studio portrait of man in sunglasses

Fotografuokite gražesnius portretus

Portretus fotografuoti lengva, bet sunku tai daryti meistriškai. Parengėme kelis pagrindinius naudingus patarimus, kaip geras nuotraukas paversti puikiomis – tiek fotografuojant miesto banglentininkus, tiek šeimą ar draugus.

Fotografuokite iš skirtingų kampų.

Kad ir ką fotografuotumėte, nebijokite eksperimentuoti su įvairiomis fotografavimo padėtimis. Priklaupkite arba atsigulkite ant grindų ir pamėginkite fotografuoti objektą iš apačios. Arba pakilkite aukščiau, atsargiai atsistoję ant laiptų, kad nufotografuotumėte objektą iš viršaus. Jei jūsų fotografuojamas asmuo užsiima sportu, kopia sienomis ar čiuožia banglente miesto upėje, priartėkite prie veiksmo priartindami vaizdą ir užfiksuokite jų išraišką. Tai suteikia nuotraukai daug asmeniškumo ir jausmo.

Fotografuokite naudodami plačią diafragmą, kad patektų daugiau šviesos.

Fotografuojant lauke, geriausia nustatyti plačią fotoaparato diafragmą (mažas f skaičius – apie f/2.8–f/5.6). Taip galėsite užfiksuoti mažą lauko gylį, todėl fonas už objekto bus gražiai sulietas. Objektas nuotraukoje atrodys tarsi iškilęs.

Naudokite trumpą išlaikymą.

Net žinodami, kad yra fotografuojami, žmonės yra linkę daug judėti. Gaila, kai gerą nuotrauką sugadina mirktelėjimas, susiraukimas ar netikusi išraiška.

Norėdami įsitikinti, kad tai nenutiks, ir išvengti nepageidaujamo išsiliejimo, naudokite trumpą išlaikymą – bent 1/125-ąją sekundės ar dar trumpesnį.

Užpildykite kadrą objektu

Prieš pradėdami, pagalvokite apie tai, kur ketinate fotografuoti objektą. Ar siekiate energingos miesto atmosferos, šalto minimalizmo ar daug veiksmo kadre? Priartinus vaizdą, kad objektas užpildytų kadrą, gali sukurti stiprią nuotrauką.

Nustačius, kad objektas būtų vienoje kadro pusėje ir įtraukus aplinką, pvz., gatvę, žalią lauką ar namus, taip pat galima gauti puikių rezultatų.

Žaiskite su fonais

Fotografuojant portretus, asmuo turi būti dėmesio centre. Tačiau galite dramatiškai pakeisti nuotraukos nuotaiką, jei pakeisite foną, kad jis išreikštų asmenybę arba aplinką. Pavyzdžiui, jei fotografuosite pilnoje žmonių metro platformoje, nuotaika bus kitokia, nei fotografuojant tą patį asmenį ant tylaus parko suolelio. Kartais puikiai tinka ir minimalus fonas, pvz., lygi siena ar užuolaida. Būkite drąsūs ir eksperimentuokite su skirtingais fonais, kad pamatytumėte, kuris tinka geriausiai.

Tegul portretai būna natūralūs – arba tegul objektas pozuoja

Pozuojami portretai kartais atrodo prastai, tad laikykite fotoaparatą po ranka, kad užfiksuotumėte spontanišką objekto šypseną, susikaupimą ar kitą veido išraišką.
Arba, jei norite labiau sustyguoto portreto, pamėginkite objektą palikti kairėje arba dešinėje kadro pusėje, kad nuotrauka būtų įdomesnė. Paprašykite nežiūrėti į fotoaparatą, kad nuotrauka būtų labiau intriguojanti.
Jūsų objekto veido išraiška gali lemti skirtumą tarp geros ir puikios fotografijos. Tad fotografuodami eksperimentuokite su skirtingomis nuotaikomis ir emocijomis.