„Canon“ komplekto objektyvai – tai objektyvai, kurie perkant įprastai būna komplektuojami su fotoaparatu, pvz., „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“ ir „RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM“, ir suteikia židinio nuotolio diapazoną, kuris puikiai tinka norint imtis kūrybinės fotografijos. Šiais kompaktiškais, lengvais ir universaliais kintamo židinio nuotolio objektyvais galima fotografuoti viską – nuo portretų ir šeimos progų iki kraštovaizdžių, architektūros ir detalių stambiu planu.
Bet ką daryti, jei nenorite apsiriboti tik savo komplekto objektyvu? Ką daryti, jei norite tyrinėti tam tikrą fotografijos tipą, kūrybiškai panaudoti lauko gylį ar fotografuoti prietemoje – šiems abiems tipams naudingas objektyvas su spartesne diafragma – arba tiesiog norite kadre užfiksuoti daugiau vaizdo ar įtraukti daugiau tolimų objektų?
Atnaujinę įrangą nauju kintamo židinio nuotolio objektyvu kilstelėsite fotografiją į kitą lygį, tačiau pasirinkimo galimybės gali būti pribloškiančios. Taigi, kokių funkcijų turėtumėte ieškoti, kai būsite pasiruošę įsigyti kitą fotoaparato objektyvą? Ir kokį objektyvą turėtumėte įsigyti po komplekto objektyvo?
Turėkite omenyje, kad (išskyrus tik kelis specialius objektyvus, pvz., „Canon RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE“, kuriems reikalingi tam tikri fotoaparatai) visus RF objektyvus galima naudoti su bet kuriuo EOS R sistemos fotoaparatu. Tačiau jei turite fotoaparatą su APS-C jutikliu, pvz., EOS R7 arba EOS R100 arba EOS R10, tada efektyvus objektyvo židinio nuotolis padidės 1,6 karto. Sužinokite daugiau apie APS-C fotoaparatus ir židinio nuotolio daugiklį.
Geriausi komplekto objektyvo atnaujinimo variantai: kurį viso kadro kintamo židinio nuotolio objektyvą rinktis?
Kokių savybių tikitės iš naujo objektyvo? Galbūt jums reikia platesnio vaizdo kampo ir optinio vaizdo stabilizavimo, kad galėtumėte fotografuoti laikydami fotoaparatą rankose, tačiau naudoti ilgesnį išlaikymą, kad galėtumėte paversti judantį vandenį pieniška srove ir išlaikyti detales nejudančiuose vaizdo elementuose. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R8“ ir objektyvu „Canon RF 16-28MM F2.8 IS STM“, nuostatos: 16 mm, 8 sek., f/11 ir ISO 100.
Funkcijos, kurių ieškoti naujame objektyve
Pirmiausia reikia apsvarstyti židinio nuotolį. Ar norite kažko, kas leistų jums šiek tiek plačiau fotografuoti ir užfiksuoti platesnį kraštovaizdį, fotografuoti ilgiau, įamžinti laukinę gamtą ar kitus tolimus objektus?
Maksimali arba didžiausia diafragma yra dar viena svarbi funkcija, kurios reikia ieškoti. Ji valdo, kiek šviesos patenka į fotoaparatą: didesnės diafragmos (mažesni f skaičiai) užtikrina geresnę vaizdo kokybę fotografuojant prietemoje. Be to, diafragmos dydis taip pat turi įtakos lauko gyliui – kiek vaizdo atrodo ryškiai sufokusuota. Objektyvas su didele maksimalia diafragma, pvz., f/2,8, padės lengviau pasiekti mažą lauko gylį, suliejant pirmo plano ir fono detales, kurios priešingu atveju gali blaškyti žiūrovo dėmesį.
Didelės diafragmos taip pat suteikia trumpesnę ekspoziciją (trumpesnius išlaikymus), siekiant užfiksuoti judesį. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurie kintamo židinio nuotolio objektyvai, pvz., „RF 24-240mm F4-6.3 IS USM“, turi kintamą maksimalią diafragmą – tai reiškia, kad jo diafragma yra f/4, kai nustatytas 24 mm židinio nuotolis; kai objektyvu keičiamas mastelis, maksimali diafragma mažėja ir nustačius 240 mm židinio nuotolį, diafragma tampa f/6,3.
