FOTOGRAFIJOS PAGRINDAI

Rudens fotografijos patarimai

Sužinokite, kokio rinkinio ir technikų reikia norint šį nuostabų laiką užfiksuoti nuotraukose ir vaizdo įrašuose, pradedant pasinaudojimu besikeičiančiomis oro sąlygomis ir baigiant metų laikui būdingų spalvų įamžinimu.
Ant žemės gulinčio rudo rudeninio lapo, ant kurio matyti lietaus lašai, nuotrauka stambiu planu.

Ruduo – bene geriausias metų laikas išsiruošti į gamtą su fotoaparatu rankoje. Šilta šviesa, ugningos spalvos ir gyvūnai, renkantys maistą žiemai – visada yra ką fotografuoti. Tačiau galimybių langas užfiksuoti gražiausias rudens spalvas yra labai mažas, nes užtenka vienos vėjuotos dienos, kad medžiai netektų lapų. Todėl svarbu išnaudoti kiekvieną akimirką.

Pradžiai pateikiame devynis rudens fotografijos patarimus, kaip geriausiai atskleisti nuostabias oranžines, raudonas ir auksines rudens spalvas bet kuriuo jūsų naudojamu „Canon“ fotoaparatu.

1. Pasinaudokite besikeičiančia šviesa

Kalnų upelis teka rudeniniu kraštovaizdžiu, pirmame plane matyti paparčiai ir uolos.

Rudens dieną žemai dangumi keliaujanti saulė gali išryškinti vietovės tekstūrą. Šiame klasikiniame rudeniniame vaizde užfiksuotos visos metų laiko spalvos. Vandens tėkmė, užfiksuota naudojant ilgą eksponavimą, bei paparčiai, bukai ir beržai padeda subalansuoti kompoziciją. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS 5D“ (dabar jį pakeitė „Canon EOS 5D Mark IV“) su objektyvu „EF 17-40mm f/4L USM“; nustatymai: 29 mm, 15 sek., f/16 ir ISO100. © Theo Bosboom

Keletas lapų kabo ant plikų šakų, fone matyti rūke skendintys blyškūs medžių kamienai.

Neryškus fonas padeda akcentuoti saujelę rudeninių lapų, likusių ant šių vijokliškų šakų. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark III“ (dabar jį pakeitė „Canon EOS 5D Mark IV“) ir objektyvu „Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM“ (dabar jį pakeitė „Canon EF 70-200mm f/2.8L IS III USM“), nustatymai: 190 mm, 1/50 sek., f/8 ir ISO200. © Theo Bosboom

Ne taip aukštai kylanti saulė dažnu atveju reiškia, kad rudeninė šviesa yra šilta ir švelni, tad puikiai tinka fotografuoti visą dieną.

Bene geriausias laikas rudens fotografijai yra „ausinė valanda“ – laikotarpis prieš pat kylant ir leidžiantis saulei. Saulės šviesa šiuo metu gali padėti užfiksuoti ryškesnes tekstūras ir formas – tai puiki galimybė pasitelkti stambų planą ir fotografuoti nukritusius lapus. Ilgi šešėliai, kuriuos sukuria žemai dangumi keliaujanti saulė, kraštovaizdžio, o ir miesto erdvių, nuotraukoms prideda dramatizmo.

Vėlyvesni saulėtekiai ir miglota ankstyvo ryto šviesa gali suteikti puikių galimybių padaryti išraiškingų nuotraukų, pvz., tuščių miesto gatvių ir miglotų miškų kadrų. Pabandykite fotografuoti ir leidžiantis saulei, kai danguje dar yra šviesos, tačiau jau galite užfiksuoti ir miesto šviesų daromą poveikį.

2. Susitaikykite su lietumi, rūku ir šalčiu

Dvi gulbės upėje, kurias iš dalies užstoja virš vandens tvyrantis rūkas, suteikiantis blyškiai oranžinį švytėjimą.

Išnaudokite oro sąlygas savo naudai. Šioje nuotraukoje rūkas, dalinai užstojantis gulbes, sukuria atmosferą ir suteikia šiai upės pakrantės scenai nežemišką įspūdį. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ su tvirtinimo adapteriu „Canon Mount Adapter EF-EOS R“ ir objektyvu „Canon EF 70-200mm f/2.8L USM“; nustatymai: 200 mm, 1/1000 sek., f/3,5 ir ISO100. © Dmitry Kupratsevich

Voras tupi voratinklio centre žaliame ir rudame fone. Voratinklio gijos nusėtos smulkučiais rasos karoliukais.

Jei buvo šalta naktis, su fotoaparatu rankose išsiruoškite anksti ryte, kad užfiksuotumėte rasą arba šerkšną ant voratinklių. Kad skaidrūs, į šį panašūs, objektai išryškėtų, juos fotografuokite tamsiame fone. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ ir objektyvu „Canon RF 70-200mm F4L IS USM“, nuostatos: 200 mm, 1/400 sek., f/4 ir ISO500. © Lucia Griggi

Dėl permainingų rudens orų per vieną dieną galima užfiksuoti daug nuotaikų. Vieną minutę dangus gali būti šviesus ir ryškus, kitą – debesuotas ir audringas.

Net ir lietus gali atnešti įvairių kūrybingo fotografavimo galimybių. „Canon“ EOS R sistemos fotoaparatai ir RF objektyvai yra apsaugoti nuo oro poveikio, todėl juos galima naudoti esant įvairioms aplinkoms ir sąlygoms. Objektyvo gaubtas apsaugos objektyvo priekį, jei nulašės keli lietaus lašai, tačiau įsidėkite ir uždangalą nuo lietaus, kad galėtumėte fotografuoti net pilant lietui. Suraskite tamsų foną, kad išryškintumėte lietaus lašus, ir pasinaudokite balomis, kuriose atsispindi spalvingi medžiai.

Dėl šaltesnių naktų yra nemaža tikimybė, jog ryte susiformuos rūkas, tad anksti atsikelkite, kad nufotografuotumėte ir nufilmuotumėte rūke paskendusį miestą ar kaimo vietovę prieš saulei išsklaidant rūką. Pabandykite fotografuoti nukreipę fotoaparatą į saulę ar gatvės šviestuvus, kad suteiktumėte rūkui nežemiško švytėjimo.

3. Maksimaliai išnaudokite rudenines spalvas

Didelis plikas medis žole apaugusioje pelkėje. Tolumoje matyti miglotas rūkas, o per medžio šakas šviečia žemai esanti saulė.

Jei fotografuojate nukreipę fotoaparatą į saulę, gali būti, kad fotografuojamas objektas atrodys tamsesnis, nei tikėjotės. Įrašę vaizdą kaip RAW failą, galėsite tiksliai suderinti ekspoziciją apdorodami failą. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS 5D Mark IV“ ir objektyvu „Canon EF 24-70 mm f/2.8L II USM“, nustatymai: 24 mm, 1/8000 sek., f/4 ir ISO2500. © Marcus Hawkins

Didelio pliko medžio, žole apaugusios pelkės fone, vaizdas, atidarytas „Canon“ redagavimo programinėje įrangoje „Digital Photo Professional“.

Redaguodami failus „Canon“ programine įranga „Digital Photo Professional“ galite derinti spalvas ir nustatyti nuotraukos stilių „Picture Style“. © Marcus Hawkins

Nustatykite fotoaparatą užfiksuoti itin sodrias spalvas, kad rudeniniai kadrai būtų ryškūs. Norėdami paryškinti rudens kraštovaizdžių geltonus atspalvius, rinkitės iš anksto nustatytą baltos spalvos balanso nuostatą, kuri pridės šilumos, pvz., nuostatas Dienos šviesa arba Apsiniaukę. Jei naudojate vieną iš fotoaparato automatinių fotografavimo režimų, suteikiančių galimybę keisti spalvos atspalvį, nustatykite nuostatą Šiltas.

Užfiksavę rudens vaizdus RAW formatu (skirtingai nei JPEG), turėsite daugiausia lankstumo, kai reikės redaguoti nuotraukas kompiuteriu. „Canon“ programinėje įrangoje „Digital Photo Professional“ yra visos priemonės, kurių reikia RAW failams apdoroti. Galite pakeisti baltos spalvos balansą ir suteikti nuotraukoms, pvz., šiltesnį atspalvį, eksperimentuokite su įvairiais nuotraukos stiliais „Picture Style“, pvz., stiliumi „Autumn Hues“ (Rudens atspalviai), kurį galima atsisiųsti iš „Canon“ svetainės. Be to, pasinaudojant spalvų derinimo priemone, galima tiksliai suderinti kiekvienos spalvos atspalvį, sotį ir skaistį.

4. Eksperimentuokite su metų laiko portretais

Vaikinas ir mergina šypsosi vienas kitam stumdami dviračius taku, fone matyti auksiniai rudens lapai.

Saulė, šviečianti pro auksinius lapus, tampa puikiu šio portreto fonu. Kad pagerintumėte kompoziciją, eksperimentuokite su pirmo plano elementais, arba pabandykite mesti rudeninius lapus. Kraštovaizdžio kadrus dažnu atveju galima sustiprinti pridedant objektą. Nufotografuota fotoaparatu „Canon EOS 200D“ (dabar jį pakeitė „Canon EOS 250D“) ir objektyvu „Canon EF 50mm f/1.8 STM“, nustatymai: 1/800 sek., f/1,8 ir ISO200.

Rudeninės spalvos sukuria įkvepiantį portretinės fotografijos foną. Jei norite užfiksuoti patrauklų vaizdą, atsitraukite nuo fotografuojamo objekto ir keisdami mastelį nustatykite ilgą židinio nuotolį. Tai padarius, veido bruožai taps ne tokie ryškūs ir rezultatas bus malonesnis akiai. Objektyvo ilgesnis židinio nuotolis ir siauresnis regos laukas suteiks daugiau laisvės valdyti tai, kas atsiranda fotografuojamo portreto fone, tad galėsite užpildyti foną rudeninėmis spalvomis.

Žemai esanti saulė rudens dienomis gali būti nepatogi jūsų fotografuojam asmeniui, tad fotografuokite medžio ar pastato šešėlyje, kad asmuo nesimarkstytų. Arba paprašykite, kad jis atsistotų taip, jog šilta šviesa apšviestų iš nugaros arba iš vienos pusės, tada laikykite kažką balto šalia fotografuojamo asmens veido, kad atsispindinti šviesa pašviesintų šešėlyje esančias sritis.

Rudeninis oras yra nenuspėjamas, tad kartais teks fotografuoti patalpoje. Naudokite baltą tinklinę medžiagą arba tiulį, kad išsklaidytumėte šviesą, sklindančią pro langą, ir paprašykite, kad fotografuojamas asmuo atsistotų taip, jog šviesa kristų ant vienos veido pusės. Paprašykite, kad šiek tiek pasuktų galvą ir žiūrėtų į lauką: minkšta šviesa tolygiai apšvies veidą.

5. Būkite pasirengę anksti keltis, jei ruošiatės fotografuoti laukinius gyvūnus

Mažas baltas paukštis tupi ant šakos su raudonomis uogomis, jo ilga juoda uodega pakelta į viršų.

Kad nuotraukos būtų ryškios, tvirtai laikykite fotoaparatą ir objektyvą arba naudokite trikojį. Objektyvas su vaizdo stabilizavimu (IS) arba EOS R sistemos fotoaparatas su korpuse įdiegta vaizdo stabilizavimo (IBIS) funkcija, pvz., padės užfiksuoti ryškesnius vaizdus laikant fotoaparatą rankoje. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R7“ ir objektyvu „Canon RF 600mm F4L IS USM“, nustatymai: 1/4000 sek., f/4,5 ir ISO640.

Elnias su ragiukais matyti iki pusės pasislėpęs aukštų auksinių javų lauke, už jo plyti auksinis dangus.

Elniai ir daugelis kitų žinduolių turi labai jautrią uoslę, tad artinkitės link jų, kai vėjas pučia jūsų kryptimi, ir pasirūpinkite, kad jūsų kvapo nenuneštų link fotografuojamo gyvūno. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“, nustatymai: 373mm, 1/250 sek., f/8 ir ISO1250. © Ben Hall

Metų laiko spalvos suteikia papildomo žavesio laukinių gyvūnų ir paukščių nuotraukoms, nors dažnu atveju prireiks ilgo objektyvo norint užfiksuoti visą kadrą užpildančias nuotraukas. Dauguma gyvūnų bus aktyvūs per aušrą ir saulėlydį, tad pasistenkite užimti poziciją reikiamoje vietoje iki joje atsidurs fotografuojamas objektas. Naudokite fotoaparato greičiausios pavaros režimo nuostatą, kad užfiksuotumėte kadrų seriją, ir nustatykite „AI Servo“ / „Servo“ automatinio fokusavimo režimą judantiems gyvūnams sekti.

Laukiniai gyvūnai, pvz., elniai, voverės ir paukščiai, gali susilieti su savo aplinka, tad pabandykite sukadruoti juos ryškiaspalviuose lapuose, kad jie labiau išryškėtų. Jei jūsų sode lankosi paukščiai, paukščių lesalu priviliokite paukščius nutūpti priešais spalvingą foną.

6. Priartėkite, kad poveikis būtų didesnis

Kreminės ir rudos spalvos grybo samanomis apaugusioje miško paklotėje nuotrauka stambiu planu.

Norėdami užtikrinti, kad objektas išsiskirtų iš savo aplinkos, rinkitės gan plačią diafragmą (mažiausią f-skaičių), kad sulietumėte foną. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS R6“ su tvirtinimo adapteriu „Canon Mount Adapter EF-EOS R“ ir objektyvu „Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM“; nustatymai: 200 mm, 1/100 sek., f/8 ir ISO640. © Brian Worley

Sudžiuvęs rudeninis lapas nufotografuotas prieš žemai esančią saulę oranžiniame danguje siekiant apšviesti lapo gyslas.

Pabandykite fotografuoti, kai dėl fone švytinčio oranžinio saulėlydžio ar saulėtekio matyti tik fotografuojamo objekto siluetas, o tada naudokite blykstę, kad objektą apšviestumėte. Kai fotografuojate rudeninius lapus, laikykite fotoaparato galinę dalį lygiagrečiai su lapu, kad kuo daugiau jo būtų tiksliai sufokusuota. Fotografuota fotoaparatu „Canon EOS RP“ ir objektyvu „Canon RF 24-105mm F4L IS USM“, nuostatos: 24 mm, 1/1000 sek., f/4 ir ISO100. © Agi Wojcik

Makrofotografija yra puikus būdas tyrinėti rudens atspalvius ir tekstūras. Eksperimentuokite su fotoaparato makro arba fotografavimo stambiu planu režimu ir ieškokite metų laiką atskleidžiančių detalių, pvz., grybų, lietaus lašų ant lapų arba nukritusių lapų gyslų.

Kad išryškintumėte rudeninių lapų tekstūrą, apšvieskite juos iš žemo kampo. Jei norite užfiksuoti subtilią lapo struktūrą, priklijuokite jį prie lango, kad galėtumėte jį nufotografuoti apšviestą saulės.

Objektyvo „Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM“, skirto EOS R sistemos fotoaparatams, mažiausias fokusavimo atstumas (MFA) yra 14 cm (0,5 k. didinimas arba perpus mažesnis dydis), todėl galite užpildyti kadrą detalėmis, o „Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM“ suteikia galimybę fokusuoti iš 35 cm (0,5 k. didinimas) atstumo. Makroobjektyvai skirti ne tik fotografuoti stambiu planu: juos galite naudoti ir fotografuodami portretus, kraštovaizdžius ir kitus objektus.

Nebūtina turėti makrofotografijai skirtą objektyvą. Jei turite geros kokybės fotoaparatą ir objektyvą, galima apkarpyti bet kurį kadrą ir atskleisti objekto detales. Daugelis su „Canon“ EOS fotoaparatais tiekiamų objektyvų pasižymi įspūdingu trumpu MFA, pvz., kaip kad „Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM“, kuriuo galima fokusuoti iš 13 cm atstumo.

7. Turėkite tinkamą rinkinį

Moteris, apsirengusi šilta kepure ir paltu, žiūri į savo „Canon“ fotoaparato LCD ekraną ir pritūpusi fotografuoja samanomis apaugusią uolą.

Užuot viską fotografavę iš galvos aukščio, pasistenkite nusileisti žemai ir parodyti rudens peizažą iš naujos perspektyvos. Fotoaparatu su sukiojamu ekranu lengva fotografuoti iš kūrybiškai pasirinktų kampų.

