Swirling multicoloured patterns of soap in water.

MAKROFOTOGRAFIJA

Abstrakčioji makrofotografija: muilo burbulų fotografavimas namuose

Kurdami abstrakčias muilo plėvelės nuotraukas galite su makroobjektyvu pramankštinti savo vaizduotę ir atitolti nuo tradicinės fotografijos. Mes parodysime, kaip lengva kurti įspūdingus vaizdus patogiai įsikūrus savo namuose ar sode. Šiam metodui bus reikalingas makroobjektyvas, idealiu atveju – trikojis, ir nuotolinis užrakto paleidiklis – jei turite fotoaparatą su „Wi-Fi“ ryšiu, pvz., Canon EOS 90D, savo išmaniajame telefone galite paleisti programėlę „Canon Camera Connect“ ir per ją nustatyti kadrą bei paleisti užraktą. Siekiant kuo labiau kontroliuoti apšvietimą, patogu naudoti išorinę blykstę, pvz., vieną iš „Canon Speedlite“ serijos.

Pasiruoškite

A camera set up to photograph a desk with books on the top.
Juodi marškinėliai sudaro savadarbį foną šiai blykstės konstrukcijai, o knygų šūsnis prilaiko susuktą ir į tirpalą panardintą metalinę pakabą. Knygas patartina suvynioti į celofaną, nes taip fotografuojant jos gali išsitepti.

Fonui paruoškite juodo kartono lapą arba pakabinkite juodą audinį. Idealiu atveju reikėtų naudoti 100 mm židinio nuotolio makroobjektyvą, bet tiks ir bet koks kitas makroobjektyvas, pvz., „Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM“ arba „Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM“. Jeigu naudojate sisteminį fotoaparatą „Canon EOS R“, idealiai tiktų objektyvas „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“, o „Canon EOS M“ serijos fotoaparatui – objektyvas „Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM“. Bet kuris iš šių įrankių puikiai tiks šiam metodui ir suteiks galimybę užfiksuoti įmantrias detales.

Siekdami ilgai išliekančios muilo plėvelės, įmaišykite į plovimo skystį arba skystą muilą šiek tiek glicerino (jo rasite vaistinėse, prekybos centro kepinių skyriuje arba internete). Pradėkite nuo 80 % ploviklio ir 20 % glicerino ir įpilkite truputį vandens. Taip pat reikės nedidelės vielinės kilpos, kurią merksite į mišinį – tam tiks atitinkamai išlankstyta metalinė drabužių pakaba. Pakelkite kilpą horizontaliai ir ant vielos turėtų likti muilo plėvelė.

Apšvietimas

Žaiskite su šviesa tol, kol rasite geriausią padėtį – tikriausiai prireiks kelių bandomųjų kadrų, kad sužinotumėte, kuri ji yra.

Šiam metodui galima naudoti dienos apšvietimą arba blykstę, bet ryškios spalvos matomos tik tada, kai šviesa iš priekio šiek tiek kampu krenta į muilo plėvelę. Pabandykite judėti, kol rasite vietą, kurioje pro langą arba nuo lempos krentanti šviesa apšviestų tirpalą.

Jeigu naudojate integruotą fotoaparato blykstės bloką, kad belaidžiu būdu paleistumėte „Canon Speedlite“, šią funkciją galite įjungti per pagrindinį meniu. „Canon Speedlite“ taip pat reikės nustatyti priėmimo režimu. Naudodami atskirai nuo fotoaparato veikiančią „Canon Speedlite“, pvz., „Canon Speedlite 470EX-AI“, šviesą galėsite kontroliuoti labiau. Pamėginkite išsklaidyti šviesą atmušdami ją nuo sienų, žemų lubų ar net nuo virš fotoaparato laikomo balto kartono arba polistirolo lapo ir nukreipti ją į muilo plėvelę (kaip parodyta čia).

Fotografavimas

Naudokite trumpą išlaikymą, kad pagautumėte besisukančių muilo raštų judesį – jis priklausys nuo spalvų judėjimo greičio. Padarykite bandomąjį kadrą ir, jei vaizdas yra išsiliejęs, nustatykite trumpesnį išlaikymą arba aukštesnį ISO.

Siekdami nuoseklių rezultatų, nustatykite fotoaparate rankinį režimą. Ryškiausius vaizdus galite pasiekti naudodami atšokusios „Canon Speedlite“ blykstės pliūpsnių seriją, bet nepamirškite sinchronizuoti blykstės ir išlaikymo greitį (šią informaciją rasite fotoaparato vadove). Šio „Canon EOS 800D“ blykstės greitis yra 1/200 sek. Norėdami padidinti lauko gylį, nustatykite mažą diafragmą, pvz., f/11 arba f/16, ir pradėkite nuo mažo 100–400 ISO.

Jeigu naudojate ne blykstę, o aplinkos šviesą, gali reikėti padidinti ISO ir fotografuoti naudojant laikmatį arba nuotolinį valdiklį, kad rezultatai būtų ryškūs.

Eksperimentuokite

Susiję straipsniai
A water droplet on a flower stem, reflecting a flower head.

MAKROFOTOGRAFIJA

Abstrakčioji makrofotografija: vandens atspindžių fotografavimas

Išbandykite menišką gėlių fotografiją ir sužinokite, kaip fotografuoti vandens lašeliuose atsispindinčias gėles.

A black and white close-up shot of a mother kissing a sleeping baby she is holding to her shoulder.

MAKROFOTOGRAFIJA

Pasinerkite į detales su makrofotografija

Keturi išradingi patarimai, kaip žengti pirmuosius makrofotografijos žingsnius naudojant įprastus daiktus įspūdingoms nuotraukoms kurti.

Macro photography tips and techniques

MAKROFOTOGRAFIJA

Makrofotografijos patarimai

Makrofotografija paprastai – atraskite geriausią rinkinį, patarimų ir metodų.

A person tapping the screen of an EOS camera.
Bakstelėjus EOS fotoaparato ekraną galima patogiai sufokusuoti raštus.

Jei nepakanka šviesos, kad galėtumėte naudoti automatinį fokusavimą, sufokusuokite objektyvą patys vadovaudamiesi padidintu „Live View“ rodiniu arba EOS beveidrodinio fotoaparato EVF funkcija. Kad fotoaparatas nejudėtų, paleiskite užraktą nuotoliniu valdikliu arba naudodami programėlę „Canon Camera Connect“ (jeigu fotoaparatas veikia „Wi-Fi“ ryšiu). Pabandykite švelniai pūstelėti į muilo plėvelę, kad raštai susisuktų į sūkurį. Nesijaudinkite, jei nepavyko nufotografuoti pakankamai arti ir besikeičiantys raštai neužpildė viso kadro – tiesiog apkirpkite kompoziciją su „Digital Photo Professional“ ar panašia programine įranga.

Šioje nuotraukoje matomi sūkuriai atsirado švelniai pūstelėjus į muilo plėvelę. Nuotrauka padaryta fotoaparatu „Canon EOS 800D“ ir objektyvu „Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM“, naudojant nuo balto kartono atšokusią blykstės „Canon Speedlite 470EX-AI“ šviesą.

Daugiau fotografijos patarimų, gudrybių ir idėjų gausite atsisiuntę „iOS“ ir „Android“ skirtą programėlę „Canon Photo Companion“.

Autoriai: Marcus Hawkins ir Tamzin Wilks

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus