A Canadian player tackles an Irish player in a 2015 Rugby World Cup match. Photo by Richard Heathcote.

SPORTO FOTOGRAFIJA

Fotoaparatas varžybose: 7 patarimai, kaip pagerinti sporto fotografijas

Fotografuojant sportą atsiveria daugybė kūrybinių galimybių ir tai yra puiki proga išbandyti tam tikrus fotoaparato režimus ir funkcijas, kurių, galbūt, dar nesate naudoję.

Galbūt jau kitą kartą eidami į sporto varžybas pabandysite užfiksuoti stulbinančias veiksmo sekas, sustingdyti veiksmą arba įamžinti žaidimo atmosferą? Šie septyni patarimai padės varžybose išnaudoti visas jūsų fotoaparato galimybes, nesvarbu, ar fotografuojate kompaktiniu, ar tarpiniu fotoaparatu, pvz., Canon PowerShot SX70 HS, arba DSLR fotoaparatu, pvz., Canon EOS 80D.

A sweeping view of the entire stadium as pyrotechnics explode at the start of the 2015 Rugby World Cup final. Photo by Matt Lewis.

1. Raskite kitą kampą

Sporto renginiuose dauguma fotografų renkasi tą patį kampą, tad pagalvokite, kuo jūsų nuotrauka galėtų išsiskirti iš kitų. Galbūt galėtumėte fotografuoti gulėdami ant žemės? Arba pagauti simetrišką žaidėjų kompoziciją iš viršaus? Dažnai fotografuoti iš užribio geriau, nei fotografuoti nuo vartų.

Taip pat būtų galima paeksperimentuoti su įvairiais židinio nuotoliais. Jeigu naudojate fotoaparatą su keičiamais objektyvais, teleobjektyvo artinantis lęšis, pvz., Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM, priartins jus prie pat veiksmo, o jo integruotas vaizdo stabilizatorius apsaugos nuo fotoaparato drebėjimo.

Players pictured running past the camera onto the field for the match between Ireland and Canada in the 2015 Rugby World Cup. Photo by Richard Heathcote.

2. Nustatykite nepertraukiamo fotografavimo režimą

Dažniausiai fotografuodami naudosite vieno kadro režimą, bet veiksmo kupinam sportui, pvz., regbiui ar futbolui, reikėtų išnaudoti visas galimybes dramatiškiausioms akimirkoms pagauti. Todėl sporto fotografai fotografuoja serijomis arba nepertraukiamo fotografavimo režimu.

Tai galite įjungti per savo fotoaparato pavaros režimų meniu. Kartais fotoaparato viršuje yra ratukas, kuriuo tai galima pasirinkti tiesiogiai; kitu atveju rasite pavaros režimus per fotoaparato meniu. Vieno kadro režimas bus pavaizduotas ant ratuko kaip vienas kvadratinis rėmelis, o nepertraukiamas fotografavimas – kaip keli rėmeliai.

Dauguma fotoaparatų serijos režimu geba užfiksuoti nuo 5 iki 12 kadrų per sekundę. Vėliau galėsite peržiūrėti kadrus ir rasti geriausiai akimirką užfiksavusį kadrą, pvz., dramatiškai kamuolį sulaikantį vartininką.

Canon PowerShot SX70 HS“ serijos režimu gali užfiksuoti 10 kadrų per sekundę ir turi praktišką kintamo kampo LCD ekraną, kurį naudodami galite patogiai fotografuoti gulėdami arba stovėdami keisčiausiose padėtyse. Dar vienas geras variantas yra „Canon PowerShot G7 X Mark II“, kuris per sekundę užfiksuoja 8 kadrus. Jis turi 31 srities automatinio fokusavimo sistemą, kurioje galite pasirinkti fokusuojamą tašką ir bakstelėję ekrane sekti veidus ir objektus.

Susiję straipsniai
An action-packed photoshoot with a pro

SPORTO FOTOGRAFIJA

Veiksmo fotografija: profesionalo patarimai

Susipažinkite su veiksmo sporto fotografija iš šio mentorystės seanso su kalnų dviračių meistru.

A snowboarder walks through the snow with his snowboard under his arm, away from the camera

LAUKE

Žiemos fotografijos patarimai ir gudrybės

Profesionalus sporto fotografas Richard Walch dalijasi savo žinovo patarimais, kaip sukurti puikias žiemos nuotraukas – nuo fotoaparato iki geriausių nuostatų pasirinkimo.

Best lenses for action

VEIKSMO FOTOGRAFIJA

Tinkamiausi objektyvai veiksmui užfiksuoti

Mūsų tinkamiausių objektyvų veiksmui užfiksuoti vadovas.

A Canadian player tackles an Irish player in a 2015 Rugby World Cup match. Photo by Richard Heathcote.

3. Naudokite automatinį baltos spalvos balansą

Jūsų fotoaparato baltos spalvos balanso funkcija puikiai atkuria tikslias spalvas ir atspalvius. Ir nesvarbu, ar fotografuojate varžybas dieną, ar naktį, geriausia naudoti ABSB ir leisti fotoaparatui automatiškai prisitaikyti prie pasikeitusios šviesos. ABSB taip pat leidžia sutelkti visą dėmesį į kompoziciją ir svarbiausių akimirkų prognozavimą.

Automatinis baltos spalvos balansas paprastai įjungiamas WB mygtuku fotoaparato gale arba LCD ekrane, jei jis yra jutiklinis. Jį spausdami galėsite rinktis parinktis.

4. Fotografuokite JPEG formatu

Fotografams dažnai sakoma, kad reikia fotografuoti RAW formatu, arba JPEG + RAW, bet sporto fotografijoje šios standartinės taisyklės dažnai nepaisoma. Dauguma serijos režimu fotografuojančių fotografų (visų pirma fotožurnalistų, sporto ir laukinės gamtos fotografų) renkasi JPEG formatą, nes paprastai JPEG formatu fotoaparatas užfiksuoja daugiau kadrų per sekundę, nei RAW formatu.

RAW failai yra didesni, turi daugiau duomenų, ir tam tikruose fotoaparatuose ilgiau užtrunka, kol atlaisvinama fotoaparato buferinė atmintis. JPEG failai yra mažesni, todėl fotoaparatas gali juos greičiau įrašyti į atminties kortelę ir užfiksuoti daugiau akimirkų. Tikėtina, kad jūsų fotoaparatas numatytąja tvarka fotografuoja JPEG formatu, tad, jei nieko nekeitėte, galite viską taip ir palikti.

Net kai fotografuojate JPEG formatu nepertraukiamo fotografavimo režimu, fotografuokite trumpomis serijomis – nuspauskite užraktą vienai ar dviems sekundėms ir paleiskite. Jei laikysite nuspaudę per ilgai, buferinė atmintis užsipildys ir sumažės fotografavimo sparta.

French fans in colourful makeup during the 2015 Rugby World Cup. Photo by Chris Lee.

5. Nežiūrėkite vien į žaidėjus

Varžybose svarbu ne tik tai, kas vyksta, kai žaidimas pasiekia įkarštį.

Pabandykite nukreipti objektyvą į žiūrovus ir užfiksuoti viltingus veidus ir kūrybišką aprangą, arba priartinkite susijaudinusias žaidėjų išraiškas ar jų persipynusias rankas prieš pat žaidimo pradžią.

Jei naudojate fotoaparatą su keičiamais objektyvais, tokio pobūdžio kadrui puikiai tinka toks objektyvas kaip Canon EF-S 55-250 f/4-5.6 IS STM, nes jo židinio nuotolis leidžia pakankamai plačiai parodyti aikštelę ir kartu pritraukti konkrečius žaidėjus arba sekti veiksmą.

6. Naudokite „Servo AF“ režimą arba objektų sekimą

Ką tik įsigytame fotoaparate paprastai AF režimas būna nustatytas į vieno kadro AF, dažnai dauguma fotografų jį ir palieka. Bet kai fotografuojate sporto aikštelėje judančius objektus, reikia perjungti „Servo AF“ režimą.

Paprastai fotoaparato nugarėlėje yra tiesioginis valdiklis AF režimui perjungti – tai gali būti fizinis mygtukas arba parinktis jutikliniame ekrane.

„Servo AF“, taip pat vadinamas nepertraukiamu fokusavimu, išlaikys sufokusuotą paskirtą AF tašką tol, kol laikysite iki pusės nuspaustą užrakto mygtuką. Tai išties pravartu sporto fotografams, nes galima sufokusuoti į taškus, kuriuose tikimasi veiksmo – pvz., prie vartų, – ir laukti tinkamos akimirkos.

AF sekimo režimas praturtina šią savybę dar labiau. Sekimo režimu tiesiog paliečiate AF tašką LCD ekrane (jei fotoaparatas turi jutiklinį ekraną) arba iki pusės nuspaudžiate užrakto mygtuką, kad užfiksuotumėte sufokusuotą objektą, ir AF taškas juda kartu su po kadrą judančiu objektu. Tai puiki funkcija norint sekti veiksmą sausakimšoje aikštelėje.

Jei turite DSLR arba beveidrodinį fotoaparatą, daugiau apie savo fotoaparato funkcijas galite sužinoti naudodami programėlę „Canon Photo Companion“.

Players pictured on the point of a tackle in a match between England and Australia in the 2015 Rugby World Cup. Photo by Steve Bardens.

7. Užfiksuokite veiksmą naudodami trumpą išlaikymą

Dauguma sporto fotografų siekia užfiksuoti veiksmą dramatišką akimirką ir vienintelis būdas tai padaryti – fotografuoti su trumpesniu išlaikymu. Geriausia fotografuoti maždaug 1/1000 sek., bet tikrai ne lėčiau kaip 1/500 sek.

Puikus būdas pasiekti tokį išlaikymą – režimų ratuku perjungti prioritetą užraktui (Tv). Tada galėsite nustatyti norimą išlaikymą, o fotoaparatas atitinkamai pritaikys diafragmą ir ISO, kad užtikrintų tokią spartą.

Autorius Jeff Meyer

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus