VAIZDO TINKLARAŠČIAI

Pasaulis platus. Kelionių vaizdo tinklaraštininkė Chloe Gunning išbando „Canon RF 16mm F2.8 STM“

Leisdamiesi į kelionę su „Wanderlust Chloe“, sužinosite, kodėl ypač plataus kampo, nebrangus RF objektyvas puikiai tinka kelionių vaizdo tinklaraščiui.
Jauna moteris stovi priešais sieną su spalvingais grafičiais ir laiko „Canon EOS R6“ su „Canon RF 16mm F2.8 STM“ objektyvu.

Chloe Gunning yra viena iš žinomiausių Jungtinės Karalystės kelionių vaizdo tinklaraštininkių. Anksčiau ji dirbo muzikos pramonėje, nepriklausomoje radijo stotyje ir TV talentų laidos užkulisiuose, bet 2014 m. nusprendė, kad atėjo laikas pokyčiams. Ji pradėjo tyrinėti pasaulį fotoaparatu ir rašyti tinklaraštį bei vaizdo tinklaraštį „Wanderlust Chloe“, dalytis istorijomis, patarimais ir vaizdais iš viso pasaulio.

Iki šiol Chloe naudojo „Canon EOS M50“ (dabar jį pakeitė „Canon EOS M50 Mark II“). „Visada mėgau naudoti jį kelionių tinklaraščiui, ˜– sako ji. – Tai puikus, universalus, nedidelis aparatas, jis kokybiškas ir lengvai naudojamas. Labiausiai man patinka, kad jis labai kompaktiškas ir tinka kelionėms, be to, jis turi atverčiamą ekraną, tad puikiai tinka vaizdo tinklaraščiams ir asmenukėms.“

Tačiau ruošdamasi filmuoti kelionių vadovą po Anglijos miestą Bristolį, Chloe išmėgino „Canon“ EOS R sistemą. Sukurta kūrėjams, nuolat ieškantiems naujų būdų turiniui parodyti, R sistema atveria vaizdo tinklaraštininkams ir nuomonės formuotojams galimybę naudotis vis platesniu kokybiškų RF objektyvų asortimentu, įskaitant naujausią „Canon RF“ objektyvų narį – „Canon RF 16mm F2.8 STM“. Naujasis ypač plataus kampo RF objektyvas gali aprėpti plačią panoramą ir turi greitą f/2.8 didžiausią diafragmą, tad atveria gausybę kūrybinių galimybių.

Chloe nufilmavo miesto vaizdo tinklaraštį viso kadro fotoaparatu „Canon EOS R6“, bet „Canon RF 16mm F2.8 STM“, sveriantis vos 165 g, taip pat bus puikus kompaktiškas pagalbininkas ir tiks pradedančiųjų lygio EOS R sistemos fotoaparatui, kaip antai nedidukam ir lengvam „Canon EOS RP“.

Ypač plataus vaizdo

„Canon RF 16mm F2.8 STM“ vaizdo tinklaraštininkams suteikia daug privalumų. Pirmiausia, jis aprėpia labai platų vaizdą, todėl daug lengviau užfiksuoti aplinką fotografuojant asmenukes. „Man labai patinka vaizdo tinklaraščiams naudoti labai plačius objektyvus, nes viename kadre galiu daug užfiksuoti, – tvirtina Chloe. – Jei žiūrovai mato platų mane supančios aplinkos vaizdą, kai kalbu apie jį, vaizdu galiu papasakoti išties puikią istoriją.

Jis puikiai tiko kadrams keliaujant laivu, ypač Bristolyje, – aiškina ji. – Buvo kelios akimirkos, kai prisėdau ant laivo krašto ir filmavau save žvalgydamasi ir kalbėdama. Ypač plataus kampo objektyvas aprėpia didelį aplinkos vaizdą, spalvotų namų eiles, laivą „SS Great Britain“ ir kitus pro šalį plaukiančius laivus.“

Jauna moteris prisėdusi ant laivo krašto laiko „Canon EOS R6“ ant trikojo laikiklio, o fone matyti upė ir namų eilė.

Chloe džiaugėsi galėdama nuotraukose aprėpti tiek daug vaizdų. „Manau, jie labiau įtraukia žiūrovą, pasijunti tarsi pats būtumei tame kadre“, – sako ji.

Toks platus vaizdas taip pat praverčia dirbant gan ankštose vietose, pavyzdžiu, rengiant vaizdo tinklaraštį miegamajame ar virtuvėje ir negalint fiziškai atsitraukti, kad atsivertų platesnis vaizdas. Plataus kampo objektyvas, kaip antai „Canon RF 16mm F2.8 STM“ aprėps kuo daugiau erdvės.

Plataus kampo objektyvą taip pat dažniausiai renkamasi peizažo fotografijai, ir šiuo privalumu Chloe kaip tik ir pasinaudojo filmuodama panoraminius Bristolio vaizdus. „Puikiai sekėsi filmuoti iš Kliftono observatorijos ir prie kabančio Kliftono tilto, – sako ji. – Galėjau taip parinkti kadrus, kad matytųsi visas tiltas, Eivono tarpeklis ir miesto kraštovaizdis – viską viename kadre. Tai didžiulė panorama, tad tikrai įspūdinga, kad objektyvas gali tiek aprėpti!“

Kelionėms tinkantis dizainas

Žvelgiančios per petį jaunos moters nuotrauka, ji eina per dengtą turgų ir filmuoja save fotoaparatu „Canon EOS R6“.

Šis aparatas turi pakreipiamą jutiklinį ekraną, viso kadro jutiklį, 4K/60p vaizdo įrašų funkciją, geriausią šioje klasėje vaizdo stabilizavimo funkciją ir pasižymi kompaktišku dizainu, tad „Canon EOS R6“ puikiai tinka kelionėms ir vaizdo tinklaraščiams, nes geba nufilmuoti aukščiausios kokybės vaizdo įrašus ir kadrus. „Naudojau „Canon Tripod Grip HG-100TBR“ ir įjungiamą papildomą mikrofoną „DM E-100 Stereo Microphone“, kad bėgiodama po piestą vaizdo tinklaraščiui turėčiau lengvai naudojamą įrangą, – sako Chloe. – Apskritai daugelį fotoaparato parametrų buvau nustačiusi automatiniu režimu.“

Jauna moteris sėdi prie stalo, šypsosi ir laiko pakėlusi suktinį su daržovėmis prie forotaparato, sumontuoto ant mini trikojo „Canon Tripod Grip HG-100TBR“ ir pastatyto ant stalo.

„Canon Tripod Grip HG-100TBR“ galima naudoti dvejopai – kaip ergonomišką rankeną su įmontuotais nuotoliniais fotoaparato valdikliais ir kaip stabiliai stovintį trikojį, jei reikia, kad abi rankos būtų laisvos. Jis taip pat turi išplečiamą laikiklį išoriniam mikrofonui sumontuoti, pvz., „Canon Stereo Microphone DM-E100“.

Filmuodama Bristolį Chloe sumontavo savo EOS R6 ant „Canon Tripod Grip HG-100TBR“, todėl galėjo lengviau filmuoti save viena ranka, be to, išsiskleistas jis tampa nedideliu stabiliu atraminiu trikoju.

„Canon RF 16mm F2.8 STM“ turi beveik negirdimą automatinio fokusavimo technologiją su žingsniniu varikliu (STM) – tai puiki funkcija, praverčianti norint įrašyti į fotoaparatą siužetus arba užfiksuoti aplinkos garsus. Norėdama, kad įrašomo garso kokybė būtų kuo geresnė, Chloe sumontavo „Canon Stereo Microphone DM-E100“ ant fotoaparato montavimo jungties („hotshoe“). Šis mikrofonas jungiamas prie kameros 3,5 mm garso kištuko, o prireikus gali būti montuojamas ir ant „Tripod Grip HG-100TBR“, kuris turi specialiai mikrofonui skirtą laikiklį, kad prie fotoaparato montavimo jungties būtų galima prijungti kitus priedus.

Net naudodama viso kadro EOS R6, Chloe pastebėjo, kad sąranką su lengvu „Canon RF 16mm F2.8 STM“ labai lengva valdyti. „Nudžiugau pamačiusi, kad sąranka turi daug panašių funkcijų kaip mano „EOS M50“, – priduria ji. – Meniu lengvai rasdavau reikiamus parametrus, nes jie išdėstyti panašiai.“

Jau išbandytas EOS R6 funkcijas Chloe įvertina teigiamai. Visi „Canon EOS R System“ fotoaparatai turi patogų platų RF tvirtinimo pagrindą, todėl kamera ir objektyvas gali greičiau komunikuoti, aparatas mažiau virpa, bet to, atsiranda daugiau kūrybinių galimybių. Naujos kartos RF objektyvai taip pat geriau veikia prieblandoje ir geriau automatiškai fokusuoja, todėl įspūdingus vaizdus galima užfiksuoti visokiausiose vietose ir bet kuriuo dienos ar nakties metu.

Greitas ir universalus

Jauna moteris stovi matomų danguje miesto kontūrų fone ir filmuoja save „Canon EOS R6“ su „Canon RF 16mm F2.8 STM“ objektyvu.

„Ranka perjungdavau du parametrus: filmavau 30 k./sek. ir 60 k./sek., bet visada – 4K“, – paaiškina Chloe. – Norėjau, kad papildoma medžiaga atrodytų kaip kinas, žinojau, kad filmuodama 60 k./sek. galėsiu sulėtinti klipus ir padaryti labai gražų efektą.“

Jauna moteris stovi plačios gilaus tarpeklio, kurį jungia kabantis tiltas, panoramos fone.

Fiksuodama įspūdingus panoraminius vaizdus, kaip antai kabantį Kliftono tiltą ir Eivono tarpeklį, Chloe naudojosi visomis plataus kampo perspektyvos galimybėmis, kurias teikia „Canon RF 16mm F2.8 STM“ objektyvas. Fotografuota „Canon EOS R6“ su objektyvu „Canon RF 16mm F2.8 STM“.

Fotoaparatu Chloe nufilmavo įvairių siužetų ir daug papildomos medžiagos. „Bristolis – puikus miestas tokiems siužetams rengti, jame daug įvairiausių vietų: ir uostas, ir spalvingas gatvės menas, margi turgūs, užkandinės, ir žinoma garsioji Kliftono tarpeklio panorama. Norėjau sukurti vaizdo tinklaraštį, kuris būtų puikus įvadas kiekvienam, kas lankosi mieste pirmą kartą.“

Kai kuriose Chloe filmuotose patalpose buvo gana tamsu, bet greita didžiausia „Canon RF 16mm F2.8 STM“ diafragma ir neprilygstamos EOS R6 funkcijos prietemoje atvėrė jai daugiau galimybių. „Galėjau filmuoti naudodama f/2,8, todėl vaizdo įrašo medžiaga šviesesnė, švaresnė, joje mažiau triukšmo. Tai man taip pat pravertė darant kai kurias nuotraukas dieną. Jei nuotrauka mažiau grūdėta, man bus lengviau redaguoti.“

Jauna moteris nukreipusi „Canon EOS R6“ fotoaparatą su „Canon RF 16mm F2.8 STM“ objektyvu į augalą parduotuvėje.

Norėdama sukurti švarias kompozicijas marguose Bristolio turguose, Chloe dažnai fokusuodavo ir parodydavo iš arti įvairias detales. „Canon RF 16mm F2.8 STM“ objektyvas gali priartinti objektą net iki 13 cm, tad tai jai suteikė daug kūrybinių galimybių.

Jauna, iš nugaros nufotografuota moteris, nukreipusi „Canon EOS R6“ fotoaparatą į salotų vitriną su įvairiais spalvingų salotų dubenimis.

Plonas, nebrangus objektyvas „Canon RF 16mm F2.8 STM“ užtikrina išskirtinę kokybę plačiame regos lauke.

Be to, „RF 16mm F2.8 STM“ sufokusuoja vaizdą net 13 cm atstumu – ši savybė labai paįvairins vaizdo tinklaraštį. „Nors objektyvas ypač platus, jis gali sufokusuoti labai arti, man tai labai patinka, – džiaugiasi Chloe. – Tai man pravertė filmuojant Bristolio Šv. Mikalojaus turguje, nes norėjau priartinti ir parodyti kai kuriuos parduodamus produktus. Su šiuo objektyvu man pavyko užfiksuoti įvairius elementus, pavyzdžiui, morkų salotų tekstūrą ir gaivias spalvas. Taip pat puiku, kad pereidama nuo priekinio fono į galinį galėjau greitai fokusuoti vaizdą, nesugadindama jo kokybės.“

Žinoma, vaizdo kokybė svarbiausia. Tai padės jūsų vaizdo įrašams išsiskirti iš gausybės filmuoto išmaniaisiais turinio. „Canon RF 16mm F2.8 STM“ turi devynis objektyvo elementus, įskaitant asferinį objektyvą švariems ir kontrastingiems vaizdams fotografuoti, todėl nufilmuotos vietos atrodo vaizdingos, nesvarbu, ar filmuosite margas Bristolio gatves, ar nepakartojamus Sardinijos paplūdimius. Sujukite jį su „Canon EOS R6“ arba EOS RP, ir turėsite puikų rinkinį pradėti kelionei į kokybiškų vaizdo tinklaraščių pasaulį.Autorius: Marcus Hawkins

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai