KELIONIŲ FOTOGRAFIJA

10 pagrindinių kelionių fotografijos patarimų ir gudrybių

Fotografė ir tinklaraštininkė Diana Millos dalijasi pagrindiniais patarimais, kaip užfiksuoti nepakartojamų kelionių nuotraukų.
Vakarinę suknelę dėvinti moteris pritupia, kad užfiksuotų nuotrauką naudodama „Canon EOS R10“.

Ispanijos nuomonės formuotoja ir fotografė Diana Millos pradėjo keliauti, kad galėtų lankytis muzikos festivaliuose ir koncertuose. Tai joje įžiebė aistrą nuotykiams, kuri greitai peraugo į nuolatinį darbą. Dabar ji yra profesionali fotografė ir tinklaraštininkė, turinti daugiau nei 140 tūkst. sekėjų socialiniame tinkle „Instagram“.

Čia Diana, kurios naujausia veikla apėmė keliones į Kubą ir Ispaniją, dalijasi savo 10 kelionių fotografijos patarimų, padėsiančių užfiksuoti nepakartojamų kadrų tyrinėjant naujas vietoves.

1 patarimas: pasidomėkite savo kelionės tikslu

Puošnus lubų skliautas nufotografuotas iš apačios.

Kelionių fotografė ir tinklaraštininkė Diana Millos visada prieš keliaudama į norima vietą ieško informacijos apie geriausias fotografavimo vietas. Šis įspūdingas puošnių Ambasadorių salės, Alcázar of Seville, lubų fragmentas užfiksuotas ekskursijos Ispanijoje metu naudojant „Canon EOS R10“. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R10“ su objektyvu „Canon RF 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“, nustatymai: 18 mm, 1/250 sek., f/4,5 ir ISO12800. © Diana Millos

Kieme dvi flamenko šokėjos tradicinėmis suknelėmis pozuoja pakėlusios rankas ir uždėjusios rankas ant klubų, fone matomi lapai.

Diana aiškina, kad kuriant kadrą svarbu nuspręsti, ką ketinate daryti su vaizdu ir atitinkamai pritaikyti kompoziciją. Pavyzdžiui, „Instagram“ skelbiamų portretų fotografijų vaizdo proporcija turi būti 4:5. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R10“ su objektyvu „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“, nustatymai: 1/200 sek., f/1,8 ir ISO200. © Diana Millos

„Manau, kad kelionių fotografijoje labai svarbu planuotis iš anksto,“ – pasakoja Diana. „Kai žinau, kur keliausiu, pradedu internetu ieškoti lankytinų vietų naudodamasi socialiniais tinklais, tinklaraščiais ir „Pinterest“.

„Ieškau vietų, kurios mena įkvėptų, kad žinočiau, ką noriu aplankyti ir kaip iki ten nusigauti. Tai suteikia man pagrindą planuotis savo fotografijas, bet kai atvykstu į vietą, ieškau kitų rakursų ir perspektyvų, kurių nemačiau internete, kad galėčiau būtu kūrybinga ir savo nuotraukose pateikčiau šį tą unikalaus.“

2 patarimas: įsidėkite fotoaparatą, kuris per daug nesvertų

„Canon EOS R10“ fotoaparatas meta šešėlį ant medinio pirso.

Nepaisant to, kad „Canon EOS R10“ yra kompaktiškas ir lengvas, jis pasižymi detaliu ir didelės raiškos elektroniniu vaizdo ieškikliu (EVF) ir įmontuota blykste – puikiai tinkančia fotografuojant prasto apšvietimo ir kitomis sudėtingomis sąlygomis.

„Man tikrai patinka „Canon EOS R10“,“ – entuziastingai kalba Diana. Šis fotoaparatas tiesiog puikiai tinka kelionių fotografijai ir fotografavimui visą dieną, nes yra toks mažas ir lengvas. Jis puikiai telpa rankinės dydžio fotoaparato krepšyje net su vienu ar keliais papildomais objektyvais. Be to, yra galingas, o vaizdų kokybė nepriekaištinga. Mane žavi galimybė peržiūrėti ryškumą, kontrastą ir spalvas EVF, todėl žinau, kokia gausis nuotrauka.“

Jei pageidaujate viso kadro fotoaparato, užtikrinančio išskirtinę nuotraukų kokybę net ir itinprasto apšvietimo sąlygomis ir galimybę naudoti mažesnį lauko gylį kai naudojamas toks pats židinio nuotolis, kompaktiškas ir lengvas „Canon EOS RP“ yra puikus kelionių palydovas.

Tiems, kas pageidauja kompaktiško fotoaparato, fiksuoto objektyvo „PowerShot G7 X Mark III“ siūlo galingą priartinimo diapazoną, vaizdo įrašymą 4K raiška ir nepakartojamas 20,1 MP nuotraukas.

3 patarimas: pasirinkite savo poreikius atitinkančius objektyvus

Geltonu drabužiu apsirengęs asmuo tvirtina „Canon“ objektyvą prie „Canon EOS R10“ fotoaparato.

„Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“ suteikia jums viską, ko reikia: nuo plataus kampo perspektyvos iki galingo teleobjektyvo priartinimo, todėl nereikia kartu pasiimti papildomų objektyvų.

Temstant kyla lėktuvas, o tolumoje geltoname danguje matomi kalvų ir kalnų siluetai.

Kompaktiškas „Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“ sveria 635 g, bet suteikia galingą teleobjektyvo priartinimą ir 5,5 žingsnių optinį vaizdo stabilizatorių, padėsiantį išvengti susiliejusių kadrų. Tai puikus objektyvas, kurį verta pasiimti su savimi, kai vienas iš jūsų kelionės tikslų yra laukinės gamtos arba festivalių fotografavimas. Šį objektyvą uždėję ant APS-C formato fotoaparato, koks yra „Canon EOS R10“, gaunate dar didesnį naudingą artinimo diapazoną: 160–640 mm. Nufotografuota su „Canon EOS R6“ ir objektyvu „Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“, nustatymai: 400 mm, 1/500 sek., f/8 ir ISO2000.

„Jei ketinu fotografuoti nuo aušros iki sutemų, nenoriu su savimi nešiotis sunkaus įrangos krepšio, todėl stengiuosi su savimi pasiimti kaip galima mažiau papildomų objektyvų,“ – aiškina Diana.

„Canon EOS R10“ keliautojams pritaikytų objektyvų asortimente rasite ir „RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“, kuris yra itin kompaktiškas, sutraukiamos konstrukcijos ir sveria vos 130 g. Didesnio priartinimo diapazono objektyvas „RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“ suteikia jums galimybę iš karto prisiderinti prie beveik bet kokio fotografavimo scenarijaus nenaudojant papildomo objektyvo.

„Canon“ „EOS R“ sistemos fotoaparatuose yra puiku tai, jog galite naudoti viso kadrosuderinamus objektyvus su APS-C formato korpusais ir atvirkščiai. Pavyzdžiui „Canon RF 35mm F1.8 IS MACRO IS STM“ užtikrina tokį patį regos lauką naudojant „EOS R10“, tarsi naudotumėte 56 mm objektyvą su viso kadro fotoaparatu, pvz., „EOS RP“. Taip pat, jei norite pasinaudoti dydžio ir patogumo nešiotis teikiamais privalumais, galite naudoti „Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“ ir „RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“ objektyvus su „EOS RP“, bet vaizdas bus apkirptas.

„Canon RF 50mm F1.8 STM“ yra dar vienas puikus pasirinkimas kelionėms, kurį galite naudoti su „EOS R10“ arba „EOS RP“. Jei renkantis iš teleobjektyvų, geriausiu pasirinkimu būtų lengvas „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“ ir „RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“ teleobjektyvai, kurie būdami tokio didelio artinimo diapazono yra labai kompaktiški.

4 patarimas: kelkitės anksti

Moteris, vilkinti baltus marškinėlius ir užsidėjusi kuprinę, laiko „Canon EOS RP“, kad nufotografuotų virš vandenyno kylančią saulę.

Jei fotografuosite atsisukę į saulę, bus matomi tik žmonių arba fone esančių objektų siluetai. Nesipriešinkite ir pasinaudokite galimybe įamžinti atmosferą.

„Turistų lankytinose vietose vyksta judėjimas jau nuo pat ankstyvo ryto,“ – sako Diana. „Atsikeliu tikrai anksti, kad galėčiau prasilenkti su miniomis ir užfiksuoti scenas be žmonių arba tik su vienu žmogumi, kad nuotraukai suteikti įdomumo. Papildomai gaunate gražų saulėtekio apšvietimą. Tai yra mano geriausias fotografavimo laikas.“

Šis laikas dažnai vadinamas „auksine valanda“, nes valandą po saulėtekio bei likus valandai iki saulėlydžio saulė yra žemai danguje ir skleidžia auksinį švytėjimą, darantį kelionių nuotraukas nepakartojamomis. Diana visada fotografuoja naudodama RAW failus, kad galėtų tiksliai nustatyti baltos spalvos balansą ir ekspoziciją ir pagerinti spalvų bei ryškiai apšviestų vietų, ir šešėlių perteikimą, kairedaguoja užfiksuotus kadrus naudodama nuotraukų apdorojimo programą, pvz., „Canon Digital Photo Professional“.

5 patarimas: į savo pamėgtą vietą vis grįžkite kitu laiku

Ant kalno esanti šventykla meta ilgą šešėlį ant žemės, o už šventyklos leidžiasi saulė.

Kartu su saule atslenka ir šešėliai, bet nebijokite didelio kontrastingumo scenų. Pasirinkite šviesių sričių ekspoziciją ir stebėkite, kaip šešėliai įgauna didelį kontrastą. Nustatę ekspoziciją pakartotinai sukomponuokite kadrą ir fotografuokite. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ ir objektyvu „Canon RF 15-35mm F2.8L IS USM“, nustatymai: 22 mm, 1/200 sek., f/9 ir ISO100.

„Nors mėgstu fotografuoti saulei kylant, manau, kad svarbu grįžti į fotografavimo vietą kitu paros metu,“ – rekomenduoja Diana. „Scenos, kuriose verda gyvenimas,taip pat yra puikios kelionių fotografijos, nes užfiksuojate vietos kultūrą ir nuotaikas. Šviesios sritys ir šešėliai bei tai, kaip saulė apšviečia sceną, keičiasi drastiškai dienos metu.“

Atminkite, jog saulė slenka dangumi, todėl jei, pavyzdžiui, žymūs objektai ir pastatai, kuriuos norite fotografuoti, yra šešėlyje ryte, verta sugrįžti po pietų, kai pasikeičia apšvietimas.

6 patarimas: naudokite programėlę „Canon Camera Connect“

Rankos laiko telefoną, kuriame atidaryta programėlė „Canon Camera Connect“. Fone matomas fotoaparatas „Canon EOS R10“.

Programėlė „Canon Camera Connect“ ne tik suteikia galimybę valdyti fotoaparatą nuotoliniu būdu, bet ir leidžia iš karto atsisiųsti vaizdus, kad galėtumėte tuoj pat bendrinti savo socialiniuose tinkluose.

Raudona suknele vilkinti moteris pozuoja priešais įmantrių arkų eilę.

Fotografuodama kelionių fotografijas, Diana mėgsta pati pasirodyti kadre. Kad būtų užtikrintas ryškumas visame kadro gylyje, kai kompozicijos pagrindą sudaro objektas ir fonas, mažą diafragmą (didelį f padalos numerį) naudokite ribose nuo f/8 iki f/11. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R10“ su objektyvu „Canon RF 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“, nustatymai: 18 mm, 1/100 sek., f/5,6 ir ISO100. © Diana Millos

„Mano mėgstamas kelionių fotografijos metodas yra scenose ieškoti simetrijos naudojant aiškias ir tvarkingas linijas, kuriančias raiškias formas,“ – aiškina Diana. „Man patinka fotografuoti ir save, todėl visada su savimi nešuosi trikojį ir prieš įžengdama į kadrą, nustatau fotoaparatą.“

Programėlė „Canon Camera Connect“ suteikia jums galimybę valdyti fotoaparatą naudojant telefoną ir atlikti koregavimą nuotoliniu būdu. Taip pat galite peržiūrėti vaizdą ir pakoreguoti automatinį fokusavimą, kai esate kadre.

7 patarimas: ne tik fotografuokite, bet ir filmuokite

Asmuo save filmuoja saulėtą dieną naudodamas „Canon EOS R10“ fotoaparatą ir mikrofoną.

„Canon EOS R10“ yra idealus fotoaparatas kelionių vaizdo tinklaraščiams vesti. Įrašų trukmei netaikomas įprastas 30 minučių apribojimas, o filmo skaitmeninė IS sistema padeda stabilizuoti vaizdą vaikštant.

„Vaizdo įrašai vis labiau populiarėja socialiniuose tinkluose, todėl man filmuoti yra taip pat svarbu, kaip ir fotografuoti,“ – sako Diana. „Esu linkusi užfiksuoti daug trumpų klipų skirtingose vietose, kad juos galėčiau redaguoti kartu ir sukurti vaizdo įrašą, perteikiantį vietos koloritą. Visada naudoju fotoaparato aukščiausios kokybės vaizdo įrašo nustatymus, kad redaguodama turėčiau didžiausią veiksmų laisvę.“

„Canon EOS R10 puikiai tam tinka, nes galima rinktis įvairias parinktis: 4K 60p, 4K 30p su 6K pertekline diskretizacija ir aukštos kokybės Full HD esant 120p. Pastarąją Diana mėgsta naudoti kuriant sulėtintas scenas.

8 patarimas: keiskite fotografavimo kampą

Pastato stogas padengtas metaliniais šešiakampiais, ant kurių kryžiuojasi laidai, fotografuota iš apačios, saulėtą dieną.

Apsidairykite, skirkite laiko pagalvoti apie fotografavimo rakursą ir užfiksuosite išskirtines kelionių nuotraukas. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R10“ su objektyvu „Canon RF 18-45mm F4.5-6.3 IS STM“, nustatymai: 18 mm, 1/400 sek., f/4,5 ir ISO100.

„Kai fotografuojate žinomus kraštovaizdžius ir vietas, gali būti sunku užfiksuoti išskirtinių kadrų. Visada ieškau neįprastų žiūrėjimo kampų, suteikiančių kitą perspektyvą,“ – pasakoja Diana. „Fotografuojant beveik nuo žemės lygio arba iš aukštai galima įgyti didelį pranašumą. Fotografavimą labai palengvina keičiamas ekrano kampas. Kad galėčiau fotografuoti iš dar aukščiau, uždedu fotoaparatą ant trikojo ir naudoju jį kaip lazdą, kurią galiu laikyti aukštai virš galvos ir vis dar matyti kadrą galiniame ekrane. Tai puikiai tinka, kai reikia fotografuoti virš žmonių galvų arba virš tvorų ar net sienų.“

9 patarimas: parodykite daugiau naudodami plataus kampo ir makroobjektyvus

Balto smėlio paplūdimys ir skaidrus mėlynas vanduo matomi už vešlios tropinės augmenijos.

„Canon RF 16mm F2.8 STM“ yra nebrangus viso kadro fotoaparatams skirtas fiksuoto nuotolio objektyvas, puikiai tinkantis kraštovaizdžių ar architektūros fotografijai, vaizdo tinklaraščiams ir pan. Fotografuota naudojant fotoaparatą „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon RF 16mm F2.8 STM“, nustatymai: 1/400 sek., f/11 ir ISO200.

Iš arti nufotografuotas krabas atsiskyrėlis blyškioje oranžinėje kriauklėje eina šlapiu smėliu.

Ieškokite detalių, kurios daro jūsų lankomą vietą unikalia ir užfiksuokite gražių meniškų kadrų naudodami fotoaparato režimą „Macro“. Fotografuota naudojant fotoaparatą „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon RF 16mm F2.8 STM“, nustatymai: 1/1250 sek., f/2.8 ir ISO200.

„Kelionių nuotraukos apima viską, nuo laukinių kraštovaizdžių iki didingų architektūros interjerų. Šioms scenoms fotografuoti naudoju plataus kampo objektyvą,“ – sako Diana.

„Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM“ užtikrina itin plačius žiūrėjimo kampus ir gali būti naudojamas su Canon EOS R10 uždėjus adapterį „Canon Mount Adapter EF-EOS R“. Viso kadro fotoaparatui EOS RP arba EOS R6 puikiai tinka „Canon RF 16mm F2.8 STM“, kurio f/2.8 diafragma užtikrina didelį užrakto greitį net ir prasto apšvietimo sąlygomis. Šio objektyvo minimalus fokusavimo atstumas yra 13 cm, todėl objektą galite fotografuoti iš arti, išryškindami kiekvieną jo gražią detalią ir kartu kadre apimdami daug didesnį vaizdą.

Makroobjektyvas, pvz., „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“ puikiai tinka užfiksuoti detales, užtikrinti didesnį didinimą nei standartinis objektyvas, kad perteiktumėte net smulkiausius elementus. Šiame objektyve panaudota šviesi didžiausia diagfragma, užtikrinanti puikų kadrų eksponavimą, taip pat 5 žingsnių optinis vaizdo stabilizatorius, kad vaizdas išliktų ryškus net kai fotografuojama laikant rankoje.

10 patarimas: eksperimentuokite prasto apšvietimo sąlygomis ir naktį

Uolėtas paplūdimys, kurį rėmina medžių siluetai, o tolumoje šviečia horizontas. Fotografuota prasto apšvietimo sąlygomis.

Fotografuodami naktinį dangų geriausius rezultatus gausite, jei naudosite lėtesnį užrakto greitį ir leisite patekti daugiau šviesos, o fotoaparatą pastatysite ant stabilaus paviršiaus arba nešiojamo trikojo, kad išvengtumėte fotoaparato drebėjimo. Fotografuota naudojant fotoaparatą „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon RF 16mm F2.8 STM“, nustatymai: 20 sek., f/11 ir ISO200.

Ranka, laikanti „Canon EOS RP“naktinio miesto peizažo fone. Scena gali būti matoma fotoaparato jutikliniame ekrane.

Sutemus miestai atgyja ir gali suteikti visiškai naujas fotografavimo galimybes. Viso kadro fotoaparatai, pvz., „Canon EOS RP“ išsiskiria prasto apšvietimo sąlygomis, užtikrindami švarų vaizdą net ir naudojant aukštas ISO vertes.

„Iš karto nusileidus saulei arba prieš saulei pakylant ryte, turite „mėlynąją valandą“. Man patinka šaltos spalvos, kurias sukuria šviesa ir gili mėlyna dangaus spalva,“ – sako. „Miesto erdvės atrodo visiškai kitaip. Tai dar vienas būdas unikaliems kadrams užfiksuoti. Net vėlai naktį vis dar yra ryškiai apšviestų scenų. Svarbiausias dalykas yra mėgautis potyriais ir gerai praleisti laiką.“

Ieškote įkvėpimo kitai kelionei? Peržiūrėkite šias paslėptas vietas.

Autorius: Matthew Richards

Susiję gaminiai

 • Beveidrodiniai fotoaparatai

  EOS R10

  Pereikite į naują fotografijos ir vaizdo kūrimo lygį naudodami beveidrodinį EOS R sistemos fotoaparatą su APS-C dydžio jutikliu.
 • Beveidrodiniai fotoaparatai

  EOS RP

  Mažas, lengvas ir intuityviai valdomas viso kadro beveidrodinis fotoaparatas, skirtas kelionėms ir kasdienėms fotografijoms.
 • Kompaktiniai skaitmeniniai

  PowerShot G7 X Mark III

  Ryšį su tinklu palaikantis fotoaparatas, kuriuo galėsite kurti jūsų sekėjams patiksiančius vaizdo įrašus ir nuotraukas.
 • RF-S objektyvai

  RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM

  Standartinis APS-C priartinimo objektyvas EOS R serijai, puikiai tinkantis kasdienėms situacijoms, pavyzdžiui, šeimai, gyvenimo būdui, portretams ir atostogoms įamžinti.
 • RF-S objektyvai

  RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

  Kintamo židinio nuotolio objektyvas (apimantis ir plačiakampio, ir teleobjektyvo padėtis) EOS R serijos APS-C formato fotoaparatams puikiai tinka kelionių, gyvosios gamtos, sporto ir gyvenimo būdo fotografijai.
 • RF objektyvai

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

  Greitai veikiančios diafragmos 35mm f/1.8 MACRO makroobjektyvas yra skirtas plataus kampo perspektyvai, fokusavimui iš arti ir hibridiniam IS.
 • Standartinis objektyvas

  RF 50mm F1.8 STM

  Kompaktiškas, tylus ir lengvas 50mm RF fiksuoto židinio nuotolio objektyvas su plačia f/1.8 diafragma tobulai tinka jūsų kūrybinei vizijai atskleisti.
 • RF objektyvai

  RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

  Puikus kasdienis objektyvas viso kadro beveidrodinį fotoaparatą naudojantiems fotoentuziastams. RF 24–105 mm F4-7.1 IS STM, kurį yra paprasta naudoti, yra lengvas, kompaktiškas ir pasirengęs suteikti jūsų fotografijoms visai kitą lygį.
 • Trikojis

  Tripod Grip HG-100TBR

  Naudodami šią unikalią trikojo rankeną su atkabinamu nuotoliniu valdikliu, galėsite fotografuoti ilgiau, stabiliau ir lanksčiau.
 • Susiję straipsniai

 • KELIONIŲ FOTOGRAFIJA

  Geriausias įrangos rinkinys kelionėms

  Kelionių fotografijos įranga pradedantiesiems, kūrėjams ir entuziastams.

 • Asmuo kuria vaizdo tinklaraščio įrašą naudodamasis „Canon EOS R10“. Fone matyti vaisiais aplipęs apelsinmedis.

  VAIZDO TINKLARAŠČIAI

  Vaizdo tinklaraščiams tinkamiausi „Canon“ fotoaparatai

  Su šiais puikiais, specialiai tinklaraštininkams skirtais „Canon“ fotoaparatais galėsite filmuoti ryškius įrašus, stebinti vaizdo kokybe ir mėgautis daugybe funkcijų.

 • EOS R50 ir EOS R10

  FOTOGRAFIJA

  EOS R50 ir EOS R10

  Palyginame pagrindines dviejų EOS R sistemos APS-C fotoaparatų funkcijas ir konstrukciją.

 • GATVIŲ FOTOGRAFIJA

  Susipažinkite su abstrakčia gatvių fotografija

  Pasinaudokite šiais paprastais siurrealistinės miesto fotografijos metodais ir iš paprastų objektų kurkite stulbinamus meno kūrinius.