VAIZDO TINKLARAŠČIAI

Patarimai vaizdo tinklaraštininkams: geriausi patarimai vaizdo tinklaraščiams kurti

Vaizdo tinklaraštį kurti smagu ir malonu – tiesiog vadovaukitės mūsų patarimais ir sužinosite, kaip sukurti gražų vaizdo įrašą, kuris patiks išrankiems žiūrovams.
Asmuo paplūdimyje laiko priešais save fotoaparatą ant trikojo rankenos.

Radote savo nišą, gražią vietą ir įdomią istoriją, apie kurią norite sukurti vaizdo tinklaraščio įrašą. Galbūt turite visas tobulo įrašo sudedamąsias dalis, bet ar žinote, kokį rinkinį pasirinkti ir kaip filmuoti, kad jūsų vaizdo įrašas būtų pakankamai aukšto standarto jūsų įnoringai publikai?

Šiuose vaizdo tinklaraščių patarimuose rasite septynis geriausius patarimus pradedantiesiems ir patyrusiems vaizdo tinklaraštininkams, siekiantiems pagerinti savo įrašų kokybę. Sužinokite, kaip kokybiškai filmuoti, kad jūsų žiūrovai nekantriai lauktų kitų įrašų: kaip pasiekti, kad įrašas nedrebėtų ir būtų ryškus, kuo svarbus kūrybiškas kadro nustatymas ir ką reikia padaryti, kad garsas būtų raiškus ir aiškus. Nesvarbu, kokį fotoaparatą naudojate savo vaizdo tinklaraščiui – tai gali būti „Canon PowerShot G7 X Mark III“, „Canon EOS M50 Mark II“ arba „Canon EOS M6 Mark II“ – čia sužinosite, į ką reikėtų atsižvelgti kuriant savo pirmuosius įrašus.

1. Rinkdamiesi rinkinį, siekite fotoaparato ir jutiklio dydžio pusiausvyros

Paltą vilkintis vyras dedasi „PowerShot G7 X Mark III“ į kišenę.

Kad ir kokį fotoaparatą būtumėte pasirinkę, vadovaudamiesi septyniais šiame straipsnyje pateiktais patarimais galėsite prasibrauti į vaizdo tinklaraščių pasaulį.

Fotoaparatas su didesniu jutikliu suteikia geresnę vaizdo kokybę, bet vaizdo tinklaraščiams svarbus tinkamas jutiklio ir bendro fotoaparato dydžio balansas. Pavyzdžiui, „PowerShot G“ serijos fotoaparatas su integruotu objektyvu, pvz., „Canon PowerShot G7 X Mark III“, yra itin mažas ir patogus nešioti vaizdo tinklaraščių fotoaparatas. Tačiau naudodami beveidrodinį fotoaparatą arba DSLR su keičiamais objektyvais, galėsite pasirinkti daugiau įvairių objektyvų.

Turėdami ir mažesnį, ir didesnį fotoaparatą, galėsite prisitaikyti prie įvairių aplinkybių ir savo vaizdo įrašus filmuoti papildomu kampu.

2. Naudokite plačiakampį objektyvą

Dauguma vaizdo tinklaraštininkų filmuoja plačiakampiais objektyvais, nes juos galima naudoti mažose erdvėse, pvz., miegamajame ar virtuvėje, ir parodyti kuo daugiau erdvės. Šiam tikslui tinka 24 mm objektyvas, tačiau dar geriau rinktis ypač plataus kampo objektyvą. Taigi, jei naudojatės APS-C jutiklio fotoaparatu, pvz., „Canon EOS M6 Mark II“ arba „Canon EOS M50 Mark II“, prijungę prie jo ypač plataus kampo objektyvą, pvz., „Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM“ galėsite į kadrą sutalpinti kur kas daugiau. DSLR fotoaparatų naudotojams arba naudojantiems „Canon tvirtinimo adapterį „EF-EOS M“ su beveidrodiniu korpusu panašių galimybių suteiktų objektyvas „Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM“.

Kad ir kokį objektyvą pasirinktumėte naudoti, apverskite fotoaparato ekraną, kad būtų lengviau nustatyti save kadre, ir be jokio vargo filmuokite save arba fotografuokite iš žemai. Dauguma fotoaparatų, pvz., „Canon PowerShot G7 X Mark III“ galima per „Bluetooth“ sujungti ir su savo išmaniojo įrenginio programėle „Canon Camera Connect“, kad galėtumėte save filmuoti ar fotografuoti nuotoliniu būdu.

3. Pasirinkite skiriamąją gebą ir kadrų dažnį

Fotoaparato „Canon EOS M50 Mark II“, prie kurio prijungtas mikrofonas, nustatymų ekranas.

4K filmavimas nebėra tik profesionalių vaizdo kamerų funkcija. Ji jau atsiranda ir mažuose, tačiau daug funkcijų turinčiuose fotoaparatuose, pvz., „Canon EOS M50 Mark II“.

Didėja ne tik vaizdo įrašų paklausa, bet ir lūkesčiai dėl jų kokybės. Kad ir koks kūrybiškas būtų turinys, verta patobulinti ir vaizdo įrašų detalumą. Ieškokite fotoaparatų, kurie filmuoja „Full HD“ arba 4K skiriamąja geba – „Full HD“ yra geras pradinis standartas, bet 4K užtikrina didesnį detalumą, todėl galima apkirpti ir stabilizuoti vaizdo įrašą nepakenkiant jo kokybei. 4K vaizdo įrašo nebūtina skelbti 4K skiriamąja geba, bet nepamirškite, kad 4K įrašą ilgiau užtruks redaguoti ir įkelti.

Svarbiausia atsižvelgti į tai, koks kadrų dažnis labiausiai tinka jūsų temai. 60 kadrų per sekundę (k./s) labiausiai tinka veiksmo tinklaraščiams, naudodami šį dažnį galėsite kurti ir sulėtinto veiksmo efektus. 30 k./s arba 25 k./s tiks viskam kitam. Jei norite dar detalesnio sulėtinto vaizdo, „Canon EOS M6 Mark II“ ir „Canon PowerShot G7 X Mark III“ siūlo iki 120 k./s kadrų dažnį filmuojant „Full HD“ skiriamąja geba.

4. Pasirūpinkite, kad vaizdas nejudėtų ir būtų sufokusuotas

Miško taku einantis ir save su „PowerShot G7 X Mark III“ filmuojantis vyras.

Jei norite sklandžiai ir be trukdžių kurti vaizdo tinklaraščius, išbandykite trikojo rankeną, pvz., „Canon HG-100TBR“.

Moteris, laikanti prie trikojo rankenos pritvirtintą fotoaparatą „PowerShot G7 X Mark III“, kurio ekranas yra atverstas į viršų.

Fotoaparatą vaizdo tinklaraščiams ant trikojo verta pritvirtinti ir tuo atveju, jei norite užtikrinti nuoseklią kadro nustatymą. Jei turite fotoaparatą atverčiamu ekranu, pvz., „PowerShot G7 X Mark III“, bus lengviau matyti, ką filmuojate.

Maži ir lengvi „Canon“ vaizdo tinklaraščių kūrimo fotoaparatai, pvz., „Canon PowerShot G7 X Mark III“, „Canon EOS M50 Mark II“ ir „Canon EOS M6 Mark II“ idealiai tinka judesiui filmuoti. Įdomus vaizdo tinklaraštis turėtų kviesti žiūrovus keliauti kartu – per akmenimis grįstas miestų gatves ar kartu išgyvenant jūsų jaudulį išpakuojant naujausią gautą pirkinį – ir čia gali būti labai svarbus judesys. Pasirūpinkite, kad vaizdas nedrebėtų ir netrukdytų žiūrėti, o jūsų žiūrovai galėtų visą dėmesį sutelkti į įdomią vietovę arba jaudinančią istoriją.

Kad įrašai būtų stabilūs, atremkite fotoaparatą į delną ir suimkite už šono. Jei reikalinga papildoma pagalba, gali praversti prie fotoaparato tvirtinamas rankenos priedas. Tinkamos technologijos taip pat labai padeda: ryškiems ir nedrebantiems įrašams naudokite fotoaparatą su vaizdo stabilizatoriumi arba objektyvą su optiniu IS, kurie padaro įrašus aiškesniais ir malonesniais žiūrėti, pvz., „Canon PowerShot G7 X Mark III“. Šio fotoaparato 5 ašių dinaminis vaizdo stabilizatorius yra sukurtas kompensuoti fotoaparato drebėjimą, net jeigu bėgate, filmuojate kreipdami arba visiškai priartinę vaizdą.

Vaizdo tinklaraštininko veidas visada yra dėmesio centre, todėl svarbu jį tinkamai sufokusuoti. „Canon“ veidų ir akių aptikimo technologija gali automatiškai susekti veidą ir užtikrinti, kad jis visada būtų sufokusuotas.

5. Tikslingas panoraminis filmavimas

Prie akies „Canon EOS M6 Mark II“ laikantis vyras.

Tam tikruose fotoaparatuose, pvz., „Canon PowerShot G7 X Mark III“ ir „Canon EOS M6 Mark II“, yra ir lygio indikatorius, kuris padeda lengvai pasiekti lygų horizontą.

Horizontalus fotoaparato judinimas filmuojant, vadinamasis „panoraminis“ filmavimas, suteikia auditorijai galimybę pamatyti vaizdą jūsų akimis – kad kartu galėtų nužvelgti plačią įlanką arba akį traukiančių pastatų peizažą. Pernelyg stiprus panoraminis filmavimas gali trikdyti, bet, naudojant jį protingai, įrašai gali būti įdomesni ir padėti perteikti jūsų istorijos tėkmę.

Panoraminį filmavimą naudokite taupiai, neskubėdami ir išlaikydami lygų horizontą. Jei neturite trikojo, pastatykite fotoaparatą ant ko nors stabilaus – suoliuko ar stalo krašto – išlaikykite fotoaparatą vienoje vietoje ir tada jį ramiai ir tikslingai judinkite į vieną pusę.

6. Prijunkite išorinį mikrofoną, kad garsas būtų geresnės kokybės

Žmogus, vienoje rankoje laikantis fotoaparatą „Canon EOS M50 Mark II“ su prijungtu mikrofonu.

Patobulinkite savo vaizdo įrašų kokybę naudodami specialų išorinį mikrofoną, pvz., „Canon DM-E100“.

Dauguma filmuojančių fotoaparatų suteikia priimtiną garso kokybę, bet jeigu jūsų vaizdo tinklaraščiui svarbus puikus garsas, vertėtų prijungti išorinį mikrofoną. Išorinis mikrofonas ypač naudingas, kai dirbate lauke, nes integruotas mikrofonas greičiausiai įrašys trikdantį foninį triukšmą, pvz., vėją, o išorinį mikrofoną galite padėti taip, kad triukšmo nesigirdėtų. Jei norite naudoti išorinį mikrofoną, ieškokite fotoaparato su išorinio mikrofono lizdu, pvz., „Canon EOS M50 Mark II“ arba „Canon PowerShot G7 X Mark III“.

7. Bendrinkite „Wi-Fi“ ryšiu

Dauguma šiuo metu rinkoje esančių fotoaparatų, įskaitant „Canon EOS M50 Mark II“ ir „Canon EOS M6 Mark II“, turi integruotą „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“, todėl galite belaidžiu būdu bendrinti failus ir kurti jų atsargines kopijas bet kurioje pasaulio vietoje. Tokiuose fotoaparatuose, kaip „Canon PowerShot G7 X Mark II“ (dabar jį pakeitė „Canon PowerShot G7 X Mark III“), netgi yra „Wi-Fi“ mygtukas, kad įrašyti ir bendrinti įrašus galėtumėte dar paprasčiau.

Canon PowerShot G7 X Mark III“ turi visada veikiantį „Bluetooth“ ir „Wi-Fi“ saitą su jūsų išmaniuoju įrenginiu, be to, galite prisijungti „Wi-Fi“ ryšiu prie išmaniojo įrenginio arba tinklo su interneto prieiga ir tiesiogiai transliuoti į savo „YouTube“1 kanalą.Autorė: Natalie Denton

  1. Šio gaminio tiesioginio srautinio perdavimo paslauga palaiko tiesioginį srautinį perdavimą tik „YouTube“. Norint naudoti tiesioginio srautinio perdavimo paslaugą būtina išankstinė registracija „image.canon“.

    Pagal „YouTube“ „Tiesioginio srautinio perdavimo apribojimus“, naudotojai privalo turėti mažiausiai 1 000 kanalo prenumeratorių, kad galėtų tiesiogiai transliuoti iš mobiliojo įrenginio. Šis apribojimas taip pat taikomas ir „YouTube“ tiesioginio srautinio perdavimo paslaugai, pasiekiamai „Canon PowerShot G7 X Mark III“

    Jei reikia naujausios informacijos apie apribojimus, apsilankykite „Google“ pagalbos tarnyboje

    Tiesioginis srautinis perdavimas „YouTube“ gali keistis, sustoti arba nutrūkti be įspėjimo.

    Iš anksto turėkite omenyje, kad „Canon“ neprisiima jokios atsakomybės už trečiųjų šalių teikiamas paslaugas, įskaitant tiesioginį srautinį perdavimą „YouTube“.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai