See the difference with a specialist action lens

Pajauskite skirtumą su specialiu veiksmui skirtu objektyvu

Dažnai veiksmo fotografai nuotraukose stengiasi perteikti buvimo sporto aikštelėje, safario sunkvežimyje ar skrydžio šalia plėšriojo paukščio pojūtį.

Siekiant tokio efekto, dažnai renkamasi užpildyti visą kadrą ir iš arti parodyti objektą. Kartais gyvenime būna progų atsidurti vos už kelių metrų nuo veiksmo. Tačiau paprastai tenka likti už užtvarų ar tvoros ir fotografuoti per atstumą. Tokiais atvejais geriausia naudoti ilgo židinio nuotolio objektyvą, kad žiūrovas atsidurtų įvykių sūkuryje.

Židinio nuotolis matuojamas milimetrais – kuo didesnis skaičius, tuo didesnė jūsų fotoaparato jutiklio didinimo geba. Apskritai, didesnio nei 85 mm židinio nuotolio objektyvai vadinami teleobjektyvais, tačiau norėdami fotografuoti veiksmą stambiu planu, turėsite naudoti 200 mm ar didesnio židinio nuotolio objektyvą, pvz., EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM arba EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM. Šie teleobjektyvai turi platų židinio nuotolio diapazoną ir dažnai naudojami fotografuoti veiksmui, kurio atstumas nuo jūsų fotografavimo vietos kinta.

Pažvelkime į kelis pavyzdžius.

Šios nuotraukos padarytos EOS fotoaparatu iš tos pačios vietos ant pakrantės. Pirmajai nuotraukai naudotas 18–55 mm objektyvas – standartinis nuotolis įprastam fotografavimui. Nuotraukoje matyti daug kraštovaizdžio ir nejuntamas ryšys su veiksmu, objektas kadre yra per mažas. Antrajai nuotraukai naudotas 55–250 mm objektyvas, nutaikytas į veiksmą ir kadre užfiksavęs jėgos aitvarą valdantį sportininką. Šioje nuotraukoje dėmesys sutelktas į smulkias detales, pvz., tyškančius atskirus vandens purslus ir sportininko veidą. Fotografuojant tokiu stambiu planu, veiksmas užpildo kadrą, niekas neblaško dėmesio fone ir žiūrovas priartėja prie veiksmo.

Susiję straipsniai
Taking your camera to the match: 7 tips for improving your sports photos

SPORTO FOTOGRAFIJA

Fotoaparatas varžybose: 7 patarimai, kaip pagerinti sporto fotografijas

Fotografuojant sportą atsiveria daugybė kūrybinių galimybių ir tai yra puiki proga išbandyti tam tikrus fotoaparato režimus ir funkcijas, kurių, galbūt, dar nesate naudoję.

Zoom in and capture fast action

VEIKSMO FOTOGRAFIJA

Priartinkite ir užfiksuokite greitą veiksmą

Fotografuojant veiksmą svarbiausia pagauti sekundės dalį trunkančią akimirką. Bet tinkamai pasiruošus nereikės taip greitai judėti.

A person riding a dirt bike around a track, leaning the bike low to the ground, photographed using camera panning. © Richard Walch

FOTOGRAFIJOS PAGRINDAI

Fotografavimas horizontaliai judinant fotoaparatą pradedantiesiems

Pasinaudokite šiais pagrindiniais patarimais ir sužinokite, kaip naudoti panoraminę funkciją geresnėms veiksmo nuotraukoms.

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus