SPORTO FOTOGRAFIJA

Nusitaikykite, fotografuokite ir laimėkite: laiminčių akimirkų fotografavimas su kompaktiniu fotoaparatu

Profesionali sporto fotografė Molly Darlington dalijasi savo pagrindiniais patarimais, kaip fotografuoti mėgėjiško sporto akimirkas su neprofesionalų fotoaparatu.
Fotoaparatą „Canon PowerShot SX740 HS“ laikantis ir į padarytą kadrą atverčiamame ekrane žiūrintis asmuo.

Kaip puikiai žino buvusi „Canon“ ambasadorė ir profesionali sporto fotografė Molly Darlington, norint įamžinti nevaržomą vaikų futbolo varžybų dvasią svarbūs greiti refleksai ir dar svarbesnis yra geras priartinimas. Molly sportą pradėjo fotografuoti dar studijuodama koledže, 2015 m. Tada iškart baigusi mokslus ji fotografavo „Premier“ lygos ir čempionato futbolo varžybas.

Dėl didelės patirties sporte ji aiškiai žinojo, kokias futbolo varžybų akimirkas fotografuoti. Apsiginklavusi kišeniniu „Canon PowerShot SX740 HS“, kurio kompaktiškame korpuse telpa 40 k. optinis artinimas, ir monoklio formos fotoaparatu „Canon PowerShot ZOOM“, ji savo profesionalius darbo aikštelėje įgūdžius išbandė mėgėjų lygmeniu. Šie du paprasti naudoti fotoaparatai taip pat puikiai tinka šeimos laisvalaikiui lauke ar išvykose į gamtą fotografuoti, ir su jais galite priartėti arčiau veiksmo.

Molly paaiškino, ką paprastai stengiasi perteikti savo nuotraukose: „Tikiuosi papasakoti varžybų istoriją, kas per jas nutiko, ir parodyti liūdniausius ir linksmiausius jų momentus, kad žiūrint į nuotrauką būtų galima atsiminti akimirką tiksliai taip, kaip ji vyko.

Visada stengiuosi įamžinti įsimintinas sporto akimirkas. Futbolo rungtynių metu paprastai fotografuoju įvarčius, džiūgavimą ir svarbias akimirkas, pvz., skirtą raudoną kortelę. Taip pat savo nuotraukose ieškau žaidėjų arba minios emocijų – džiaugsmo, susierzinimo ar liūdesio.“

Čia Molly paaiškins, kaip tai galite padaryti su paprasta įranga.

1. Nufotografuokite vaizdų seką

Futbolą žaidžiantys berniukai – keturi vilki žaliai, vienas yra pakėlęs koją į orą kamuoliui spirti, o vienas žaidėjas vilki mėlynai.

„Draugiškos dviejų vietos komandų iki 12 metų varžybos bendruomenės futbolo centre buvo puiki galimybė šiai įrangai išbandyti, tokiuose renginiuose stebėdami varžybas tėvai gali fotografuoti jų veiksmą. Fotografuota fotoaparatu „Canon PowerShot SX740 HS“, nustatymai: 461 mm, 1/1300 sek., f/5.6 ir ISO800.

Žaidimo aikštėje su baltai išpieštomis linijomis ant žolės padėti fotoaparatai „Canon PowerShot SX740 HS“ ir „Canon PowerShot ZOOM“.

„Canon PowerShot SX740 HS“ ir „Canon PowerShot ZOOM“ – įrodymas, kad geri dalykai nėra dideli – šie lengvi kišeninio dydžio ir nebrangūs įrenginiai puikiai papildys karjeros siekiančio sporto fotografo įrangos rinkinį arba taps puikiu įrankiu atsiminimus norintiems įamžinti tėvams.

Naudojant tokį fotoaparatą kaip „Canon PowerShot SX740 HS“, kuris pasižymi neįtikėtinai greita reakcija paspaudus mygtuką ir fotografuoja 10 vaizdų per sekundę sparta, galima sukurti kadrų seriją, kad tikrai pavyktų pagauti tas adrenalino kupinas akimirkas. 10 k./sek. (kadrų per sekundę) sparta galima fotografuoti ir su „Canon PowerShot ZOOM“.

„Šioje nuotraukoje 10 k./sek. sparta buvo labai naudinga, nes galėjau padaryti kadrų seką, kaip tarpusavyje varžosi du žaidėjai. Vėliau iš tų kadrų galėjau atsirinkti geriausią nuotrauką“, – paaiškino Molly. „Grumtynes nelengva fotografuoti, nes kamuolys ne visada patenka į kadrą, todėl išties praverčia 10 kadrų per sekundę sparta.“

2. Užpildykite kadrą

Linksmai džiūgaujantis per futbolo aikštę bėgantis berniukas.

Molly siekia užpildyti kadrą taip, kad jos objektų išraiškos būtų aiškios. „Tikiuosi, kad žiūrovas pajaus kažką vien tik žvelgdamas į nuotrauką“, sakė jis. Fotografuota fotoaparatu „Canon PowerShot SX740 HS“, nustatymai: 220,5 mm, 1/1600 sek., f/5.6 ir ISO400.

