Geriausi pradedančiųjų lygmens „Canon“ objektyvai laukinės gamtos fotografijai

Atraskite geriausius ir ekonomiškiausius objektyvus nuostabiems laukinės gamtos vaizdams fiksuoti ir puikiai tinkančius „Canon EOS R“ sistemos fotoaparatams, įskaitant „EOS R7“ ir EOS R100“.
A colourful parrot eating some food held in one claw, photographed using a Canon RF 800mm F11 IS STM lens.

Norint fotografuoti laukinius gyvūnus ir paukščius jų natūralioje gyvenamojoje aplinkoje, reikia suprasti gyvūnų elgesį, turėti išgyvenimo įgūdžių, kantrybės bei atkaklumo. Tačiau net pasirūpinus visu tuo, nedaug tepasieksite be tinkamos laukinės gamtos fotografijos įrangos – įskaitant teleobjektyvą.

Gera žinia – Jums nereikia ištuštinti kišenių, perkant brangų, profesionalų objektyvą, kad galėtumėte pradėti fotografuoti laukinę gamtą. Galima rinktis iš daugybės lengvų, didelio našumo laukinei gamtai fotografuoti skirtų objektyvų, apimančių ir fiksuoto židinio nuotolio, ir keičiamo mastelio objektyvus, tinkančius EOS R sistemos beveidrodiniams fotoaparatams, įskaitant „Canon EOS R7“ ir „EOS R100“.

Ant šakos, apsuptos aukštų žolių ir žalios augmenijos, stūksantis genys.

Kintamo židinio nuotolio objektyvai suteikia daugiau kadravimo parinkčių, leidžiančių pereiti nuo plačių kadrų, kuriuose fiksuojami gyvūnai natūralioje aplinkoje, iki griežtesnių portretų, išryškinančių konkrečias savybes. Nufotografuota su „Canon EOS R6“ ir objektyvu „Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“, nustatymai: 400 mm, 1/50 sek., f/8 ir ISO800.

Palinkusi ties maistu afrikinė koduotoji gervė, nufotografuota su „Canon RF 600mm F11 IS STM“ teleobjektyvu.

Naudodami teleobjektyvus galite detaliai nufotografuoti gyvūnus, prie kurių negalite prisiartinti, nes jie pavojingi, arba tiesiog nenorite jiems sutrukdyti. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ (dabar jį pakeitė „Canon EOS R6 Mark II“) su objektyvu „Canon RF 600mm F11 IS STM“, nustatymai: 1/1000 sek., f/11 ir ISO 3200.

Kaip pasirinkti geriausią objektyvą laukinei gamtai fotografuoti: dažniausiai užduodami klausimai

Štai keletas dažniausiai užduodamų klausimų, kaip pasirinkti tinkamą fotografijos įrangą laukinei gamtai fotografuoti.

Ar man reikia teleobjektyvo laukinės gamtos fotografijai?

Ne visada. Kartais užtenka plačiakampio objektyvo (įprastai apibrėžiamo kaip turinčio 35 mm ar mažesnį židinio nuotolį), kad galėtumėte fotografuoti laukinius gyvūnus jų natūralioje gyvenamojoje aplinkoje, bet tuomet reikia prisiartinti. Norint išgauti kadrą užpildančias laukinės gamtos nuotraukas, dažniausiai reikia teleobjektyvo (85 mm arba didesnio židinio nuotolio) arba ypač artinančio teleobjektyvo (300 mm ir daugiau). Šie objektyvai suteikia mažesnį regos lauką – apimantį vos dalelę prieš jus atsiveriančio vaizdo – todėl toli esantys gyvūnai ir paukščiai nuotraukoje atrodo didesni.

Ar laukinės gamtos fotografijai reikia naudoti priartinantį arba fiksuoto židinio nuotolio objektyvą?

Artinantys teleobjektyvai yra universalesni, nes galite pakeisti nuotraukos kadro nustatymą, nejudėdami iš savo pozicijos ir nenustodami fotografuoti, kad pakeistumėte objektyvą. Fiksuoto židinio nuotolio objektyvai pasižymi tik vienu židinio nuotoliu, tačiau dažniausiai yra lengvesni nei atitinkami priartinantys objektyvai. Jų židinio nuotoliai taip pat yra didesni, todėl galite lengviau fotografuoti laukinius gyvūnus, prie kurių negalite fiziškai prisiartinti ir kurių nepasiekia net Jūsų pritraukiantis objektyvas.

Elnias su išsikišusiais ragais stovi žolėmis apaugusiame lauke pakelta galva ir veidu į fotoaparatą.

Novatoriškai EOS R sistemai tinka inovatyvaus, lengvo dizaino objektyvai – pvz., „Canon RF 800mm F11 IS STM“, kuris sveria 1 260 g, o įtrauktas siekia vos 281,8 mm, tad bus nesunku nešiotis jį su savimi. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ (dabar jį pakeitė EOS R8) su objektyvu „Canon RF 800mm F11 IS STM“, nuostatos: 1/500 sek., f/11 ir ISO 1250. © Ben Hall

Rankos, laikančios fotoaparatą „Canon EOS R7“ su prijungtu kintamo židinio nuotolio objektyvu.

Kintamo židinio nuotolio objektyvas suteikia jums lankstumo pakeisti kadro kompoziciją, kad užfiksuotumėte sceną, kai tiesiog nėra laiko keisti objektyvų.

Kurie židinio nuotoliai geriausiai tinka laukiniams gyvūnams ir paukščiams?

Įprastai paukščiai yra mažesni ir prie jų sunkiau prisiartinti nei prie kitų laukinių gyvūnų, todėl norint juos fotografuoti, dažniausiai prireikia didesnio židinio nuotolio. Nors fotografuodami didelį žinduolį 300 arba 400 mm objektyvu galite išgauti kadrą užpildančias nuotraukas, kai kurių paukščių fotografijai reikia 500, 600 ar net 800 mm objektyvo.

Tačiau Jums gali padėti fotoaparato jutiklis. APS-C beveidrodiniuose fotoaparatuose, tokiuose kaip „EOS R7“ ir „EOS R100“, esantys jutikliai yra mažesni nei viso kadro jutikliai, esantys kituose EOS R sistemos asortimento fotoaparatuose, pvz., „EOS R6 Mark II“. Taigi iš tikrųjų jie apkarpo objektyvo vaizdą, todėl objektas užpildo didesnę jūsų kadro dalį. Šis 1,6 karto padidinamas apkarpymo koeficientas padidina objektyvo pasiekiamumą, todėl, pavyzdžiui, naudojant „RF 50mm F1.8 STM“ objektyvą su APS-C fotoaparatu, matymo laukas yra toks pat, kaip ir naudojant 80 mm objektyvą su viso kadro fotoaparatu, o naudojant 100 mm objektyvą gaunamas toks pat matymo laukas kaip ir viso kadro fotoaparato 160 mm objektyvu.

Žmogus fotografuoja stambiu planu naudodamas fotoaparatą „Canon EOS R10“ ir objektyvą „RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“.

Fotoaparato „Canon EOS R10“ automatinis fokusavimas ir toliau veikia beveik tamsoje iki -4 EV1 ekspozicijos vertės. Naudojant „EOS R7“ ši vertė dar mažesnė: -5 EV1.

Kaip objektyvo ir fotoaparato technologijos gali padėti padaryti geresnes laukinės gamtos nuotraukas?

Objektyvus su didesniu židinio nuotoliu gali būti sunkiau stabiliai laikyti, bet integruotas optinis vaizdo stabilizatorius (IS) gali padėti ištaisyti suliejimą, kilusį dėl fotoaparato judėjimo. Fotoaparatų „EOS R7“ ir „EOS R6 Mark II“ korpuse taip pat įdiegta vaizdo stabilizavimo (IBIS) funkcija, kuri gali užtikrinti atitinkamai iki 7 ir 8 padalų vaizdo stabilizavimą, kai naudojama su suderinamu objektyvu.

O galingas fokusavimo variklis padės neatsilikti nuo greitų gyvūnų, o kuo tyliau jis veiks, tuo mažesnė tikimybė, kad išbaidysite savo subjektą. EOS R sistemos fotoaparatų RF laikiklis užtikrina itin greitą ryšį tarp fotoaparato ir objektyvo, kad būtų itin greitas ir patikimas fokusavimo greitis. „Canon EOS R7“, „EOS R10“ ir „EOS R6 Mark II“ taip pat maksimaliai išnaudoja objektyvui būdingą automatinio fokusavimo greitį ir juose visuose naudojamas procesorius, kuris pasitelkdamas giliojo mokymosi dirbtinį intelektą stulbinančiai greitai ir efektyviai atpažįsta ir seka gyvūnus bei paukščius. Siekiant pagauti gerą kadrą fotografuojant veiksmo kupiną laukinę gamtą, geriausia fotografuoti vaizdų seriją, o „EOS R7“ ir „EOS R10“ užtikrina didžiulį, iki 30 kadrų per sekundę siekiantį pavaros greitį, ir, atitinkamai, 23 kadrų per sekundę greitį2, jei naudojamas ir AF sekimas.

Didesnė maksimali diafragma (mažesnis f skaičius) reiškia, kad objektyvas į fotoaparatą įleidžia daugiau šviesos, o tai padeda fotografuojant greitai judančius gyvūnus esant silpnam apšvietimui. Viso kadro beveidrodiniai fotoaparatai, tokie kaip „EOS R6 Mark II“ ir „EOS R8“, šiuo atveju veikia ypač gerai.

Galiausiai, turėtumėte atsižvelgti į savo objektyvo dydį ir svorį, nes labiau tikėtina, kad su savimi turėsite kompaktišką, lengvą objektyvą. Pavyzdžiui, 300 g sveriantis, bet galingas efektyvus 28,8–240 mm priartinimo diapazonas „RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“, leidžia maksimaliai išnaudoti visas laukinės gamtos fotografavimo galimybes.

Fotoaparato „Canon EOS R7“ su prijungtu objektyvu „RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“ kadras, padarytas lauke, ant didelės uolos.

„Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“ „efektyvus“ priartinimo diapazonas – 28,8–240 mm, leidžia priartinti, kad pamatytumėte didesnį vaizdą – idealiai tinka laukinei gamtai su nuostabiais kraštovaizdžiais fiksuoti – arba priartinti, kad užfiksuotumėte detales.

1. Geriausias pradedančiųjų lygio RF-S plataus kampo priartinantis teleobjektyvas laukinei gamtai fotografuoti: „Canon RF 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“

„Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“ yra vienas pirmųjų objektyvų, sukurtų specialiai APS-C formato EOS R sistemos fotoaparatams, pavyzdžiui, „EOS R7“ ir „EOS R100“. Jame yra galingas 8,33 karto priartinimo diapazonas, apimantis nuo plataus žiūrėjimo kampo iki teleobjektyvų pasiekiamumo. Tai gali suteikti jums aiškų pranašumą, jei fotografuojate dulkėtoje aplinkoje arba reikia greitai reaguoti į įvairias laukinės gamtos fotografavimo galimybes, kai keisdami objektyvus galite nepastebėti kadro.

Dėl 1,6 karto apkarpymo koeficiento šiuose fotoaparatuose objektyvas turi tokį efektyvų priartinimo diapazoną, kokį turi 28,8–240 mm objektyvas viso kadro fotoaparate, tačiau yra palyginti kompaktiškas ir lengvas, sveriantis tik 300 g.

Į šakelės viršų įsikibęs laumžirgis, fonas nesufokusuotas.

Priartinantys objektyvai suteikia lankstumo, kad galėtumėte akimirksniu perkomponuoti kadrus ir kuo geriau išnaudoti įdomų gyvūnų elgesį ir besikeičiančią šviesą. „RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM“ ne tik užtikrina teleobjektyvo aprėptį, bet ir puikiai tinka detaliam darbui – 210 mm priartinimo diapazono gale jis gali maksimaliai padidinti 0,28 k., todėl galite iš arti sufokusuoti netrikdydami objekto ir nemesdami šešėlių. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R50“ su objektyvu „Canon RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM“, nuostatos: 210 mm, 1/50 sek., f/7.1 ir ISO 100.

2. Geriausias pradedančiųjų lygio RF-S priartinantis teleobjektyvas laukinei gamtai fotografuoti: „Canon RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM“

Dar vienas universalus priartinantis objektyvas, sukurtas EOS R sistemos fotoaparatams su APS-C jutikliais, „Canon RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM“ suteikia galimybę dar daugiau pasiekti teleobjektyvo padėtyje. Iš tiesų, jį nešiotis yra šiek tiek lengviau nei „RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM“ ir jis pasižymi tuo pačiu 4,5 padalos vaizdo stabilizavimo našumu, todėl lengva fotografuoti laukinę gamtą jį laikant rankose.

Sumontavus ant APS-C fotoaparato, „RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM“ veiksmingai pasiekia 88–336 mm, o tai yra geriausias pasirinkimas didesniems žinduoliams ir paukščiams.

Fotografas nukreipia „Canon“ fotoaparatą su „Canon RF 75-300mm F4-5.6“ objektyvu į braidančius paukščius.

Universalus „Canon RF 75-300mm F4-5.6“ objektyvas yra suderinamas su viso kadro ir APS-C EOS R sistemos beveidrodiniais fotoaparatais. Jis siūlo praktišką židinio nuotolių diapazoną, kai mokotės fotografuoti laukinę gamtą.

Medyje tupintis didysis tukanas su dideliu oranžiniu snapu, nufotografuotas iš apačios su „Canon RF 75-300mm F4-5.6“ objektyvu.

„Canon RF 75-300mm F4-5.6“ turi efektyvų 120–480 mm priartinimo diapazoną su APS-C fotoaparatu, pvz., „EOS R50“, todėl puikiai tinka fotografuoti kadrą užpildančius gyvūnus ir paukščius, prie kurių neįmanoma priartėti. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R50“ su objektyvu „Canon RF 75-300mm F4-5.6“, nuostatos: 260 mm, 1/500 sek., f/5.6 ir ISO 3200.

3. Geriausias pradedančiųjų lygio RF priartinantis teleobjektyvas laukinei gamtai fotografuoti: „Canon RF 75-300mm F4-5.6“

„Canon RF 75-300mm F4-5.6“ – pritaikomas universalus priartinantis objektyvas, aprėpiantis platų 75–300 mm židinio nuotolio diapazoną. Tai klasikinis laukinės gamtos objektyvas pradedantiesiems, suteikiantis lanksčias didesnių gyvūnų kadravimo galimybes. Prijunkite „Canon RF 75-300mm F4-5.6“ prie APS-C fotoaparato, pvz., „EOS R10“ arba „EOS R100“, ir gausite veiksmingą 120–480 mm priartinimą. Su šia dramatiška didinamąja jėga galite fotografuoti labai mažus ar tolimus objektus, taip pat baikščius paukščius ir gyvūnus, kuriuos gali išgąsdinti bandantis priartėti fotografas. Teleobjektyvo padėtyje jis fokusuoja net 1,5 metro atstumu, todėl galite detaliau užfiksuoti pasiekiamus objektus, pvz., vabzdžius ir sodo paukščius.

Vos 507 g sveriantį ir sutelpantį į maždaug 146 mm ilgį „RF 75-300mm F4-5.6“ paprasta pasiimti keliaujant, o kadangi jis suderinamas su „Dual Pixel CMOS AF“, jis užtikrina patikimą gyvūnų automatinį fokusavimą sekant, jei naudojamas su fotoaparatu, kuris vykdo pažangų objektų aptikimą.

Fotografas Richard Walch laiko prie akies „Canon“ fotoaparatą su objektyvu „RF 24-240mm F4-6.3 IS USM“. Už jo galima pastebėti akmenuotą pakrantę aplink uolą.

„Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM“ objektyvas yra lengvas, kompaktiškas ir greitai sufokusuoja, o tai reiškia, kad galite priartėti prie toli esančių gyvūnų ir fotografuoti sklandžiai ir netrikdydami objekto.

4. Universaliausias pradedančiųjų lygio RF objektyvas laukiniams gyvūnams ir gamtai fotografuoti: „Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM“

Jei ieškote vieno objektyvo, kuris tiktų įvairioms laukinių gyvūnų ir gamtos fotografijos užduotims, universalus „RF 24-240mm F4-6.3 IS USM“ yra puikus pasirinkimas. Šiuo 10 k. priartinančiu objektyvu galite užfiksuoti stulbinančius gyvūnų kadrus jų aplinkoje, o tada priartinti vaizdą, ir kurti jų portretus. Jis skirtas viso kadro EOS R sistemos fotoaparatams, pvz., „EOS R6 Mark II“ ir „EOS R8“, tačiau sujungus su APS-C modeliu, pvz., „EOS R100“, gaunamas lygiavertis 38–384 mm objektyvo regos laukas. Tačiau jis sveria tik 750 g ir yra patogus nešiotis – šį objektyvą mielai pasiimsite į zoologijos sodą, rezervatą ar tolesnę kelionę į gamtą.

Elnias su išsikišusiais rangais stovi miško proskynoje veidu į fotoaparatą.

Padvigubinus židinio nuotolį – pavyzdžiui, nuo 200 mm iki 400 mm – gyvūnai ir paukščiai atrodo dukart didesni nuotraukoje, tad didžiausia jūsų subjekto dalis tampa fokusavimo tašku. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ (dabar jį pakeitė EOS R8) su objektyvu „Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“, nuostatos: 400 mm, 1/40 sek., f/8 ir ISO 800. © Ben Hall

Elnias su mažomis ausimis įrėmintas paparčių žaliame miške.

Siauras teleobjektyvų vaizdo kampas leidžia lengviau parinkti puikų švelnų foną, kuriame galite įrėminti gyvūną. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ (dabar jį pakeitė EOS R8) su objektyvu „Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“, nuostatos: 373 mm, 1/50 sek., f/8 ir ISO 1250. © Ben Hall

5. Geriausias pradedančiųjų lygio ypač priartinantis teleobjektyvas laukinei gamtai fotografuoti: „Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“

EOS R sistemos fotoaparatams skirti „Canon RF“ objektyvai pasižymi įvairiomis dizaino inovacijoms ir „Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“ – ne išimtis. Tai vienas geriausių pradedantiesiems skirtų objektyvų laukinei gamtai fotografuoti – jis lengvesnis nei „EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM“, bet pasiekia toliau, ir tą atstumą galima dar labiau padidinti su RF ilgintuvais. Jo pranašumas yra 5,5 padalos vaizdo stabilizatorius, skirtas ryškesniems kadrams užfiksuoti laikant fotoaparatą rankose, kuris padidėja iki 6 padalų naudojant IBIS turinčius fotoaparatus, tokius kaip „EOS R6 Mark II“ ir „EOS R7“. Jame taip pat naudojama itin greita, tačiau praktiškai tyli „Nano USM“ automatinio fokusavimo technologija, kuri neišgąsdins objektų, prie kurių bandote priartėti. Šis objektyvas turi padidintą 160–640 mm efektyvų priartinimo diapazoną, kai naudojamas su tokiais APS-C fotoaparatais kaip „EOS R7“ ir „EOS R10“.

Kiškis lauke, fonas išlietas, o saulė apšviečia gyslas vienoje ausyje.

Toli siekiantis teleobjektyvas, kaip RF 800mm F11 IS STM, leidžia fotografuoti greitus gyvūnus, jų neišgąsdinant. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ (dabar jį pakeitė EOS R8) su objektyvu „Canon RF 800mm F11 IS STM“, nuostatos: 1/100 sek., f/11 ir ISO 500. © Ben Hall

Būdraujanti surikata ant uolos, už jos stūkso uola su keliomis angomis.

Teleobjektyvus su mažesne maksimalia diafragma, pvz., f/5,6 ir f/11, lengviau nešiotis ir juos galima įsigyti už prieinamesnę kainą nei teleobjektyvus su didele maksimalia diafragma (su mažesniais f skaičiais). Nufotografuota su „Canon EOS R6“ ir objektyvu „Canon RF 600mm F11 IS STM“, nustatymai: 1/1400 sek., f/11 ir ISO 1600.

6. Geriausi pradedančiųjų lygio RF fiksuoto židinio nuotolio superteleobjektyvai laukinei gamtai fotografuoti: „Canon RF 800mm F11 IS STM“ ir „Canon RF 600mm F11 IS STM“

„RF 800mm F11 IS STM“ suteikia galimybę kurti kadrą užpildančias laukinės gamtos nuotraukas, neatsižvelgiant į tai, ar fotografuojate didelius gyvūnus, ar paukščius savo sode. Su objektyvu naudodami „Canon Extender RF 1.4x“ arba „Canon Extender RF 2x“, galite pasiekti dar daugiau: su pastaruoju – net 1 600 mm. EOS R sistemos fotoaparatai gali automatiškai sufokusuoti net su šiuo įspūdingu židinio nuotoliu. Prijunkite objektyvą prie „Canon EOS R7“ arba „EOS R10“ ir apkarpymo koeficientas suteiks galingą 1280 mm efektyvų židinio nuotolį, nesumažinant diafragmos, kuri sumažėtų, jei būtų naudojami 1,4 arba 2 k. ilgintuvai.

Nors „RF 800mm F11 IS STM“ pasižymi tokia didele aprėptimi, jis yra stebėtinai kompaktiškas ir lengvas bei turi 4 padalų optinį vaizdo stabilizatorių, užtikrinantį ryškesnes nuotraukas bei vaizdo įrašus, fotografuojant ar filmuojant nuo rankos.

„Canon RF 800mm F11 IS STM“ ypač tinka paukščių fotografijai, o „RF 600mm F11 IS STM“ yra bendresnės paskirties superteleobjektyvas, tinkamas ir paukščiams, ir gyvūnams. Jo funkcijų rinkinys panašus į „RF 800mm“, įskaitant f/11 bementę diafragmą, suteikiančią dailų fono suliejimą, o STM variklis užtikrina beveik negirdimą automatinį fokusavimą. Šį objektyvą galima naudoti su „Canon Extender RF 1.4x“ (suteikiamas 840 mm židinio nuotolis) ir „Canon Extender RF 2x“ (1 200 mm židinio nuotolis). APS-C fotoaparatų, pvz., „EOS R7“ ir „EOS R100“ efektyvusis židinio nuotolis yra 960 mm be ilgintuvo. Objektyvas taip pat sutraukiamas iki 20 cm ilgio, todėl tai yra universalus ypač artinantis teleobjektyvas, kurį galite pasiimti bet kur.

Stambiu planu nufotografuotas kuoduotasis gekonas; fotografuota naudojant objektyvą „Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM“.

Makroobjektyvai yra skirti stambiu planu fotografuoti mažus objektus, pvz., šį kuoduotąjį gekoną. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R5“ su objektyvu „Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM“; nuostatos: 1/80 sek., f/6.3 ir ISO 3200. © Oliver Wright

Fotografas su „Canon“ fotoaparatu fotografuoja kapibarą ir jos jauniklius.

Kitame skalės gale plačiakampis objektyvas, pvz., „Canon RF 16mm F2.8 STM“, puikiai tinka gyvūnams jų buveinėje fotografuoti.

Alternatyvūs objektyvai laukinei gamtai

Nors laukinės gamtos fotografijai dažniausiai naudojami teleobjektyvai, yra daugybė kitų, kuriuos kūrybingai naudojant, galima fotografuoti gyvūnus ir paukščius.

Makroobjektyvai, tokie kaip „Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM“ ir „Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM“ puikiai tinka vabzdžiams ir kitiems mažiems gyvūnams fotografuoti. Nors „Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“ nėra tam skirtas makroobjektyvas, jis turi įspūdingą beveik pusės dydžio padidinimo funkciją. RF-S objektyvus taip pat galite naudoti su viso kadro EOS R sistemos fotoaparatais, pvz., „EOS R8“ ir „EOS R6 Mark II“ – fotoaparatas automatiškai perkomponuos kadrą mažesniam objektyvo vaizdo apskritimui, kad turėtumėte siauresnių kadrų – tai šiek tiek panašu į 1,6 k. ilgintuvo prijungimą prie objektyvo.

Plačiakampiai objektyvai, pvz.: „Canon RF 14-35mm F4L IS USM“ ir itin plačiakampis „Canon RF 16mm F2.8 STM“ taip pat tinka fotografuojant didesnę gyvūno gyvenamosios aplinkos dalį, pulką paukščių arba net filmuojant vaizdo tinklaraštį pačiam esant kadre ir kalbant apie už nugaros esančią laukinę gamtą.

Autorius: Marcus Hawkins

1Fotografuojant su f/1.2 objektyvu, centriniu AF tašku, vieno kadro AF, 23 °C/73 °F temperatūroje, ISO100. Išskyrus RF objektyvus su „Defocus Smoothing“ danga

2
Nepertraukiamo fotografavimo greitis gali skirtis priklausomai nuo įvairių sąlygų, daugiau informacijos rasite specifikacijose.

Susiję produktai

  • Beveidrodiniai fotoaparatai

    EOS R7

    Pažinkite laukinę gamtą naudodami fotoaparatą, po kurio ateičiai skirtu APS-C korpusu slypi įspūdingas greitis ir vaizdo kokybė.
  • Beveidrodiniai fotoaparatai

    EOS R100

    Kurkite puikios kokybės prisiminimus su šiuo intuityviai naudojamu EOS R fotoaparatu, kuris visada yra pasirengęs.
  • RF-S objektyvai

    RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

    Kintamo židinio nuotolio objektyvas (apimantis ir plačiakampio, ir teleobjektyvo padėtis) EOS R serijos APS-C formato fotoaparatams puikiai tinka kelionių, gyvosios gamtos, sporto ir gyvenimo būdo fotografijai.
  • RF-S objektyvai

    „RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM“

    Prisiartinkite prie objekto naudodami šį lengvą ir universalų APS-C teleobjektyvą bei fiksuokite keliones, sporto renginius, šeimos narius ir augintinius naujai.
  • RF 75-300mm F4-5.6

    RF objektyvai

    RF 75-300mm F4-5.6

    Nebrangus, lengvas komplekto artinantis teleobjektyvas laukinei gamtai, sportui ir šeimos nuotykiams.
  • RF objektyvai

    RF 24-240mm F4-6.3 IS USM

    Universalus 10 k. priartinimas EOS R sistemai – didelis lankstumas su vienu patogiu nešiotis objektyvu.
  • Artinantis teleobjektyvas

    RF 100-400mm F5.6-8 IS USM

    Lankstus, kompaktiškas ir lengvas RF 100–400 mm pritraukiantis objektyvas, pasižymintis 5,5 padalų IS, tinka laukinės gamtos bei veiksmo fotografijai ir jos neapsunkina.
  • RF objektyvai

    RF 800mm F11 IS STM

    Kompaktiškas, lengvas ir galingas ypač artinantis teleobjektyvas visų pirma yra skirtas laukinės gamtos entuziastams, kurie nori fotografuoti kuo toliau.
  • RF objektyvai

    RF 600mm F11 IS STM

    Taisykles laužantis ypač artinantis teleobjektyvas – jis kompaktiškas, lengvas, idealiai tinka laukiniams gyvūnams fiksuoti, kelionėse po safarį ar iš toli fotografuoti mėgstantiems fotografams.

Susiję straipsniai

Kaip pasirinkti objektyvą?

Viskas, ką jums reikia žinoti apie objektyvus – nuo objektyvų tipų iki funkcijų, kurių galima tikėtis.

Geriausi objektyvai, kuriais atnaujinti komplekto objektyvą

Norite atnaujinti su fotoaparatu pateiktą komplekto objektyvą? Čia pateikiama, ko reikėtų ieškoti, ir nurodyti penki puikūs kintamo židinio nuotolio objektyvai, suteikiantys daugiau kūrybinių galimybių.

Laukinės gamtos fotografijos patarimai

Patarimai ir metodai, padėsiantys padaryti aukštesnio lygio laukinės gamtos fotografijas, kuo geriau panaudojant savo „Canon“ fotoaparatą ir objektyvus.

Paukščių fotografija su „RF 200-800mm F6.3-9 IS USM“

Fotografijos profesionalų ir mėgėjų komanda ruošiasi išbandyti RF 200-800mm F6.3-9 IS USM lauko sąlygomis.