CANON EOS R5

Pažangi automatinio fokusavimo technologija

„EOS R5“ fokusuoja išskirtinai greitai ir tiksliai – jis geba atpažinti ir sekti kadre judančius objektus. Kurkite tobulai ryškius ir aiškius, kupinus detalių vaizdus.

© Martin Bissig / „Canon“ ambasadorius

„Dual Pixel CMOS AF II“ su 5940 sritimis ir visiška aprėptimi

Kad ir kur būtų jūsų objektas, EOS R5 jį gali rasti ir greitai sufokusuoti, naudodamas 5940 AF sritis, kurios apima praktiškai 100 procentų viso kadro. Šias fokusavimo sritis galima naudoti kartu, atskirai arba zonomis, kurias galima judinti kadre atsižvelgiant į veiksmo vietą.

AF taškus galima pasirinkti specialiu daugiafunkciu valdikliu fotoaparato gale arba jutikliniame ekrane, bakstelint juos „Live View“ režimu, arba naudojant kaip jutiklinį skydelį, kai fotoaparatas yra pakeltas prie akies.

© Martin Bissig / Canon Ambassador

© Robert Marc Lehmann

© Ulla Lohmann / Canon Ambassador

Giliojo mokymosi dirbtinis intelektas ir objektų atpažinimas

„EOS ITR AF X“ automatinio fokusavimo sistema fotoaparate EOS R5 buvo programuojama naudojant giliojo mokymosi dirbtinį intelektą, kuris iš pradžių buvo sukurtas permainas sukėlusiam mūsų DSLR fotoaparatui „EOS-1D X Mark III“. Veido ir akių aptikimo režimu sistema tiksliai atpažįsta veidus, netgi fotografuojant iš profilio, kai matoma tik viena akis. Taip užtikrinama, kad objektai nuolat būtų tobulai ryškūs, net kai jie juda nenuspėjamai ir lauko gylis yra mažas. O jei objektas akimirkai nusisuka, galva toliau sekama, kad objektui vėl atsisukus į fotoaparatą jo veidas išliktų ryškus.

Be to, EOS R5 fotoaparato giliojo mokymosi dirbtinis intelektas buvo užprogramuotas taip, kad gebėtų atpažinti ir sekti transporto priemones, taip pat kates, šunis ir paukščius – fokusuojant į jų kūnus, snukius ar akis. Todėl sportinius užsiėmimus ir gyvūnus dabar fotografuoti dar lengviau, ypač tokius objektus, kaip skrendantys paukščiai. Fotografuojant automobilių sportą, EOS R5 gali atpažinti motociklus ir lenktyninius automobilius, netgi atskirti atviras ir uždarytas kabinas, tiksliai nustatydamas vairuotojo šalmą (jei šis matosi).

© Robert Marc Lehmann

Greitas ir jautrus fokusavimas

„EOS R5“ gali sufokusuoti vos per 0,05 s – tai didžiausia sparta viso kadro beveidrodinių fotoaparatų kategorijoje.1 Automatinis fokusavimas taip pat veikia ir esant -6EV2 apšvietimui – tai prilygsta maždaug pusmėnulio skleidžiamai šviesai.

Šis neįtikėtinas jautrumas šviesai suteikia „EOS R5“ galimybę fokusuoti su maksimalia vos f/22 diafragma, todėl galima telekonverterius naudoti su palyginti lėtos diafragmos objektyvais ir labai kompaktiškais superteleobjektyvais, pvz., „RF 600mm F11 IS STM“ ir „RF 800mm F11 IS STM“.

Nuolatinis objektyvo rankinis palaikymas

Koreguokite ir keiskite fokusavimą rankomis AF režimu nieko neperjungdami. Šią funkciją mėgo senesnių EF USM objektyvų naudotojai, dabar ji pritaikyta ir RF objektyvams bei naujai jų fokusavimo variklių kartai.

Sekimo AF veikimas

Fotoaparato „AI Servo“ sekimo automatinį fokusavimą galima pakoreguoti keičiant tokius parametrus kaip „Sekimo jautrumas“ arba „greitėjimo / lėtėjimo sekimas“, taip pat pasirinkus vieną iš keturių „atvejų“ – konfigūracijų, kurios idealiai tinka skirtingiems fotografijos tipams.

EOS R5 turi ir „A atvejį“, kuris parenka vieną iš keturių konkrečiam objektui pritaikytų AF atvejų pagal tai, kas fotografuojama.