Molly Darlington sėdi ant mažos kėdutės šalia futbolo aikštės ir žiūri į vykstantį žaidimą.

Kompaktinis „PowerShot ZOOM“ puikiai tiko šių futbolo rungtynių veiksmui įamžinti priartinant vaizdą iš už šoninės linijos ir stebint visą veiksmą.

„Puikiai sporto nuotraukai labai svarbi emocija, o šiame kadre aš priartinau vaizdą, kad įamžinčiau džiūgaujantį žaidėją“, sakė Molly, kuri naudodama fotoaparato „Canon PowerShot SX740 HS“ 40 k. optinio artinimo funkciją užpildė kadrą įsimintomis žaidėjo išraiškomis.

„Sporto fotografijai galimybė užpildyti kadrą visada yra naudinga, o 40 k. artinimas leidžia tai padaryti ir tada, kai veiksmas vyksta toliau“, sakė ji. Molly manymu, šios šventimo akimirkos yra geriausia jos darbo dalis. „Asmeniškai man nėra geresnio jausmo, kai viskas susideda ir futbolo varžybose pavyksta nufotografuoti įvartį, po kurio link tavęs bėga džiūgaujantys žaidėjai, o už nugaros šėlsta sirgaliai“.

3. Išbandykite skirtingus židinio nuotolius

Molly Darlington futbolo varžybų metu laikanti „Canon PowerShot ZOOM“.

„Canon PowerShot ZOOM“ turi trijų padalų artinimo funkciją, kurią naudodami mygtuko paspaudimu galite priartinti 100 mm, 400 mm ir 800 mm židinio nuotoliu, todėl galėsite nepraleisti kadro, kad ir kokiu atstumu būtumėte.

Futbolą žaidžiantys berniukai: vienas greitai varosi kamuolį, o priešininkų komandos varžovas jį vejasi.

Galimybė perjungti židinio nuotolį ypač svarbi sporto fotografijoje, kai veiksmas vyksta greitai ir niekada nežinai, kada įvyks svarbiausias momentas. Fotoaparato „Canon PowerShot SX740 HS“ 40 k. artinančio objektyvo plačiakampio židinio nuotolio didžiausias ilgis prilygsta 24 mm ir gali pasiekti 960 mm teleobjektyvo aprėptį. Fotografuota fotoaparatu „Canon PowerShot SX740 HS“, nustatymai: 109,3 mm, 1/1600 sek., f/5 ir ISO200.

Delne telpantis 12 megapikselių „Canon PowerShot ZOOM“ turi vieną objektyvą, bet turi trijų padalų artinimo funkciją, kad galėtumėte priartinti toli esančias detales. Molly vertinimu, ši funkcija labai intuityviai valdoma ir yra neįkainojama norint pasimėgauti veiksmu iš arti.

„Židinio nuotolį perjungti taip lengva – ant „Canon PowerShot ZOOM“ yra mygtukas, kurį paspaudus priartinimas pakeičiamas į 100 mm, 400 mm ir 800 mm“, sakė ji. „Šioms futbolo varžyboms tobulai tiko 400 mm priartinimas, bet didesniems sporto renginiams profesionalų aikštėje naudoju 800 mm parinktį.“

100 mm, 400 mm ir 800 mm židinio nuotolis yra nurodytas vaizdo ieškiklyje – kuo didesnis skaičius pasirenkamas, tuo labiau priartinamas objektas.

Norint gauti siekiamą vaizdą, svarbu eksperimentuoti su pažangiomis fotoaparato funkcijomis. „Su bet kokiu nauju fotoaparatu gali būti sunku fotografuoti, kol nesi įpratęs prie jo veikimo“, aiškino Molly. Jos geriausias patarimas? „Treniruotis, treniruotis ir dar kartą treniruotis dirbti su savo įranga. Kartais tereikia pasiimti su savimi įrangą kelis kartus, kad suvoktum, kaip ji veikia, ir išbandyti kelis skirtingus jos nustatymus.“

Prieš naudojant fotoaparatą savo vaiko sporto varžybose, būtų gerai prisijaukinti įrangą, o pradedantiesiems puikiai tiks kompaktiniai fotoaparatai.

4. Sufokusuokite, kad vaizdas būtų ryškus

Futbolo varžybų metu vidury šuolio pasiruošęs kamuolį spirti berniukas.

Molly rekomenduoja pasirūpinti ne tik, kad nuotraukos būtų ryškios, bet ir kad fone nebūtų trikdančių elementų, nes tai lemia skirtumą tarp netvarkingų kadrų ir į rėmelius dedamų nuotraukų. „Jei turite švarų foną be bereikalingų objektų, žiūrovas gali sutelkti visą dėmesį į objektą“, sakė ji. Fotografuota fotoaparatu „Canon PowerShot SX740 HS“, nustatymai: 228,7 mm, 1/1600 sek., f/5.6 ir ISO400.

„Greitų sporto varžybų metu gali būti nelengva išgauti ryškų vaizdą, todėl naudinga viskas, kas tik gali padėti. „Canon PowerShot ZOOM“ ir „Canon PowerShot SX740 HS“ vaizdo stabilizatorius padėjo fotografuojant, nes kamuolys greitai juda, todėl man ši funkcija buvo gana svarbi“, sakė Molly.

Molly pastebėjo, kad su integruotu vaizdo stabilizatoriumi ji galėjo fotografuoti laikydami fotoaparatą rankose, todėl galėjo sekti paskui veiksmą. Ji taip pat naudojo mažą nešiojamąją išlankstomą kėdutę, kad sporto renginiuose turėtų papildomą atramą. Paprastai ją mėgsta naudoti sporto aikštėse fotografuojantys fotografai. „Jos labai tvirtos, todėl jas turi daug sporto fotografų, ir jos išties naudingos sporto renginiuose, nes galima nusistatyti aukštį sėdint už bet kokių reklamos skydų ir kiek tik nori nusileisti arba pakilti“, sakė ji.

Ir „Canon PowerShot ZOOM“, ir „Canon PowerShot SX740 HS“ turi veidų aptikimo automatinį fokusavimą ir AF sekimą, todėl idealiai tinka objektui (kamuoliui arba žaidėjui) sekti ir fokusuoti jam judant.

5. Fotografuodami kadrus peržiūrėkite

Atverčiamame „Canon PowerShot SX740 HS“ ekrane vaizdą žiūrintis asmuo.

„Canon PowerShot SX740 HS“ turi 180° atverčiamą ekraną, todėl jame labai lengva peržiūrėti kadrus fotografavimo vietoje.

Du berniukai futbolo varžybose – vienas bando prasivaryti kamuolį pro vartininką, kuris pasiruošęs kamuolį perimti.

Apskritai, Molly teigimu, „PowerShot SX740 HS“ puikiai tiko vaikų sporto renginiui fotografuoti. Jis turi artinimo diapazoną, o tiesioginio vaizdo ekrane galima lengvai sekti fotografuojamą objektą. Fotografuota fotoaparatu „Canon PowerShot SX740 HS“, nustatymai: 524,3 mm, 1/2000 sek., f/6.3 ir ISO800.

O naudojantis atverčiamu LCD ekranu, patikrinti kadrus sporto renginio metu dabar yra lengviau nei bet kada. Fotoaparato „Canon PowerShot SX740 HS“ 180° ekranas padėjo Molly‘ei įsitikinti, kad ji turi visus norimus kadrus.

„Atverčiamame LCD ekrane galima peržiūrėti jau padarytus kadrus, kad žinotum, ką esi nufotografavęs“, sakė ji. „Vėlgi, šį kadrą, kuriame žaidėjas įmuša įvartį pro vartininką, man padėjo padaryti 40 k. priartinimas, nes tuo metu aš buvau kitoje aikštės pusėje.

Galite prisijungti prie programėlės „Canon Camera Connect“ ir po varžybų greitai pasidalyti savo nuotraukomis su kitais tėvais. Programėlę „Camera Connect“ galima naudoti ir norint matyti savo fotoaparato „Canon PowerShot ZOOM“ vaizdus ar net nuotoliniu būdu fotografuoti su fotoaparatais „Canon PowerShot ZOOM“ arba „PowerShot SX740 HS“, jei norimas fotografuoti kampas yra šiek tiek sudėtingas.

Nesvarbu, ar esate būsimasis sporto fotografas, ar tiesiog mėgstate veiksmą, šias sporto akimirkas nėra taip sunku fotografuoti, kaip gali atrodyti, ir Molly ragina kitą kartą einant stebėti varžybų pasiimti fotoaparatą, kad prisiminimai išliktų ilgai po paskutinio teisėjo švilpuko.

Žinoma, neskaitant puikaus įrangos rinkinio, Molly naudojasi ir per savo karjerą įgytais įgūdžiais: kantrybe ir instinktais atsidurti tinkamoje padėtyje lemiamai akimirkai įamžinti. „Reikia kantrybės ir daug praktikos, be to, daugumoje sporto varžybų būtina ir sėkmė“, sakė ji. „Pavyzdžiui, jei esate futbolo varžybose ir sėdite viename kampe, nieko negalėsite padaryti, jei veiksmas vyks kituose trijuose kampuose. Tokiais atvejais svarbu išmanyti fotografuojamą sporto šaką, kad galėtumėte sekti veiksmą ir nuspėti, kas galėtų vykti toliau.“

„Visada mėgau sportą ir fotografuoti, todėl atrodė protinga šiuos du dalykus sujungti“, sakė ji. „Prieš eidama į pirmąsias varžybas, negalėjau net įsivaizduoti, kaip man tai patiks. Su daug darbo ir šiek tiek sėkmės man pavyko atsidurti ten, kur dabar esu, ir aš nieko nekeisčiau.“

Autorė: Lorna Dockerill

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai