A snowboarder walks through the snow with his snowboard under his arm, away from the camera.

Lauke

Geresnės žiemos atostogų fotografijos – profesionalaus sporto fotografo patarimai ir gudrybės

Stebuklinga snieguoto kraštovaizdžio tyla ir ramybė, kalnų šlaitais besileidžiančių slidininkų jaudulys... Ne vien tik patirkite šią žiemos kraštų euforiją, bet ir įamžinkite ją pasinaudodami šiais geriausiais fotografijos patarimais, kuriais pasidalino profesionalus žiemos sporto fotografas ir „Canon“ ambasadorius Richardas Walchas.

Jei kada bandėte fotografuoti saulėtą dieną sniege, tikriausiai jau žinote, kad nepakaks vien tik nutaikyti objektyvą ir nufotografuoti. „Kur bevažiuotumėte, svarbiausia palaukti geros dienos, šviežio sniego ir žydro dangaus, o tada leistis į kalnus su fotoaparatu“, – teigė Richardas.

Jis pasidalijo savo patarimais ir gudrybėmis, kad šį slidinėjimo sezoną padėtų geriau įamžinti kalnų šlaitus. Čia sužinosite ne tik kaip pasirinkti tinkamiausią žiemos atostogoms fotoaparatą, bet ir kokie automatinio fokusavimo parametrai geriausiai tinka veiksmui fiksuoti.

1. Pasirinkite užduočiai tinkamą fotoaparatą

Richardo teigimu, „kalnams reikalingas galingas ir kompaktiškas fotoaparatas. Taip pat reikės vaizdo ieškiklio, nes dažnai kalnuose šviesa yra per ryški, kad būtų galima sukomponuoti vaizdą ekrane. Jei norite fotografuoti intensyvaus veiksmo sportą, reikės fotoaparato su dideliu kadrų dažniu – daugiau nei penkių kadrų per sekundę.

Tam puikiai tinka „Canon EOS M50“ ir „Canon EOS M5“. Abu turi galingus APS-C jutiklius tobulai ryškiam vaizdui užfiksuoti ir „Dual Pixel CMOS AF“ tiksliam ir greitam fokusavimui.“

„Šiuos fotoaparatus per „Wi-Fi“ ryšį galima lengvai susieti su išmaniuoju telefonu. Todėl galėsite perkelti vaizdus į telefoną net ir tada, kai kalnuose nebus tinklo ryšio. Vos tik atsiras telefono ryšys arba „Wi-Fi“, galėsite socialiniuose tinkluose pasidalyti savo nuotraukomis su pasauliu.“

2. Pasirinkite tobulą akimirką

„Saulėtekio ir saulėlydžio metu kalnų šlaituose yra labai gražus apšvietimas fotografijai. Tačiau kalnų orus sunku nuspėti ir jie gali greitai pasikeisti. Rekomenduočiau pakilti į kalną kiek įmanoma anksčiau – kad būtumėte vietoje prieš tas tobulo apšvietimo akimirkas.

„Canon EOS M50“ puikiai tinka fotografuoti esant silpnam apšvietimui, pvz., tekant ar leidžiantis saulei. Jo DIGIC 8 procesorius yra labai pažangus, todėl puikius rezultatus gausite net šiek tiek padidinę ISO, kad kompensuotumėte šviesos trūkumą. Pabandykite naudoti šį fotoaparatą su „Canon EF-M 32mm f/1.4 STM“ objektyvu, kad gautumėte įspūdingus kraštovaizdžio kadrus.“

3. Naudokite tinkamas nuostatas

„Nenorėdamas, kad baltumo kupinose nuotraukose sniegas atrodytų pilkas, pradedu fotografuoti nuo tam tikro parametrų derinio,“ – teigė Richardas. „Be to, fotografuojant greitai judančius objektus, kadre reikia „sustabdyti“ slidininką arba snieglentininką, kad neatsirastų judesio sukeltas išsiliejimas.“ Abiem atvejais Richardas rekomenduoja įjungti M režimą (rankinį), nustatyti 1/2000 sek. išlaikymą, f/8 diafragmą ir 200 ISO.

„Fotoaparatas turi veikti „AI Servo AF“ režimu, kad nepertraukiamai fokusuotų. Svarbu automatinį fokusavimą nukreipti, o tai reiškia, kad turite pradėti fotografuoti iškart, kai tik pastebite objektą. Automatinio fokusavimo funkcija mokosi iš kiekvieno kadro – ji suvokia, kuria kryptimi juda objektas ir kokiu greičiu jis juda, todėl nuspės, kurioje vietoje bus kita nuotrauka. Paprastai fotoaparatui prireikia dviejų–trijų nuotraukų, kad suprastų, kas vyksta. Visi „Canon“ fotoaparatai turi tikrai gerą automatinį fokusavimą.“

Dirbdami su „AI Servo AF“ naudokite trumpas nepertraukiamo fotografavimo serijas, kad neužpildytumėte laikinosios atminties ir nesulėtintumėte fotoaparato.

4. Įsitaisykite virš objekto ir stebėkite

„Jei fotografuosite tiesiai į kalno viršų, jis atrodys plokščias. Visada reiktų fotografuoti iš objekto šono arba šiek tiek žemiau jo.

