Žinokite savo stilių: nuomonės formuotojos vadovas, kaip užfiksuoti estetiškas nuotraukas

Estetika būna įvairiausių tipų, tereikia atrasti savąją. Socialinių tinklų nuomonės formuotoja Steffi Marla pasakoja, kodėl „cottageroce“ estetika artima jai.
Moteris ilga suknele ir skrybėle nuo saulės žvelgia į kairę, stovėdama saulėgrąžų lauke.

Kartais, kad iš tikrųjų atrastumėte save, turite grįžti ten, kur pradėjote. Taip išties nutiko Steffi Marla. Vokiečių turinio kūrėja internete surinko daugiau nei 995 000 sekėjų būrį dėl kuriamų romantiškų kaimo gyvenimą idealizuojančių „cottagecore“ vaizdų, kuriuos įkvėpė jos auklėjimas kaimiškoje vietovėje. Žvelgdami į jos nuotraukas – autoportretines nuotraukas kaimo vietovėse, kurios keičiasi keičiantis metų laikams, nuo rudeniškų miškų iki vasariškų pievų – nė akimirką nepagalvotumėte, jog ji gyvena judriąjame Berlyne.

„Užaugau ūkyje ir persikėliau į Berlyną, kai man buvo 20 metų“, – sako Steffi, kuri taip pat yra plaukų stilistė ir dviejų vaikų mama. Jos draugystė su fotografija iš tikrųjų prasidėjo po antrojo vaiko gimimo, pradėjus dokumentuoti šeimos gyvenimą. Iš pradžių skelbdama savo nuotraukas socialiniuose tinkluose jautėsi neužtikrinta, tačiau jos vaizdai netrukus tapo populiarūs. „Taip pat atradau, kad socialiniai tinklai yra puiki platforma susitikti su kitais žmonėmis, keistis idėjomis ir išbandyti naujus dalykus. Aš užsikabinau“, – entuziastingai sako ji.

Estetiškai malonus ir nuosekliai socialiniuose tinkluose skelbiamas turinys gali padėti auginti sekėjų skaičių ir įtvirtinti savo tapatybę bei prekės ženklą. Tad kaip tai padaryti? Steffi dalijasi savo geriausiais patarimais ir pasakoja mums apie procesą.

Identifikuokite savo estetiką

Moteris ilga rožine suknele sėdi ant balto pledo, padengto iškylai skirtomis gėlėmis, maistu ir gėrimais, krašto. Ji yra nedidele žole apaugusioje giraitėje priešais didelį medį.

Steffi vaizdų ištakos glūdi natūralioje aplinkoje. „Įkvėpimo semiuosi iš metų laikų ir vyraujančių sąlygų“, – sako ji.

Baltas iškylų pledas ant žolės, ant pledo – gėlių puokštė, atversta knyga, plačiabrylė skrybėlė, įvairus iškylai skirtas maistas ir dvi taurės su spalvingais gazuotais gėrimais.

Idėjų Steffi semiasi „Pinterest“. „Darosi vis sunkiau ir sunkiau fotografuoti naujus, įdomius dalykus, bet tai manęs nesustabdys“, – sako ji. – Darau tai, kas man patinka, o tai yra svarbiausias dalykas.“

Paprasčiausiai tariant, jūsų estetika yra jūsų stilius. „Cottagecore“ pasižymi tradicinio kaimo gyvenimo būdo idealizavimu, „dark academia“ sukasi apie tvido švarkus ir senas odines knygas, „E-girl“ perteikia „anime“, o „normcore“ pirmenybę teikia elegantiškam paprastumui, o ne išsiskyrimui iš minios. Nors tradiciškai siejamas su mada, jūsų stilius yra gerokai daugiau, nei tai, ką dėvite. Jei esate turinio kūrėjas, jis prasiskverbia į viską, kas susiję su jūsų kuriamais vaizdais – nuo vietų iki spalvų paletės, šviesos kokybės, kompozicijos ir rinkinio, kurį pasirenkate konkrečiam stiliui pasiekti. Yra tiek daug estetikos tipų, iš kurių galima rinktis, kad galima pasimesti. „Galvokite apie tai, kas jums patinka, kas jus gerai nuteikia, – sako Steffi. – Neklausykite kitų žmonių.“

Būtent per Covid-19 pandemiją Steffi vis labiau pradėjo traukti atgal į gamtą ir grįžti prie kaimiškų šaknų. „Mano šeima ir aš dar dažniau vykome į kaimiškas vietoves ir man tai patiko, – sako ji. – Yra tiek daug grožio prie pat mūsų namų slenksčio.“

„Cottagecore“ turinys prasideda nuo to, kaip Steffi pateikia save kadre: pozuoja lauke su senoviniu dviračiu, pintu krepšiu ar knyga rankoje, ilgi plaukai laisvai surišti į lankelį, plazdančios suknelės ir sijonai iš organinės tekstilės.

„Ilgokai užtruko, kol atradau savo dabartinį stilių, – prisipažįsta Steffi. – Pradėjau nuo urbanistinės fotografijos, bet tuomet nuotraukos tapo romantiškesnės ir gėlės tapo jų dalimi. Gamta pradėjo vaidinti vis didesnį vaidmenį ir tam tikru momentu aš įstūmiau save į kadrą.“

Jei kuriate savo estetiką, nuotraukų spausdinimas gali išties padėti išgryninti ir ištobulinti išvaizdą. Niekas neprilygsta nuotraukų atspaudams, rodymui ir „gyvenimui su jomis“, norint atskleisti, kas pasiteisina, o kas – ne.

Lai jūsų estetika įkvepia kiekvieną pasirinkimą

Moteris su pinta skrybėle sėdi ant iškylų pledo ir skaito knygą po medžiu, apsipylusiu violetiniais žiedais.

Steffi fotografuoja JPEG formatu savo fotoaparatu „Canon EOS R“, po to perkelia vaizdus į išmanųjį telefoną. Nuotraukas redaguoja programa „Adobe Photoshop Lightroom“*, kurioje yra įrašiusi savo išankstinių nuostatų, kad išlaikytų nuoseklumą. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ su „Canon“ tvirtinimo adapteriu EF-EOS R ir objektyvu „Canon EF 85mm f/1.4L IS USM“; nuostatos: 1/500 sek., f/4 ir ISO 100. © Steffi Marla

Moteris laiko savo mėlynos suknelės šonus, eidama po žydinčiomis vyšniomis.

Spalva yra svarbi Steffi, nes ji yra bet kurią estetiką apibūdinantis bruožas. „Pavyzdžiui, vyšnios pavasarį gražiai žydi, man patinka šokti po jomis apsirengus mėlyną suknelę, – sako ji. – Visada stengiuosi, kad spalvos būtų tos pačios spalvų šeimos. Gaivios ir pastelinės – pavasarį, šiltos ir prislopintos – rudenį.“ Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS 6D Mark II su objektyvu „Canon EF 50mm f/1.8 STM“; nuostatos: 1/640 sek., f/3,5 ir ISO 100. © Steffi Marla

Spalva yra pagrindinis akcentas Steffi, kuri savo nuotraukose visada bando išlaikyti „vieną spalvų šeimą“. „Man labai svarbios harmoningos spalvos, – aiškina ji. – Derinu savo aprangą prie aplinkos. Klausiu savęs: „Kokios spalvos ten bus?“ Žalioje pievoje man patinka būti apsirengusia derančios arba papildančios spalvos drabužiais. Fotografavau magnolijas apsirengusi šviesiai violetine suknele, kuri puikiai tiko.“

Ne tik tai, ką fotografuojate, bet ir tai, kaip fotografuojate, suteikia jūsų vaizdams išskirtinę estetiką. Steffi mėgsta naudoti savo „Canon EOS R“ su objektyvu „Canon EF 85mm f/1.4L IS USM“, kurį prijungia naudodama „Canon“ tvirtinimo adapterį EF-EOS R. „Nuotraukos atrodo neįtikėtinai ir man patinka sulietas fonas, – sako ji. – Ieškodama gražių vietų stengiuosi rasti subalansuotą kadrą. Dažnai prisimenu aukso pjūvio taisyklę. Ruošdamasi, galvoju apie tai, kur vykstu, ir kokios bus sąlygos. Ankštoje erdvėje man reikia platesnio kampo objektyvo, kuris suteiktų judėjimo laisvės, pvz., 50 mm objektyvo. Jei turiu daug vietos, imu 85 mm objektyvą.“

Įkvėpimas gali užklupti bet kuriuo metu, todėl Steffi rekomenduoja nešiotis aksesuarų ar rekvizito, su kuriais galėtumėte eksperimentuoti vietoje ir pamatyti, kas geriausiai tinka jūsų kadrui.

Būkite nuoseklūs, kad augintumėte socialinių tinklų sekėjų skaičių

Moteris rankoje laiko grybą ir žiūri į dešinę, sėdėdama ant nuvirtusio medžio kamieno miške.