Jei naudojate fotoaparatą, kuriame nėra integruoto vaizdo stabilizatoriaus (IBIS), tuomet objektyvas su efektyviu optiniu vaizdo stabilizatoriumi padės užfiksuoti ryškesnius kadrus ir sklandesnius vaizdo įrašus, kai fotografuojama arba filmuojama laikant fotoaparatą rankose. (Jei jūsų fotoaparate yra IBIS, tuomet ši sistema veikia kartu su objektyvo optiniu IS, kad būtų dar labiau stabilizuojama, todėl vis tiek verta pagalvoti apie objektyvą su IS.)
Jei mėgstate naudoti fotoaparatą lauke ir vietose, kuriose sąlygos yra atšiaurios, objektyvas, pasižymintis tam tikru sandarumo nuo oro sąlygų laipsniu, suteiks šiek tiek ramybės. O jei daug keliaujate ir visą dieną nešiojate fotoaparatą, tikriausiai norėsite palyginti mažo ir lengvo objektyvo.
Kad būtų lengviau pasirinkti kitą dažniausiai naudojamą objektyvą, pateikiame rekomendacijų sąrašą, apimantį 15–300 mm židinio nuotolio diapazoną. „Canon Europe“ produktų rinkodaros specialistai Mark Kendrick ir Tibor Szövetes taip pat pateikia savo įžvalgų apie tai, kuo kiekvienas objektyvas yra puikus.
Dėl „RF 28-70mm F2.8 IS STM“ įmontuoto žingsninio variklio (STM) fokusuojama tyliai ir sklandžiai, todėl objektyvas idealiai tinka vaizdo įrašams ir fotografijai. Jis taip pat suderinamas su fokusuotės pulsavimo koregavimu, įdiegtu tokiuose fotoaparatuose kaip EOS R8 ir „EOS R6 Mark II“. Ši funkcija užtikrina, kad fokusuojant objektyvu vaizdo kampas drastiškai nesikeičia, kai įrašoma filmuota medžiaga.
„RF 28-70mm F2.8 IS STM“ taip pat pasižymi šviesia f/2,8 diafragma ir 5,5 padalų optiniu vaizdo stabilizatoriumi, todėl galite užfiksuoti ryškius vaizdus ir vaizdo įrašus net kai fotografuojate ar filmuojate laikydami fotoaparatą rankose prastai apšviestoje aplinkoje. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6 Mark II“ su objektyvu „Canon RF 28-70mm F2.8 IS STM“; nuostatos: 35 mm, 1/10 sek., f/2,8 ir ISO 800.
Geriausias komplekto objektyvo atnaujinimas, skirtas fotografuoti silpno apšvietimo sąlygomis: „RF 28-70mm F2.8 IS STM“
Šiame komplekto objektyvą atnaujinančiame gaminyje yra daugybė funkcijų, atveriančių naujas kūrybines galimybes. Pirmiausia, didžiausia diafragma f/2,8 išlieka pastovi visame mastelio keitimo diapazone. Derinant su objektyvo 5,5 padalų vaizdo stabilizatoriumi, šviesi diafragma paverčia objektyvą „RF 28-70mm F2.8 IS STM“ puikiu pasirinkimu imantis kūrybinės fotografijos ir fotografuojant prieblandoje – tiek fotografuojant portretus patalpose, tiek kraštovaizdžius kylant ar leidžiantis saulei.
„Nors jis nėra toks platus, kaip „RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM“ arba „RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“, šis objektyvas leidžia išties išnaudoti mažą lauko gylį, kurį siūlo f/2,8 diafragma, – aiškina Mark. – Įjungę šio objektyvo 70 mm nuostatą, galėsite daryti gražius portretus, kurie bus išties ryškūs reikiamose vietose, bet taip pat pasižymės tikrai gražiai sulieto fono kokybe.“
Tai patogus objektyvas ir lauke, nes yra kompaktiškas, lengvas ir atsparus oro sąlygoms, konstrukcija apima guminius sandariklius aplink jungtinį valdymo / fokusavimo žiedą, mastelio keitimo žiedą ir RF objektyvo apsodą. Dėl objektyve „RF 28-70mm F2.8 IS STM“ įdiegto efektyvaus vaizdo stabilizatoriaus jums nereikės nešiotis trikojo norint užfiksuoti ryškius ir stabilius vaizdus.
Pasižymintis tvirta L serijos konstrukcija ir pažangia optika „RF 24-105mm F4L IS USM“ yra sukurtas taip, kad sudėtingomis sąlygomis būtų užtikrinta išskirtinė vaizdo kokybė.
„RF 24-105mm F4L IS USM“ turi platų židinio nuotolio diapazoną, todėl tinka įvairioms situacijoms. „Tai geras pasirinkimas fotografams, kurie nesispecializuoja tam tikrame žanre, bet kuriems reikia objektyvo, galinčio labai gerai užfiksuoti daugelį dalykų“, – sako Mark. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6 Mark II“ su objektyvu „Canon RF 24-105mm F4L IS USM“; nuostatos: 33 mm, 1/4000 sek., f/7,1 ir ISO 640. © Teddy Morellec
Geriausias universalaus komplekto objektyvo atnaujinimas: „RF 24-105mm F4L IS USM“
Jei ieškote, kuo atnaujinti savo pirmąjį „Canon“ L serijos objektyvą ir norite, kad mastelio keitimo galimybės suteiktų židinio nuotolio diapazoną kasdienei fotografijai ir vaizdo įrašams įrašyti, „RF 24-105mm F4L IS USM“ yra labai praktiškas pasirinkimas.
Jis yra panašaus dydžio ir svorio kaip ir „RF 28-70mm F2.8 IS STM“, todėl pasirinkimas galiausiai priklauso nuo to, ar jums reikia spartesnės f/2,8 diafragmos, ar didesnio mastelio keitimo diapazono ir L serijos konstrukcijos kokybės.
„RF 24-105mm F4L IS USM“ pasižymi dulkėms ir lašams atsparia konstrukcija, priekinis ir galinis objektyvo elementai padengti fluorito danga, atstumiančia purvą ir palengvinančia objektyvo valymą. 5 padalų vaizdo stabilizatorius padeda slopinti fotoaparato drebėjimo poveikį, o specialūs valdymo, fokusavimo ir mastelio keitimo žiedai užtikrina greitą ir tikslų rankinį reguliavimą.
„Tai objektyvas, kuriuo galėsite pasikliauti diena iš dienos, labai ilgą laiką, – sako Mark. – Jis suteikia platesnį židinio nuotolio diapazoną nei „RF 28-70mm F2.8 IS STM“, todėl, jei norite objektyvo, galinčio fotografuoti bet kokį objektą, užfiksuoti platesnį kampą ir šiek tiek daugiau priartinti vaizdą, turėtumėte rinktis šį objektyvą.“
Kitas puikus universalus objektyvas „RF 24-240mm F4-6.3 IS USM“ sveria šiek tiek daugiau nei „RF 24-105mm F4L IS USM“, bet užtikrina gerokai didesnę aprėptį. Dėl kintamos maksimalios diafragmos objektyvas yra kompaktiško dydžio, todėl jis yra puikus palydovas kelionėse, o užfiksuojamas mastelio keitimo žiedas užtikrina, kad jis išliks kompaktiškas jūsų kelioniniame krepšyje.
Dėl 10 k. artinimo diapazono, kompaktiško dydžio ir 5 padalų vaizdo stabilizavimo „RF 24-240mm F4-6.3 IS USM“ yra tobulas kelioninis objektyvas, teigia „Canon“ ambasadorius Richard Walch. Jis pastebėjo, kad objektyvas suteikė jam galimybę fotografuoti viską – nuo plataus kampo vaizdų, aprėpiančių plačius, didingus kraštovaizdžius ar uosto vaizdus, iki teleobjektyvu fiksuojamų įžymių vietų ar skrendančių žuvėdrų kadrų ir netgi stambiu planu fotografuojamus mažus objektus, pvz., gėles. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ (dabar jį pakeitė EOS R8) su objektyvu „Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM“; nuostatos: 55 mm, 1/500 sek., f/11 ir ISO 200. © Richard Walch
Geriausias komplekto objektyvo atnaujinimas kelionėms: „RF 24-240mm F4-6.3 IS USM“
Ypač artinantis, pvz., 10 k. priartinantis „RF 24-240mm F4-6.3 IS USM“ suteikia galimybę lanksčiai pereiti nuo plataus kampo kraštovaizdžių prie laukinės gamtos objektų fotografavimo stambiu planu nekeičiant objektyvo. Prijungę „RF 24-240mm F4-6.3 IS USM“ prie su viso kadro EOS R sistemos fotoaparato, galėsite fotografuoti spontaniškai ir greičiau reaguoti.
