5 maksimalia diafragma ir RF apkabos spartaus fokusavimo funkcija užtikrins, kad jūsų perteikiamas kelionės turinys būtų ryškus ir profesionaliai atrodytų, nesvarbu, kokios apšvietimo sąlygos. Nufotografuota su „Canon EOS R5“ ir objektyvu „Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“, nustatymai: 17 mm, 2,5 sek., f/11 ir ISO100. © Verity Milligan

Universalus plačiakampis kintamo židinio nuotolio objektyvas yra geriausias kelionių fotografo draugas. Turėdami itin plataus židinio diapazonu pasižymintį „Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“ neturėsite jokių problemų, norėdami viską sutalpinti kadre, nesvarbu, ar kuriate vaizdo tinklaraštį aukštai iškilusio miesto centro fone, keliaujate vingiuotomis gatvelėmis viduramžių mieste, ar fiksuojate įspūdingo kalnų masyvo vaizdus.

Šis kompaktiškas ir lengvas RF objektyvas yra prieinamas net lengviausio keliautojo įrangos krepšio priedas, o dėl vaizdo stabilizavimo ir šviesios f/4.5 maksimalios diafragmos šis objektyvas yra patikimas sumanymų vykdytojas besikeičiančios šviesos sąlygomis.

„Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“ – geriausias plačiakampis fiksuoto židinio nuotolio objektyvas kelionių fotografijai

Dubenėlis pomidorų ir bazilikų makaronų, nufotografuoti iš viršaus; kadre taip pat yra šakutė, baziliko lapai ir grūstuvas.

„Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“ gali pasigirti 5 vaizdo stabilizavimo pakopomis, padedančiomis fotografuoti be suliejimo laikant įrangą rankose ir nustačius 0,5 k. „macro“ priartinimą, todėl nesuklysite jį pasirinkę, kai norėsite užfiksuoti gardumynus erdviame restorane. Be to, dėl tylaus STM fokusavimo variklio, šis objektyvas kuo puikiausiai tinka vaizdo tinklaraščių filmavimui ir tiesioginiam transliavimui. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „Canon RF „35mm F1.8 MACRO IS STM“; nustatymai: 1/125 sek., f/2,5 ir ISO800. © Natasha Alipour-Faridani

„Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“ ne veltui yra mėgstamas tiek gatvės, tiek portretų, tiek kelionių fotografų. Jis pakankamai platus, kad galėtumėte fotografuoti sunkiai aprėpiamą miesto horizontą, išsidriekusį peizažą ir detalius vaizdus stambiu planu. Dėl nekrentančio į akis profilio, greitai perjungiamos didžiausios diafragmos ir MAKRO didinimo iki 1:2, šis fotoaparatas puikiai tinka įvairių žanrų fotografijai.

Nors „RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“ yra skirtas viso kadro fotoaparatams, jį taip pat galima tvirtinti prie fotoaparatų su APS-C korpusais, pavyzdžiui, „Canon EOS R10“. Taip gausite matymo lauką, prilygstantį prie viso kadro fotoaparato korpuso pritvirtinto 56 mm objektyvo matymo laukui.

„Canon RF 50mm F1.8 STM“ – geriausias pradedantiesiems skirtas fiksuoto židinio nuotolinio objektyvas kelionių ir gatvės fotografijai

Raudonu lūpdažiu pasidažiusi moteris pakreipia galvą į fotoaparato pusę. Fone matyti raibuliuojančios šviesos.

Dėl asferinės dangos, objektyvu „Canon RF 50mm F1.8 STM“ užfiksuoti vaizdai bus ryškus nuo krašto iki krašto. Šis mažas objektyvas praturtins tiek pradedančiojo nuotykių mėgėjo, tiek patyrusio tyrinėtojo įrangos rinkinį.

Norintiems pradėti kūrybiškai fotografuoti keliones pradedantiesiems reikėtų pradėti nuo tokio išmanaus objektyvo kaip „Canon RF 50mm F1.8 STM“. Šio objektyvo plati f/1,8 didžiausia diafragma padeda gauti mažą lauko gylį, tinkamą nuostabiems portretams, kurie iš tikrųjų perteikia jūsų sutiktų žmonių kultūrinę tapatybę.

Be to, jis praleidžia daug šviesos, todėl kelionėje būsite pasiruošę bet kokiam apšvietimui. Pritvirtinkite jį prie fotoaparato su APS-C korpusu ir turėsite matymo lauko, gaunamo uždėjus 80 mm objektyvą ant viso kadro fotoaparato, atitikmenį.

„Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“ – geriausias universalus kintamo židinio nuotolio objektyvas kelionių fotografijai

Siaura, vingiuojanti gatvė, supama iš blyškaus akmens pastatytų namų, ant kurių sienų kabo degto molio vazonai su snapučiais.

Objektyvu „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“ galėsite užfiksuoti net smulkiausias detales, nes minimalus fokusavimo atstumas naudojant 0,5 k. centrinio fokusavimo makrofunkciją yra vos 13 cm. Jums taip pat nereikės jaudintis, kad sujudėjus fotoaparatui sugadinsite kadrą, nes šiame objektyve veikia 5 pakopų optinis vaizdo stabilizavimas. Nufotografuota su „Canon EOS RP“ ir objektyvu „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“, nustatymai: 50 mm, 1/320 sek., f/5 ir ISO800.

Keliaujate pasiėmę nedaug daiktų ir kuprinėje turite vietos tik vienam objektyvui? Jei taip, tada universalusis „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“ yra puikus pasirinkimas. Platus židinio nuotolio diapazonas užtikrina neįtikėtiną universalumą, todėl fotoaparatas viskam – nuo filmavimo laikant ranka iki nuostabių portretų. Reikia pridurti, kad šis įspūdingas diapazonas su 5 pakopų vaizdo stabilizavimu (IS) laikant fotoaparatą rankose ir esant prastam apšvietimui, telpa trumpesniame nei 9 cm ilgio ir vos 395 g svorio korpuse. Naudojant objektyvą kartu su APS-C jutikliu, jo židinio nuotolio diapazonas prilygsta 38,4–168 mm, kai jis naudojamas su viso kadro fotoaparatu.

Kuprinėje telpantys fotoaparatai, objektyvai ir jų priedai yra išties puikūs kompanionai kelionėse, padedantys nuotykių ieškotojams daryti nuostabias nuotraukas ir vaizdo įrašus neribojant judėjimo laisvės. Jei ieškote daugiau įkvėpimo kelionių fotografijoms, sužinokite, kaip profesionalei Dianai Millos sekėsi praleisti 48 valandas nuostabiojoje Sevilijoje su „Canon EOS R10“.


Autorius: Peter Wolinski

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai