Two women pose in front of a camera in a clothes shop.

VAIZDO TINKLARAŠČIAI

Atskleiskite savo aistrą ir asmenybę: kaip pradėti vaizdo tinklaraštį jau šiandien

Radote savo nišą, gražią vietą ir įdomią istoriją, apie kurią norite sukurti vaizdo tinklaraščio įrašą. Galbūt turite visas tobulo įrašo sudedamąsias dalis, bet ar žinote, kokį rinkinį pasirinkti ir kaip filmuoti, kad jūsų vaizdo įrašas būtų pakankamai aukšto standarto jūsų įnoringai publikai?

Šiuose vaizdo tinklaraščių patarimuose rasite septynis geriausius patarimus pradedantiesiems ir patyrusiems vaizdo tinklaraštininkams, siekiantiems pagerinti savo įrašų kokybę. Sužinokite, kaip kokybiškai filmuoti, kad jūsų žiūrovai nekantriai lauktų kitų įrašų: kaip pasiekti, kad įrašas nedrebėtų ir būtų ryškus, kuo svarbus kūrybiškas kadro nustatymas ir ką reikia padaryti, kad garsas būtų raiškus ir aiškus. Nesvarbu, ar filmuojate naudodami „Canon PowerShot G7 X Mark II“, atnaujintą „Canon PowerShot G7 X Mark III“, „Canon EOS M50“ ar „Canon EOS 250D“, štai keli svarbiausi dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti kuriant pirmuosius vaizdo tinklaraščio įrašus.

1. Rinkdamiesi rinkinį, siekite fotoaparato ir jutiklio dydžio pusiausvyros

Fotoaparatas su didesniu jutikliu suteikia geresnę vaizdo kokybę, bet vaizdo tinklaraščiams svarbus tinkamas jutiklio ir bendro fotoaparato dydžio balansas. Pavyzdžiui, „PowerShot G“ serijos fotoaparatas su integruotu objektyvu, pvz., „Canon PowerShot G7 X Mark III“, yra mažiausias ir patogiausias nešioti. Tačiau naudodami beveidrodinį fotoaparatą arba DSLR su keičiamais objektyvais, galėsite pasirinkti daugiau įvairių objektyvų.

Turėdami ir mažesnį, ir didesnį fotoaparatą, galėsite prisitaikyti prie įvairių aplinkybių ir savo vaizdo įrašus filmuoti papildomu kampu.

A composite image: left, eggs and avocado on toast; right: some earrings.

2. Naudokite plačiakampį objektyvą

Dauguma vaizdo tinklaraštininkų filmuoja plačiakampiais objektyvais, nes juos galima naudoti mažose erdvėse, pvz., miegamajame ar virtuvėje, ir parodyti kuo daugiau erdvės. Šiam tikslui tinka 24 mm objektyvas, tačiau dar geriau rinktis ypač plataus kampo objektyvą. Jei filmuojate su DSLR fotoaparatu, turinčiu APS-C jutiklį, pvz., „Canon EOS 250D“, uždėję jam ypač plataus kampo objektyvą, pvz., „Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM“, į kadrą galėsite sutalpinti kur kas daugiau; panašias galimybes pasieksite ir naudodami „Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM“ su beveidrodiniu „Canon EOS M50“.

Kad ir kokį objektyvą pasirinktumėte naudoti, apverskite fotoaparato ekraną, kad būtų lengviau nustatyti save kadre, ir be jokio vargo filmuokite save arba fotografuokite iš žemai. Dauguma fotoaparatų, pvz., „Canon PowerShot G7 X Mark III“ galima per „Bluetooth“ sujungti ir su savo išmaniojo įrenginio programėle „Canon Camera Connect“, kad galėtumėte save filmuoti ar fotografuoti nuotoliniu būdu.

3. Pasirinkite skiriamąją gebą ir kadrų dažnį

Didėja ne tik vaizdo įrašų paklausa, bet ir lūkesčiai dėl jų kokybės. Kad ir koks kūrybiškas būtų turinys, verta patobulinti ir vaizdo įrašų detalumą. Ieškokite fotoaparatų, kurie filmuoja „Full HD“ arba 4K skiriamąja geba – „Full HD“ yra geras pradinis standartas, bet 4K užtikrina didesnį detalumą, todėl galima apkirpti ir stabilizuoti vaizdo įrašą nepakenkiant jo kokybei. 4K vaizdo įrašo nebūtina skelbti 4K skiriamąja geba, bet nepamirškite, kad 4K įrašą ilgiau užtruks redaguoti ir įkelti.

4K filmavimas nebėra tik profesionalių vaizdo kamerų funkcija. Ji jau atsiranda ir mažuose, tačiau daug funkcijų turinčiuose fotoaparatuose, pvz., „Canon EOS M50“. Vis dėlto svarbiausia atsižvelgti į tai, koks kadrų dažnis labiausiai tinka jūsų temai. 60 kadrų per sekundę (k./s) labiausiai tinka veiksmo tinklaraščiams, naudodami šį dažnį galėsite kurti ir sulėtinto veiksmo efektus. 30 k./s arba 25 k./s tiks viskam kitam. Jei norite dar detalesnio sulėtinto vaizdo, „Canon PowerShot G7 X Mark III“ siūlo iki 120 k./s kadrų dažnį filmuojant „Full HD“ skiriamąja geba.

Susiję straipsniai
Laura Bingham pictured from behind, facing dense jungle, as she films a vlog with a Canon PowerShot G7 X Mark II.

VAIZDO TINKLARAŠČIAI

Laura Bingham: įveikti Esekvibo upę

Nuotykių ieškotoja Laura Bingham vadovavo pirmajam nusileidimui Esekvibo upe ir naudodama „PowerShot G7 X Mark II“ savo patirtį įamžino vaizdo tinklaraštyje.

canon-get-inspired-best-vlogging-cameras

VAIZDO TINKLARAŠČIAI

Vaizdo tinklaraščiams tinkamiausi „Canon“ fotoaparatai

Norite kurti savo vaizdo tinklaraštį? Atraskite geriausius vaizdo tinklaraščiams skirtus fotoaparatus, kurie užtikrins stulbinamą vaizdo įrašų kokybę ir suteiks kontrolę, kurios reikia puikiam vaizdo tinklaraščiui sukurti.

A girl is seen on the tilted back screen of a camera.

4. Pasirūpinkite, kad vaizdas nejudėtų ir būtų sufokusuotas

Maži ir lengvi fotoaparatai, pvz., „Canon PowerShot G7 X Mark III“, „Canon PowerShot G7 X Mark II“, „Canon EOS M50“ ir „Canon EOS 250D“ idealiai tinka judesiui filmuoti. Įdomus vaizdo tinklaraštis turėtų kviesti žiūrovus keliauti kartu – per akmenimis grįstas miestų gatves ar kartu išgyvenant jūsų jaudulį išpakuojant naujausią gautą pirkinį – ir čia gali būti labai svarbus judesys. Pasirūpinkite, kad vaizdas nedrebėtų ir netrukdytų žiūrėti, o jūsų žiūrovai galėtų visą dėmesį sutelkti į įdomią vietovę arba jaudinančią istoriją.

Kad įrašai būtų stabilūs, atremkite fotoaparatą į delną ir suimkite už šono. Jei reikalinga papildoma pagalba, gali praversti prie fotoaparato tvirtinamas rankenos priedas. Tinkamos technologijos taip pat labai padeda: ryškiems ir nedrebantiems įrašams naudokite fotoaparatą su vaizdo stabilizatoriumi, kuris padaro įrašus aiškesniais ir malonesniais žiūrėti, pvz., „Canon PowerShot G7 X Mark II“. Šio fotoaparato 5 ašių dinaminis vaizdo stabilizatorius yra sukurtas kompensuoti fotoaparato drebėjimą, net jeigu bėgate, filmuojate panoramą arba visiškai priartinę vaizdą.

Vaizdo tinklaraštininko veidas visada yra dėmesio centre, todėl svarbu jį tinkamai sufokusuoti. „Canon“ veidų aptikimo technologija gali automatiškai susekti veidą ir užtikrinti, kad jis visada būtų sufokusuotas.

A man holds a Canon camera.

5. Tikslingas panoraminis filmavimas

Horizontalus fotoaparato judinimas filmuojant, vadinamasis „panoraminis“ filmavimas, suteikia auditorijai galimybę pamatyti vaizdą jūsų akimis – kad kartu galėtų nužvelgti plačią įlanką arba akį traukiančių pastatų peizažą. Pernelyg stiprus panoraminis filmavimas gali trikdyti, bet, naudojant jį protingai, įrašai gali būti įdomesni ir padėti perteikti jūsų istorijos tėkmę.

Panoraminį filmavimą naudokite taupiai, neskubėdami ir išlaikydami lygų horizontą. Jei neturite trikojo, pastatykite fotoaparatą ant ko nors stabilaus – suoliuko ar stalo krašto – ir tada jį ramiai ir tikslingai judinkite į vieną pusę. Tam tikruose fotoaparatuose, pvz., „Canon PowerShot G7 X Mark II“, yra ir lygio indikatorius, kuris padeda lengvai pasiekti lygų horizontą.

6. Prijunkite išorinį mikrofoną, kad garsas būtų geresnės kokybės

Dauguma filmuojančių fotoaparatų suteikia priimtiną garso kokybę, bet jeigu jūsų vaizdo tinklaraščiui svarbus puikus garsas, vertėtų prijungti išorinį mikrofoną. Išorinis mikrofonas ypač naudingas, kai dirbate lauke, nes integruotas mikrofonas greičiausiai įrašys trikdantį foninį triukšmą, pvz., vėją, o išorinį mikrofoną galite padėti taip, kad triukšmo nesigirdėtų. Jei norite naudoti išorinį mikrofoną, ieškokite fotoaparato su išorinio mikrofono lizdu, pvz., „Canon PowerShot G7 X Mark III“.

A man videos his friend with a Canon camera.

7. Bendrinkite „Wi-Fi“ ryšiu

Dauguma šiuo metu rinkoje esančių fotoaparatų, įskaitant „Canon EOS M50“, turi integruotą „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“, todėl galite belaidžiu būdu bendrinti failus ir kurti jų atsargines kopijas bet kurioje pasaulio vietoje. Tokiuose fotoaparatuose, kaip „Canon PowerShot G7 X Mark II“, netgi yra „Wi-Fi“ mygtukas, kad įrašyti ir bendrinti įrašus galėtumėte dar paprasčiau.

Canon PowerShot G7 X Mark III“ turi visada veikiantį „Bluetooth“ ir „Wi-Fi“ saitą su jūsų išmaniuoju įrenginiu, be to, galite prisijungti „Wi-Fi“ ryšiu prie išmaniojo įrenginio arba tinklo su interneto prieiga ir tiesiogiai transliuoti į savo „YouTube“ kanalą.

Autorė: Natalie Denton

Susiję gaminiai

Susiję straipsniaiSkiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus