Father piggybacks son through field

Kaip naudoti natūralų apšvietimą

Kai tenka fotografuoti lauke, mėginant užfiksuoti miesto atmosferą dieną ar gražaus vasaros vakaro nuotaiką, pasinaudojus natūralia šviesa galima gauti nuostabių rezultatų. Išmanymas, kaip panaudoti šviesą savo naudai, gali būti labai naudingas jūsų nuotraukoms. Ir jums nereikės investuoti į jokią įrangą, kad pamatytumėte rezultatus.

Paros laiko išnaudojimas

Natūralus apšvietimas kinta priklausomai nuo paros laiko ir oro. Todėl, prieš keliaudami fotografuoti, įpraskite viską apmąstyti iš anksto. Galiausiai nėra prasmės keltis anksti iš lovos, kad nufotografuotum saulėtekį virš miesto upės, jei gražesnė nuotrauka gautųsi saulei leidžiantis.

Saulėtą dieną, kai giedras dangus, šviesa ryte gali būti palyginti šilta, ryškesnė vidurdienį ir švelnesnė vakare. Todėl jei turite laiko, eikite ir fotografuokite tą pačią sceną skirtingu dienos metu ir palyginkite šviesą savo nuotraukose, kad rastumėte jums labiausiai patinkančią.

Venkite tiesioginės saulės portretuose

Tiesioginiai saulės spinduliai vidury dienos gali sukurti stiprius šešėlius, dėl kurių žmonės portretinėse nuotraukose neatrodys gražiai. Todėl fotografuodami šviesą dieną pasistenkite fotografuoti žmonės šešėlyje arba palaukite popietės, kai saulė skleis šiltesnę šviesą. Pavyzdžiui, stovint už pastato ar po medžiu, stipri šviesa veiksmingai išsklaidoma ir gaunami malonesni rezultatai. Taip pat galite naudoti blykstę dienos metu, kad subalansuotumėte saulės poveikį.

Išnaudokite auksines valandas

Valanda prieš pat saulėlydį ir iškart po saulėtekio, dažnai vadinama magiška arba auksine valanda, yra mėgstamiausias profesionalių fotografų laikas, nes tada yra geriausia dienos šviesa. Kadangi saulė yra žemiau, horizontali šviesa meta ilgus šešėlius ir maudo objektus šiltuose spinduliuose. Tai puikiai tinka miesto portretams, gamtos grožiui atskleisti arba vandens atspindžiams fotografuoti.

Fotoaparato baltos spalvos balanso valdymas

Kartais šviesa atrodo gelsva ir auksinė. Kartais ji atrodo šalta ir mėlyna. Nors akys natūraliai prisitaiko, kad spalvos prie skirtingos šviesos atrodytų vienodai, fotoaparatai priklauso nuo nustatyto baltos spalvos balanso. Koreguojant šią nuostatą, reguliuojama, kaip fotoaparatas mato šviesą, ir jūs galite kontroliuoti šviesos atspalvius. Galite nustatyti, kad būtų kompensuojama per šalta arba per šilta šviesa.

Daugumoje „Canon DSLR“, beveidrodinių ir pažangių kompaktinių fotoaparatų yra septyni standartiniai baltos spalvos nustatymai. Automatinis baltos spalvos balansas yra numatytoji parinktis paprastomis apšvietimo sąlygomis. Pasirinkite Dienos šviesos režimą, jei fotografuojate ryškioje saulėkaitoje, arba pasirinkite Apsiniaukę ir Ūkanota arba Šešėliai. Volframo arba Fluorescencinės šviesos parinktys gali padėti subalansuoti spalvas fotografuojant patalpose.

Geriausia yra padaryti kelis kadrus su skirtingais baltos spalvos balanso nustatymais ir pažiūrėti, kuris atrodo geriausiai. Taip galėsite būti ramūs, kad neprarasite išties norimų spalvinių savybių.

Pasidarykite reflektorių šviesai atspindėti

Reflektoriai – tai paprastas būdas pažaboti natūralią šviesą ir nukreipti ją į savo objektą. Ir nereikia jo pirkti profesionalioje fotografijos parduotuvėje. Dažnai pakanka didelio balto, sidabrinio ar auksinio lakšto arba folijos, pritvirtintos prie kartono, kurio pakaks reikiamam efektui.

Būkite drąsūs ir eksperimentuokite

Eksperimentuodami su natūralia šviesa lengviau suprasite, kaip ji veikia, kokia šviesa jums labiausiai patinka ir kaip ji atrodo nuotraukoje. Gali užtrukti, kol išmoksite pamatyti šviesą ir ją užfiksuoti, tad tegul būna smagu. Išeikite į lauką ir fotografuokite neįprastomis apšvietimo sąlygomis, neįprastus objektus, išbandykite visus orus, sezonus ir skirtingus paros laikus.