Lengvas „Canon“ EOS R sistemos fotoaparatas yra puikus pasirinkimas, kai reikia fotoaparatą nešiotis visą dieną išsiruošus į rudens fotografavimo išvyką. Kompaktiškieji „Canon EOS R10“ ir „Canon EOS RP“ yra paprasti naudoti ir pasižymi daugybe kūrybinių funkcijų, suteikiančių galimybę tobulinti fotografavimo ir filmavimo įgūdžius.

Eksperimentuokite su skirtingais objektyvais, kad paįvairintumėte užfiksuojamus rudeninius vaizdus. Plačiakampis objektyvas, pvz., „Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM“ puikiai tinka metų laiką atspindintiems kraštovaizdžio kadrams užfiksuoti, o lengvas „RF 100-400mm F5.6-8 IS USM“ – laukinės gamtos fotografijai. Turėdami objektyvą su didele maksimalia diafragma, pvz., „Canon RF 50mm F1.8 STM“, galėsite lengviau fotografuoti silpno apšvietimo sąlygomis.

Nepamirškite įsidėti ir priedų. Su reflektoriumi galėsite geriau valdyti šviesą, kai fotografuojate rudeninius kadrus stambiu planu ir portretus, o naudodami lengvą trikojį, galėsite fotografuoti naktį. Prie objektyvo priekio prisukamas žiedinis poliarizuojantis filtras yra puikus rudens fotografijos priedas, nes jis sumažina atspindžių ir padidina sotį.

8. Pabandykite įrašyti rudeniu alsuojantį vaizdo įrašą

Dvi moterys, dėvinčios šiltas kepures ir paltus, su „Canon“ fotoaparatais stovi miške ir žiūri aukštyn. Viena iš jų rodo į viršų.

Pažiūrėk aukštyn ir pamatyk, kas vyksta virš tavęs. Nuotraukoje ar vaizdo įraše pavaizduotos beveik plikos medžių šakos dangaus fone perteikia rudeninę nuotaiką ir leidžia žiūrovui įvertinti gamtos grožį ir trapumą.

Jei jau esate lauke ir fotografuojate rudeninius vaizdus, kodėl nepabandžius rudens nufilmuoti? „Canon“ EOS fotoaparatais, pvz., „Canon EOS R10“ galite vieno mygtuko paspaudimu įrašyti aukštos kokybės vaizdo įrašus. Jei fotoaparate yra įdiegta „Wi-Fi“ ryšio funkcija, būdami kelyje galite lengvai bendrinti klipus socialiniuose tinkluose pasinaudodami programėle „Canon Camera Connect“.

Jei filmuojate draugus, šeimos narius ar kitus žmones, pasirūpinkite, kad filmo žvaigždės vilkėtų rudeninius atspalvius papildančių spalvų drabužius. Kad vaizdas atrodytų profesionaliai nufilmuotas, laikykite fotoaparatą stacionariai ir filmuodami stenkitės nekeisti objektyvo židinio nuotolio.

Pabandykite nufilmuoti keletą klipų, kuriuose būtų matyti nuo medžių krentantys lapai. O gal paimkite saują lapų ir išmeskite juos į orą? Būtinai įjunkite vidinį garso įrašymą, kad užfiksuotumėte po kojomis šiugždančių lapų garsą arba savo ir draugų juoką.

Netgi galite pabandyti nufilmuoti laiko slinkties ar hiperslinkties filmą, kuriame parodytumėte per kelias valandas besikeičiančią metų laiko šviesą arba, pvz., ant rudeninės žolės besiformuojančią rasą.

9. Atspausdinkite patikusius vaizdus

Lapas su rudeninės tematikos vaizdais išlenda iš „Canon“ kompaktiško spausdintuvo.

Spausdintuvas „Canon SELPHY CP1500“ spausdina gražias fotolaboratorijos kokybės nuotraukas ant įvairaus popieriaus, pradedant nuo atviruko formato popieriaus ir baigiant mažais lipdukais.

Spausdinant sodrių ir šiltų atspalvių nuotraukas, verta pasirinkti optimalų popierių, atitinkantį jūsų fotografavimo stilių. Nors populiarus itin blizgus fotopopierius „Canon Pro Platinum“ užtikrina nepriekaištingai detalius ir ryškius rezultatus, galite išbandyti ir minkštesnį popierių. Puikus pavyzdys yra „Canon“ fotopopierius „Plus Semi-gloss“, pasižymintis glotniu paviršiumi ir mažesniu blizgumu, kad išvaizda būtų puiki.

„Canon PIXMA TS7450“ serijos spausdintuvas yra idealus variantas namams spausdinti ant įvairių kūrybinių laikmenų, o „Canon SELPHY CP1500“ yra puikus kompaktinis įrenginys.

Tyrinėjant rudens grožį fotoaparatu gali kilti idėjų daugybei įkvepiančių fotografijos projektų, todėl būtinai pasinaudokite šiuo spalvingu metų laiku, kol jo magija neišblėso.

Autorius: Marcus Hawkins

Susiję gaminiai

  • Beveidrodiniai fotoaparatai

    EOS R8

    Pereikite prie viso kadro nuotraukų bei vaizdo įrašų ir įgyvendinkite savo kūrybines ambicijas.
  • RF objektyvai

    RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM

    Mažas ir nuostabiai lengvas RF serijos 24–50 mm priartinantis objektyvas, kurį galite kasdien naudoti kelionėms, kraštovaizdžiams ir kt. fiksuoti.
  • RF objektyvai

    RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

    Greitai veikiančios diafragmos 35mm f/1.8 MACRO makroobjektyvas yra skirtas plataus kampo perspektyvai, fokusavimui iš arti ir hibridiniam IS.
  • Itin plataus kampo artinantis objektyvas

    RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM

    Kompaktiškas ir lengvas RF serijos 15-30 mm kintamo židinio nuotolio objektyvas, puikiai tinkantis kelionėse fotografuojant miesto panoramas, kraštovaizdžius, architektūrą ir kuriant tinklaraščius keliaujant.
  • Beveidrodiniai fotoaparatai

    EOS R10

    Pereikite į naują fotografijos ir vaizdo kūrimo lygį naudodami beveidrodinį EOS R sistemos fotoaparatą su APS-C dydžio jutikliu.
  • Beveidrodiniai fotoaparatai

    EOS RP

    Mažas, lengvas ir intuityviai valdomas viso kadro beveidrodinis fotoaparatas, skirtas kelionėms ir kasdienėms fotografijoms.
  • Plačiakampis fiksuoto židinio nuotolio objektyvas

    RF 24mm F1.8 MACRO IS STM

    Kompaktiškas ir lengvas 24 mm fiksuoto židinio nuotolio objektyvas idealiai tinka kraštovaizdžiams ir interjerams fotografuoti bei vaizdo tinklaraščiams kurti, be to, juo užfiksuojami ir puikūs makrofotografijos kadrai.
  • Artinantis teleobjektyvas

    RF 100-400mm F5.6-8 IS USM

    Lankstus, kompaktiškas ir lengvas RF 100–400 mm pritraukiantis objektyvas, pasižymintis 5,5 padalų IS, tinka laukinės gamtos bei veiksmo fotografijai ir jos neapsunkina.
  • Spausdintuvai namams

    SELPHY CP1500

    Vos per kelias sekundes sukurkite sodrių spalvų labai patvarius spaudinius šiuo paprastu naudoti kompaktiniu nuotraukų spausdintuvu.
  • Susiję straipsniai

  • NUOTYKIŲ FOTOGRAFIJA

    Nuotykių lauke fotografija

    Fotografė Anna Blackwell žygiuoja po laukinę Dartmūro gamtą su „Canon EOS R6“.

  • KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA

    Metų laikų fotografavimas

    Naudodamiesi šiais Benjamino Hegyi patarimais, atskleiskite unikalią kiekvieno metų laiko atmosferą.

  • LAUKINĖS GAMTOS FOTOGRAFIJA

    Laukinė gamta prasto apšvietimo sąlygomis

    Atidenkite širmą nuo slapto gyvūnų gyvenimo pasinaudodami šiais geriausiais naktinės fotografijos patarimais.

  • KRAŠTOVAIZDŽIO FOTOGRAFIJA

    Pagrindiniai kraštovaizdžių patarimai

    Susipažinkite su fotografavimo metodais, kurie padės pasiekti naują kraštovaizdžių fotografijos lygį.