A group of friends pose holding sparklers, facing the camera with their faces illuminated by the sparkler light.

Švenčių fotografavimas

Kaip kūrybiškai fotografuoti šventes

Vienas iš geriausių šventinio sezono dalykų – daugybė švenčių, per kurias draugai ar šeima gali susirinkti pasijuokti, pašokti, atsipalaiduoti ar pasidalyti naujienomis. Žinojimas, kaip kūrybiškai fotografuoti linksmybes ir šventes, padės sukurti amžinai branginamus atsiminimus – tiek mažam draugų susibūrime, tiek prašmatniame kalėdiniame visos šeimos susitikime. Naudodamiesi šiais naudingais patarimais ir metodais, sukursite puikių šventinių nuotraukų, kurios visiems patiks ir visi norės jomis dalintis.

1. Pasirinkite geriausias fotoaparato nuostatas šventei patalpose

Šventėse dažnai būna silpnas apšvietimas ir judantys objektai, todėl svarbu pasirūpinti tinkamais fotografavimui tokioje aplinkoje parametrais.

Nebūtina naudoti blykstės, tačiau reikia pasirūpinti, kad išlaikymas būtų pakankamai trumpas judesiui užfiksuoti. Nustatykite mažiausiai apie 1/160 sekundės arba 1/250 sekundės išlaikymą ir įsitikinkite, kad diafragma yra atitinkamai atverta (mažas f skaičius). Taip pat pravers vidutinis arba aukštas ISO nustatymas, pvz., ISO 3200 arba ISO 6400.

2. Tinkamai pakreipkite blykstę

Jei naudojate blykstę, pasirūpinkite, kad ji būtų nustatyta taip, kad gražiai apšviestų objektus. Jei naudojate blykstę „Speedlite“, nenukreipkite jos tiesiogiai į fotografuojamą objektą – pakreipkite ją į lubas, kad objektus apšviestų atsispindėjusi šviesa. Taip ne tik sukursite natūralesnį apšvietimą, bet ir jūsų fotografuojami žmonės jausis patogiau.

„Speedlite 470EX-AI“ – tai pirmoji pasaulyje blykstė, turinti automatinio išmaniojo šviesos atmušimo funkciją. Ji pati pasirūpina optimaliu šviesos kritimo kampu, įvertindama aplinką ir automatiškai pakreipdama blykstės galvą, kad šviesa nuo sienų ar lubų atsispindėtų tinkamiausiu kampu – jums tereikia sutelkti dėmesį į kadrą.

Jei fotoaparatas turi „Wi-Fi“ funkciją ir galite gauti išorinę blykstę su belaidžiu ryšiu (arba nenaudojate belaidžio ryšio, bet turite laidą nuotolinei blykstei prijungti), galite padėti blykstę į šalį ir įjungti ją nuotoliniu būdu.

3. Išsklaidykite blykstės šviesą

Dar vienas būdas puikiems rezultatams su blykste gauti – naudoti difuzinį dangtelį arba mažą minkštą dėžutę virš blykstės galvos. Taip paskleisite ir sušvelninsite blykstės šviesą, todėl odos atspalviai kadre atrodys natūraliau.

4. Pabandykite fotografuoti nepastebimai

Kadrai, kuriuose pozuojama, yra svarbūs, tačiau jei norite užfiksuoti nesuvaidintą šventės džiaugsmą, reikėtų fotografuoti nepastebimai.

Naudodami ilgesnį objektyvą, pvz., Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM, galėsite sufokusuoti toliau esančius objektus ir fotografuoti pernelyg neatkreipdami dėmesio, kad esate nutaikę fotoaparatą į konkretų asmenį. Dėl tos pačios priežasties reikėtų išjungti fotoaparato AF pagalbinį apšvietimą.

Nepastebimai fotografuojant reikėtų naudoti ne fotoaparato blykstę, o plačią diafragmą ir vidutinį arba aukštą ISO, kad objektai liktų ryškūs ir sufokusuoti.

Nebūtina naudoti blykstės, tačiau reikia pasirūpinti, kad išlaikymas būtų pakankamai trumpas judesiui užfiksuoti.

Susiję straipsniai
10 tips for capturing fireworks

FEJERVERKŲ FOTOGRAFAVIMAS

10 patarimų fotografuojantiems fejerverkus

Geriausi patarimai, kokius rinkinius, metodus ir kompozicijas rinktis fotografuojant fejerverkus.

Party with Creative Park

SPAUSDINIMAS IR RANKDARBIAI

Vakarėlis su „Creative Park“

Dekoracijos ir suvenyrai, kuriuos galite išsispausdinti namuose su programėle „Creative Park“.

Creative ways to use the Canon PowerShot PX

ŠEIMOS FOTOGRAFIJOS

Fotoaparato „Canon PowerShot PX“ privalumai

Atraskite naujus šio kompaktiško, išmanaus PTZ fotoaparato naudojimo būdus.

5. Sužinokite kaip nufotografuoti su gražiu „bokeh“ efektu

Nesvarbu, ar tai mirgančių kalėdinės eglutės lempučių jūra, ar paprasta žvakė, šventiniu laikotarpiu būna daug gražių šviesų, kurias su tinkamais parametrais nuotraukose galima paversti dailiais šviesos rutuliais. Japonų kalbos žodis „bokeh“ vartojamas estetinėms šių nesufokusuotų nuotraukos vietų savybėms apibūdinti.

Sufokusuoti fono akcentai gali būti dideli ir abstraktūs, arba mažesni ir ryškesni, netgi galima pasitelkti fantaziją ir padaryti, kad nesufokusuoti daiktai būtų žvaigždės, širdies ar kalėdinės eglės formos – apie tai sužinosite pirmiau pateiktame vaizdo įraše.

Šį efektą lengviausia pasiekti nustačius plačiausią objektyvo diafragmą, pvz., f/2.8 arba f/2, kad galėtumėte laisvai rinktis, ką fokusuojate ir jūsų objektas ryškiai išsiskirtų sulietame fone. Tačiau malonų sulietą foną galima išgauti ir su mažesne, pvz., f/5.6 diafragma. Sustiprinkite efektą padidindami atstumą tarp objekto ir fono arba prieidami arčiau objekto.

6. Padidinkite išlaikymą, kad užfiksuotumėte sulietą judesį

Trumpas išlaikymas padeda ryškiai užfiksuoti judančius objektus, o naudojant ilgesnį išlaikymą galima sukurti judesį scenoje su statiniais objektais.

Nustatykite 1/10 arba 1/20 sek. išlaikymą, jei fotografuojate laikydami fotoaparatą rankose, ir pasirūpinkite, kad statiškas (arba palyginti statiškas) objektas būtų aiškiai matomas. Pravartu, jei objektyvas turi vaizdo stabilizatorių, nes jis padės išlaikyti ryškesnį vaizdą esant didesniam išlaikymui. Tam tikruose fotoaparatuose IS yra integruotas, tokiu atveju fotoaparato vaizdo stabilizavimas veiks su visais objektyvais.

Jei naudojate trikojį, šiam efektui pasiekti galėsite naudoti kur kas ilgesnį išlaikymą. Paleiskite užraktą laidiniu arba belaidžiu nuotoliniu paleidikliu, programėle „Canon Camera Connect“ arba laikmačio režimu.

A woman throws her arms back amidst trails of light

7. Užfiksuokite šviesos pėdsakus ant šokių aikštelės grindų

Kontroliuodami blykstės paleidimo akimirką ekspozicijos metu, galite užfiksuoti spalvotus šviesos ruožus, kurie kūrybiškai perteiks šventės atmosferą, tačiau išlaikys ryškius objektus. Pasirinkite ilgą, maždaug vienos sekundės, išlaikymą ir pasirinkite pirmosios arba antrosios užsklandos sinchronizavimo režimą fotoaparato blykstės parinkčių meniu.

Daugumoje fotoaparatų numatytoji parinktis yra pirmosios užsklandos sinchronizavimas. Ji paleidžia blykstę ekspozicijos pradžioje ir įrašo bet kokį suliejimą objekto priekyje. Antrosios užsklandos sinchronizavimas paleidžia blykstę ekspozicijos pabaigoje ir įrašo šviesos pėdsakus ir kitas detales už objekto.

8. Skirkite dėmesį smulkesnėms detalėms

Atminkite, kad švenčių nuotraukose ne visada turi būti žmonių. Sutelkite dėmesį į smulkesnes detales, pvz., ant eglutės kabančius burbulus, pietų stalo papuošimus ar kitus šventinius elementus, ir taip galėsite puikiai perteikti šventinės progos nuotaiką ir jausmą.

Jei negalite pakankamai priartėti prie objekto su naudojamu objektyvu, galbūt vertėtų rinktis makroobjektyvą, pvz., Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM, Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM arba Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM. Tačiau su palyginti plačiu variantu, Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM, (EOS M fotoaparatams) galėsite pakankamai priartėti, tačiau kartu įamžinti ir daugiau aplinkos konteksto.

Autorius: Matt Golowczynski

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visus patarimus ir metodus