Sekėjams Steffi pabėgimo vaizdai yra išsigelbėjimas neapibrėžtumo kupinais ar stresą keliančiais laikais. „Svarbu surasti laiko ištrūkti ir leisti nutikti gražiems dalykams“, – aiškina ji. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ su „Canon“ tvirtinimo adapteriu EF-EOS R ir objektyvu „Canon EF 85mm f/1.4L IS USM“; nuostatos: 1/160 sek., f/1,8 ir ISO 100. © Steffi Marla

Stovėdama ant tako su medžiais iš abiejų pusių moteris laiko dviračio vairą ir žiūrėdama atgal šypsosi į fotoaparatą.

Steffi linkusi dirbti viena, be padėjėjo. „Naudoju trikojį, ant kurio pritvirtinu „Canon EOS R“, o užraktą paleidžiu mobiliuoju telefonu, naudodamasi programėle „Canon Camera Connect“, – sako ji. – Taip visada matau, ar esu tinkamoje padėtyje.“ Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R“ ir „Canon“ tvirtinimo adapteriu EF-EOS R bei objektyvu „Canon EF 85mm f/1.4L IS USM“; nuostatos: 1/1600 sek., f/2,5 ir ISO 100. © Steffi Marla

Nors Steffi vaizdai skiriasi priklausomai nuo metų laiko ir nustatymų, yra tam tikrų bendrų elementų, nuo kurių ji nenuklysta. „Fonas yra labai svarbus, kaip ir spalvos bei šviesa, – sako ji. – Aksesuarai yra puiku. Skrybėlė, knyga, skara ar gėlių puokštė gali padaryti nuotrauką įdomesnę. Taip pat labai mėgstu fotografuoti be nepažįstamų žmonių.“

Tai prisideda prie atmosferos, kuri yra nuosekli visame jos teikiamame turinyje. Būtent tai patraukia jos sekėjus ir skatina sugrįžti ir pamatyti daugiau nuotraukų. „Mano sekėjai taip pat mėgsta šį romantišką ir ramų gyvenimą, – sako ji. – Daugelis trokšta šiek tiek daugiau ramybės ir idealaus pasaulio. Galite pasvajoti apie save mano nuotraukose.“

Socialinių tinklų patrauklumas yra tame, kad juose vyksta pokalbiai. Steffi ne tik transliuoja. Nors žongliruoja tarp šeimos gyvenimo ir darbo, ji stengiasi bendrauti su savo sekėjais atsakydama tiems, kurie parašo komentarų apie jos įrašus. „Esu draugiška ir visada stengiuosi būti aktyvi, – sako ji. – Reguliariai skelbiu įrašus ir stengiuosi parodyti kažką asmeninio.“

Išlikite savimi

„Manau, pasąmonėje jūs visada tobulėjate ir tikriausiai negalite išvengti keitimosi, – sako Steffi. – Man asmeniškai įdomu matyti, kaip laikui bėgant keičiasi mano stilius.“

Tai reiškia, kad evoliucija turi būti laipsniška. Pasirinkus estetikos tipą, jūsų sekėjai ateis pas jus, todėl įsitikinkite, kad viskas, ką pasirenkate tikrai atitinka jūsų asmenybę. „Man patinka, kai nuotraukos ar situacijos spinduliuoja harmoniją, ypač kai yra spalvų, proporcijų ir šviesos balansas“, – sako Steffi.

Kiekviena nuotrauka, kuria dalinatės, turėtų būti kupina jūsų estetikos. Ji turėtų slypėti už kiekvieno jūsų priimamo sprendimo dėl nuotraukos, turėti įtakos jūsų vietai, kompozicijai ir kt. Būtent filosofija formuoja jūsų turinį, todėl, kad ir kurią pasirinktumėte, priimkite ją iki galo.

Autorė: Rachel Segal Hamilton

*„Adobe“, „Photoshop“ ir „Lightroom“ yra registruotieji arba neregistruotieji „Adobe“ prekių ženklai Jungtinėse Amerikos Valstijose ir (arba) kitose šalyse.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Priimkite 7 dienų fotografijos iššūkį

Fotografas Ellisas Reedas atskleidžia, kaip galima palikti savo kūrybinę komforto zoną ir kasdien nufotografuoti kažką įdomaus.

Patobulinkite asmenukę

„TikTok“ naudotoja Nina Collins aiškina, kaip namuose užfiksuoti kūrybiškus autoportretus.

Fotografavimas esamoje šviesoje

Sužinokite, kaip rasti ir nustatyti geriausią šviesą, kad pagerintumėte nuotraukų išvaizdą.

Pasakiški portretai

Dešimt ekspertės Rosie Hardy patarimų, kaip kurti įsimintinus mistinius vaizdus.