A mother picks her son up to hug, both of them wearing sunglasses. Photo by Christian Anderl.

ŠEIMOS FOTOGRAFIJOS

Christiano Anderlo patarimai, kaip fotografuoti natūraliai atrodančius šeimos portretus

Profesionaliam austrų fotografui Christianui Anderlui brangių šeimos akimirkų fotografavimas yra tiek pat svarbus namuose, kaip ir jo darbe. Buvęs „Canon“ ambasadorius savo profesinėje srityje yra žinomas dėl nuoširdžių ir intymių portretų. Be to, jautriomis savo šeimos gyvenimo akimirkomis jis dalijasi ir „Instagram“ paskyroje, kurioje atskleidžia savo mažo sūnaus atrandamą pasaulį.

Kaip pripažįsta pats, tėvystė pakeitė jo gyvenimą. Tapimas tėvu įkvėpė ir jo Tėvystės projektą – portretų seriją, kurioje tėvai kalba apie savo patirtis, pasakoja apie savo geriausias ir sunkiausias akimirkas ir siūlo patarimus kitiems. Nors Christianas žmones fotografuoja jau seniai, jam ypatingai svarbu užfiksuoti tam tikrus šeimos momentus.

„Kai pasensiu ir mano sūnus bus palikęs mūsų namus, man bus liūdna be jo“, sako jis. „Tada galėsiu sėdėti ant sofos ir žiūrėti į visas šias jo kūdikystės nuotraukas. Šią vasarą jam jau sueis šešeri. Radau kelias nuotraukas, kuriose jam dar tik vieni, ir jau dabar, suvokęs, kaip greitai jis auga, aš pasijutau senas. Laikas lekia... Manau, fotografuodami turėtume priminti sau, kaip greitai jie mus paliks. Tada, žvelgdami į šias nuotraukas ir tai prisimindami, su savo vaikais būsime šiek tiek kantresni.“

Christianas dalijasi penkiais savo pagrindiniais patarimais ir metodais, kurie padės įamžinti tikras šeimos linksmybes. Vadovaukitės šiais patarimais, kad ir jums pavyktų sukurti natūralias ir nuoširdžias šeimos nuotraukas.

1. Palikite telefoną kišenėje

Christiano teigimu: „Kai fotografuojama fotoaparatu, labiau susitelkiama į patį fotografavimą.“ Jis ragina padėti telefoną į šalį, kad pavyktų sukurti prasmingesnių nuotraukų su fotoaparatu. „Nereikia tiesiog viena ranka fotografuoti visko, kas papuola, kaip tai daroma išmaniuoju telefonu. Su fotoaparatu įdedama daugiau pastangų ir, manau, kad sukuriamos geresnės nuotraukos.“

Be to, paėmus į rankas fotoaparatą mažiau laiko praleidžiama įsmeigus akis į ekraną, o šiuo metu Christianas kaip tik tam skiria daug dėmesio ir vykdo skaitmeninę detoksikaciją. „Nenoriu visą dieną žiūrėti į ekraną, o fotografuojant vien išmaniuoju telefonu, mano ekranui skiriamas laikas dar pailgėja. Noriu priglausti akį prie vaizdo ieškiklio ir visa esybe susitelkti į tą momentą“.

Christiano įsitikinimu, fotoaparatas prieš telefoną turi ir techninių pranašumų, pvz., jis turi fizinius valdiklius parametrams keisti, įskaitant išlaikymo greitį ir diafragmą. Jis taip pat labiau mėgsta nuotrauką komponuoti vaizdo ieškiklyje. „Yra daug programinės įrangos, kuri bando imituoti tikro objektyvo sukuriamą vaizdą, tačiau tai nėra tas pats... mano nuomone, niekas negali pranokti didelio jutiklio ir objektyvo“. Jau pradedančiųjų lygmens fotoaparatai, pvz., „Canon EOS M50“ turi šiuos fizinius valdiklius, o šiuo metu vidutiniai atitinkamos kategorijos išmanieji telefonai jų neturi.

2. Būkite pasiruošę nuoširdžiai akimirkai

Fotografuojant vaikus reikia būti pasiruošus viskam. Naudojant fotoaparatą su greitu automatiniu fokusavimu ir fokusavimo sekimo funkcija, pvz., „Canon EOS R“, „EOS 80D“ arba „EOS M50“, galima nuspėti akimirką ir užfiksuoti greitą veiksmą, nesibaiminant, kad nuotraukoje pagrindinis objektas bus išsiliejęs.

"Noriu priglausti akį prie vaizdo ieškiklio ir visa esybe susitelkti į tą momentą."

Christiano teigimu: „Fotografuojant vaikus būtinas greitas automatinis fokusavimas. Būtent to reikėtų siekti renkantis fotoaparatą. Visa kita priklauso nuo jūsų biudžeto. Manęs nuolat klausia, kokį fotoaparatą vertėtų įsigyti, bet aš visada sakau, kad visų pirma reikia galvoti apie objektyvus. Galbūt jums reikia ne naujo fotoaparato, o naujo objektyvo, nes objektyvo greitis ir optikos kokybė yra daug svarbesni nei fotoaparatas“.

Šeimos fotografijai būtinas ir tam tikras pragmatiškumas. „Kai tik pamatau, kad kažkas nebenori būti fotografuojamas, tiesiog padedu fotoaparatus į šalį“, sako Christianas. „Jei žmogus nenori, kad jį fotografuotum, niekada nepavyks padaryti geros jo nuotraukos. Ypač su vaikais – neįmanoma priversti jų fotografuotis, reikia tiesiog su tuo susitaikyti ir pabandyti vėliau.“

A boy smiles as bubbles float around him. Photo by Christian Anderl.

3. Eksperimentuokite su skirtingais židinio nuotoliais

„Mano manymu, šeimos nuotraukoms reikia turėti bent du skirtingus židinio nuotolius“, sako Christianas. „Man labiausiai patinka portretams naudoti objektyvą „Canon EF 85mm f/1.8 USM“. Su 85 mm nustatymu gaunamas mažas lauko gylis, todėl galima išskirti veidą iš fono. Ir jo pakanka, kad vaizdas būtų „teisingas“ – naudojant 35 mm arba 50 mm atsiranda iškraipymų ir nosis atrodo didesnė. Kurdamas portretus turiu kalbėtis su fotografuojamais žmonėmis, todėl 85 mm yra puikus vidutinio diapazono variantas – su juo neįmanoma suklysti.“

Nors Christianas portretams mieliau renkasi objektyvą „EF 85mm f/1.8 USM“, jo manymu, puikių nuotraukų galima padaryti ir su 35 mm. „Manau, kad objektyvas „Canon EF 35mm f/1.4L II USM“ tinka praktiškai viskam. Jei tik nežinote, ką rinktis, imkite 35 mm ir galėsite fotografuoti, net ir portretus. Turite nepamiršti, kad jis šiek tiek iškreips veidą, bet, kita vertus, labiau priartėjus pavyks sukurti intymesnį kadrą.“

Susiję straipsniai
A baby plays with an abacus.

KŪDIKIŲ FOTOGRAFIJA

12 kūdikių fotografavimo patarimų, kuriais galite pasinaudoti jau šiandien

Išsaugokite brangias akimirkas ir įamžinkite savo kūdikio raidą pasinaudodami mūsų protingais patarimais, kad fotografuoti kūdikį būtų smagu, o rezultatai būtų puikūs.

Two children silhouetted against a woodland background by the low sun streaming through the trees.

ŠEIMOS FOTOGRAFIJOS

11 patarimų šeimos fotografijoms

„Canon“ ambasadorė Helen Bartlett pagarsėjo savo monochrominiais šeimos portretais – čia ji dalijasi geriausiais patarimais, kaip įamžinti išraiškingas akimirkas.

A woman and her three children standing around a mixing bowl in a kitchen as they prepare to bake something. The PowerShot PX sits on top of a pile of books facing them.

ŠEIMOS FOTOGRAFIJOS

Be vargo fiksuokite akimirkas

Naudodami „Canon PowerShot PX“ be vargo fiksuokite kasdienes akimirkas.

A man stands in the sea and throws his son in the air. Photo by Christian Anderl.

4. Visada pirmiau galvokite apie foną

Nors jūsų dėmesys greičiausiai bus sutelktas į objektus – ypač į greitai judančius vaikus – svarbu pagalvoti, kas bus jūsų nuotraukų fone, sako Christianas. Fonas yra pagrindinis jūsų kompozicijos elementas, bet dažnai apie jį nepagalvojama.

„Pirmenybė fonui – tai viena iš nedaugelio taisyklių, kurių stengiuosi išmokyti fotografijoje, nes dažnai žmonės to neįvertina arba pamiršta. Jie taip susitelkia į pirmąjį planą, į objektą, į fokusavimą, apšvietimą, ekspoziciją, į visus tuos reikalus, kad pamiršta, jog fonas neatrodo gerai. Su žaidžiančiais vaikais gali būti sudėtinga, bet pasistenkite visų pirma rasti foną, o tada jau pastatyti jame savo objektą“.

Nėra tinkamo ar netinkamo fono portretams, jis priklauso nuo to, ar tinka jūsų objektui, bet fotografuodami turėtumėte pagalvoti apie aplinką. „Bet kas gali būti geras fonas ir bet kas gali būti blogas fonas. Pasistenkite pajausti spalvas, kurios dera tarpusavyje, ir spalvas, kurios nedera. Jeigu fonas yra išties bjaurus, naudokite plačią diafragmą ir ilgą objektyvą, kad jis būtų mažiau ryškus, kad fone liktų tik spalvos. Jei vienas taškas yra ryškus, pvz., raudonas automobilis, o visa kita yra nyku ir liūdna, pasistenkite to išvengti“.

A small boy stands on top of a hill, seagulls flying in an arc above him. Photo by Christian Anderl.

Fotografuojant fotoaparatu atsiranda neprilygstamų galimybių įvairiapusiškai panaudoti nuotraukas – nuo didesnių redagavimo galimybių iki išdidintų nuotraukų spausdinimo. Christianas ant namų sienos yra pasikabinęs milžinišką savo mėgstamos nuotraukos spaudinį – joje matyti Naujoje Zelandijoje kopose žaidžianti jo žmona ir sūnus.

„Pavyko padaryti keletą puikių kadrų, kol jie bėgo žemyn kopa“, sako jis. „Mano sūnus taip juokėsi... labai mėgstu šią nuotrauką. Kiekvieną kartą ją pamatęs negaliu nesišypsoti ir jaučiuosi tarsi grįžęs į Naująją Zelandiją.“ Dalintis šeimos prisiminimais lengviau, kai vaizdai yra nufotografuoti didele skiriamąja geba, su kuria galima spausdinti A2 arba plakato formato spaudinius – to man dar nepavyko pasiekti su telefonu padaryta nuotrauka.

Ir tai ne tik spausdinimas, dar yra ir redagavimo procesas. „Turint gerą fotoaparato RAW failą yra kur kas daugiau redagavimo galimybių, nei vien tik išsitraukus JPEG failą iš telefono. Vien parinkus tinkamas spalvas galima pakeisti visos nuotraukos jausmą ir nuotaiką. Be redagavimo panaudojama tik apie 50 % fotografijos galimybių.“

Galiausiai šiuolaikinių fotoaparato ryšio galimybės reiškia ir tai, kad nuotraukas iš jų galima persiųsti tiesiai į savo planšetę ir iškart jas parodyti, arba į telefoną ir paskelbti internete, kartu užtikrinant aukštesnę savo socialinio kanalo vaizdų kokybę. Naudojant savo mobiliajame įrenginyje programėlę „Canon Print“ ir suderinamą „Canon“ spausdintuvą, galima netgi spausdinti itin kokybiškas nuotraukas – be jokių laidų.

A mother runs down a sand dune, pulling her son along, both of them laughing. Photo by Christian Anderl.

Christianas metė iššūkį šeimos tinklaraštininkei Katjai Gaskell patobulinti savo šeimos fotografijas – iškeisti išmanųjį telefoną į „Canon EOS M50“. „Globetotting“ kelionių rašytoja ir tinklaraštininkė Katja fotografavo savo vaikus visame pasaulyje išmaniuoju telefonu. Dabar ji išbando daugybę naujų metodų, kuriuos įmanoma panaudoti su fotoaparatu. Pažiūrėkite, kaip jai sekasi, ir išbandykite šiuos šeimos fotografijos iššūkius ir jūs.

Autorė: Lucy Fulford

Susiję gaminiai

Susiję straipsniai

Skiltis „Pasisemkite įkvėpimo“ – tai pagrindinis naudingų fotografijos patarimų, vadovų pirkėjams ir įdomių pokalbių šaltinis, kuriame yra visko, ko reikia norint rasti geriausią fotoaparatą ar spausdintuvą ir įgyvendinti savo naują kūrybinę idėją.

Atgal į visas istorijas