Fotografuojant makrorežimu svarbu ne tai, kaip arti esate nuo objekto, bet kiek jis yra padidintas. „Jeigu norite fotografuoti stambaus plano kadrus, bet neturite pakankamai lėšų makroobjektyvui, galite padaryti išties įdomių kadrų artinančiu objektyvu“, sakė Pierre‘as. Nufotografuota su „EOS 90D“ ir objektyvu „EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM“, nustatymai: 55 mm, 1/3200 sek., f/5.6 ir ISO640. © Pierre Anquet
„Prieš panerdamas į makrofotografiją, aš tikrai nebuvau didelis vabzdžių mėgėjas“, sako prancūzų fotografas Pierre‘as Anquetas. „Bet dabar manau, kad pažvelgus iš arčiau jie yra labai gražūs.“
„Pradėjau fotografuoti kraštovaizdžius ir portretus, bet pamačiau amerikiečių makrofotografo Thomaso Shahano vaizdo įrašą ir viskas: makrofotografiją tiesiog pamilau“, sakė jis.
Neįtikėtinos stambaus plano nuotraukos gali atrodyti patyrusių ir brangiausią įrangą turinčių fotografų sritis, bet, tiesą sakant, jas įmanoma padaryti turint įvairų biudžetą. Prieš įsigydami specialų makroobjektyvą galite paeksperimentuoti su stambaus plano fokusavimu naudodami savo rinkinio objektyvą.