A smiling child playing on a swing.

ŠEIMOS FOTOGRAFIJOS

Už objektyvo: Helen Bartlett – kaip paversti aistrą fotografijai karjera

Helen Bartlett
Helen Bartlett

Šeimos fotografė


Jau būdama paauglė Helen Bartlett pradėjo fotografuoti vaikus savo motinos vaikų darželyje pietiniame Londone. Profesionali jos karjera prasidėjo 2003 m., o dabar ji yra viena iš labiausiai pripažintų ir gerbiamų Jungtinės Karalystės šeimos portretų fotografų. Jos nespalvotose nuotraukose naudojamas tik natūralus apšvietimas ir atskleidžiamas šeimos gyvenimo emocijų spektras. Susitikome su ja pasikalbėti apie iššūkius, kurių kyla siekiant paversti aistrą fotografijai darbu visu etatu.

Kada pirmą kartą susidomėjote fotografija?

Man augant mano tėtis buvo aistringas fotografas ir namuose turėjome nuotraukų ryškinimo kambarį. Ir aš, ir broliai turėjome mechaninius fotoaparatus, daug fotografavome į nespalvotas juosteles, o tada patys ryškindavome ir spausdindavome savo nuotraukas. Tuo pat metu mama namuose buvo įrengusį vaikų darželį. Tapusi paaugle pradėjau fotografuoti darželio vaikus ir pardavinėti jų nuotraukas tėvams, taip užsidirbdama sau kišenpinigių. Tęsiau šią veiklą ir studijuodama universitete, nes aš visada troškau būti fotografe. Vis dėlto galvojau, kad tai tik svajonė ir kad galiausiai užsiimsiu kažkuo kitu.

Kaip tai tapo jūsų karjera?

Kai išbandžiau kelis kitus darbus, bet noras fotografuoti nedingo, mano vyresnysis brolis paskolino pinigų vaikų fotografijos įmonei įsteigti. Ir regis, viskas įvyko tinkamiausiu laiku. Skaitmeninė fotografija tapo vis labiau prieinama, todėl įsigijau „Canon EOS 10D“, kompiuterį, o kol atsistojau ant kojų, gyvenau pas savo tėvus.

A smiling young boy lets a young girl play with his hair.

Kokius sunkumus teko įveikti?

Pagrindiniai veiklos pradžios sunkumai buvo tokie patys, kokie yra ir dabar. Sunkiausia yra rasti klientų. Gali būti geriausias pasaulyje fotografas, bet sunku bus sulaukti klientų, jei žmonės apie tave nežinos. Be to, pradedant veiklą reikia laiko ir patirties, kad išmoktum dirbti su vaikais. Prisimenu, kaip lietingą dieną fotografavau keturis berniukus rūsyje įrengtame bute ir galvojau, kad šis darbas bus įdomus ir smagus iššūkis. Kuo ilgiau dirbi su vaikais, tuo daugiau sužinai, kaip geriausia juos fotografuoti ir kaip pasirūpinti, kad tuo pat metu visi puikiai leistų laiką.

"Kuo daugiau fotografuoji, tuo daugiau gudrybių atrandi ir sustiprini savo asmeninį stilių."

Kokių patarimų galėtumėte pasiūlyti profesionalų kelio siekiantiems fotografams?

Vienas iš dalykų, kurių reikia nepamiršti, tai kad iš fotografijos retai kas susikrauna turtus. Tai yra sunkus darbas, todėl prieš atsisakant savo pagrindinės veiklos svarbu prisiminti, kad niekas neįvyksta per vieną naktį.

Sakyčiau, kad reikia kuo daugiau mokytis. Internete yra daug praktinių patarimų ir mokymosi metodų. Bet svarbiausia yra praktika. Nes niekas negali atstoti realaus fotografavimo. Prieš pradedant ieškoti mokamų užsakymų, būtų patartina tiesiog fotografuoti draugus ir šeimos narius. Kuo daugiau fotografuoji, tuo daugiau gudrybių atrandi ir sustiprini savo asmeninį stilių.

Motion-blur shot of a young girl playing on a roundabout.

Kokią įrangą šiuo metu naudojate?

Paprastai naudoju du „Canon EOS-1DX“ fotoaparatus, nes jie yra patvarūs ir tinka visose situacijose. Vaikai greita juda ir reikia sugebėti tai užfiksuoti, be to, žaisdamas su entuziastingai nusiteikusiais mažyliais niekada nežinai, kas bus paleista į tave ir fotoaparatą – tai gali būti smėlis, vanduo, minkšti žaislai ir dar begalė visko.

Dažnai fotografuoju su fiksuoto židinio nuotolio objektyvu. Įprastinį mano rinkinį fotografavimui lauke sudaro objektyvai „Canon EF 35mm f/1.4L II USM“ ir „Canon EF 85mm f/1.2L USM“. Patalpose paprastai naudoju „Canon EF 35mm f/1.4L II USM“ ir „Canon EF 50mm f/1.2L USM“. O jei fotografuoju metukų neturinčius kūdikius, paprastai pasiimu ir makroobjektyvą.

A young girl does a forward-roll on a sofa while a young boy looks on.

Jei klientai nori fotografuoti savo vaikus, paprastai siūlau pradėti nuo nebrangaus „Canon“ fiksuoto židinio nuotolio objektyvų, pvz., „EF 50mm f/1.8 STM“. Jie fantastiški! Tai puikus būdas išmokti naudoti diafragmą ir išlaikymą. Be to, jie praleidžia daug papildomos šviesos, todėl tobulai tinka fotografuojant vaikus patalpose.

Pasidomėkite Helenos patarimais, kaip kurti gražius šeimos portretus.

Susiję straipsniai
A girl holds her hands up in a spray of water, the droplets blurred.

ŠEIMOS FOTOGRAFIJOS

10 patarimų, kuriais naudodamiesi iškart pagerinsite savo šeimos fotografijas

Pasinaudokite šiuo profesionalios fotografės patarimu ir fotografuokite tokias šeimos nuotraukas, į kurias niekad nepabos žiūrėti.

A baby playing with an abacus and looking at the camera.

KŪDIKIŲ FOTOGRAFIJA

12 kūdikių fotografavimo patarimų, kuriais galite pasinaudoti jau šiandien

Išsaugokite brangias akimirkas ir įamžinkite savo kūdikio raidą pasinaudodami šiais protingais patarimais, kad fotografuoti kūdikį būtų smagu, o rezultatai būtų puikūs

A child sits on a stepladder entertained by his parents.

ŠEIMOS FOTOGRAFIJOS

10 geriausių Lenos Petrovos patarimų dėl kalėdinių nuotraukų

Pasinaudokite šiais 10 šeimos fotografės patarimų, kad linksmuose ir natūraliuose portretuose įamžintumėte Kalėdų dvasią.

Susiję straipsniaiSkiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus

Susiję gaminiai