Vaizdo tiklaraščių kūrimo būdai: aštuoni patarimai, kaip pradėti kurti

Pradėti kurti vaizdo tinklaraštį yra smagu, teikia pasitenkinimą ir yra lengviau nei bet kada anksčiau, ypač vadovaujantis mūsų ekspertų patarimais, kaip kurti kokybiškesnius, efektyvesnius vaizdo tinklaraščius.
Moteris laiko fotoaparatą, prijungtą prie trikojo, ištiesusi ranką ir nukreipusi į save; už jos matyti neryški įvairiaspalvių pastatų eile ant upės kranto.

Radote savo nišą, gražią vietą ir įtikinančią istoriją. Galbūt galvojate, kad tai yra tobulo vaizdo tinklaraščio įrašo receptas, bet ar žinote, kokį rinkinį pasirinkti ir kaip filmuoti, kad jūsų vaizdo įrašas būtų pakankamai aukšto standarto jūsų įnoringai publikai?

Šiame straipsnyje apie vaizdo tinklaraščių kūrimą atskleisime aštuonis patarimus, kurie gali padėti ir pradedantiesiems, ir patyrusiems vaizdo tinklaraštininkams pagerinti savo tinklaraščius. Sužinokite, kaip kurti kokybiškus vaizdo tinklaraščius, kad jūsų žiūrovai nekantriai lauktų kitų įrašų: kaip pasiekti, kad įrašas nedrebėtų ir būtų ryškus, kuo svarbus kūrybiškas kadro nustatymas ir ką reikia padaryti, kad garsas būtų raiškus ir aiškus. Nesvarbu, kokį fotoaparatą naudojate savo vaizdo tinklaraščiui kurti – tai gali būti „Canon PowerShot G7 X Mark III“, „Canon EOS M50 Mark II“, „Canon EOS R10 Mark II“ arba „Canon EOS R6“,– čia sužinosite, į ką reikėtų atsižvelgti kuriant savo pirmuosius vaizdo tinklaraščio įrašus.

1. Rinkdamiesi rinkinį, siekite fotoaparato ir jutiklio dydžio pusiausvyros

Suskaidytas vaizdas, kuriame matyti fotoaparatas „Canon EOS R6“ ant didelio samanoto akmens ir „Canon EOS R7“, taip pat padėtas ant akmens.

„Canon“ viso kadro jutikliai yra 1,6 k. didesni už APS-C formato jutiklius. Tai reiškia, kad APS-C formato fotoaparatas, pvz., EOS R7 (dešinėje) suteikia siauresnį vaizdą nei viso kadro fotoaparatas, pvz., EOS R6 (kairėje), kai prie jo prijungtas tas pats objektyvas, kurio „apkirpimo koeficientas“ yra 1,6 k., tad viso kadro 24 mm objektyvas, prijungtas prie APS-C formato fotoaparato suteiks 38,4 mm regos lauką.

Fotoaparatas su didesniu jutikliu suteikia geresnę vaizdo kokybę, bet vaizdo tinklaraščiams svarbus tinkamas jutiklio ir bendro fotoaparato dydžio balansas. Pavyzdžiui, „PowerShot G“ serijos fotoaparatas su integruotu objektyvu, pvz., „Canon PowerShot G7 X Mark III“, yra itin mažas ir patogus nešioti vaizdo tinklaraščių fotoaparatas. Tačiau naudodami beveidrodinį fotoaparatą arba DSLR su keičiamais objektyvais, galėsite pasirinkti daugiau įvairių objektyvų.

Fotoaparatų su keičiamais objektyvais atveju dar turėsite pasirinkti arba viso kadro, arba APS-C formato fotoaparatą. Viso kadro fotoaparatai (pvz., „Canon“ fotoaparatai EOS RP ir EOS R6) pasižymi dideliais jutikliais su plačiu dinaminiu diapazonu ir puikiu veikimu esant silpnam apšvietimui, taip pat plačiu regos lauku, tačiau pats fotoaparato korpusas yra didesnis ir sunkesnis. APS-C fotoaparatuose (apimantys ir beveidrodinius „Canon“ fotoaparatus EOS R10 ir EOS R7) naudojamas mažesnis jutiklis, todėl regos laukas mažesnis, tačiau fotoaparatas mažesnis ir lengvesnis.

2. Vaizdo tinklaraščiams tinkamiausi objektyvai

Moteris vasarine suknele ant jūros kranto, turėdama rankoje šaltą gėrimą, laiko prieš save fotoaparatą ir filmuoja save.

Universalusis objektyvas „RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“ suteikia platų matymo lauką, puikiai tinkantį vaizdo tinklaraščiams kurti.

Dauguma vaizdo tinklaraštininkų teikia pirmenybę plačiakampiams objektyvams, nes juos galima naudoti mažose erdvėse, pvz., miegamajame ar virtuvėje, ir parodyti kuo daugiau erdvės. 24 mm objektyvas gerai pasitarnauja šiuo tikslu, tačiau ypač plataus kampo objektyvas, kurio efektyvus židinio nuotolis yra mažesnis nei 24 mm, suteikia dar geresnį rezultatą.

Taigi, jei naudojatės APS-C formato fotoaparatu, pvz., „Canon EOS M50 Mark II“, prijungę prie jo ypač plataus kampo objektyvą, pvz., „Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM“, galėsite į kadrą sutalpinti kur kas daugiau.

Viso kadro EOS R sistemos fotoaparatams, pvz., EOS R6 arba EOS RP, tinka kompaktiškas, tyliai veikiantis ir paprastas naudoti objektyvas „RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“, suteikiantis panašų ypatingai platų regos lauką. DSLR naudotojai gali rinktis „Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM“, kurį taip pat galima naudoti su EOS R sistemos fotoaparatais pasinaudojant EF-EOS R tvirtinimo adapterių asortimentu.

Kad ir kokį objektyvą pasirinktumėte naudoti, apverskite fotoaparato ekraną, kad būtų lengviau patekti į kadrą, ir be jokio vargo filmuokite save arba fotografuokite iš žemai. Dauguma fotoaparatų, pvz., „Canon PowerShot G7 X Mark III“ galima per „Bluetooth“ sujungti ir su savo išmaniojo įrenginio programėle „Canon Camera Connect“, kad galėtumėte save filmuoti ar fotografuoti nuotoliniu būdu.

3. Fiksuoto ar kintamo židinio nuotolio objektyvas?

Fotoaparatas EOS R6, objektyvas „RF 16mm F2.8 STM“ ir mikrofonas padėti ant medinio lauke stovinčio stalo.

Puikus pradedančiųjų vaizdo tinklaraštininkų objektyvas, tinkantis EOS R sistemos fotoaparatams, yra „Canon RF 16mm F2.8 STM“. Jis yra ypač plataus kampo, greitas, itin kompaktiškas ir įperkamas.

Dar vienas pasirinkimas, su kuriuo susiduria vaizdo tinklaraštininkai, yra fiksuoto ir kintamo židinio nuotolio objektyvo pasirinkimas. Fiksuoto židinio nuotolio objektyvais regos laukas yra vienas, jų diafragmos paprastai būna didesnės. Kuo didesnė diafragma (tai yra, mažesnis f skaičius), tuo daugiau šviesos patenka į objektyvą, o tai reiškia geresnę vaizdo kokybę silpno apšvietimo sąlygomis. Dėl didelės diafragmos lengviau pasiekti siaurą lauko gylį, tad jei norite filmuoti tiksliai sufokusavę objektą neryškiame fone, fiksuoto židinio nuotolio objektyvas galėtų būti geriausias pasirinkimas.

Fiksuoto židinio nuotolio objektyvai daugeliu atvejų užtikrina didesnį optikos aštrumą, o fiziškai yra mažesni ir lengvesni. Jei paprastai vaizdo tinklaraščio įrašą kuriate iš vienos padėties ir norite užtikrinti didžiausią vaizdo kokybę, tuomet fiksuoto židinio nuotolio objektyvas galėtų būti prasmingiausias pasirinkimas. Viso kadro EOS R sistemos fotoaparatams tinka mažas ir lengvas „RF 24mm F1.8 MACRO IS STM“: jis yra pakankamai platus kuriant vaizdo tinklaraščius patalpoje, o f/1.8 diafragma puikiai praverčia suliejant foną ir filmuojant tamsesnėmis sąlygomis.

Kintamo židinio nuotolio objektyvai paprastai yra didesni, nes reikia papildomų judančių dalių, tačiau jų universalumas gali būti naudingas, jei filmuojate iš įvairių atstumų ir skirtingose vietose. Kintamo židinio nuotolio objektyvais su dideliu židinio nuotolių diapazonu, pvz., „RF 24-105mm F4-7.1 IS USM“, galima filmuoti ir iš plačiakampio, ir iš teleobjektyvo padėties nekeičiant objektyvų, tad nereikia su savimi nešiotis papildomų objektyvų.

4. Pasirinkite skiriamąją gebą ir kadrų dažnį

Vyras filmuoja save medituojantį ant uolos krašto su „Canon PowerShot G7 X Mark III“. Fone matomas vandenynas.

Kad ir koks kūrybiškas būtų turinys, verta patobulinti ir vaizdo įrašų detalumą. Ieškokite fotoaparatų, kurie filmuoja „Full HD“ arba 4K skiriamąja geba – „Full HD“ yra geras pradinis standartas, bet 4K užtikrina didesnį detalumą, todėl galima apkirpti ir stabilizuoti vaizdo įrašą nepakenkiant jo kokybei. Žinoma, 4K vaizdo įrašo nebūtina skelbti 4K skiriamąja geba, bet nepamirškite, kad 4K įrašą ilgiau užtruks redaguoti ir įkelti.

Svarbiausia atsižvelgti į tai, koks kadrų dažnis labiausiai tinka jūsų temai. Sklandus filmavimas 60 kadrų per sekundę (k./s) dažniu labiausiai tinka veiksmo tinklaraščiams: naudodami šį dažnį galėsite kurti ir sulėtinto veiksmo efektus. 30 k./s arba 25 k./s tiks viskam kitam. Jei norite dar detalesnio sulėtinto vaizdo, fotoaparatai EOS R7 ir „PowerShot G7 X Mark III“ siūlo iki 120 k./s kadrų dažnį filmuojant „Full HD“ skiriamąja geba.

5. Pasirūpinkite, kad vaizdas nejudėtų ir būtų sufokusuotas

„Canon“ fotoaparatas „EOS M50 Mark II“ su viršuje prijungtu mikrofonu ir atlenktu bei nukreiptu į priekį ekranu, pritvirtintas mažo trikojo, pastatyto ant balto stalo.

„Canon EOS M50 Mark II“ buvo kuriamas galvojant apie vaizdo tinklaraščių kūrimą. Dėl veidų ir objektų sekimo automatinio fokusavimo funkcijos ir 143 automatinio fokusavimo taškų juo puikiai sufokusuojami jūs, be to, jis gali netgi įrašyti vaizdo įrašus laikant fotoaparatą vertikaliai, tad įrašai būna iškart parengti siųsti į „TikTok“ arba „Instagram“ klipus („Reels“).

Maži ir lengvi „Canon“ vaizdo tinklaraščių kūrimo fotoaparatai, pvz., „Canon PowerShot G7 X Mark III“, „Canon EOS M50 Mark II“ ir „Canon EOS R10“, idealiai tinka judesiui filmuoti. Įdomus vaizdo tinklaraštis turėtų kviesti žiūrovus keliauti kartu – per akmenimis grįstas miestų gatves ar kartu išgyvenant jūsų jaudulį išpakuojant naujausią gautą pirkinį – ir čia gali būti labai svarbus judesys. Pasirūpinkite, kad vaizdas nedrebėtų ir netrukdytų žiūrėti, o jūsų žiūrovai galėtų visą dėmesį sutelkti į įdomią vietovę arba jaudinančią istoriją.

Kad įrašai būtų stabilūs, atremkite fotoaparatą į delną ir suimkite už šono. Jei reikalinga papildoma atrama, gali praversti prie fotoaparato tvirtinamas rankenos priedas.

Technologijos gali nepaprastai padėti: kad filmai būtų ryškūs ir stabilūs, naudokite objektyvus su vaizdo stabilizavimo funkcija arba fotoaparatus, kuriuose įdiegtas koks nors vaizdo stabilizatorius. Fotoaparato „PowerShot G7 X Mark III'“ 5 ašių dinaminis vaizdo stabilizatorius yra sukurtas kompensuoti fotoaparato drebėjimą, net jeigu bėgate, filmuojate panoraminius kadrus arba visiškai priartinę vaizdą. Kai kurie EOS R sistemos fotoaparatai pasižymi jutiklį paslenkančiu integruotu vaizdo stabilizavimu (IBIS), stabilizuojančiu vaizdą, neatsižvelgiant į tai, koks objektyvas prijungtas, tačiau kai naudojate objektyvą su optiniu vaizdo stabilizavimu (IS) su fotoaparatais, kuriuose įdiegtas IBIS, abi IS sistemos veikia išvien, kad susidorotų su platesniu vibravimų diapazonu, nei tai galėtų padaryti viena sistema.

Vaizdo tinklaraštininko veidas visada yra dėmesio centre, todėl svarbu jį tinkamai sufokusuoti. „Canon“ veidų ir akių aptikimo technologija gali automatiškai susekti veidą ir užtikrinti, kad jis visada būtų sufokusuotas.

6. Tikslingas panoraminis filmavimas

Moteris sode filmuoja save „Canon“ fotoaparatu „PowerShot G7 X Mark III“, prijungtu prie „Canon“ trikojo-rankenos.

Puikus priedas keliaujantiems vaizdo trinklaraščių kūrėjams yra „Canon“ trikojis-rankena HG-100TBR. Atliekantis ir mini trikojo, ir rankenos funkciją, kartu su nuimamais nuotolinio įrašymo valdikliais bei reguliuojama galva, jis padeda užtikrinti stabilumą ir jame netgi yra vieta prijungti išorinį mikrofoną.

Horizontalus fotoaparato judinimas filmuojant, vadinamasis „panoraminis“ filmavimas, suteikia auditorijai galimybę pamatyti vaizdą jūsų akimis – kad kartu galėtų nužvelgti plačią įlanką arba akį traukiančių pastatų peizažą. Pernelyg stiprus panoraminis filmavimas gali trikdyti, bet, naudojant jį protingai, įrašai gali būti įdomesni ir padėti perteikti jūsų istorijos tėkmę.

Panoraminį filmavimą naudokite taupiai, neskubėdami ir išlaikydami lygų horizontą. Tam tikruose fotoaparatuose, pvz., „PowerShot G7 X Mark III“, yra ir gulsčiuko indikatorius, kuris padeda lengvai pasiekti lygų horizontą. IBIS, įdiegtas naujausiuose EOS R sistemos fotoaparatuose, pvz., EOS R7, taip pat palengvina ir automatinį horizontalumo nustatymą. Jei neturite trikojo, pastatykite fotoaparatą ant ko nors stabilaus – suoliuko ar stalo krašto – ir tada jį ramiai ir tikslingai judinkite į vieną pusę.

7. Prijunkite išorinį mikrofoną, kad garsas būtų geresnės kokybės

„Canon“ fotoaparatas EOS R10 su viršuje prijungtu mikrofonu DM-E1D stovi ant trikojo, pastatyto ant ryškia saulės šviesa apšviesto stalo.

Stereofoninis mikrofonas „Canon DM-E1D“ yra visiškai skaitmeninis, belaidis ir maitinamas iš paties fotoaparato; galima nustatyti tris kryptinio garso fiksavimo režimus (vamzdinį, 90° arba 120º). Jis yra veiksminga priemonė pagerinti garso kokybę, be to, suderinamas su visais fotoaparatais, kuriuose yra daugiafunkcinė priedų jungtis, įskaitant fotoaparatus EOS R3, EOS R7 ir EOS R10.

Dauguma filmuojančių fotoaparatų suteikia priimtiną garso kokybę, ypač naujausi modeliai, pvz., EOS R7 ir EOS R10, bet jeigu jūsų vaizdo tinklaraščiui svarbus puikus garsas, vertėtų prijungti išorinį mikrofoną. Išorinis mikrofonas ypač naudingas, kai dirbate lauke, nes integruotas mikrofonas greičiausiai įrašys trikdantį foninį triukšmą, pvz., vėją, o išorinį mikrofoną galite padėti taip, kad triukšmo nesigirdėtų. Kai kuriuose fotoaparatuose yra įdiegta vėjo filtro funkcija, kad prislopintų vėjo sukelto triukšmo įrašymą integruotais mikrofonais, tačiau ši funkcija prislopina ir boso garsus, tad dažnu atveju įrašomas ne toks natūralus garsas, nei tai būtų padaroma gerai pozicionuotu išoriniu mikrofonu.

Jei norite naudoti išorinį mikrofoną, ieškokite fotoaparato su išorinio mikrofono lizdu, pvz., „Canon EOS M50 Mark II“, „PowerShot G7 X Mark III“ arba EOS R7.

8. Bendrinkite „Wi-Fi“ ryšiu

Rankos reguliuoja prie trikojo prijungto „Canon PowerShot G7 X Mark III“ LCD ekraną, kuris nukreiptas į asmenį, kad galėtų matyti, ką filmuoja.

Fotoaparatai su sukiojamais ekranais puikiai tinka vaizdo tinklaraščiams kurti. Tiesiog apverskite ekraną taip, kad filmuodami matytumėte save, ir bus paprasta užtikrinti tinkamą kadruotę.

Dauguma šiuo metu rinkoje esančių fotoaparatų, įskaitant „Canon EOS M50 Mark II“ ir „Canon EOS R7“, turi integruotą „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“, todėl galite belaidžiu būdu bendrinti failus ir kurti jų atsargines kopijas bet kurioje pasaulio vietoje. Naudojant suderinamus „Wi-Fi“ funkciją turinčius „Canon“ fotoaparatus, kai jie prijungti prie interneto, per „image.canon“ galima sklandžiai perduoti vaizdus ir filmus į debesį, kuriame jie saugiai laikomi, be to, galima automatiškai persiųsti į įrenginius ir žiniatinklio paslaugų svetaines.

„Canon PowerShot G7 X Mark III“ turi visada veikiantį „Bluetooth“ ir „Wi-Fi“ saitą su jūsų išmaniuoju įrenginiu, be to, galite prisijungti „Wi-Fi“ ryšiu prie išmaniojo įrenginio arba tinklo su interneto prieiga ir tiesiogiai transliuoti į savo „YouTube“1 kanalą.

Autoriai: Natalie Denton ir Sam Kieldsen

  1. Šio gaminio tiesioginio srautinio perdavimo paslauga palaiko tiesioginį srautinį perdavimą tik „YouTube“. Norint naudoti tiesioginio srautinio perdavimo paslaugą būtina išankstinė registracija „image.canon“.

    Pagal „YouTube“ „Tiesioginio srautinio perdavimo apribojimus“, naudotojai privalo turėti mažiausiai 1 000 kanalo prenumeratorių, kad galėtų tiesiogiai transliuoti iš mobiliojo įrenginio. Šis apribojimas taip pat taikomas ir „YouTube“ tiesioginio srautinio perdavimo paslaugai, kurią galima naudoti su „Canon PowerShot G7 X Mark III“

    Jei reikia naujausios informacijos apie apribojimus, apsilankykite „Google“ pagalbos tarnyboje.

    Tiesioginis srautinis perdavimas „YouTube“ gali keistis, sustoti arba nutrūkti be įspėjimo.

    Iš anksto turėkite omenyje, kad „Canon“ neprisiima jokios atsakomybės už trečiųjų šalių teikiamas paslaugas, įskaitant tiesioginį srautinį vaizdo perdavimą per „YouTube“.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Pasirinkite savo vaizdo tinklaraščio nišą

Norite pradėti kurti vaizdo tinklaraštį? Čia sužinosite, kaip pasirinkti savo nišą ir „Canon“ fotoaparatą bei fotoaparato objektyvą, puikiai tinkantį jūsų poreikiams.

Turinio kūrimas naudojant EOS R50

Kurkite aukštesnės kokybės socialinių tinklų turinį naudodami „Canon“ EOS R50.

Patarimai, kaip patobulinti savo vaizdo įrašus socialiniuose tinkluose

Keturi kūrėjai aptaria, kas paverčia turinį puikiu ir kaip išsiskirti iš kitų internete.

Vaizdo tinklaraščiams tinkamiausi „Canon“ fotoaparatai ir objektyvai

„Canon“ gamina įvairius fotoaparatus ir objektyvus, puikiai tinkamus turinio kūrėjams. Šis vadovas padės rasti tinkamiausią produktą.