Židinio nuotolis gali iš esmės pakeisti turinio meninį poveikį. Norėdami tiksliai suderinti nuotaiką ir poveikį, pabandykite pažaisti su skirtingais objektyvais.
Plačiakampiai objektyvai pakeičia žiūrovo atstumo suvokimą, nes padidina objektus pirmame plane ir tokiu būdu tarsi padidina suvokiamą vaizdo gylį. Taip gaunami asmeniški, įtraukiantys vaizdai, kuriuos regėdami žiūrovai jaučiasi tarsi būtų patalpoje kartu su jumis – tai puikus pasirinkimas savarankiškai kuriamam turiniui namuose, pavyzdžiui, mokomiesiems vadovams.
Teleobjektyvai turi siauresnį regos lauką, todėl viskas atrodo arčiau, nei yra, o vaizdo gylis yra suspaustas. Vidutinis teleobjektyvas, pvz., 85 mm atitikmens, gali labai gražiai perteikti veidus, o ilgesnis teleobjektyvas puikiai tinka norint laikyti fotoaparatą toliau nuo filmuojamo veiksmo, pvz., futbolo triukų. Jais taip pat sutraukiamas atstumas, todėl lauko gylis atrodo mažesnis, o stipriai sulietame ir nesufokusuotame fone sufokusuoti objektai atrodo esantys arčiau. Pasinaudokite ilgesniais objektyvais, kad galėtumėte kontroliuoti savo aplinką: suliekite vaizdą, kad paryškintumėte svarbius aspektus ir sukurtumėte profesionaliai atrodantį vaizdą.
Su savo „Canon EOS R6“ ir objektyvu „Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM“ Ewanas naudoja teleobjektyvo vaizdo glaudinimo ypatybę, kad įkomponuotų save vartuose. „Atitraukiu fotoaparatą išties toli“, aiškino jis. „Padedu jį ties vidurio linija ir priartinu iki baudos aikštelės ties 200 mm. Taip sukuriu gražų mažo lauko gylio efektą.“
Pavyksta ne tik sukurti ryškų kadrą, bet ir laikyti fotoaparatą atokiau, kai atliekami triukai.