„Taip pat geriausia vengti pozavimo – visada geriau būti nešališku stebėtoju, o objektui žiūrėti ta kryptimi, kuria jis leidžiasi slidėmis ar snieglente. Fotografuojant portretus, tai turi būti arba asmeninis portretas, kai esate arti ir kalbatės su asmeniu, arba nepastebimas fotografavimas, dokumentuojant tai, kas vyksta. Nebandykite jokio tarpinio varianto.“

5. Saugokitės temperatūros pokyčių ir nešiokitės papildomus akumuliatorius

„Grįžus nuo šaltų kalnų į šiltas patalpas ant fotoaparato objektyvo greitai susidaro rūkas, todėl svarbu iki dienos pabaigos palikti įrangą lauke. Pasirūpinkite tvirta kuprine savo įrangai apsaugoti, jei netyčia pargriūtumėte, ir tvirtais UVP akiniais, kad apsaugotumėte akis nuo saulės ir sniego spindesio.

Taip pat nepamirškite, kad žemoje temperatūroje gali labai greitai nusėsti akumuliatorius, todėl visai dienai su savimi geriausia turėti pasiruošus du atsarginius akumuliatorius. Sušalus rankoms taip pat bus sunku valdyti įrangą, todėl nepamirškite šiltų pirštinių, kurios užtikrintų normalų pirštų judrumą!“

6. Nebijokite fotografuoti nukreipę į saulę

„Pro debesis besiskverbianti saulė – tikra palaima kalnų fotografui. Tačiau dėl sniego spindesio nuotraukos gali būti pernelyg didelės ekspozicijos, jei atitinkamai nepakoreguosite fotoaparato nuostatų.

Geriausias būdas tokiai problemai išvengti – ranka nustatyti 1/2000 sek. išlaikymą, f/8 diafragmą ir 200 ISO. Jei fotografuojate automatiniu režimu, būtinai kompensuokite eksponavimą nuo +1 iki +3 padalų, antraip nuotraukos bus per tamsios. Tačiau nebijokite fotografuoti į saulę – taip gaunamos geriausios žiemos sporto nuotraukos.

„Saulė suteiks foninį apšvietimą sniegui, kuris judant slidininkui arba snieglentininkui trykšta į šalis. Dar geriau, jei saulė atsidurs už asmens. Dabartiniai objektyvai išties yra galingi.“

„Jei po ranka turite sniego, pamėginkite išmesti saują sniego į orą ir fotografuoti tiesiai į saulę – sukursite nuostabų efektą.“

7. Pasiruoškite tobulai asmenukei

„Tobulos asmenukės planavimas prasideda prieš išvykstant atostogauti. Ryškių spalvų striukės ir kombinezonai puikiai kontrastuoja baltame fone ir gali padėti sukurti išties įspūdingą asmenukę.

Kalbant apie kompoziciją, graži kalnų virtinė yra įspūdingas fonas nuotraukai. Tinkamai ekspozicijai geriausia, kad saulė kristų tiesiogiai objektui į veidą, o ne iš šono. Jei norite fotografuoti tiesiai į saulę, reikės naudoti blykstę veidui apšviesti.

A split image shows a skier descending down a steep slope on one side, and another skier performing a somersault on the other.

8. Kitą kartą meskite sau tikrą iššūkį!

Kai jau pavyks sukurti puikių kadrų sudėtingomis sąlygomis, žiemos fotografija gali tapti išties maloni. Šiuos patarimus per šių metu žiemos atostogas išbandžiusiems fotografijos entuziastams Richardas rekomenduoja žengti dar vieną žingsnį ir kitą kartą paieškoti kitų įspūdingų vietų – tokių, dėl kurių atostogos tampa išties išskirtinės, o nuotraukos dar įspūdingesnės.

„Europoje daugybė fantastiškų vietų fotografuoti kalnus. Gerai žinomi Šveicarijos ir Prancūzijos kalnų kurortai yra stulbinami, bet yra dar tiek daug mažiau žinomų vietų, kurių nereikėtų praleisti pro akis,“ – teigė jis. „Meskite sau iššūkį ir nuvykite ant Elbruso kalno Rusijoje arba Akureirio Islandijoje.

Susiję straipsniai
An action-packed photoshoot with a pro

SPORTO FOTOGRAFIJA

Veiksmo fotografija: profesionalo patarimai

Susipažinkite su veiksmo sporto fotografija iš šio mentorystės seanso su kalnų dviračių meistru.

Two cross-country skiers makes their way up a mountain in low sunlight.

VEIKSMAS

„Visada dėl nuotraukos padarau daugiau, nei būtina.

Ekstremalaus sporto fotografas Richardas Walchas pasakoja apie tai, kas skatina jį fotografuoti kvapą gniaužiančius slidinėjimo ir snieglenčių sporto kadrus.

A person taking a photograph with a Canon camera and lens on a beach at sunset.

KELIONIŲ FOTOGRAFIJA

Geriausias įrangos rinkinys kelionėms

Kelionių fotografijos įranga pradedantiesiems, kūrėjams ir entuziastams.

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus

Susiję gaminiai