Dabar EOS R5 turi ir „A atvejį“, kuris parenka vieną iš keturių konkrečiam objektui pritaikytų AF atvejų pagal tai, kas fotografuojama.

Rankinis fokusavimas

Fokusuojant rankiniu būdu, galima naudoti tris pagalbinius fokusavimo metodus, kad pagrindinis fokusavimo taškas būtų tiksliai ten, kur norite, kad jis būtų.

• Fokusavimo padidinimas
Padidinę vaizdą iš pradžių 6, po to 15 kartų, galėsite geriau matyti vaizdą ir įvertinti jo sufokusavimą.

• Fokusavimo pikas
Sufokusuotų kadro elementų kraštai apvedami jūsų pasirinkta spalva.

• „Dual Pixel“ fokusavimo vadovas
Pirmą kartą panaudotas vaizdo kameroje „Cinema EOS C300 Mark II“, dabar „Dual Pixel“ fokusavimo vadovas naudoja fotoaparato „Dual Pixel CMOS AF II“ technologiją, kad tiksliai išmatuotų atstumą iki objekto ir palygintų jį su dabartiniu rankiniu fokusavimo nustatymu. Grafinis vadovas nurodo, ar fokusavimo taškas yra prieš, ar už išmatuotos fotoaparato vertės, o kai šios dvi vertės sutampa, jis nusidažo žaliai, parodydamas, kad sufokusuota tiksliai.

Naudojantis šia sistema lengviau sufokusuotai ir tiksliai priartinti vaizdą, o operatoriai įgyja tam tikrą kritinį tikslumą, kuris būtinas dirbant su 4K ir 8K skyra.

Šiuos tris įrankius galima naudoti su suderinamais RF, EF arba rankinio fokusavimo kino objektyvais.

© Ulla Lohmann / „Canon“ ambasadorius

Susiję straipsniai

  • STRAIPSNIS

    Pirmieji „Canon EOS R5“ kadrai: užfiksuota kiekviena detalė

    Ulla Lohmann ir Robert Marc Lehmann pasakoja apie tai, kaip „Canon EOS R5“ 45MP jutiklis ir akių sekimo AF padėjo jiems užfiksuoti nėįtikėtinus gamtos vaizdus.

  • STRAIPSNIS

    „Canon EOS R5“: filmavimas 8K ir per didelis imčių ėmimas su 4K

    Pirmojo filmavimo su „Canon EOS R5“ metu Martin Bissig ir Ivan D’Antonio išbandė šio fotoaparato 8K gebėjimus sumažinti filmavimo laiką ir praplėsti kūrybingumo ribas.

  • STRAIPSNIS

    „Canon EOS R5“: 10 dėmesio vertų funkcijų

    Susipažinkite su funkcijomis, dėl kurių „EOS R5“ išties yra išskirtinis, įskaitant jo galimybę kurti 45 MP nuotraukas iki 20 k./s sparta ir 8 K RAW vaizdo įrašus.

  • STRAIPSNIS

    „Canon“ „EOS R5“ ar „EOS R6“ – kuris tinkamiausias jums?

    „Canon“ pristato ne vieną, bet du visiškai naujus viso kadro beveidrodinius fotoaparatus. Kuris iš jų tinkamiausias jums? Palyginsime „EOS R5“ ir „EOS R6“.

    1. 2020 m. birželio 3 d., palyginti su skaitmeniniais beveidrodiniais fotoaparatais su keičiamais objektyvais, turinčiais 35 mm viso kadro atitikmens vaizdo jutiklį su kontrasto aptikimo AF ir fazės aptikimo AF vaizdo plokštumoje. Apskaičiuota pagal išmatuotus AF greičio rezultatus taikant CIPA rekomendacijas (priklauso nuo fotografavimo sąlygų ir naudojamo objektyvo). Išmatuota naudojant įmonės vidaus metodus. Matavimo sąlygos: EV12 (aplinkos temperatūra/ISO 100), rankinis režimas, naudojant RF 24-105mm F4L IS USM (24 mm židinio nuotolis) su tokiais parametrais: užraktas atleidžiamas užrakto mygtuku, 1 taško AF (centrinis AF), vieno kadro AF
    2. Fotografuojant su f/1.2 objektyvu, centriniu AF tašku, vieno kadro AF, 23 °C/73 °F temperatūroje, ISO100. Išskyrus RF objektyvus su„Defocus Smoothing“ danga