Mark teigia, kad tai labai praktiškas kelioninis objektyvas. „Jis sveria tik 750 g, sutraukto objektyvo ilgis siekia šiek tiek daugiau nei 12 cm. Todėl jį lengva nešiotis, o dėl 5 padalų vaizdo stabilizatoriaus galite likti mobilūs ir vis tiek daryti ryškius kadrus laikydami fotoaparatą rankose. Jame taip pat įmontuotas greitas ir beveik begarsis „Nano USM“ fokusavimo variklis, kurį paprastai sutinkame tik aukščiausios klasės arba profesionalams skirtuose L serijos objektyvuose.“
Jei pereinate prie „RF 24-240mm F4-6.3 IS USM“ nuo standartinio komplekto objektyvo, pvz., „RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM“, kūrybines galimybes smarkiai išplės gausybė galimų židinio nuotolių. Jis neturi sparčios maksimalios diafragmos, kuria pasižymi „RF 28-70mm F2.8 IS STM“, arba profesionalų lygio konstrukcijos, kuria pasižymi „RF 24-105mm F4L IS USM“, tačiau tai kompensuoja jo universalumas.
Vos 507 g svorio ir maždaug 146 mm ilgio RF 75-300MM F4-5.6 yra vienas mažiausių ir lengviausių tokio tipo priartinančių objektyvų. Jis apima klasikinį teleobjektyvo židinio nuotolio diapazoną, kuris idealiai tinka laukinės gamtos, sporto ir autentiškų portretų fotografijai.
Naudodami RF 75-300MM F4-5.6 priartinkite mažus ir tolimus objektus. Nufotografuota fotoaparatu Canon EOS R100 naudojant objektyvą „Canon RF 75-300MM F4-5.6“, nustatymai: 230 mm, 1/3200 sek., f/5 ir ISO 1600.
Geriausias objektyvų rinkinio patobulinimas, kad pasiektumėte daugiau: RF 75-300MM F4-5.6
Dėl ilgo šio artinančio teleobjektyvo nuotolio galite pritraukti tolimus objektus. RF 75-300MM F4-5.6 sveria vos 507 g, todėl tai yra lengvas ir praktiškas variantas siekiant fotografuoti stambiu planu fiziškai nepasiekiamus objektus, pvz., vietos futbolo varžybų žaidėjus ar laukinius gyvūnus, kurių nenorite sutrikdyti.
Susiekite RF 75-300MM F4-5.6 su APS-C fotoaparatu, pvz., EOS R100 arba EOS R50 , ir jis suteiks 120–480 mm židinio nuotolio diapazoną, kad gautumėte ypač artinantį teleobjektyvą be jam būdingo didelio svorio.
RF 75-300MM F4-5.6 yra ekonomiškas pradinio lygio objektyvas laukinės gamtos fotografijai, suteikiantis lanksčių galimybių didesniems gyvūnams ir paukščiams sukomponuoti, be to, jis gali sufokusuoti iki 1,5 metro atstumu, kad galėtumėte priartėti ir užfiksuoti daugiau detalių. Jo siauras vaizdas leidžia išskirti objektą tobulame fone, o plačiausia objektyvo diafragma padeda sukurti malonų fono suliejimą.
„Supaprastintas ir paprastas naudoti šio objektyvo dizainas taip pat papildo pradedančiajam patogų viso kadro fotoaparatą, pvz., EOS RP arba EOS R8“, priduria Tibor. „Įspūdingas 75–300 mm židinio nuotolio diapazonas reiškia, kad tai nėra kasdienis objektyvas, tačiau jis yra kompaktiškas ir jį lengva nešiotis, o tai reiškia, kad galite jį pasiimti su savimi kartu su standartiniu mastelio keitimo rinkiniu, kad būtumėte pasirengę, jei atsidursite situacijoje, kai reikės ilgesnio objektyvo.
Jei norite fotografuoti dar toliau esančius objektus, apsvarstykite „Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“, – pataria Tibor. „Jis yra šiek tiek sunkesnis, bet turi daugiau teleobjektyvo galios ir netgi gali būti naudojamas su „Canon“ RF ilgintuvais, kad pasiektų dar toliau.“
Pažangi „RF 16-28MM F2.8 IS STM“ konstrukcija apima keturis UD elementus ir du asferinius elementus, kurie padeda sumažinti objektyvo iškraipymų ir blyksnių. Objektyve taip pat įdiegtas 5,5 padalų vaizdo stabilizavimas, o tai reiškia, kad jis užtikrina nuostabius ypač plataus kampo vaizdus ir vaizdo įrašus tiesiai iš fotoaparato.
