VAIZDO TINKLARAŠČIAI

Metodai turiniui pagerinti

Išskirtinio turinio kūrimas neturi būti sunkus. Pagerinkite savo įrašų kokybę naudodamiesi šiais fotografijos ir vaizdo tinklaraščių kūrimo patarimais.
Jauna moteris mėlynomis kasytėmis filmuoja save priešais geležinkelio liniją ant rankenos pritvirtintu fotoaparatu.

Socialinės žiniasklaidos platformose daugybė žmonių deda pastangas, kad jų turinys būtų pastebėtas. Bet kaip pasiekti, kad jūsų įrašai išsiskirtų iš kitų?

Keturių „Canon“ bendradarbiavimo kampanijoje „Crew Create“ dirbusių menininkų teigimu, jums tereikia trijų dalykų: aistros kuriamam turiniui, troškimo peržengti savo kūrybos ribas ir aukščiausios įmanomos kokybės įrašų.

Pirmi du dalykai priklauso tik nuo jūsų, bet su paskutiniu aspektu galime padėti. Štai keli fotografijos ir filmavimo patarimai pradedantiesiems ir patyrusiems nuomonės formuotojams.

1. Kontroliuokite padėtį... ir įsigykite trikojį

Mėlynaplaukė moteris sėdi priešais nešiojamąjį kompiuterį, o ant mažo trikojo stovintis „Canon“ fotoaparatas ją filmuoja.

Vaizdo tinklaraščių kūrimas naudojantis fotoaparatu – klasikinis metodas, lengvai įgyvendinamas su geriausiais „Canon“ vaizdo tinklaraščių kūrimo fotoaparatais, pvz., „Canon EOS M50 Mark II“ ir jo pakreipiamu ekranu bei atlenkiamą ekraną turinčiu „Canon PowerShot G7 X Mark III“, kuriuos naudodami galite matyti, kaip filmuojate save. Tačiau įsigiję trikojį galėsite dar labiau patobulinti turinį, kai filmuojate laikydami fotoaparatą rankose. Naudodami rankeną galite filmuoti nauju, patogiu kampu, ir kurti estetiškai kokybiškesnius įrašus. Naudodami pakreipiamą „Canon“ trikojo rankenos HG-100TBR laikiklį galėsite filmuoti vertikaliai – tai puikiai tinka kuriant įrašus „Instagram“ istorijoms arba „TikTok“. O pasinaudodami papildomu jo pailginimu galite filmuoti save iš aukščiau ir patrauklesniu kampu, todėl jūsų įrašai atrodys rafinuočiau.

„Canon“ trikojo rankeną HG-100TBR galima naudoti ir kaip trikojį lankstesnei kūrybai – tai bus stabilus pagrindas viso kūno kadrams, mokomiesiems vadovams ar plataus kadro įrašams, kuriuose rodysite savo aplinką ar draugus. „TikTok“ žvaigždė ir šokėja Nifè naudoja šią rankeną įvairiam turiniui, dažnai susiedama jo integruotą „Bluetooth“ nuotolinį valdiklį su savo „EOS M50 Mark II“ filmavimo laikmačiu.

„Kartais filmuoju laikydami fotoaparatą rankose, bet kartais turiu jį pastatyti ir atsitraukti. Taip pat kadre kartais noriu parodyti savo liemenį arba visą kūną. Turiu galėti judėti ir turėti laiko atsistoti į vietą, kol neprasidėjo filmavimas“, sakė ji. „Nuotolinis pultas yra išties patogus. Su juo galiu kurti trumpesnius klipus. Nebereikia nukirpti pradžios arba paleisti muzikos iš naujo, nes įrašas jau seniausiai buvo prasidėjęs.“

2. Sulėtinkite veiksmą ir nepraleiskite nė vienos akimirkos

Asmuo filmuoja grafičių sienos išpieštą neoninę braškę, naudodamas fotoaparatą „Canon PowerShot G7 X Mark III“.

Savo sekėjams svarbu parodyti kuo daugiau įspūdingų detalių. Todėl dauguma geriausių turinio kūrėjams skirtų fotoaparatų filmuoja vaizdą sulėtintai. Pabandykite filmuoti sulėtintai, kad padidintumėte turinio įtampą arba dramatiškumą, arba kad užtikrintumėte, jog bus pastebėta net menkiausia akimirkos dalis.

Filmavimo režimu „Canon PowerShot G7 X Mark III“ gali „Full HD“ raiška įrašyti 120 k./sek. sparta. 120 k./sek. sulėtintas vaizdas automatiškai virsta 30 k./sek. vaizdo įrašu, kuris atkuria keturis kartus lėtesnį vaizdą, nei buvo filmuojant. Fat Cap Sprays naudoja šį metodą, kad parodytų intensyvios spalvos pliūpsnius ir užfiksuotų jo meno gyvybingumą ir grožį.

„Žmonėms labiau patinka geros kokybės turinys, patinka matyti iš ekrano trykštančias spalvas, tarsi jie gyvai žiūrėtų mano meną gatvėje“, aiškino jis. „Kai purškiu spindesio efektą, kyla daug dulkių. Atrodo kaip didelė liepsna. „PowerShot G7 X Mark III“ filmuoja 120 k./sek. sparta, todėl galiu gražiai nufilmuoti šį dulkių liepsnos efektą. Galiu parodyti įspūdingas savo meno detales ir jūs galite pamatyti, kaip jos kuriamos.“

3. Išlikite ryškūs naudodami AF sekimą

Ant žolės padėtas „Canon EOS R6“ su atjungtu mikrofonu – fone žmogus atlieka futbolo triuką.

Kad jūsų turinys būtų išskirtinis, pasirūpinkite, kad jame viskas būtų ryšku, naudodami savo fotoaparato automatinio fokusavimo sistemą.

„Canon EOS RP“ ir „Canon EOS R6“ turi „Dual Pixel CMOS AF“, taip pat veido ir akių sekimo funkciją, todėl jie abu puikiai tinka savarankiškam turinio filmavimui namuose arba norint nufilmuoti greitą veiksmą. Fotoaparato AF valdymo skydelyje įjunkite funkciją „Movie Servo AF“ ir ji nuolatos fokusuos filmuojamą vaizdą Jei kaip AF metodą pasirinksite veido aptikimą ir sekimą, jūsų fotoaparatas automatiškai aptiks, sufokusuos ir seks kadre esančius veidus, o objektus galėsite sekti tiesiog palietę juos jutikliniame ekrane.

Vaizdo tinklaraštį apie futbolo įgūdžius kuriantis Ewanas Baggottas (taip pat žinomas pseudonimu EABSkills) naudoja „Canon EOS R6“ – jis seka fokusavimo taškus visame kadre, todėl sufokusuoja net ir greičiausiai judantį objektą.

„Automatinis fokusavimas man yra pats svarbiausias dalykas“, sakė jis. „Paprastai judu labai greitai, turiu būti filmuojamas dešinėje, kairėje, priekyje, gale. Galiu įeiti ir išeiti iš kadro, bet fotoaparatas manęs niekada nepameta.“

4. Suasmeninkite kiekvieną nuotrauką

Nuotraukos yra ne mažiau svarbios, nei vaizdo įrašai, jei norite, kad sekėjai gautų norimą turinį, todėl labai svarbu, kad į socialinius tinklus keliamas turinys atspindėtų jūsų kūrybiškumą.

Visuose „Canon EOS“ fotoaparatuose yra meniu „Picture Styles“, kuriame galite pasirinkti norimus savo nuotraukų parametrus. Atsisiųskite arba susikurkite pasirinktinius „Picture Styles“, įkelkite juos į savo fotoaparatą ir rinkite patiktukus savo unikaliais vaizdais.

„Brit Awards“ laimėjęs muzikantas ir prodiuseris Jackas Garrattas mėgsta išreikšti save per fotografiją ir naudoja funkciją „Picture Styles“ savo nuotraukoms suasmeninti. „Sukūriau vieną „Picture Style“ variantą savo „Canon EOS RP“ – tai yra nespalvinė išankstinė nuostata, su kuria kiekviena nuotrauka atrodo fantastiškai. Daug fotografuoju savo šunį, ir kol kas kiekviena su juo padaryta nuotrauka atrodo tarsi iš Annie Leibovitz kadrų“, sakė jis.

5. Naudokite židinio nuotolį ne tik norėdami priartinti

Jaunas vyras, vilkintis baltu džemperiu su gobtuvu, reguliuoja fotoaparato nustatymus.

Židinio nuotolis tai nėra tik priartinimas arba atitolinimas, jį galima naudoti ir kaip meninės išraiškos priemonę. Vien tik pasirinkus tinkamą objektyvo ilgį galima iš esmės pakeisti turinio pojūtį.

Židinio nuotolis gali iš esmės pakeisti turinio meninį poveikį. Norėdami tiksliai suderinti nuotaiką ir poveikį, pabandykite pažaisti su skirtingais objektyvais.

Plačiakampiai objektyvai pakeičia žiūrovo atstumo suvokimą, nes padidina objektus pirmame plane ir tokiu būdu tarsi padidina suvokiamą vaizdo gylį. Taip gaunami asmeniški, įtraukiantys vaizdai, kuriuos regėdami žiūrovai jaučiasi tarsi būtų patalpoje kartu su jumis – tai puikus pasirinkimas savarankiškai kuriamam turiniui namuose, pavyzdžiui, mokomiesiems vadovams.

Teleobjektyvai turi siauresnį regos lauką, todėl viskas atrodo arčiau, nei yra, o vaizdo gylis yra suspaustas. Vidutinis teleobjektyvas, pvz., 85 mm atitikmens, gali labai gražiai perteikti veidus, o ilgesnis teleobjektyvas puikiai tinka norint laikyti fotoaparatą toliau nuo filmuojamo veiksmo, pvz., futbolo triukų. Jais taip pat sutraukiamas atstumas, todėl lauko gylis atrodo mažesnis, o stipriai sulietame ir nesufokusuotame fone sufokusuoti objektai atrodo esantys arčiau. Pasinaudokite ilgesniais objektyvais, kad galėtumėte kontroliuoti savo aplinką: suliekite vaizdą, kad paryškintumėte svarbius aspektus ir sukurtumėte profesionaliai atrodantį vaizdą.

Su savo „Canon EOS R6“ ir objektyvu „Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM“ Ewanas naudoja teleobjektyvo vaizdo glaudinimo ypatybę, kad įkomponuotų save vartuose. „Atitraukiu fotoaparatą išties toli“, aiškino jis. „Padedu jį ties vidurio linija ir priartinu iki baudos aikštelės ties 200 mm. Taip sukuriu gražų mažo lauko gylio efektą.“

Pavyksta ne tik sukurti ryškų kadrą, bet ir laikyti fotoaparatą atokiau, kai atliekami triukai.

6. Transliuokite tiesiogiai

Ant garstyčių spalvos sofos sėdintis barzdotas vyras ruošia „Canon“ fotoaparatą, kad galėtų filmuoti save.

Ryšio užmezgimas su savo auditorija ir bendravimas su ja tiesiogiai – didelė sėkmingo darbo internete dalis, jeigu norite dalytis gimstančiomis kūrybinėmis idėjomis su kitais. Puiku, kad daugumai „Canon“ beveidrodinių ir DSLR fotoaparatų galima naudoti „Canon“ EOS internetinės kameros paslaugų programinę įrangą ir transliuoti turinį tiesiogiai per savo asmeninį (PC) ar „Mac“ kompiuterį. Jūsų fotoaparatas – tai jūsų vartai, per kuriuos galite bendrauti su savo žiūrovais, tad išbandykite juos.

„Visada ieškau būdų, kuriais galėčiau pasidalyti savo kuriama muzika su visu pasauliu, ir tiesioginės transliacijos yra vienas iš geriausių, greičiausių ir lengviausių būdų tai padaryti“, sakė Jackas, kuris ketina naudoti savo „Canon EOS RP“ per tiesiogines vaizdo transliacijas savo gerbėjams. „Tai privertė mane susimąstyti, kaip galėčiau naudoti daugiau vaizdo transliacijų, ypač iš garso studijos.“

Jei norite sužinoti, kokį „Canon“ rinkinį naudoja mūsų keturi kūrėjai, daugiau skaitykite čia.


Autorius: Peter Wolinski

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

 • Muzikantas, šokėja ir futbolininkas stovi priešais sieną, ant kurios nupiešta neoninė pelėda.

  VAIZDO TINKLARAŠČIAI

  Vienas bendras kūrybinis darbas

  Keturi „Canon“ įrangą naudojantys menininkai sujungė jėgas, kad naudodami savo skirtingus įgūdžius sukurtų įspūdingą trumpametražį filmą.

 • Ant rankinės kardaninės pakabos pritvirtintas „Canon PowerShot G7 X Mark III“, padėtas šalia sienos greta kelių skardinių su purškiamaisiais dažais.

  VAIZDO TINKLARAŠČIAI

  Geriausia įranga interneto turiniui kurti

  Sužinokite, kokį rinkinį naudoja keturi mūsų labai skirtingi turinio kūrėjai ir kaip jis padeda pasiekti kitą turinio kokybės lygį.

 • Moteris, šalia nešiojamojo kompiuterio nustatanti savo „Canon PowerShot G7 X Mark III“, kad galėtų iš savo svetainės filmuoti jogos treniruotę.

  KOMPAKTINIAI FOTOAPARATAI

  Geriausias kompaktinis fotoaparatas turiniui kurti

  Sužinokite, kaip „PowerShot G7 X Mark III“ gali padėti jums sužadinti savo kūrybiškumą kasdienybėje.

 • VAIZDO TINKLARAŠČIAI

  Kelionių vaizdo tinklaraščiai naudojant ypač plataus kampo objektyvą

  Kelionių vaizdo tinklaraštininkė Chloe Gunning fotografuoja dienos iškylą mieste naudodama „Canon RF 16mm F2.8 STM“.