Nuostabu, kai pavyksta įrašyti šimtus laiko slinktį atskleidžiančių kadrų, bet gauto vaizdo įrašo neįmanoma pasikabinti ant sienos. Tačiau galima laiko slinkties įrašą paversti nuotrauka ir ją išspausdinti. Laiko sluoksnių nuotraukai reikalinga nuotraukų seka – kaip ir laiko slinkties įrašui. Tačiau užuot kūrę vaizdo įrašą, turite paimti skirtingas atskirų kadrų sritis ir jas sujungti į vieną įspūdingą vaizdą, kuriame, pavyzdžiui, matoma, kaip diena virsta naktimi.
Čia paaiškinsime pagrindines fotoaparato nustatymo taisykles laiko slinkties įrašui, kai naudojamas fotoaparatas su integruotu intervalų skaitikliu. Tai paprastas fotografavimo metodas, kurį galėsite lengvai išbandyti savo namuose ar sode. Mes įamžinome jaudinantį tulpės žiedlapių judėjimą nuo popietės iki vakaro, bet šį metodą galite pritaikyti bet kokiam daiktui, kuris lėtai juda – nuo tirpstančių ledų iki dienos–nakties kraštovaizdžio kaitos. Tai padarę pradėsime jungti kadrus, kad sukurtume patrauklią nuotrauką ant sienos.
1. Nufotografuokite laiko slinktį
Pastatykite fotoaparatą ant trikojo ir pasirinkite fotografavimo kampą. Nepamirškite, kad fotoaparatas turės nejudėti kelias valandas, todėl geriausia būtų pasirinkti atokiau esančią vietą. Jei gali lyti, pastatykite fotoaparatą po uždangalu arba fotografuokite pro langą. Geriausia fotografuoti ramią dieną, nes vėjas gali sukelti nepageidaujamą gėlės judėjimą. Pasirūpinkite, kad baterija būtų visiškai įkrauta. Tulpės dažniausiai būna visiškai atsivėrusios apie vidudienį, kad ant išskleistų žiedlapių patektų saulės šviesa, todėl fotografuoti ruošiamės būtent šiuo metu.
Jei fotografuojate tokį daiktą, kaip gėlė, pasistenkite, kad jos fonas būtų paprastas. Taip gėlė ne tik išsiskirs detalių kupiname sodo fone, bet ir bus lengviau sklandžiai sujungti kelis kadrus. Mes pakabinome už gėlės juodo audinio skiautę, bet jūs galite eksperimentuoti su įvairiausiomis fono spalvomis. Kad fonas liktų tamsus, pasirūpinome, kad jo neapšviestų tiesioginiai saulės spinduliai.