Objektyvo „RF 16-28MM F2.8 IS STM“ 16 mm židinio nuotolis ir ypač platus vaizdo kampas suteikia galimybę viso kadro fotoaparatu užfiksuoti stulbinamą perspektyvą, kurios neįmanoma įamžinti naudojant komplekto objektyvą. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R8“ ir objektyvu „Canon RF 16-28MM F2.8 IS STM“, nuostatos: 16 mm, 1/125 sek., f/2,8 ir ISO 800.
Geriausias komplekto su objektyvu atnaujinimas, skirtas fotografuoti plačiu kampu silpno apšvietimo sąlygomis: „RF 16-28mm F2.8 IS STM“
Naudojant komplekto objektyvą, fotografuojant kraštovaizdį ir miesto peizažą, galima pasirinkti daug skirtingų kadravimo galimybių, todėl galite atsitraukti ir nufotografuoti platų vaizdą, o tada šiek tiek priartinti vaizdą bei išskirti įdomias vaizdo ypatybes. Tačiau jei pamėgote žvilgsnį plačiu kampu, ypač plataus kampo viso kadro objektyvas „RF 16-28mm F2.8 IS STM“ bus puikus komplekto keičiamo mastelio objektyvo pakaitalas.
„Tai objektyvas, kurį renkasi žmonės, norintys užfiksuoti vietos didybę, nesvarbu, ar tai būtų miesto vaizdas, ar kraštovaizdis, – sako Mark,– tačiau jo itin platus regos laukas taip pat papildo architektūros, interjerų fotografavimą ir vaizdo tinklaraščių kūrimą laikant fotoaparatą rankose. Dėl pastovios f/2,8 maksimalios diafragmos visame mastelio keitimo diapazone jis puikiai tinka fotografuoti prietemoje ir astrofotografijai.“
„RF 16-28mm F2.8 IS STM“ konstrukcija panaši į „RF 28-70mm F2.8 IS STM“: jame yra 5,5 padalos vaizdo stabilizatorius, 9 plokštelių diafragma, kombinuotas valdymo / fokusavimo žiedas ir nuo oro sąlygų apsauganti konstrukcija. Vaizdo kokybė taip pat labai aukšta, priartėja prie užfiksuojamos L serijos objektyvu, todėl „RF 16-28mm F2.8 IS STM“ yra vienas geriausių plataus kampo kintamo židinio nuotolio objektyvų rinkoje.
Siekiant išlaikyti mažą objektyvo dydį (sveria vos 445 g ir sutrauktas yra maždaug 9 cm ilgio), visi plataus kampo iškraipymai koreguojami apdorojant vaizdą fotoaparate, o ne optiškai pačiame objektyve. „EOS R sistemos“ fotoaparatai gali apdoroti vaizdą ir jį koreguoti realiuoju laiku, – aiškina Mark. – Jei viską turėtume daryti optiškai, objektyvo elementai turėtų būti didesni, todėl objektyvas būtų didesnis ir brangesnis.“
„Naudodama EOS R sistemos galią, „Canon“ gali kurti kompaktiškesnius, lengvesnius ir įperkamesnius objektyvus, išsiskiriančius naujos kartos vaizdo kokybe.“
Jei nenorite nešiotis sunkesnio kintamo židinio nuotolio objektyvo, kompaktiškas, lengvas „RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“ yra praktiškas, bet labai kūrybiškas pasirinkimas. Jo fokusavimo stambiu planu galimybės leidžia sufokusuoti arti pirmo plano esančius objektus, o jūsų vaizdams ir vaizdo įrašams suteikiama papildomo dramatiškumo. © Amy Bates
Ypač plataus kampo objektyvas, pvz., „RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“, padės užfiksuoti stulbinantį peizažo grožį. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS R5“ naudojant objektyvą „Canon RF 15-30mm F4.5.-6.3 IS STM“, nuostatos: 15 mm, 0,6 sek., f/11 ir ISO 100. © Verity Mulligan
Geriausias komplekto objektyvo atnaujinimas siekiantiems ypač plataus kampo: „RF 15-30mm F4.5.-6.3 IS STM“
„RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“ yra ekonomiškesnis variantas keičiant ypač plataus kampo objektyvą. Jo židinio nuotolio diapazonas yra panašus kaip ir „RF 16-28mm F2.8 IS STM“, tačiau jis yra ilgesnis ir platesnis. Kiekvienas židinio nuotolio milimetras yra labai svarbus, kai kalbama apie plataus kampo nuotraukas ir vaizdo įrašus. Stebėtina, tačiau 15 mm užfiksuoja gerokai daugiau nei 16 mm.
„RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“ nėra tokios pat oro sąlygoms atsparios konstrukcijos kaip „RF 16-28mm F2.8 IS STM“, tačiau jis pasižymi identišku 5,5 padalos optiniu vaizdo stabilizatoriumi ir gali fotografuoti iš arčiau – iki 12,8 cm rankinio fokusavimo režimu, kad galėtumėte detaliai parodyti mažą objektą, bet vis tiek į kadrą įtraukti didelę vaizdo dalį.
„Jo diafragma lėtesnė nei objektyvo „RF 16-28mm F2.8 IS STM“, o tai reiškia, kad jis nėra toks geras fotografuojant prietemoje arba ieškant kūrybiškesnių lauko gylio efektų, – priduria Mark. – Tačiau „RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM“ išsiskiria tuo, kad yra dar platesnis, dar mažesnis ir daugiau nei 50 g lengvesnis. Taigi, jei ieškote išties kišeninio dydžio ypač plataus kampo kintamo židinio nuotolio objektyvo, šis – kaip tik jums.“
Raskite sau tinkamą objektyvą
Jei jums reikia pagalbos renkantis objektyvą, patogi „Canon“ objektyvų ieškyklės priemonė pateiks rekomendacijas pagal turimą fotoaparatą, norimą fotografuoti žanrą ir jums svarbiausias funkcijas. Jei galvojate apie konkretų žanrą, sužinokite daugiau apie tai, kaip kuo geriau išnaudoti savo įrangą užsiimant portretų fotografija, kraštovaizdžių fotografija, veiksmo ir sporto fotografija bei laukinės gamtos fotografija.
Autorius: Marcus Hawkins
Susiję produktai
-
RF objektyvai
RF 28-70mm F2.8 IS STM
Mažas, greitas ir lengvas f/2,8 28–70 mm kintamo židinio nuotolio objektyvas viso kadro fotoaparatams su IS ir apsauga nuo nepalankių oro sąlygų. Puikiai tinka kelionėms, portretams fiksuoti ir kasdieniam kūrybiniam darbui. -
RF objektyvai
RF 24-240mm F4-6.3 IS USM
Universalus 10 k. priartinimas EOS R sistemai – didelis lankstumas su vienu patogiu nešiotis objektyvu. -
EOS R skirti objektyvai
RF 24-105mm F4L IS USM
Lengvas ir universalus 24-105mm f/4 L serijos artinantis objektyvas su greitu ir tyliu automatiniu fokusavimu ir 5 vaizdo stabilizavimo padalomis. -
RF objektyvai
RF 16-28mm F2.8 IS STM
Kompaktiškas, ypač plataus kampo 16–28 mm kintamo židinio nuotolio objektyvas su sparčia f/2,8 diafragma ir vaizdo stabilizavimu puikiai tinka kelionėms ir kraštovaizdžiams įamžinti. -
RF objektyvai
RF 75-300mm F4-5.6
Nebrangus, lengvas komplekto artinantis teleobjektyvas laukinei gamtai, sportui ir šeimos nuotykiams. -
Itin plataus kampo artinantis objektyvas
RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM
Kompaktiškas ir lengvas RF serijos 15-30 mm kintamo židinio nuotolio objektyvas, puikiai tinkantis kelionėse fotografuojant miesto panoramas, kraštovaizdžius, architektūrą ir kuriant tinklaraščius keliaujant.
Susiję straipsniai
Kaip pasirinkti objektyvą?
Viskas, ką jums reikia žinoti apie objektyvus – nuo objektyvų tipų iki funkcijų, kurių galima tikėtis.
Objektyvų kraštovaizdžiui fotografuoti iššūkis
Profesionalė Verity Milligan dalijasi savo patirtimi fotografuojant kūrybiškus kraštovaizdžius dviem lengvais objektyvais.
Kodėl perėjimas prie EOS R sistemos gali pakeisti karjeros kryptį
„Canon EOS R“ fotoaparatai ir objektyvai jau penkerius metus kelia fotografų darbo kartelę. Sužinokite iš pirmų rankų, kodėl profesionalai priėmė tokį sprendimą.
Kaip valdyti ekspoziciją
Pagrindiniai diafragmos, išlaikymo ir ISO nustatymai.